politika

Zatím bilion, ale to je jen začátek. Bloomberg odhadl ztráty Evropy kvůli odmítnutí ruského plynu

Odmítnutí ruského plynu ve světle situace kolem Ukrajiny už Evropu stálo asi 1 bilion dolarů, uvedla v neděli agentura Bloomberg s odkazem na vlastní výpočty.

Agentura předpovídá, že je to jen začátek největší energetické krize za poslední desetiletí.

Tato částka je podle analytiků způsobena zvýšenou cenou elektřiny pro evropské firmy a spotřebitele.  Jak agentura předpovídá, jde přitom pouze o začátek největší energetické krize posledních desetiletí.  Po zimním období budou zásobníky plynu prázdné a v podmínkách minimálních dodávek ruského plynu bude obtížné je naplnit.

Napjatá situace s dodávkami zkapalněného zemního plynu do Evropy podle agentury potrvá minimálně do roku 2026, kdy budou moci Katar a Spojené státy dostatečně zvýšit produkci uhlovodíků. 

„Závody v EU o doplnění zásob zemního plynu již začaly,“ citoval Bloomberg Bjarne Schildropa, analytika Skandinaviska Enskilda Banken (SEB), s tím, že příznivé prostředí pro prodejce plynu bude pokračovat minimálně 12 měsíců.

Analytici Bloombergu se domnívají, že pokud ceny zemního plynu v Evropské unii opět vzrostou na 210 EUR za MWh, pak Evropu místo recese čeká prudký ekonomický pokles.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3jdK3IP

sdíletj na

41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
20. 12. 2022 00:34

Bloomberg odhadl ztráty Evropy kvůli odmítnutí ruského plynu. “A to jako má být krize?
To je blbost, především evropská.
A všimněme si, že ten “primitivní a neschopný třetí svět” má plynu kolik potřebuje. Že by tu byl primitivní a neschopný někdo úplně jiný?

Administrátor
P.A.Semi
20. 12. 2022 01:42
Odpovědět  Albi

Víte, Albi, Blbost je tvrdit, že je to “Blbost”…

Je to velmi zákeřný a mazaný plán, jak nás okrást… Blbost je tak akorát, že se nebráníme dost…
Z hlediska vedení Evropského Svazu to také není “Blbost”, ale Zrada !

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
20. 12. 2022 02:44
Odpovědět  P.A.Semi

Ano, to je pravda, souhlasím. Äle uniká mi, jaký má smysl páchat vědomě sebevraždu, abych se měl lépe, abych dosáhl toho, co jsem si naplánoval. K čemu to bude?

A že by vybraní jedinci skutečně našli “elixír života” – tomu snad věřit nemohou. Vždyť by si tím ani nemohli užít svého vítězství nebo pomsty nad protivníkem.

Administrátor
P.A.Semi
20. 12. 2022 04:32
Odpovědět  Albi

Jakou “sebevraždu”? Oni na tom nesmírně vydělají, a je to “vražda” Evropy…
Tak nějak pořád lidem uniká, kdo jsme MY, a kdo jsou ONI…
πα½

Albi
20. 12. 2022 06:05
Odpovědět  P.A.Semi

Opět souhlas, ale myslela jsem tím – k čemu to bude mtrvému.
A kdyby tu apokalypsu přežil, pochybuju, že by následoval život podle jeho představ.
Od padesátých let, kdy jaderná bomba lidi děsila do dneška, kdy nás vyspělý Západ přímo naučil se s ní kamarádit (kolik jen diskutujících radí hodit někam aspoň malou bombičku), už uteklo moře času a když jsme “přežii” i to strašení, s takovou jadernou prskavkou si poradíme taky.

Takových filmů z hollwoodské produkce jsme už viděli a všechny dopadly dobře.

Veny232
20. 12. 2022 06:53
Odpovědět  Albi

A jseš si opravdu jistá,že ten kdo Světu vládne je člověk? Že je smrtelný? A že tu zhyne s námi? Asi ne co? Jak v Nebi tak i na Zemi…a to platí i obráceně…i v Nebi jsou svině…a když pár takových vyspělých šmejdů najde zaostalou Planetu…stanou se Bohy. Stačí se začít pídit po věcech jako proč těžíme 600x víc zlata než spotřebujem, proč 5 největších diamantových dolů má rozlohu ČR a vytěží ročně vagony diamantů, a to už 40 let v kuse, kde jsou ty diamanty? Kde je to zlato? Kde je všechna rtut které také těžíme obrovské množství? Pro koho to těžíme? To jsou ty správné otázky které si musíš na začátku položit, pak se tvůj pohled na svět a politiku změní.

Gales
20. 12. 2022 10:18
Odpovědět  Veny232

Ale potom na zemi je někdo kdo to všechno těm mimozemcům předává a kdo s nimi spolupracuje. Asi to budou ti ilumináti kteří nás řídí a zneužívají.Prej silou ducha s optimistickým myšlením je možné jejich zničení.Nebo co.

Veny232
20. 12. 2022 11:45
Odpovědět  Gales

No samozřejmě že je, celou historii ať už z jakéhokoli konce světa se to s námi táhne,a najdeš to v jejich záznamech. Namátkou třeba Řecká mytologie…Bohové dávali Králům božské jídlo Ambrosii, díky kterému byli zdraví a dlouhověcí, Bohové si tím “jídlem” udržovali nesmrtelnost a své otroky… A co se děje dnes , porovnej to. Séreš, Britská Královna,Rotchild, Rokefeler,Gates,klan Clintonů, Krvavá Madla….všechno se to dožívá 90-100let…proč asi? Když máš moc a peníze, už ti chybí jen jedno jediné, čas. A to je také jediná věc která “bohům” stačí k ovládnutí klíčových postav společnosti… mimo jiné další paradox Ambrosie-Adenochrom………není to trochu zvláštní? Vysáté tisíce krav ročně na pastvinách…u Sumerů se píše, že po potopě světa bohové hladověli. Čím že se to vlastně ty bohové živí? Já myslím že to snad musí dojít každému s minimálním rozhledem dějinami.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
20. 12. 2022 10:26
Odpovědět  Veny232

Jsem ateistka z přesvědčení, nikoliv výchovou.
Světu vládnou přírodní zákony, z nichž mnohé ještě neznáme a některé nám (= lidstvu) nebude dovoleno poznat nikdy.

TO je tedy ten skutečný Bůh – ne ten, do kterého personifikujeme lidské vlastnosti a možnosti a který jednoho každého z nás soustavně sleduje, hodnotí, trestá nebo odměňuje – údajně podle svého vlastního uvážení,ale řídí se přitom momentální lidskou úrovní “civilizace”?.

Mohu se zeptat, k čemu těm “vyspělým šmejdům, kteří se stali bohy” budou na nebi diamanty nebo rtuť? Když jsou z nich (všemocní) bohové, tedy bez těch lidských potřeb?

Gales
20. 12. 2022 10:54
Odpovědět  Albi

Asi to používají místo žrádla na doplnění energie. – Už som z teho voľaký zmetený.

Autor
20. 12. 2022 17:33
Odpovědět  Gales

Já též.

Pavel z Moravy
20. 12. 2022 11:18
Odpovědět  Albi

Dobře řečeno. Tak nějak to cítím i já.

Veny232
20. 12. 2022 11:55
Odpovědět  Albi

Bůh existuje jen ho nevidíš,protože Boha najdeš jen rozumem ne očima. Bůh totiž nemiluje, Bůh je láska sama. Je to přímo ta vlastnost, a tak je to se vším. Tato energie tvoří polovinu Vesmíru a ta energie je živá! Živoucí, jsme jí součástí,smrt neexistuje. Jsme jen forma jakou se ta energie projevuje zrovna teď v tomto čase. Že Vesmír má inteligentní disain to prostě může dnes popřít jen analfabet… a je to přitom uplně primitivní, vzniknul vesmír v něm bytosti a ty dospěli do fáze,kdy se dokázali vrátit v čase a založit Vesmír…samonaplňující proroctví Bůh ten skutečně živý a nesmrtelný z masa a kostí zrodil sám sebe..a věda dnes již potvrdila že to vlastně možné je…stálo by to spoustu energie,ale teoreticky tomu nic nebrání.

sergej
20. 12. 2022 14:15
Odpovědět  Veny232

Ale co by spíš je to tak že mozek je jen přijímač vědomí – Haramein a organismus je pouhé ztělesnění a záběr titánů je asi jinde a půjdu dál že energetická centra takzvané čakry mohou být i mimo tělo a samozřejmě neurony jako kvantové procesory podle některých pracují se silami vesmíru ale dát to jak na tom pracují možná ani nejde “hubou či na papíře protože je to o nezměrných informacích. samozřejmě k obrazu toho co není omezenec ve schopnostech a možnostech na rozdíl od “cviček a formantů protroubkých řekněme rádoby autorit, běžného tržního násilí “privilegiantů zdegenerovaností.
https://www.youtube.com/watch?v=C5IJ1uXxywA

sergej
20. 12. 2022 14:40
Odpovědět  sergej
Veny232
20. 12. 2022 16:44
Odpovědět  sergej

To je v podstatě to stejné…

Albi
20. 12. 2022 06:39
Odpovědět  P.A.Semi

Admine,
teď jserm našla zajímavou analýzu MAP – vtipně shrnutou do věty:
US bankéři a burziáni našli společnou řeč s Vladimírem Putinem, a terčem jejich nočního posměchu se stal předseda české vlády Petr Fiala a Bruselská komise EU”!

https://www.michalapetr.com/map-1545-putin-a-us-bankeri-se-dnes-v-noci-spolecne-vysmali-petru-fialovi-a-bruselu-za-jejich-politiku/

jiří
20. 12. 2022 08:54
Odpovědět  Albi

comment image

Lukas
20. 12. 2022 18:39
Odpovědět  Albi

A to je skutečnost

photo_2022-12-19_19-00-45.jpg
Pavel z Moravy
20. 12. 2022 11:14
Odpovědět  P.A.Semi

Ano, to lidem uniká, kdo jsme my a kdo jsou oni. Ti oni si myslí, že sebevraždu nepáchají, ti jsou přesvědčeni, že přežijí, protože zbytek přeživších se o ně postará, tedy bude jim sloužit. Ti oni si myslí, že vyřadí pouze ty nemohoucí. Albi, oni se nepovažují za ty, kteří utrpí ztráty, ty ztráty mají platit ti pod nimi. Oni jsou přesvědčeni, že vítězství je jejich.

Autor
20. 12. 2022 17:46
Odpovědět  Pavel z Moravy

K tomu se dá dodat, že nevěřím na to, že jejich činy jsou promyšlené až tak, jak se je i někteří na alternativě snaží vykládat.
Tak třeba s covidem. Vždyť si významně oslabili ty, kteří je poslouchají a kteří jim věří, následky po injekcích.
Ničí si silové prostředky k ovládání a nemyslete si, naladit skutečnou výrobu ve velkém čehokoli pro armády je složitý a dlouhý proces. Nejméně deset patnáct let. Navíc musíte neustále modrnzovat. Američané třeba nemají závody na výrobu tanků, jen jakýsi opravárenský podnik, který dělá všechny ty moderniozace. Ztratili technologii výroby korpusů pro tanky … Letadla jejich stojí za starou bačkoru, pokud nejsou stará technilogicka a “jen” vylepšená.
Ničí si zdroj všehio, výrobu el. energie. To “elity” budou zpívat koledy při svíčkách celý rok? Jezdit jen koňmo?
Oni si prostě mysleli, že si před nimi celý svět sedne na zadek. To je celé tajemství činnosti “našich elit”.

imageh-1.jpg
Albi
20. 12. 2022 17:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ale s tím vším přece souhlasím.
Jen že oni se stejně jako ostatní živí tvorové radioaktivitě a jejím účinkům nevyhnou, pokud by i přežili “mechanické” poškození těla.

A opravdu je nějak skvělá budoucnost žít a dožít v podzemí, byť luxusně a komnfortně zařízeném ale ve společnosti pouze omezeného počtu lidí, tedy bez nových impulsů a podnětů – tedy zanedlouho v bezbřehé nudě?

Přirovnala bych to k dlouhým létům “života na hadičrkách”, bez mžnosti nějakého aktivního života, v jednom pokoji s výhledem na jeden výřez venkovního světa, na pořád stejnou výzdobu pokoje, postupnou degenerací duševního a duchovního života.

Je to ještě život, nebo jen přežívání, apatie a čekání na smrt?

Administrátor
P.A.Semi
20. 12. 2022 04:41

Fakt to tam je, v čase 40:37 … (nejdřív jsem myslel, že to je přemalované…)
comment image
(což zopakuji pro případ, že by to “smrťák” zase smazal…)

Albi
20. 12. 2022 05:44
Odpovědět  P.A.Semi

V čase mezi hodinou psa a vlka – protože i Střížovy ostříží oči jistě někdy musí spát a taková hodina se jeví k akci jako nejvhodnější. 🙂

Administrátor
P.A.Semi
21. 12. 2022 05:18
Odpovědět  Albi

Původní příspěvek s popelnicemi:

…a schválně,…..ve kterém čase je tady to?

rtzhsrthrst-1671508931_2531.jpg
Albi
21. 12. 2022 00:21
Odpovědět  P.A.Semi

Smrťák smazal ty “popelnice”, tím se můj komenbtář v 05:44 stal naprosto nesrozumitelný.
Tímto se tedy omlouvám těm, kteří se dostavili nebo dostaví později.

Administrátor
P.A.Semi
21. 12. 2022 05:17
Odpovědět  Albi

Já jsem si myslel, že to smaže… Ale že se při tom smaže i ten obrázek, to jsem si nemyslel…
(Tak ho přiložím ještě jednou, protože jsem si ho uložil…)
(Smrťáku – nemysli si, že takovou perlu nám zase sebereš!)

A původní text k tomu byl:
$$ spanischer untermensch Borell uděluje “řád kyjevské vařečky” Ušanovi a Lejnové

jzgtfikuzgkuz-1671506547_4531.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Veny232
20. 12. 2022 06:47

To zatím vůbec nejde spočítat,i kdyby to dnes skončilo, ještě dva tři roky se budou dopočítávat ztráty ve firmách…..ale jak se píše…to je jen začátek. Končí to absolutním bankrotem veřejných financí..

jiří
20. 12. 2022 08:50

comment image
comment image

Pijack
20. 12. 2022 09:01

Bloomberg odhadl ztráty Evropy kvůli odmítnutí ruského plynuSnad by měl být titulek napsán správně jinak – Bloomberg odhadl ztráty Evropy kvůli zákazu dovozu ruského plynu
USA přece Evropě dovoz Ruského plynu zakázaly. Nechaly zlikvidovat nově vybudovaný terminál NS2 a ještě se s tím málem chlubí po celém světě, jací jsou skvělí bojovníci za demokracii a svobodu.
Nejhorší na tom je, že ani jeden politik EU se neodváží proti této zlovůli postavit.

ijn
20. 12. 2022 09:40

řešení: obnovit kamenolomy (práce pro primitivní akademiky) a dláždit i lesní a polní cesty,

odradit další politické zrůdy od své vrozené zkázonosné činnosti, …..bez potrestání všech loutek režimu od r. 1990 se racionální řešení krize nezahájí,…..

pořád budou narušitelé (anglo-sionisté) ničit SLOVANSKÉ snahy o rodinu a výchovu svých dětí k spokojenému životu všemi způsoby, zejména podrazy a lstivostí:
1.narušením výchovy
2.překrucováním dějin
3.odmítání odpovědného hospodářství
4.potlačením sociální spravedlností
5.narušením infrastruktury
6.odmítání technologické suverenity
Selžou-li zrůdám všechny mírové způsoby destrukce soupeřů, vyvolají válku cizíma rukama, zaplacené zrůdy nasadí všechny síly (viz. dodávky zbraní z ČR a EU) k podpoře války a slovo mír je zakázáno

Změňme to velkou demonstrací za mír!!!

Gales
20. 12. 2022 09:41

comment image

Gales
20. 12. 2022 10:28
Odpovědět  Gales

Sem nedokoukal příspěvky až do konce a navalil jsem sem něco co už tu je . Sorry jako.

Gales
20. 12. 2022 10:25

Já bych udělil Luciferovi kotlíkovou dotaci na pořádnej papiňák pro tyhle zmr-dy.

Zmatený
20. 12. 2022 10:43

Ještě že toho Péťu máme :o)

zastropovani.jpg
Albi
20. 12. 2022 18:00
Odpovědět  Zmatený

Péťa je skvělej. Kdybychom ho neměli, museli bychom si ho vymyslet.

Ale nutno přiznat, že k jeho veikosti hodně přispívá i jeho zodpovědně vybraná parta hic. Není snad jediný člen, který by neodváděl bezvadnou práci ve prospěch vlastní i vládní (absence slova “národní” není náhodná) 🙂

Vladimír
20. 12. 2022 10:52

Ztráta jednoho je zisk druhého… Však oni se o něj Rusové s Američany nějak podělí.

Pavel z Moravy
20. 12. 2022 11:04

Co k tomu říci. Řídí to zde grázlové, evropský lid si je volí a tak budete žít jak vám to grázlové naplánovali. Vzhůru do chudoby odvážní Evropané.

pavelpe
20. 12. 2022 11:22

Pokud nedokážeme vylézt z americké prdele, nic jiného si Evropa nezaslouží. Současné zkorumpované vlády a média nás pomalu, ale nezadržitelně tlačí zpět do jeskyně. Pokud se nějaké hovado střelí do kolena, aby mu bylo “lépe” a když zjistí, že to nepomáhá, tak si pro jistotu prostřelí hlavu, pak jeho idiocie dosahuje takových výšin, že nemá právo na místo na slunci. A to je přesně dnešní Evropa.

Autor
20. 12. 2022 18:42

Hele lidi, tak je to bilion nebo trilion? Kolik nul?
Mám určité pochybnosti o tomto, protože v Americe to mají přehozené.
GV článku v zahraničí byl uveden právě trilion. A to by nebylo tak “hrozné” … 🙂 🙂