politika

Zdrojové peníze se stanou základem nezávislého mezinárodního měnového a finančního systému Ruska a Číny

Čína a Euroasijská hospodářská unie (EAHU), která zahrnuje Rusko, uvažují o vytvoření nezávislého mezinárodního měnového a finančního systému. 

Za tímto účelem se země rozhodly zavést jednotnou mezinárodní měnu.

Systém bude založen na nové mezinárodní měně, která bude počítána jako index národních měn zúčastněných zemí a cen komodit.

JEREVAN 14. března. Členské státy Euroasijské hospodářské unie (EAHU) a Čína vypracují projekt nezávislého mezinárodního měnového a finančního systému. Shodli se na tom účastníci ekonomického dialogu “Nová etapa měnové, finanční a ekonomické spolupráce mezi EAHU a ČLR. Globální transformace: Výzvy a řešení”, který se uskutečnil 11. března prostřednictvím videokonference.

Předpokládá se, že systém bude založen na nové mezinárodní měně, která bude počítána jako index národních měn zúčastněných zemí a cen komodit. První návrh bude předložen k projednání do konce března.

Jak zdůraznil Sergej Glazjev, ministr pro integraci a makroekonomii EHS, Čína byla první na světě, která přešla do fáze národního hospodářského oživení.  

„Vzhledem ke společným výzvám a rizikům spojeným s globálním ekonomickým zpomalením a restriktivními opatřeními vůči státům EAHU a Číně by naše země měly zintenzivnit praktickou spolupráci, a to jak na úrovni pravidelných expertních dialogů, tak v oblasti společných opatření a projektů.” řekl ministr..  

Účastníci dialogu se zabývali také praktickými aspekty spolupráce mezi EAHU a ČLR v oblasti energetiky a informačních technologií, obchodování s komoditami a také opatřeními k přizpůsobení zemí vnějšímu ekonomickému tlaku. EAHU je mezinárodní integrační ekonomické sdružení vytvořené na základě Celní unie a Společného hospodářského prostoru a funguje od 1. ledna 2015. Nyní jsou členy EAHU Rusko, Arménie, Bělorusko , Kazachstán a Kyrgyzstán.

https://bit.ly/3JbYe9B

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
14. 3. 2022 22:43

A už nám začíná TVRDÁ DEDOLARIZACE * světového měnového systému. Jako obvykle to odnese světový plebs. Země s nižší úrovni bytí** (Afrika bez urážky) budou na tom lépe než vyspělejší* *plebs západu ‐ JSOU ZVYKLÍ* na potíže.
Ale co my – ROZMAZLENCI – ,kteří mají vše podstatné pod nosem , co my ???

krtek
14. 3. 2022 23:06
Odpovědět  BB Rad

Lidé, kteří žili za socialismu se velmi rychle přizpůsobí, protože jsou zvyklí se uskromnit. Horší to budou mít ti, kteří si zvykli a zažili pouze dobu po 1989.

Františe
15. 3. 2022 14:15
Odpovědět  krtek

Africké země na tom budou lépe. Nedávný sněm Ligy afrických zemí odmítl nadále Francii, Malou briánii a USA. Bylo rozhodnuto spolupracovat s Ruskem. Důvod? Rusko úspěšně pomáhá řešit problémy mezi africkými státy a je zdrojem obživy af. států díky největšímu dovozu obilí z Ruska. Přidání se af. států k západu proti Rusku by znamenalo hlad af. zemí.

Pavel
15. 3. 2022 10:36
Odpovědět  BB Rad

BB Rade, promiň, že ti týkám, ale my dva jak se tak známe neznáme rozmazlenci nejsme. Já si vážím toho, že my nejsme generace ufňukánků a mazánků. Nám určitě mozky nepřeformátují, tak jak se to zde stalo mnohým a to i vysokopostaveným lidem této země.