Zastavit „Nord Stream 2“ a odpojit od SWIFT: Evropský parlament předložil návrh usnesení o Rusku

V návrhu usnesení navrhl Evropský parlament, v případě invaze na Ukrajinu, odpojit Rusko od mezinárodního platebního systému SWIFT a zastavit dovoz ruských surovin do Evropské unie. 

Poslanci rovněž vyzvali k zastavení výstavby „Nord Stream – 2“.

Poslanci připravili návrh usnesení navrhující možná omezení vůči Rusku.

Pokud se v budoucnu vojenská expanze promění v invazi Ruska na Ukrajinu, musí EU „dát jasně najevo, že cena za takové porušení mezinárodního práva bude vysoká,“ uvádí se v návrhu dokumentu. 

Evropský parlament vyzývá:

  • okamžitě zastavit dovoz ropy a zemního plynu z Ruska;

  • odpojit Rusko od platebního systému SWIFT;

  • všechna evropská aktiva oligarchů blízkých ruským úřadům a jejich rodinám musí být zmrazena a víza zrušena.

Evropský parlament dále trvá na tom, že by Evropská unie měla snížit svou závislost na ruské energii, a vyzývá všechny členské státy aliance, aby zastavily výstavbu plynovodu „Nord Stream 2“ a požadují ukončení výstavby jaderných elektráren společností Rosatom.

Dokument uvádí, že byl připraven z důvodu skutečnosti, že Rusko zvýšilo svoji vojenskou přítomnost na Krymu a na hranicích s Ukrajinou, nadále zadržuje vůdce opozice Alexeje Navaľného a vyvíjí tlak na související organizace, jakož i vzhledem k tomu, že situace v oblasti lidských práv v Rusku se nadále zhoršuje a úřady „tato práva neustále porušují“. 

Poslanci dále vyjádřili nespokojenost s tím, že Rusko se rozhodlo pozastavit možnost plavby zahraničním vojenským a jiným státním plavidlům v několika oblastech Černého moře.

Poslanci rovněž berou na vědomí, že kromě toho, že Rusko představuje vnější hrozbu pro bezpečnost Evropy, vede také „vnitřní válku proti vlastním lidem v podobě systematického potlačování opozice“. 

Dokument rovněž odkazuje na výbuch ve vojenských skladištích v České republice, ke kterému došlo v roce 2014 – z jejich organizace české úřady obvinily ruské speciální služby, poté ohlásily vyhoštění 18 zaměstnanců ruského velvyslanectví.  

Evropský parlament rovněž v návrhu dokumentu vyzývá Rusko, aby stáhlo své jednotky z Donbasu a vrátilo Ukrajině kontrolu nad Krymem a Sevastopolem, zaručilo volný průchod lodí v Černém moři a dodržovalo dohodu o příměří na Donbasu.

Ministr zahraničí Sergej Lavrov dříve uvedl, že Rusko již vytvořilo záchranou síť pro případ diskriminace v oblasti platebních systémů. Začátkem dubna jeho zástupce Alexander Pankin řekl agentuře RIA Novosti, že
v Rusku se může objevit alternativa k platebnímu systému SWIFT. 

Podle slov tiskového tajemníka ruského prezidenta Dmitrije Peskova, sankční politika jednotlivých zemí vůči Rusku je ‚nerozumná a nepředvídatelná‘, s to ‚nás nutí být ve střehu.‘ 

https://bit.ly/2QvHYKx

4 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
28. 4. 2021 21:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Bez výjimky tyto „návrhy“, pokud se uskuteční, OPĚT nahrají Rusku. To vím OPĚT naprosto přesně.
Někdy mám dojem, že ten EP řídí Putin.

Ještě pár důležitých návrhů bych vám doporučil vy buzny zuřivé.
Vychrstněte každý misku boršče na zeď v té vaši eintopfové kantýně a před tím tzv. parlamentem rozdupejte porci pelměňůůů.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
krtek
28. 4. 2021 23:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Ti nikým nevolení psychopati EP v EU a USSA už jsou na dně,