politika

Zatímco Západ pořádá další frašku, Rusko zasazuje ránu jeho budoucnosti

просто о сложном

S krátkým odstupem došlo v Saúdské Arábii ke dvěma událostem, které přímo souvisejí s (nejenom) Ruskem.  Nejprve se tam v polovině měsíce konala supertajná schůzka o mírovém řešení konfliktu, který začal v únoru 2022. Setkání zorganizovala tzv. G7 a pozvala na něj zástupce některých dalších zemí, včetně globálního jihu.

Je celkem směšné pokoušet se mluvit o míru bez účasti Ruska, ale zřejmě už je Západ kvůli situaci v zóně konfliktu hysterický. Přirozeně se na ničem nedohodli a a nyní plánují setkání v lednu ve Švýcarsku (publikováno 10. ledna, pozn.red.).

Zde je ale nejzajímavější jiná věc. Status těchto setkání je obecně nejasný. Informace, o tom, že se setkali zástupci několika států, jsou o ničem. Co je to za zástupce, jaké mají pravomoci a funkce, koho přesně zastupují. To všechno jsou otázky, na které Západ neodpovídá. A je to pochopitelné. Účastníci těchto setkání nejsou v pozici, aby mohli rozhodovat. Celý tento západní myší povyk je tedy od samého začátku odsouzen k neúspěchu a je obyčejnou fraškou.

Ale zatímco nás Západ svými neúspěchy v zahraniční politice už dokáže jenom rozesmát, Rusko přechází do útoku. Akcím Spojených států a jejich spojenců se již dávno jenom nebráníme, dlouhodobě na ně útočíme v mnoha směrech. A další útok začal v Saúdské Arábii. Ale pokud je západní fraška pro Rusko jako zrno pro slona, ​​pak ruská iniciativa představená na fóru v SA je docela schopná skutečně srazit Západ na kolena.

Co se týče těžby nerostných surovin je potřeba platforma podobná OPEC

Dovolte mi vysvětlit, o čem mluvím. Na Future Minerals Forum, které se konalo v Saúdské Arábii, přednesl ministr přírodních zdrojů Alexandr Kozlov ruský návrh na vytvoření obdoby OPEC pro kontrolu těžby a oběhu nerostných surovin. 

Náš šéf ministerstva přírodních zdrojů řekl následující:

“Rusko, Saúdská Arábie, Írán, Irák, Kuvajt, Omán, Katar, Sýrie, Spojené arabské emiráty, Jemen a Bahrajn jsou lídry globálního energetického sektoru. Naše země společně kontrolují polovinu světových zásob ropy a zemního plynu. Poskytujeme 53 % světových zásob ropy a 26 % plynu Tato situace bude pokračovat i v budoucnu. Měnící se technologická struktura ve světě však vytváří objektivní potřebu nové platformy podobné ropnému OPEC, pro otázky průzkumu, produkce a zpracování kritických druhů nerostných surovin za účelem koordinace aktivit v oblasti rozvoje nerostných zdrojů. Na takové platformě je možné efektivně koordinovat naše úsilí a rozvíjet společnou technologickou politiku v oblasti nakládání s minerály budoucnosti. Jsem přesvědčen, že naše společná práce zajistí hospodářský růst a blahobyt našich občanů”. https://1url.cz/XuIDa

A zde musíme pochopit, že situace s nerosty je velmi odlišná od ropy a plynu. Pokud v případě ropy Západ (především díky úsilí Spojených států) dokáže konkurovat v objemech těžby OPEC+, pak co se týká nerostů je to prostě katastrofa.

V tomto ohledu byla Matka příroda k zemím zlaté miliardy skoupá. Případné sjednocení států globálního Jihu do obdoby OPEC tedy zasadí Západu ránu, ze které se bude jen těžko vzpamatovávat. Jde o to, že základem současné výroby jsou nyní materiály vzácných zemin.

Rusko se v tomto ohledu cítí velmi sebevědomě. Stačí říci, že Rusko je v oblasti surovin světovým lídrem, poskytuje 27 % světové produkce kovů platinové skupiny, kontroluje 22 % světových zásob niklu, 13 % kobaltu, 15 % titanu, 12 % wolframu, 9 % mědi, 4 % vzácných zemin a grafitu.

Měď, grafit a kobalt do roku 2030 zaznamenají rychlý růst a prognóza spotřeby lithia se zvýší sedminásobně.

Rusko má zároveň 17 ložisek lithia světové úrovně, připravuje otevření nových center pro zpracování surovin na uhličitan a hydroxid lithný a dokončuje projekt kompletního technologického komplexu od těžby po výrobu lithium-iontových článků, baterií a elektrických vozidel.

Zajímavá je i situace s uranem. Rusko je jednou z mála zemí, která má kompletní řetězec zpracování uranu – od rudy po jaderné palivo. Země s 8 % světových zásob poskytuje 35 % světové produkce obohaceného uranu a zaujímá třetinu světového trhu s palivem pro jaderné elektrárny.

Pravda, zvláštním způsobem se uranové doly v Kazachstánu náhle ocitly pod kontrolou Ruska a události v Africe nám pomohly rozšířit náš sektor kontroly. A dnes Rusko vlastně kontroluje asi 60 % světové produkce.

A nesmíme zapomínat, že Čína je také největším hráčem na trhu vzácných zemin. Koho tam ale jen stěží najdete, jsou představitelé Západu. Sjednocení zemí produkujících nerosty do organizace podobné OPEC+ je tedy právě ranou pro západní svět. V této situaci bude globální jih ovládat většinu zdrojů na naší planetě.

To vůbec neznamená, že globální Jih nechá Západ na hladových přídělech. Hlavní věc je zde úplně jiná. Velikost a cenu tohoto přídělu, nyní vůbec nebude určovat Západ a to pro něj bude destruktivní. 

Všechny takzvané výdobytky Západu jsou pouhým parazitováním na cizích zdrojích. V podmínkách, kdy prodejce korálků určuje, kolik zdrojů si za ně vezme, Západ fungovat může. Ale když se všechno změní a tím hlavním se stanou náklady na zdroje a jejich množství, prodejce korálků zažije krach. A toto zhroucení bude ještě zjevnější, pokud si uvědomíme, že majitelé zdrojů se již sami naučili vyrábět korálky.

Takže zatímco si někteří myslí, že mohou něco rozhodnout bez účasti Ruska, my už dávno rozhodujeme za ně.  Rusko začíná měnit pravidla světa a daří se mu to. Budujeme spravedlivou strukturu světových vztahů a právě z toho důvodu nacházíme v této práci stále více spojenců. A Západ, který se ze všech sil snaží udržet starý světový řád, dělá kříž nad svou budoucností.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/9uI4m
https://1url.cz/XuIDa

sdíletj na

28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
23. 1. 2024 00:25
Ohodnotit příspěvek :
     

https://www.youtube.com/watch?v=CgCN6XhAVXk

Albi
23. 1. 2024 01:25

Nemusí to být až tak k smíchu. Pravděpodobně Covid byl “první nástřel” – a celkem zdařilý. A “výzkum” jistě pokračuje.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/01/epidemie-ve-stredni-asii-jako-priznak.html#comment-form
“Koncem loňského roku se z Turkmenistánu začaly objevovat zprávy o prudkém nárůstu neznámé akutní respirační infekce mezi dětmi. Počet nemocných dětí v Turkmenbaši na Balkánském velajatu vzrostl, městská infekční nemocnice je přeplněná dětmi nakaženými touto nemocí s příznaky spalniček. „Tato nemocnice má kapacitu 150 lůžek. Nyní tam mohou být hospitalizovány pouze děti ve vážném stavu,“ uvedla pracovnice léčebného ústavu. Došlo k mnoha úmrtím, a to i v hlavním městě.

O podivných vzplanutích respiračních onemocnění, velmi připomínajících zdánlivě již prošlý COVID, se mluví od října loňského roku. Nebezpečné onemocnění, jako jsou spalničky, se od loňského listopadu nápadně šíří také v zemích střední Asie a jižního Kavkazu: jen v Kazachstánu bylo v listopadu registrováno více než 20 tisíc případů”
Zajímavé – a zrovna tak “z ruky” – pročpak takové laboratoíře nejsou v dosahu a “bezpečí” zneužití v humánních Spojených státech, Kanadě, Austrálii apod.?

Albi
23. 1. 2024 01:30
Odpovědět  Albi

Mimochodem – odpověděla jsem ti k otázce “národa” u článku Jurij Podoljaka: Budoucnost Ukrajiny…”

Bohužel si nepamatuji (nezapsala jsem si), jak sem vložit (co zkopírovat) odkaz na konkrétní komentář.

Administrátor
P.A.Semi
23. 1. 2024 13:03
Odpovědět  Albi

Když na komentář najedete myší, objeví se vpravo nahoře na konci řádky se jménem taková sponka, na jejíž kliknutí se zkopíruje odkaz na komentář…
A také se vpravo dole u vašich vlastních komentářů objeví ozubené kolečko, kterým lze ten komentář opravit, dokud na něj nikdo další neodpověděl…
πα½

Albi
23. 1. 2024 23:52
Odpovědět  P.A.Semi

Jak opravit vím a taky to využívám, ale vždycky to nejde – občas místo “upravit” se objeví “skrýt odpovědi”..

23. 1. 2024 13:09
Odpovědět  Albi

Du na to 🙂

23. 1. 2024 18:35

Tady  Albi je má odpověd.

Albi
23. 1. 2024 01:39
Odpovědět  Albi

Ještě k předchozímu příspěvku (už ho nejde upravit) – v článku je hodně zajímavých podrobností, nejen např.:

“Zajímavé je, že naprostá většina případů spalniček v Kazachstánu se v roce 2023 vyskytne v regionech Almaty a Žambyl. Jak již čtenář pravděpodobně tuší, jedná se právě o regiony, ve kterých sídlí velká výzkumná centra v oblasti biologické bezpečnosti fungující pod přísným dohledem specialistů ze Spojených států. Jeden je v Almaty na základě Vědeckého centra pro karanténu a zoonotické infekce pojmenované po M. Aikinbaevovi. Mimochodem, toto zařízení je přísně střeženo osobně velvyslancem USA v Kazachstánu Danielem Rosenblumem. Druhé zařízení je na území Výzkumného ústavu pro problémy biologické bezpečnosti v regionu Žambyl.”

Nebo:
“Všudypřítomná agentura USAID se svými údajnými výzkumnými programy v oblasti zdravotnictví a bezpečnosti potravin pronikla i do Turkmenistánu, který je vůči okolnímu světu maximálně uzavřený. Do téhož Turkmenistánu, ve kterém dnes není jasné, na jakou to nemoc děti masově umírají.”

Takže i “bestie” se připravujue na boj za hegemonii, zas jiným způsobem, možní i nebezpečnějším.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
23. 1. 2024 13:22
Odpovědět  Albi

Daniel Rosenblum… Tedy Žid… Nepřekvapuje…
πα½

23. 1. 2024 18:40
Odpovědět  Albi

On je snad článek, který ve mě vzbudil bujarý smích alá Werich, o covidu, spalničkách, epidemiích a dalších líbeznostech, ke kterým jsi hodila vexl?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
24. 1. 2024 00:03

Samozřejmě že ne, ale jestliže Rusko “zasazuje Západu ránu”, ten se logicky brání. A protože “fair play” není jeho způsob, jde na to jinak.

Zabijeme nenápadně, tedy beztrestně (není viník a za viry “nemohou”), Je jedno koho, ale hlavně co nejvíc.

24. 1. 2024 14:35
Odpovědět  Albi

🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
23. 1. 2024 08:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejen že západ je a bude v situaci surovinové chudoby . Hlavně bude v pozici žebráka , který nebude mít čím zaplatit , za tyto suroviny . Bezcenný papírek , podvodně vytvořená čísilka na účtu a opakovaná zkušenost celého světa se západní “dobrotou a dodržováním uzavřených smluv” , z nich učiní uzavřený okruh sebepožírajícího se hada .
Stačí jen představit si situaci , kdy ten parazitický aparát , který pomáhá vysávat celý svět , se náhle ocitne na suchu . Okamžitě se navzájem požerou .

Slovan
23. 1. 2024 13:08
Odpovědět  Putinovec

Jasně, budou si tak moc za sto dolarů koupit tak rohlík.

PřemekJ
23. 1. 2024 08:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak, to je to, o čem hovořím jinde. Změny již probíhají, jen euroatlantická vitrualita to brání postřehnout, ale marně, stále více lidí na tzv. západě již ví své i to, že jejcih vrchnosti je vedou do propasti. Proto bude letošní rok rokem globální systémové změny. Řiďme se svým svědomím, pozorujme, buďme připraveni na všestranně důstojný lidský život v lásce a přátelství.

jiří
23. 1. 2024 11:40
Odpovědět  PřemekJ
Frank1
23. 1. 2024 09:07
Ohodnotit příspěvek :
     

G7 se nedohodne na nicem, jejich zasedani jsou jenom klamanim verejnosti, ze se neco deje. Vzdyt zeme G7 jsou pod stejnym bicem z USA a ty jsou vsude v defenzive a propadaji bezradnosti.
Ano, Cina a Rusko suroviny maji, ktere KoZa tolik potrebuje. Proto ten utok na Rusko. Na Cinu si to nemuze KoZa dovolit, protoze ta vyrabi a dodava pro KoZu uz skoro vsechno. Firmy na KoZa to jen zabali, daji na to svoji znacku a prodavaji vse 3 i 5 krat draze nez v Cine nakupuji. Jenom hlupaci od tech prekupniku v obchodech v EU nakupuji. Chytrejsi je obejdou primym importem z Ciny, protoze je to vyhodnejsi. Cinske portaly na internetu pracuji spolehlive a bez nejakych omezeni.
Je vam snad jasne, ze prekupnictvi podporuje obchod v EU, ktery skrze produkty z Ciny tak parazituje ma Cine parazituje a spotrebitele to plati. O tom se nikde nepise a vy to asi nevite. KoZa nema alternativu. Chamtivost investoru prenesla vyroby do Ciny a z KoZa udelala system sluzeb.

Pavel z Moravy
23. 1. 2024 12:00
Odpovědět  Frank1

To nebude zhodnoceno jen 3 až 5 krát. To bude více. Proto je tolik internetových obchodů, lepší kšeft dnes neexistuje. A tito všichni lichváři budou chtít tento systém udržet, neboť jim sype do kasičky neuvěřitelné prašule. Ale to by snad měl vědět i blb z místního blázince. Ale i já nakupuji od našich internetových prodejců a to je mi jasné, že platím 5 až 10 krát předražené zboží. Ono to lze lehce zjistit, když si jdete koupit něco ve stejné kvalitě k Vietnamcům a i ti musí z něčeho žít a mají to mnohem levnější. A takzvané české obchody, ale s čínským a jiným asijským zbožím? Kristova noho, to je finanční nářez, to je lichva. Bodejť by tihle lidičkové chtěli změnit systém. Ti si chrochtají tak, že mají i bez jídla bouličky za ušima. Kujwa, to je paráda tento neokapitalismus pod liberální vlajkou křičí jejich škleby, když vám prodávají věc koupenou za 100 a prodávající za 800. Tak dobře nám nikdy nebylo. Halelujah vyřvávají jejich očiska. Tak teď mně ještě příteli dodej nějaké ty adresy k přímé koupi od Číňanů. Já tedy starý dědek už potřebuji málo, ale jeden nikdy neví, kdy třeba prostěradlo zde bude stát litr, neb mlaďoši budou potřebovat na výlet do Alp a babka už jim ho nedá.

Administrátor
P.A.Semi
23. 1. 2024 18:30
Odpovědět  Frank1

Hm, takhle nám Čína zlikvidovala průmysl…
Oni to neprodávají “3 i 5 krat draze”, prodávají to za dumpingové ceny pod výrobními náklady…

A ovšem máme alternativu – přerušit všechny trasy zboží z Číny a znovu začít budovat vlastní průmysl… Všechno sice 3-5x zdraží, ale začali bychom aspoň znovu budovat svou budoucnost a ne živit Čínského draka, a překupníky, co to odtud dopravují…

πα½

Pavel z Moravy
23. 1. 2024 20:05
Odpovědět  P.A.Semi

Číňané se nám nevnucovali, to vy milovníci západu jste chtěli aby na vás otročili a vy to levné zboží alespoň 5 krát zhodnotili. Tak nelžete. Kdyby tam tenhle váš skvělý západ nepřenesl výrobu, tak by to zboží vyráběl tady. Ale určité kruhy by z toho nemohly bohatnout. A když to tedy prodávají pod výrobními náklady, jak to, že to tady prodáváte za tak nehorázné prašule. Vždyť to je setsakra kure.vská lichva. A budovat nový průmysl s těmito dětmi, které si zvykli na to jak lehce přijít k prašulkům je skvělý nápad. Tak začněte, už se těším na ten výkon. Tihle zdejší ale asi nebudou pracovití Číňánci.

Eva
23. 1. 2024 09:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak už máme co jsme chtěli, do pr…. zvesela.
A naši bezmozci to nejsou pořád schopni pochopit, nebo jsou a je jim to jedno, nebo je to záměr?

Mike
23. 1. 2024 09:49
Odpovědět  Eva

No, mně by docela zajímalo, proč všichni členové pětidemolice nosí stejný prsten s černým kamenem. S kým se spřísahali? Se Sauronem, Voldemortem? A kdo se za těmito kazisvěty v reálu skrývá. Víme dobře, že satanisté milují symboly. Pak by to jejich “vládnutí” dávalo i hlubší smysl, pochopitelně ten nejčernější – stejně jako ten šutr v jejich prstenech.

Pijack
23. 1. 2024 10:09
Odpovědět  Mike

Oni jsou tupci. Chtějí se k někomu přilnout. Ty prsteny dostali od svého loutkovodiče něco jako pozlátko. Jako když v devadesátkách dostal Vladimír Dlouhý od představitele jakési korporace balíček žvýkaček. Byl šťastný, že si ho někdo všimnul 🙂

Gales
23. 1. 2024 10:22
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO má strach že Rusko ,,dodělá” během jara Ukrajinu a tak pořádá velké cvičení. Zřejmě i nějaká raketa z Ruska na ně ,,přiletí”.Pokud to dobře dopadne tak už to,snad, bude poslední počin západních hodnot a demokracie v Evropě.

unor 2022
23. 1. 2024 11:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Takovy pocin je za tisic Kinzalu. Jde na to V. Putin chytre.
A my se svymi hlupaky .. skoda slov.

Pavel z Moravy
23. 1. 2024 11:39
Ohodnotit příspěvek :
     

A co my, čecháčci, moraváčci, slezáčci pevně zalezlí v západní ři.ti. Jejda, to jsme ale vymňoukli.

Slovan
23. 1. 2024 12:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak holt se bude mušet Západ malinko uskrovnit, holt budou mušet ty Mustangy a jiná miliónová autíčka zakonzervovat, nebo prodat. Nebudou mít honosné haciendy všude po světě z deseti záchody, s dvaceti ložnicemi, bazény ve kterých nebudou plavat nahé děvy, ale žabinec. Také si budou mušet vyhrnout rukávy a zazpívat si nějakou tu budovatelskou. To se nám to hodovalo když jsme si všude nakradli, nenávratně půjčili. Tak šup a poctivě pracovat a hóódně utáhnout opasky.

Pavel z Moravy
24. 1. 2024 09:53
Odpovědět  Slovan

Tomu nevěř, na bídu se špatně zvyká. Loupit a krást, to je jiné kafe. Musí vyrůst úplně nové generace, nezkažené mamonem.