politika

Zelenskyj je „psanec“ – prohlásil nejvyšší ruský poslanec Vjačeslav Volodin.

Vjačeslav Volodin varoval zahraniční vůdce před podepisováním jakýchkoli dohod s jejich ukrajinským protějškem, jehož funkční období vypršelo 20.

SOUBOROVÁ FOTOGRAFIE: Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin. ©  Sputnik / Alexander Kazakov
Předseda ruské Státní dumy Vjačeslav Volodin prohlásil, že ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj se v podstatě dopustil očividného uchvácení moci, když se rozhodl ponechat si svůj prezidentský post poté, co oficiálně vypršel mandát.

Volodin ve středu v Telegramu prohlásil Zelenského – jehož prezidentské období oficiálně skončilo 20. května, za „psance“, a dodal, že Ukrajina se ponořila do „mocenské krize“.

Zákonodárce připomněl, že ukrajinská ústava stanoví, že prezidentské povinnosti musí vykonávat předseda parlamentu země, dokud se nebudou konat volby a nový prezident složí přísahu.

Předseda ukrajinského parlamentu Ruslan Stefančuk trval na tom, že Zelenskyj musí zůstat prezidentem a odsuzuje jako „nepřítele“ každého, kdo zpochybňuje jeho legitimitu. Tvrdil také, že Zelenskyj má ústavní povinnost, dokud nesloží přísahu nový vůdce.

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek řekl, že jedinou legitimní autoritou na Ukrajině je nyní parlament, a dodal, že by měla být provedena „hluboká právní analýza“ současného stavu Zelenského. Ruský prezident také navrhl, že Zelenského udržují v úřadu „zámořští páni“, aby se on a jeho vláda stali obětními beránky pro všechna nedávná i budoucí „nepopulární rozhodnutí“.

Sám Zelenskij mezitím prohlásil, že ho řeči o jeho domnělé nelegitimnosti „ve skutečnosti netrápí“, a dodal, že jeho spoluobčané Ukrajinci znají vnitrostátní právo a mohou si udělat vlastní závěry.
rt

sdílet na

26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
29. 5. 2024 22:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Být to u nás, tak by si z nějaké Ústavy nebo Sbírky zákonů vrásky nikdo nedělal.

Obojí je tak pružné a přizpůsobivé novým poměrům a novým potřebám že vlastně i Parlament a Senát máme jen pro parádu a pro zábavu poslanců teď, aby se nenudili a pro bezstarostný zbytek života pomocí “zasloužených” důchodů později. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
milan
30. 5. 2024 09:10
Odpovědět  Albi

od roku 2014 tam neni legitimni nikdo z politiku ve funkci

29. 5. 2024 23:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Legitimní nebo ne, fetku to skutečně netrápí a činí se co to dá:

Země nerozhodnuté o summitu ve Švýcarsku jsou horší než nepřátelé, řekl Vladimir Zelenskyj na tiskové konferenci v Belgii, kterou odvysílala agentura Reuters.

Jsou hlavy států, které se stále nevyjádřily . Pokud mlčí, je to ještě horší, zdá se mi. Protože jste buď pro mír, nebo pro válku. Je lepší vědět, že jste nepřítel, než jednoduše nemít žádný názor. To naznačuje, že pokud mlčíte, jste spokojeni s tím, co se děje,“ řekl ukrajinský politik emotivně.

Švýcarsko bude ve dnech 15.–16. června hostit konferenci o Ukrajině poblíž města Lucern. Rusko se ho nezúčastní. 

Источник: https://rusvesna.su/news/1716988719

To je kmitl co, jak pod sebou řeže větev?

Albi
30. 5. 2024 01:18

Bodejť by to fetku trápilo, když se jí daří získávat takové příznivce. Nejen pro ideu demokracie po ukrajinsku, nejen zbraně, ale i “lóže” kokainistů se začíná utěšeně vzmáhat. 🙂

Podle toho to pak ve Sněmovně dopadá. Nikotin už asi není dost nóbl (nebo že by na cigarety po jejich x-tém zdražení už bídně placení poslanci a poslankyně neměli? 🙂
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-ve-snemovne-se-snupal-kokain-ochranka-nasla-drogu-na-panske-toalete-252720

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
30. 5. 2024 02:19
Odpovědět  Albi

Copak to nevíš, že kouření škodí zdraví? Pravda, moravcové a pospíšilové prospívá, ale jinak prej škodí. Jestli fakt jo, tak by ze mě měl mít čurečka radost, jinak bych mu moh z mandatorních výdajů užírat třeba ještě třicet let. Hele, to vypadá jako by neznam prozíravě slinil prst, žejo?

Pavel z Moravy.
30. 5. 2024 08:42
Odpovědět  Albi

Toto jste asi přátelé, kteří jste v 89 cinkali počítám nepředpokládali. Tedy to, že to tady budou jednou řídit ti nejodpornější lidé bez jakýchkoliv morálních zábran. Já jsem své spolupracovníky tenkrát v práci varoval, proto, že se mi to nelíbilo. Kdyby býval demonstroval hladový lid bez přístřeší a zdravotní péče, tak bych to chápal, ale takto. Nechci se vychloubat, ale tyto konce jsem čekal. Hodně mi k tomu poznání pomohly knihy a moji prarodiče, kteří mne s dobami kapitalismu ve kterých žili seznámili. A největší gól je, že moji předci byli obyčejní lidé, kteří přitom nebyli ve straně, ale věděli co s kapitalismem přichází. Na jedné straně pro úzkou skupinu neuvěřitelné bohatství a na druhou stranu pro většinu bída. A je to tady. A určitá část i těch obyčejných lidí, kterou ta banda zazobanců okradla, budou u voleb dávat opět hlas těmto grázlům. To je ta skutečná tragédie. Chceš li jim zle, plazí se před tebou, chceš li jim dobře, vyškrábou ti oči.

milan
30. 5. 2024 09:13
Odpovědět  Pavel z Moravy.

tento syndrom kdysi pred cca 25 lety profesor Keller

ModrýKlokan
30. 5. 2024 10:35
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Mě to taky nepřekvapilo. Ale před 34 lety nechtěl nikdo nic slyšet. Všem z chamtivosti blikaly v očích dolary a žádný varování a výzvy k rozumu neposlouchali.

Máme co jsme si zasloužili. Samozřejmě se to dá lusknutím prstu změnit, stačí chtít. Ovce asi nechcou. Tak ať si počkají na řezníky.

Slovan
30. 5. 2024 11:18
Odpovědět  ModrýKlokan

Však jsem tuna někde dnes napsal, že si to můžeme vzít zpět, jen chtít. Ale aby to za nás někdo jiný zařídil.

Pavel z Moravy.
30. 5. 2024 16:06
Odpovědět  ModrýKlokan

Je to blízko, západ se hroutí a zhroutí. Buď nás šmejdi vydojí do poslední kapičky a my všichni skončíme jako nesvéprávní, nebo se tomu lidé vzepřou. Tomu moc nevěřím, ale bída dokáže s lidmi udělat ledacos, pokud tedy neskončíme ve válečném plameni. Dnes jsem četl, že někde u Javorova nedaleko Lvova dostal zásah kontingent 300 vojáků střelou Kindžal ze stíhačky Mig 21. Nevím kolik z nich se zachránilo, ale spousta z nich se prý vypařila. Už se to hrotí a myslím, že Putin bude brzy reagovat a samotná duma mu posvětí údery na tyto západní válečnické zmrdy. Tak se mi to jeví, i když on to odkládá co to jde.
.

zuzana
29. 5. 2024 23:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenskyj uráží Bidena kvůli nepřítomnosti na mírovém summitu
https://aktax.cz/zelenskyj-urazi-bidena-kvuli-nepritomnosti-na-mirovem-summitu/

ModrýKlokan
30. 5. 2024 10:37
Odpovědět  zuzana

To je pro mě vždy rajská hudba: dog eat dog, dva šmejdi se vzájemně žerou.

Pravdomluvny
30. 5. 2024 06:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Psanci končili na šibenici…..a nebyl to ten nejhorší trest.

Ladislav 💤
30. 5. 2024 07:01
Odpovědět  Pravdomluvny

Už brzo si ho banderonacisti pověsí sami!

Pravdomluvny
30. 5. 2024 08:06
Odpovědět  Ladislav 💤

A my musíme vyhnat ten Banderoodpad z ČR,po dobrém či po zlém!!!!!!!

Jan
30. 5. 2024 06:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Je dobré vědět že Evropa a Ukrajina se navzájem sbližují a společně obohacují. Fiala dodává Zelenskému zbraně a Zelenský dodává Fialovi kokain. A pak společně Fiala, Rakušan, Pekarová, Černochová a spol. šňupou na wc Sněmovny kokain a blouzní o “konečném vítězství Říše”.

ModrýKlokan
30. 5. 2024 10:39
Odpovědět  Jan

Prej na to existuje kvalitní odvykačka. Léčebný dlouhodobý pobyt v hlubinném dole. Té naší vládní lůze by montérky a sbíječky v prackách moc slušely. To by byla selfíčka. Lajkoval bych vo sto péro.

Jaris
30. 5. 2024 08:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Je mi krajne podezrele, ze se reznickeho zidaka Zelenskeho nesnazi zlikvidovat samotni Ukrajinci. Vi, ze je posila do predem prohrane valky a presto nic proti tomu nedelaji. Prece ta bestie neni neznicitelna!

ModrýKlokan
30. 5. 2024 10:41
Odpovědět  Jaris

Přeformátovaní zombie, další zastrašení a izolovaní.

Na UA jsou běžná teroristická opatření proti vlastním lidem, nezákonná zatčení, nelegální věznění, mučení a vraždy prováděné ozbrojenými sbory, posvěcené státní mocí. Zabíjeli extrémní množství nepohodlných politiků, novinářů, obyčejných nepodvolených lidí.

Moc hybridní psychologické války pomocí mediálních a informačních operací je obrovská. Západní zločinci, politici a zpravodajské služby na UA vedou tuto válku už 30 let. Tohle jsou reálné výsledky. U nás to proběhne stejně, pokud se lidi nevzepřou a ovce nezavřou své blbé tlamy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
30. 5. 2024 15:54
Odpovědět  ModrýKlokan

Jsem rád klokane, že nejen já používám to přesně vymezující slovo přeformátované občanstvo, protože přesně tak to tady probíhá. Lepší ekvivalent tohoto slova zde není a není to urážlivé.

Pavel z Moravy.
30. 5. 2024 15:49
Odpovědět  Jaris

Jaris, a co takový Pinochet, který likvidoval národ jako ten největší řezník a normálně zemřel. O západu a obzvláště CIA netřeba mluvit. Ti to tam prakticky řídili. Z tohoto období je moc pěkný i když samozřejmě krutý film Dům duchů, který byl natočen podle knihy Allendeho dcery. Ještě před 25 roky, když tady ti parchanti s cenzurou začínali jsem si v originále ve španělských novinách EL PAÍS přečetl velmi dlouhý článek o posledních dnech Allendeho a o tom jak skončil. Ten příběh vyprávěl jeho osobní lékař, který s ním po celou dobu byl. Po zavraždění byl v noci tajně přepraven vojenským letounem do Valparaísa, odkud pocházel a tam pohřben pouze za přítomnosti své manželky. I ta se divila, že ho pohřbili v rodném městě. Článek to byl výtečný, tenkrát ještě Španělé psali, dnes všechna ta banda zkresluje pravdu. Nu a Pinochet dožil v klidu svého stáří a jaký to byl fašoun. Film si najdi, stojí za to ho zkouknout. Meryl Streep tam perfektně zahrála ženu latifunďáka, pravicového poslance.

ModrýKlokan
31. 5. 2024 14:37
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Dík za dobrej tip Pavle. Zkusím pohledat.

Gales
30. 5. 2024 09:24
Ohodnotit příspěvek :
     

I to je drolící se kamínek ve státnosti Ukrajiny.Jen tak dále.

Pravdomluvny
30. 5. 2024 11:49
Odpovědět  Gales

Usranina je stát díky blahovůli Ruska a je hádám na čase vrátit nynější Banderonacistán minimálně do hranic z dob R-U.

PřemekJ
30. 5. 2024 13:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Od 20. 5 je kyjevský režim nelegální a od počátku nelegitimní. Nelze s ním jednat, lze jej pouze odsoudit jako zločinecký za prokazatelné zločiny proti lidskosti.

Slovák
30. 5. 2024 16:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Možno sa vyhlási za hlavného ” duchovného rabína” s mocou aj nad každým prezidentom…Chazarske korene a aj maniere má, a Sanhedrin ho na Západe podporí…Jedným z tých manierov je ničenie a ničota, čo na UkroReichu dokázal! A ak dokáže masove vraždiť aj ruskích civilov, zaradí sa vedľa chazara Benziona Miliekowskeho, aka ” Netanyahua” pôvodom z Polska…Tým uz nie sú ” psanci”, ale PŠONCI….