Zátoka Sviní

Jeden z amerických teroristů zadržených ve Venezuele, zaměstnanec PMC Sillvercorp Luke Denman vydal veřejné prohlášení, ve kterém potvrdil, že samozvaný prezident Guaido uzavřel smlouvu s vedoucím Sillvercorpu PMC Jordanem Goodro. 

Úkolem podle něj bylo mimo jiné zorganizovat únos venezuelského prezidenta Madura a jeho odsun do Spojených států, kde měl být souzen jako generál Noriega. 

Během operace bylo plánováno obsadit letiště v Caracasu, aby se zajistil přílet letadel a možnost vyvezení Madura z Venezuely soukromým letadlem.

Denman také uvedl, že Trump si byl vědom této operace a smlouva na financování převratu podepsaná s Guaidoem ve výši 212 milionů dolarů byla uzavřena podle rozkazu Trumpa, a šéf Sillvercor PMC Jordan Goodro poskytl pro tuto operaci zbraně a střelivo.

Svou práci Denman nazval prací žoldnéře PMC Sillvercorp. 

Před zajetím se Denmanovi podařilo vycvičit tři skupiny bojovníků v Kolumbii.

Luke Denman a jeho partner Aaron Berry měli za svou práci dostat od 50 000 do 100 000 USD v závislosti na úspěchu operace. Operace byla plánována již v prosinci 2019, kdy Jordan Goodro kontaktoval Denmana ohledně „venezuelského projektu“ a nabídl „práci“ bez poskytnutí dalších podrobností, které se Denman dozvěděl později.

Na otázku – jak by reagoval na situaci, kdyby zahraniční polovojenská skupina přistála ve Spojených státech a zajala/zabila amerického prezidenta, Denman řekl, že to by se mu nelíbilo a byl by to válečný akt.

 Obecně – řekl všechno.

https://bit.ly/3bcEiBv

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Telex
7. 5. 2020 00:31

Tohle se dalo čekat. Chaveze zlikvidovali a doufali, ze sankce Madura položí a, že si znovu přivlastní velmi kvalitni ropu Venezuely. Dobře udělal Maduro, když požadal o pomoc Putina. Jinak by uz davno podlehl likvidaci a nastala by aplikace svobody a demokracie vyslanci dobra z USA. ?

Telex
7. 5. 2020 00:56
Odpovědět  Janinna

Putin byl dle meho názoru rozhodujici tah. Ten mel udělat už Chavez, tomu jsem mimochodem velmi fandil. Trump…no ten by radsi nemel mluvit z hlavy, to mu urcite pred volbama pomuze. ? Jinak mu nezbude, nez si pichnout savo.

Telex
7. 5. 2020 01:11
Odpovědět  Janinna

Jojo. Tak dobrou

Telex
7. 5. 2020 00:59
Odpovědět  Janinna

Jo ten jejich demokraticky zvoleny prezident ” demokratickymi staty” tak nejak ” externě”. Na toho jsem úplně zapoměl? Pardon . . .

Editor
7. 5. 2020 20:31
Odpovědět  Telex

Chávez zemřel na rakovinu, ze které se léčil na Kubě. Tam mají natolik kvalitní medicínu, že pokud by šlo o ckoliv jiného, opravdu by to poznali a netutlali to.

Telex
7. 5. 2020 20:52
Odpovědět  scipio

Zajisté, že zemřel na rakovinu. Ostatně stejně jako všichni klíčoví levicoví představitelé v latinské americe.

A teď tu vo tý Karkulce . . .

Editor
7. 5. 2020 21:48
Odpovědět  Telex

A co starej Ockham?

Telex
7. 5. 2020 22:29
Odpovědět  Janinna

Máš pravdu. A to je velka skoda….

Telex
7. 5. 2020 22:33
Odpovědět  Janinna

Souhlas. A to je velka skoda

Editor
7. 5. 2020 22:44
Odpovědět  Janinna

Rakovina sice vyvolat jde, ale stejně tak se to vyvolání odhalí. Podle toho, o jaký orgán jde a co jej vyvolalo. Kubánská medicína je natolik dobrá, že by to tamní doktoři věděli a fakt by to netutlali. A ani latinskoameričtí levicoví politici nejsou proti nemocem imunní. Fakt ne. Kde bych byl, venku, řežu dříví, vařím, peru, že se na to nevyseru!

Editor
7. 5. 2020 23:10
Odpovědět  Janinna

Víš, že dávám přednost jednomu z pravidel břitvy. konkrétně nejjednodušší vysvětlení je nejpravděpodobnější. Dost často koukám na telesur a tam o tom není ani slovo. A to by v situaci po pokusu o zátoku podsvinčat (na svině jich bylo málo) určitě vytáhli.

Editor
8. 5. 2020 14:15
Odpovědět  Janinna

Celé to je když vyloučíš všechno nemožné … atd. Varianta, že někdo dostane rakovinu zcela přirozeně opravdu není nemožná ani když se jedná o levicového latinskoamerického politika.