politika

Zelenskjj vyjádřil připravenost přijmout Si Ťin-pchinga na Ukrajině

“Jsme připraveni ho tady uvítat,” řekl Volodymyr Zelenskij v rozhovoru pro The Associated Press.

“Chci s ním mluvit. <…> Ale za celý rok, více než rok, jsem neměl kontakty [se Si Ťin-pchingem]“.

Volodymyr Zelenskij už podle agentury poslal Si Ťin-pchingovi pozvánku.

Čínské ministerstvo zahraničí uvedlo, že o schůzce Zelenského a Si Ťin-pchinga nemá žádné informace.

Oficiální představitelka čínského ministerstva zahraničí Mao Ning reagovala na prohlášení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského o jeho připravenosti setkat se na Ukrajině s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.

“Čína v otázce Ukrajiny udržuje komunikaci se všemi stranami, včetně Ukrajiny. Pokud jde o konkrétní podrobnosti, nemám žádné informace, které bych mohla poskytnout,” řekla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning na středečním brífinku když komentovala prohlášení Volodymyra Zelenského o připravenosti setkat se Si Ťin-pchingem.

Zelenskij je na “černé listině” Si Ťin-pchinga

Peking ukázal světu, že vstoupil do dlouhodobé strategické aliance s Ruskem. Pravdě.Ru to oznámil  sinolog Bronislav Vinorodskij, který posoudil možnost jednání mezi ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.

Podle jeho názoru si čínské úřady uvědomují, že ukrajinské vedení „tancuje na hudbu, která hraje zpoza oceánu“. Expert vysvětlil, že přímý dialog mezi Kyjevem a Pekingem je nepravděpodobný.

„Myslím, že Si Ťin-pching se těmto kontaktům pod nejrůznějšími věrohodnými záminkami vyhne. Celý internet vře a mluví se o tom, že Zelenskij chce skutečně kontaktovat vůdce ČLR, ale ten s ním nechce komunikovat stejně jako s americkým prezidentem Joem Bidenem. Odmítá s ním mluvit, obecně přijímat hovory, zablokoval ho,“ zdůraznil Vinorodskij.

Si Ťin-pching může jet na Ukrajinu pouze tehdy, pokud Kyjev bude předem souhlasit s projednáním čínského mírového plánu na ukončení nepřátelství, zdůraznil expert.

Jak informoval EADaily, Volodymyr Zelenskij oznámil, že je připraven setkat se s čínským prezidentem na území Ukrajiny. Čínské ministerstvo zahraničí však poznamenalo, že taková jednání se zatím nechystají, přestože Peking je otevřený komunikaci se všemi stranami, které mají o řešení konfliktu zájem.

Financial Times uvedly, že Evropská unie „tlačí“ Si Ťin-pchinga k rozhovoru se Zelenským.

https://bit.ly/40FCdbe

sdílet na

47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
30. 3. 2023 00:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Ha ha ha ha ha……

Helena
30. 3. 2023 07:48
Odpovědět  Pedro

Si by Zelenskýmu mohl na to kývnout a na oplátku nabídnout tu schůzku udělat v Moskvě.

zuza
30. 3. 2023 16:42
Odpovědět  Helena

a stolička, na ktorej bude Zelenský pri tej schôdzke sedieť, by mohla by umiestnená v obdĺžikovom priestore, chránenom oceľovými tyčami. Aby bol chránený, keď on je taká doležitá osoba… A mohol by si nechať oblečené svoje obľúbené zelené tepláky.

Eva
30. 3. 2023 00:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Chlapečku, na to musejí být dva!
A ty jsi sám!!!

Jozef
30. 3. 2023 18:55
Odpovědět  Eva

Nie je sám. Je tam viac lajen. USA, UK, EU. On (feťák) je v skutočnosti len ich hovorca.

Frank
30. 3. 2023 01:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten vyhulený šašek už ani není k smíchu. Co by tam asi Si dělal? Ukrajinci by už konečně měli dostat rozum a hodit toho zmetka zeleninu do septiku.

ijn
30. 3. 2023 01:14
Odpovědět  Frank

likviduje západní židovský systém dluhu a úvěru,…..co s tím ž/Ž uděláte??? je z vašeho etnika!!!

aamater
30. 3. 2023 02:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Si by teraz urobil obrovskú chybu keby pristúpil na nejaké to dvojstranné rokovania z týmto fašistom!!!

Jozef
30. 3. 2023 18:52
Odpovědět  aamater

Nemysliteľné – absolútne amatérsky politický krok hodný lajen a lokajov ako Ča-puta, Heger, Naď, Pávek, Adamová, ….

  1. Napľul by tým Rusku do tváre
  2. Podpísal by si vlastnú smrť, vrátane konca Číny.

Feťák s anglosasmi sa ho týmto v podstate snažia iba uraziť.

30. 3. 2023 07:35
Ohodnotit příspěvek :
     

“Chci s ním mluvit. Ale za celý rok, více než rok, jsem neměl kontakty [se Si Ťin-pchingem]“.

A takovou práci si dal, se dostat přes video do každého parlamentu naší planety, i na Oskary se mu zachtělo. A tak ňák na tu malou Čínu mu už nezbyl čas…

Markýza
30. 3. 2023 09:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Si to sice jasně nevyjádřil, ale hádám, že “není připraven” přijet na Ukrajinu. 😀

Boomer
30. 3. 2023 09:19
Odpovědět  Markýza

..typická orientální zdvořilost. Jinej by ho šmahem posla do..

sergej
30. 3. 2023 09:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina nemá prý registrované hranice, formálně je to tedy území které se kdysi označovalo “hic sun leones” -zde jsou lvi a kde není žádná oficiální správa pro zaručené závazky vlastně neexistujícího útvaru a má to prý být jen fikcí přání. Ovšem dluhy od konkrétních smluv v zastoupení jistě platí. A až zanikne budou věřitelé “vejskat protože rámec na viníka prostě není se strukturou kulisy potěmkinovi vesnice.

sergej
30. 3. 2023 09:25
Odpovědět  sergej

Ale mnozí již zNají z kapitalizace zisků a ZE socializací ztrát. Kalivodové tohle rádi, tržníci. BUSINESS PROJEKT. Kapitál nemá hranice, za to státy mají otroky. Takže pravou rukou do levé kapsy je oblíbená zisková atrakce kejklířů. Kdy právo je vyžadované po exploatovaných galérkou úžerů plutokracie defraudantů čehokoliv. Gramatici nesnažte se zakrývat nedostatek intelektu že to není česky a hledat slabikář na chyby. .-)

Jaroslav
30. 3. 2023 09:59
Odpovědět  sergej

Sergeji ještě dodatek k socializaci ztrát. Ty ztráty budou vlastně “naše” půjčky vůči Ukrajině a my je budeme (rádi?) socializovat. Doporučuji všem zřídit si nějaké (třeba penzijní nebo stavební) spoření. Tyto úspory se již dnes, způsobenou inflací, vykrádají a co teprve po válce! Kdysi se úspory definovali jako “odložená spotřeba”, dnes bych to upřesnil na “ukradená spotřeba”. Vyhlašuji soutěž na nejlepší definici úspor. Přeji hezký den všem, včetě profesionálům co kontrolují její kvalitu

Boomer
30. 3. 2023 12:13
Odpovědět  Jaroslav

.. pro mě jsou úspory peníze, které jsem vložil do skladovatelných zásob s dlouhou dobou použitelnosti. Něco, co se nezkazí a po čem bude vždy poptávka, co bude možno směnit zase za něco jiného.. tudíž spotřebu neodkládám ,ale realizuji a poté ukládám.

Markýza
30. 3. 2023 17:22
Odpovědět  Boomer

Nejlepší platidlo jsou přeci rum a cigára, ovšem cigára vyschnou. Rum je možná dobrá volba!

Boomer
30. 3. 2023 17:55
Odpovědět  Markýza

.. to bylo za každé války.. kořalka, sádlo a cukr nebo med. Vysvětlujte chlapovi, že pít se nemá a dětem, že hořké je lepší než sladké..

Markýza
30. 3. 2023 18:13
Odpovědět  Boomer

Med? To mě nenapadlo. Máme dobrého včelaře ve vedlejší vsi, dám mu vydělat! Jen mně řekněte, vy zkušený, v jaké teplotě nutno skladovat alkohol? Jako jestli může být v zimě v nevytápěném.

Pavel K
30. 3. 2023 18:46
Odpovědět  Markýza

Dobrý včelař už měsíc po stáčení med nemá, vše je dopředu zamluveno a prodáno. Nechci se nikoho dotknou, záleží samozřejmě na tom kolik jich daný má.
Jinak mám kamaráda, který ty fčely jezdí vybírat celoročně, mohu dohodit. 😜😆😆😆🤦‍♂️🙋‍♂️

Boomer
31. 3. 2023 12:58
Odpovědět  Pavel K

.. dobrý včelař v určitém okamžiku skončí s prodejem a něco si nechá v zásobách pro případ špatné následující sezony, pro opravdu blízké známé a přátele. U nás ještě každý rok vyrobíme ze 20 kg medu 50 litrů medoviny a je zapotřebí velké zdrženlivosti, abychom do dalšího medobraní nějaký ten litřík uchránili pro archivaci.

Boomer
30. 3. 2023 18:50
Odpovědět  Markýza

.. to záleží na stupňovitosti, ale lihoviny jako takové by za u nás běžných podmínek zmrznout neměly.. lihový teploměr znájetě? Bod tuhnutí čistého ethanolu -114°C, 30% vám ztuhne při -19°C, ale kdo by takovou s*ajdu řídkou pil?!
Vot takaja tabuločka..
20% – 9 °C
30% – 19°C
40% – 29 °C
50% – 36 °C
60% – 43 °C
70% – 52 °C
80% – 69 °C

Boomer
30. 3. 2023 19:08
Odpovědět  Markýza

.. k tomu medu jedna rada.. raději kupujte med pastovaný, má konzistenci másla, té včelař dosáhne opakovaným mícháním při počínající krystalizaci, na kvalitě a chuti medu se nic nezmění, navíc vám z krajíce chleba s máslem nepoteče po ruce.
Průběhem času totiž krystalizuje každý med vytvořený včelami v našich podmínkách, není to závada, ale vzhledově to může někoho odrazovat. Když kupujete med, který je i po delší době stále tekutý, vystavujete se riziku, že byl nevhodně tepelně upravený/přehřátý nad 50°C,což razantně snižuje jeho kvalitu, navíc v něm vzniká vyšší množství hydroxy-methyl-furfuralu (HMF), samotná látka v běžně konzumovaném množství neškodí, ale její obsah ukazuje na nešetrné zacházení se surovinou.

Boomer
30. 3. 2023 19:16
Odpovědět  Markýza

.. no když už máme tu poradnu, kvalitní tabák se dá vypěstovat i v našich podmínkách. Můj strejda hanácký byl na to odborník a v čas sklizně to u něho krásně vonělo a listy visely na šňůrách všude. Jak ten se s nima mazlil.. aby měly různý šmak, rosil je vodou s různými přísadami, třeba s rumem nebo griotkou, teta dost brblala, že víc vypije než vyrosí, ale co.. všechno si žádá svoje. Spokojených zákazníků měl hafol..

Markýza
31. 3. 2023 20:17
Odpovědět  Boomer

A to já mám malou zahrádku, tabáku ji zas nevěnuju.
Pastovaný med dělá náš včelař tak jako tak, já sice remcám, když ho potřebuju přendat do jiné nádoby, ale to se přežije.
No a vidíte…..logicky soudím, že alkohol raději vysokoprocentní – ředit se to dá v případě nouze vždy, zahušťovat ne 😀 On to totiž fakt není blbej nápad na investici!
Pavle, já si ho taky zamlouvám, ten med. Letos chci zkusit jednoho včelaře tady, co má úly úplně mimo všeho, v údolíčku plném bezu a trnek, to musím ochutnat.

Markýza
31. 3. 2023 20:22
Odpovědět  Markýza

Já jak to nemůžu pít, tak vím kulový, ale zapátrala jsem a – voila! 70% vodka se jménem………Rasputin. To mě rozesmálo, koupím pár kartonků.

Boomer
31. 3. 2023 20:40
Odpovědět  Markýza

.. tož moje tchýně měla ve špajzu vždy zásobu rumu Stroh, 80%, dělá to rakouská firma. Do krémů pro dorty a cukroví nejlepší..

Boomer
31. 3. 2023 20:37
Odpovědět  Markýza

..no alkohol se zahustit dá, musí být mražen a míchán současně, dojde k separaci, kdy se vytvoří ledové krystalky z vody, zatímco alkohol, díky nižšímu bodu tuhnutí, zůstává tekutý a opatrně se to scedí. Takhle získávali vodku z kvasu Čukčové, než k nim dorazil vynález destilace..

Markýza
31. 3. 2023 22:15
Odpovědět  Boomer

Nojo, ale do obchodní praxe naprd. Budete potřebovat platit hotově a hotovost už nebude.
I když si pořád myslím, že je to blbost – co by dělaly mafie?

Pavel K
31. 3. 2023 20:40
Odpovědět  Markýza

Jak říkám je to idividuální, záleží na množství včelstev a jestli se urodí nebo ne. Tedy mluvím o lesním. Květový je.

Boomer
31. 3. 2023 21:00
Odpovědět  Pavel K

..no lesní med bych do huby nevzal! Víte z čeho je?

Markýza
31. 3. 2023 22:13
Odpovědět  Boomer

Předpokládám z borovic- teda u nás převážně. A to já zas borovici klidně dohuby vemu, ale lesní u nás nikdo nedělá. Nicméně čistý lipový je velká ňamka.

Jaroslav
30. 3. 2023 09:52
Odpovědět  sergej

Sergej, k tomu dluhu Ukrajiny vůči západu přišla dobrá zpráva. Soud velké británie (neúcta) přijal rozhodnutí, že Ukrajina nemusí splatit “Janukovičův dluh” vůči Rusku. Je to velice dobré rozhodnutí, které se “Spojenému Rusku” v budoucnu vyplatí. Co je nějakých pár (? 5) miliard zelených babek (vždyť jsou teď naši) vůči dluhu současné věrchušky Ukrajiny k západu? Nějaký Ruský soud “rozhodne”, že dluh předchozí ukrajina k západu je neplatný a voilá, Ukrajina je oddlužena! Jak prosté. Precedens již je! A bude jistě využit i vůči dluhům rozvojových zemí (ne miliardy, ale biliony- dle naší stupnice)

sergej
30. 3. 2023 11:52
Odpovědět  Jaroslav

V papírovém království je možné ledacos, papír snese vše jen oheň a kyselinu ne a jistě ještě války dotčených na “čmáraly.

Editor
1. 4. 2023 00:30
Odpovědět  sergej

Budeš se divit, ale Ukrajina má registrované hranice v OSN od roku 1945, stejně jako Bělorusko. Obě tehdejší republiky prosadil tehdy Stalin mezi zakládající členy OSN. Docela vtipné ale je, že má z té doby registrované hranice bez Krymu, ten tehdy k UA nepatřil. Učte se lidi dějiny, dost zajímavostí se v nich najde.
Viz tady, jsou tam i data vstupu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_%C4%8Dlensk%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF_OSN

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
30. 3. 2023 09:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Pochybuju,že čínský president bude jednat s tak ubohou, podřadnou loutkou ukrajiny .Jednání ano,ale jinde a na vyšší ůrovni.Ostatně s bandity bandernacistů se nevyjednává.

Janka
30. 3. 2023 09:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina pripravila cinskych investorov o miliardy, odmietla cinsky mierovy plan a Zelensky ocakava, ze Si sa bude za nim tahat viac ako 12 hodin len tak, aby dostal zoznam poziadaviek Ukrajiny a Zelensky si mohol zaskrtnut dalsi skalp? A co mu za to ponukne? Mimochodom, Zelensky potrebuje a pozaduje, on by mal ist do Ciny, nie naopak

Pavel K
30. 3. 2023 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Nakonec se ještě stane z ukrajinského konfliktu tragikomedie. Má to našlápnuto. Co se asi muselo číňánkovi prohnat hlavou? S feťákama netančím, tedy ehm se nebavím. 😋🤦‍♂️

Jaroslav
30. 3. 2023 10:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Všimněte si, že nejde o pozvání! V článku je to popsáno ještě diplomaticky. Ve skutečnosti se nejedná o “připravenost se setkat”. Jde o přání rozmazleného dítětě typu “on musí ke mně přijít, musí, musí!” To je velký rozdíl, no a Si nechce a nechce! Ani žádosti k jeho přinucení přáteli zeleného mužika nefungují.

All
30. 3. 2023 10:16
Odpovědět  Jaroslav

Může mamlas jednat s osobností ? Nemůže.

Boomer
30. 3. 2023 17:57
Odpovědět  All

.. tož může, co by nemohl! Akorát mu nesmí vadit, že ho osobnost ignoruje..

unor 2022
30. 3. 2023 10:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak je pravdou, ze iniciativa k jednani na urovnani konfliktu vzesla z Ciny.
Jenze je tu problem. Kralove jednaji jen s krali. A tady by mel jednat kral se setnikem vojska jineho krale. Proste nerealne. Na jednani se setnikem muze pristoupit toliko nadsetnik typu Fiala.

Gales
30. 3. 2023 10:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle už může napsat jenom smažka v posledním tažení. – Prej, Si přijeď za mnou na Ukrajinu a já s tebou budu mluvit. I kdyby Zelňák přijel do Číny,tak ho nejdřív nechají prověřit prozářením,jestli to není klon, a až potom s ním někdo bude jednat.Pochybuji že to bude SI,protože ten nebude ztrácet čas jednáním s loutkou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuzana
30. 3. 2023 13:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenskyj přiznává obavy z klesající podpory v USA: Pokud nám přestanou pomáhat, nevyhrajeme

https://aktax.cz/zelenskyj-priznava-obavy-z-klesajici-podpory-v-usa-pokud-nam-prestanou-pomahat-nevyhrajeme/

Helena
30. 3. 2023 19:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenský, je to jen zbožné přání. Doufám, že pozvaný Si Ťin-pching odmítne.

zuza
30. 3. 2023 19:49
Ohodnotit příspěvek :
     

niekde som čítala, ako sa v Číne dostávajú ľudia na vrcholec moci – rovnako ako za mandarínskych čias, aj dnes môže ašpirovať na najvyššie úradnícke pozície aj človek z najchudobnejších vrstiev, len na to musí mať. Musí by v svojom odbore špička, štúdium je nesmierne náročné kvôli tlaku konkurencie. Takže kto sa dostane úplne hore, je to akoby bol v miestnom klube Mensy. To znamená, že nech už je charakterovo vrcholový politik v Číne akýkoľvek, určite to nemôže byť blbec (mať IQ húpacieho koníka je dnes v EÚ základným predpokladom úspešnej kariéry politika). A už určite to nemôže byť šašo, penisový pianista a feťák. Tak s akým dešpektom sa musia čínski politici a vrchloví manažéri pozerať na európsku či americkú politickú špičku.

Eva
31. 3. 2023 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

A co na to Číňané?

Zde jsou některé komentáře:

„Zelenskij příliš fantazíruje, čínská diplomacie není ozdobou“;

“Zelensky, ty se pořád ptáš a prosíš ostatní.” Chceš-li mír, přijď sám k nám“;

„Je zbytečné jezdit na Ukrajinu, v Kyjevě se nic nerozhoduje, každý to ví. Další věcí je Rusko, každý ví, že je to suverénní země“;

“Nepřijímáte čínský mírový plán, tak proč se chcete sejít?” Pořád čekáš, až přijedeme do Kyjeva?“;

“Opravdu si myslíš, že v této hře dostaneš míč do rukou?”;

„Můžete přijet do Číny, ale nemáte právo mluvit o naší návštěvě na Ukrajině. Zelensky, kdo jsi, že to říkáš? Opilý, že?”