politika

Zapomněli na Sýrii. Asad může do týdne zablokovat americké základny

Za týden bude odpověď USA na ruské ultimátum jasná.

A také reciproční akce „vojensko-technického“ charakteru ze strany Ruska.

Ale nezapomínejme, že kromě Ruska existují i ​​jeho spojenci. Jedinečným spojencem je například Sýrie. Na jejím území je diverzifikovaný ruský vojenský komplex – přístav, letiště a spousta dalších věcí.

Sýrie uznala Krym jako součást Ruska. Sýrie pokukuje po EAHU (Euroasijská hospodářská unie).

Ale mimo jiné, na území Sýrie se nelegálně nacházejí americké vojenské základny. Jakýsi okupační relikt z doby, kdy se Sýrie díky „barevné revoluci“ proměnila v průjezdní dvůr.

Ale časy se změnily. Sýrie se v této otázce již několikrát obrátila na OSN. Část amerických jednotek byla samozřejmě stažena, ale asi 1000 “zelených baretů” zůstalo na 10 základnách. Základny se nacházejí přesně v důležitých ekonomických zónách Sýrie – ropa, obilí, logistika. Trollování legitimní vlády země.

Pentagon podává zprávy americkému Senátu – v Sýrii bojujeme proti islámským teroristům. A Pentagon si nejspíš nemyslí, že trpělivost Asada a vedení Ruska, které stojí za ním, může skončit.

A signály přicházejí.

Před měsícem, v prosinci 2021, byly americké stíhačky již několikrát rušeny. A v lednu 2022 také. Američané stále odvrací úder, což ukazuje, že jim funguje elektronika.

Všechny tyto akce proti nim jsou jenom zkoušky. Ostatně Syřané, pokud jim jejich ruští soudruzi pomohou s potlačením amerických elektronických prostředků, mohou zorganizovat plnohodnotný raketový útok na základny. Nebo zorganizují jejich klasickou blokádu.

A co potom řekne Pentagon Senátu?

https://bit.ly/3FJp5He

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
20. 1. 2022 01:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Řeknou, že Syrský plyn a ropa jsou nekvalitní, že je nepotřebují. Utečou jako z Afganistánu.

Pavel
20. 1. 2022 09:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Asad je měl s Rusy již dávno vyprovodit. Tam kde působí amíci je vždy nebezpečno, takže ať jdou raději domů budovat svoji chátrající vlast. Tam mohou nasírat pouze sami sebe.

Kuky
20. 1. 2022 10:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Ministr zahraničí Spojených států amerických Antony Blinken sdělil, že do Ženevy, kde mají tento pátek proběhnout rusko-americká jednání ohledně napětí kolem Ukrajiny, nepřiveze jakoukoliv písemnou reakci na požadavky Ruska v oblasti bezpečnosti. Washington zatím neposkytl Moskvě žádné vlastní návrhy, potvrdil americký diplomat.

Evžen
20. 1. 2022 17:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Syřané to měli udělat dávno a hnát je sviňským krokem ty světokazy!