politika

Zelenskij „sestřelil“ ruský bombardér Tu-95 na českém simulátoru

Česká republika předala kyjevskému režimu letecký simulátor americké stíhačky F-16 pro výcvik pilotů Ozbrojených sil Ukrajiny. Oznámila to kancelář prezidenta Ukrajiny.

Je třeba poznamenat, že zařízení bylo předvedeno Volodymyru Zelenskému, který byl rád, že ukrajinská armáda má konečně možnost studovat vlastnosti moderní vojenské techniky a její schopnosti.

Nadšení bylo evidentně takové, že se sám prezident-showman rozhodl „proletět“ na nové hračce. Podle kanceláře prezidenta Ukrajiny se Zelenskému při úspěšném testu dokonce podařilo zasáhnout jeden z virtuálních cílů – ruský bombardér Tu-95.

Již dříve EADaily informovalo, že Praha oznámila, že je připravena přesunout do Kyjeva výcvikové simulátory, aby piloti mohli cvičit přímo na Ukrajině.

https://1url.cz/auWnb

sdílet na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
9. 8. 2023 20:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Nebyly to bombardáky lejnové? Koks je agresivní hovado.

Mreik Rozmik
9. 8. 2023 20:50
Odpovědět  Pedro

Dobry, Pedrousi, maloco me posledni dobou tak pobavilo, jen tak dal!!!

ModrýKlokan
10. 8. 2023 01:50
Odpovědět  Pedro

Aby se nedivilo to hovado, až mu přistane nějaká nesimulovaná raketová lopata přes držku.

Teuton
9. 8. 2023 20:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Možná jste zaregistrovali, jak se v posledních měsících nálada veřejnosti změnila, přesněji řečeno Ukrajina a Ukrošvábové jsou cílem a terčem globální srandy, ironie a sarkasmu. Zase jsou tedy tím, čím dříve. Legračníma tragikomikama.

sizok
9. 8. 2023 21:12
Odpovědět  Teuton

Snad se nemýlíš, příteli.

Albi
9. 8. 2023 21:33
Odpovědět  sizok

Myslím, že v případě Ukrajiny, ztělesněné Alzákem, je velmi těžké až nemožné, se mýlit.

Pokud zcela vážně očekávají, že už téměř zlikvidovanou armádou vyhrají Spojeným státům jejich válku, když se to nepodařilo s armádou pravděpodobně po všech stránkách dobře připravenou, je to nesmysl, který by se dal snad vysvětlit patologickým poškozením mozku.

Snad jen lékařskému výzkumu by to mohlo být nějak prospěšné do budoucna..

9. 8. 2023 23:32
Odpovědět  Albi

Hele, nebylo by vůbec nejlepší, kdyby si k jednomu tomu simulátoru dřepnul skřet, ke druhýmu Kuchtík nebo Armagedon, a rozdali si to? A kdo by to pros-ral, ten by prohrál válku? Hmm… Ještě lepší by byl Ramzan se skřetem na férovku – Ramzan by skřetovi ušmik řepu a byl by klid.

Pavel z Moravy
10. 8. 2023 10:24
Odpovědět  Albi

Za tou bezmeznou podporou Ukrajiny jde o víc než je boj proti Rusku. To víme. Jde o to nás úplně ožebračit, svést to potom na ten konflikt a jeho podporu, kterou museli akceptovat a následné kroky budou absolutní likvidace našich národů a přechod pod křídla globalisticko- plutokratických grázlů. Tito škůdci nás již prodali, teď jde pouze o to, kdy tento úkol dokončí. A s touto současnou vyšumělou populací to může být rychlé. Nejhorší je, že je to jedno velké a profláklé hnízdo vran, co k sobě náleží. Jestliže se říká, že francouzská revoluce byla dcerou znásilněného lidu, co jsme my? My tady to víme, ale s tím zbytkem se nedomluvíme. Není to možné. Přeformátovanci s pozměněným vědomím se již institucionalizovali. S dlouhodobými otroky se již nedá pracovat.
.

Lubek
9. 8. 2023 22:10
Odpovědět  Teuton

Osobne by som privítal nejakú rekapituláciu, čo je v súvislosti s ukrajinou v našej krajine uzákonené, trestné a do akej výšky. Skutočne sledujem, že ľudia medzi sebou rozprávajú niečo úplne iné, než je v TV a mainstreame. Ale ľudia akoby sa báli. Obzerajú sa, stišujú hlas. Prečo? Mám svoj názor na problematiku, tak zosumarizujete, čoho sa vlastne mám a čoho nemusím báť. Bože môj, toľko sa o demokracii rozprávalo a ukazuje sa, že sa iba drístalo. Veď je teraz úplná analógia so socializmom. Ibaže vtedy som miestnych ŠTB celkom aj poznal. Teraz netuším, kto ma sleduje, kto udá.

Albi
9. 8. 2023 22:32
Odpovědět  Lubek

“…čo je v súvislosti s ukrajinou v našej krajine uzákonené, trestné a do akej výšky”?
Každý týden jinak a vždycky k horšímu.

Vladimír
9. 8. 2023 21:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinci prohlašují, že sestřelili 13 Kinžálů. To jim Američani asi dodali simulátory Patriotů. Jinak to nelze vysvětlit.

Albi
9. 8. 2023 22:34
Odpovědět  Vladimír

A z toho manistream možná vyvodí, že Kinžály Rusku už došly! 🙂

9. 8. 2023 23:34
Odpovědět  Vladimír

Se vsadím, že to bylo třináct Kinžálů z osmi.

Keller
9. 8. 2023 21:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Takto funguje propaganda. Cituji: “Česká republika předala kyjevskému režimu letecký simulátor americké stíhačky F-16 pro výcvik pilotů Ozbrojených sil Ukrajiny. Oznámila to kancelář prezidenta Ukrajiny.” ČR není provozovatelem F-16 a nemá žádný plnohodnotný simulátor pro tento typ. Z toho vyplývá, že ČR nemohla Ukrajině simulátor předat. Pokud se mýlím, tak mě opravte, ale zkuste to bez osobních urážek.

ModrýKlokan
10. 8. 2023 01:53
Odpovědět  Keller

Tak vono asi na koksu je možný, že považuješ houpacího koníka na hřišti za leteckej simulátor.

9. 8. 2023 23:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Nahoře to je jen fake. Virtuální realita.
Skutečný výcvik Z. na trenažéru je totiž již zdokumentován i nafocen.
Jak to vypadlo ve skutečnosti?
Zelenskij na simulátoru české výroby trénuje sestřelování ruských stíhaček:

24052022_142843_718766_lg.jpg
ModrýKlokan
10. 8. 2023 01:58
Odpovědět  Okolo

No a je jasno. Proběhl fuckčeking a informace je ověřena. Došlo pouze k malé tiskové chybě: nejednalo se o simulátor F16, ale F35, a Volomrd nesestřelil tučko, ale Volomrda střelil školník lopatou po palici.