politika

Zdá se, že nadešel čas úderu na Katar

Po sabotáži na SP-1 a SP-2, která fyzicky znemožnila dodávky ruského plynu, bylo naprosto jasné (alespoň pro mě), že kurz ke zničení evropské ekonomiky byl nabrán, a to nenávratně, a zároveň jakékoli myšlenky na návrat zpět jsou nyní pro Evropu uzavřeny. 

Kurz nabrali v USA, protože je pro ně nejpřínosnější.

Pro Rusko je to dobré i špatné. Z jedné strany – nebudou existovat žádné ekonomické vazby. Na druhou stranu nepřátelé budou mít vážné problémy, i když s určitým zpožděním.

Dodávky plynu po moři ale zůstávají. A jsou diverzifikované. 

Nejvýznamnějším dodavatelem LNG do různých zemí světa je Katar. 

Pokud je tedy cílem Spojených států zničit evropský průmysl, pevně svázat jeho zbytky se Spojenými státy a zároveň na tom vydělat nebetyčné peníze, pak je nutné vyřadit určité množství dostupného plynu, takže se fyzicky stane vzácným a ceny by vyletěly úplně mimo sluneční soustavu. Pak USA prodají svůj plyn ne za 2-3 tisíce, ale za 8-10 tisíc za tisíc kubíků.

Nejjednodušším cílem je Katar. Velmi malý stát a je tam soustředěna výroba LNG. 

Nastal čas na vážné a velmi, velmi nečekané nehody?

P.S.
Nebudu se divit, když se něco podobného brzy stane s Turkish Stream. 

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3E14bGo

sdíletj na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
28. 9. 2022 22:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Být šéfem Ruska, zničím veškerou dopravu plynu a ropy anglosasům. Do týdne by se zesrali!

Pozor
28. 9. 2022 23:49
Odpovědět  Pedro

Ľahkým cieľom je zastaviť kradnutie sýrskej ropy, prípadne zničenie ťažby plynu v SA a pritom Rusi sa budú len prizerať.

Vaska
28. 9. 2022 22:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta větev Rusů přes osmana – asi před týdnem Rusové chytili jednoho zmetka, kterýho poslali banderovci (banderovce říděj amíci) aby vyhodil do vzduchu rouru ještě na pevnině, než se zanoří do Černého moře – samozřejmě náhodička

Gales
29. 9. 2022 11:58
Odpovědět  Vaska

Kde žid skáče,národ pláče.

Masunta
28. 9. 2022 23:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Izolace USA od statisticky významné části světa nabírá na intenzitě. Klaus měl pravdu, když řekl, že největším nepřítelem Západu je Západ. A to asi nedomyslel, že největším nepřítelem jsou Spojené státy. Dohry budou veliké.

Masunta
29. 9. 2022 15:01
Odpovědět  Masunta

MI-6 odovzdala Kancelárii prezidenta a Generálnemu štábu Ozbrojených síl Ukrajiny informáciu, že ruská armáda sústreďuje niekoľko úderných skupín v Belgorodskej a Rostovskej oblasti s cieľom spustiť protiofenzívu na východnom fronte po prijatí nových území do Ruskej federácie.
/Ukrajinský TG-kanál „Rezident“/

Autor
28. 9. 2022 23:23
Ohodnotit příspěvek :
     

V krátkodobém horizontu by USA Evropu skutečně mohly dokonale připoutat, ale každá síla plodí odpor. Jestliže se tak stane, tak díky chudobě a dokonalému vysávání vznikne zde nenávist k USA.
Nesmí nás plést, že teď pořád ještě je zde spousta amerikanofilů. Ti se brzy ocitnou v menšině. Každá země totiž chce být samostatná i za cenu obětí. Nějakou dobu to může trvat, ale odboj proti USA zde naroste do nečekaných rozměrů. Brzy se tedy ocitneme v situaci, kterou jsme znali jen z novin a televize. Možná to tu bude probíhat jako ve Vietnamu, možná jako v Afghánistánu, možná jinak. Ale tím si zároveň ze střednědobého hlediska i dlouhodobého USA podepisují vlastní rozsudek smrti. A nejspíš i rozpadu. Ten který paradoxně připravovaly pro Rusko.
Pokud vznikne vícepolární svět, pak se stanou USA hrozbou pro všechny zbývající a to povede jen k jednomu. USA pak nebudou mít šanci na úspěch, protože každý si bude pamatovat, jak zacházejí nejen s podřízenými zeměmi, ale i se svými věrnými spojenci. Ne všude jsou hloupí politici, co lezou USA někam …Když teoretici i praktici popisovali čeho je kapitalista schopen pro “pár” procent zisku, nevzali v úvahu sebedestrukční povahu tohoto “zřízení”.
Je to ale nevyhnutelné, svoje majetky oni nechtějí utrácet, a tak musí pořád víc a víc vydělávat, aby platili za to, aby je vůbec někdo podporoval. Sranda je, že část těchto peněz na provozní náklady oni sami stejně zasunou do svých kapes.

Autor
28. 9. 2022 23:25
Odpovědět  Peter

Nepíši jen o naší zemi, ale o celé Evropě. Ne všude žerou USA tak, jako tady a už teď a jsou tam lidé poněkud rozhodnější v názorech na tuto hlouipou konstrukci. Zajímavé by bylo, jak by se k tomu všemu postvili “otcové zakladtelé”, když už oni nechtěli v USA žádnou demokracii …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
28. 9. 2022 23:49
Odpovědět  Peter

To máš Peter jistě pravdu, ale budou to změny i krvavou cestou – hlavně v USA (neakceptovatelná politika Bidena, podpora rozporů mezi bílými a černými třeba; už se tam vydávají potravinové pomoci mnoha občanům) … a Evropa bude cugrunt až skutečně se projeví energetická krize a nejpozději až bude muset platit Evropa Číně zlatem krytým rublem za dovozy – a my bereme čínské zboží z Německa).
Teď se budu opakovat: Asi před 2,5 rokem řekl konceptuální Putin, že svět bude za 5 let vypadat jinak… A je možná jediný, kdo se na to dlouhodobě připravuje. Jen perlička – skoro v několika dnech byl ruskou Dumou schálen nový Trestní zákoník s trestem smrti. Přibírají se noví členové do BRICS – dokonce o muslimské země. Egypt, Írán a asi na spadnutí to má Saudská Arábie.

Rapa
29. 9. 2022 01:13
Odpovědět  Masunta

Odveta spočívá v samotném Bidenovi,leze z něj samotného ven všemi směry a je dobře slyšet , zní: ,Smrt americe,Smrt USA,.

Masunta
29. 9. 2022 05:26
Odpovědět  Rapa

Ano, to je známé.

Pozor
28. 9. 2022 23:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Je isté, že odveta príde, kde to však bude sa práve rozhoduje, je skutočne veľa možností na odvetu.

Delnas
29. 9. 2022 00:18
Odpovědět  Pozor

Souhlas, … odveta urcite prijde….je to vzdy TIC za TAK…
.Mimochodem jak vidis proti-utok ve vesmiru …?
Pro zacatek…Zlikvidovani par navadecich satelitu …?

Pavel K
29. 9. 2022 09:54
Odpovědět  Delnas

👍 👍 👍 👍 👍 👍
Tak na tohle jsem předevčírem myslel, kde že by jim to RF mohla vrátit.

Administrátor
P.A.Semi
29. 9. 2022 00:20
Ohodnotit příspěvek :
     

On ten útok Židů na Energetickou Infrastrukturu nebyl omezen jen na Evropu a Nord Stream…

Viz Sorcha 2022-09-28 , kde si dělají legraci, že za to prý mohou ruské agentky, ale vyjmenovávají tam (s odkazy na příslušné články)…

BornHolm exercise – USA přesně na tom místě dělaly v červnu cvičení s kladením podmořských výbušnin
– rafinérie BP v Ohio vybuchla 2.9. – čtvrtý podobný výbuch rafinerie v USA od června
– v Kanadě vybuchla rafinérie 10.9.
– v Argentině vybuchla rafinerie 23.9.
– A k tomu tedy 26.9. odstřelili NordStream přesně na Židovský Nový Rok…

– k tomu si matně vzpomínám, že někdy v létě vybuchl nebo se poškodil v USA nějaký terminál na export LNG…

Když bude paliva nedostatekm, bude dražší a někdo na tom hodně vydělá…

πα½

Frankie
29. 9. 2022 08:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Je dávno jasné, že největšími teroristy na světě jsou zločinné USA.

Masunta
29. 9. 2022 15:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokračující zhoršování hospodářské situace s vysokou pravděpodobností povede ke ztrátě pozice Demokratické strany v Kongresu a Senátu v nadcházejících volbách, které se budou konat v listopadu 2022. Za těchto okolností nelze vyloučit impeachment prezidenta, kterému je třeba se za každou cenu vyhnout.
Je naléhavě nutné, aby do národního hospodářství, zejména do bankovního systému, začaly proudit zdroje. Bez značných vojenských a politických nákladů pro nás je budou moci poskytnout pouze evropské země vázané závazky vůči EU a NATO.
Hlavní překážkou je rostoucí nezávislost Německa. Ačkoli je stále zemí s omezenou suverenitou, již několik desetiletí důsledně směřuje ke zrušení těchto omezení a k tomu, aby se stalo plně nezávislým státem. Tento pohyb je pomalý a opatrný, ale vytrvalý. Extrapolace ukazuje, že konečného cíle může být dosaženo až za několik desetiletí. Pokud se však sociální a ekonomické problémy ve Spojených státech vyhrotí, může se tempo výrazně zrychlit.