Západ, rozptýlený Ukrajinou, ztratil ze zřetele přesun ruských hypersonických systémů “Kinžal” do Sýrie

V době, kdy celé „pokrokové lidstvo“ očekávalo ruský útok na Ukrajinu, oznámený britskými a americkými médii a politiky, navštívil ruský ministr obrany Sýrii. 

V Syrské arabské republice se ruský ministr obrany Sergej Šojgu setkal s prezidentem Bašárem al-Asadem. Během jednání byly probírány otázky vojensko-technické spolupráce mezi oběma zeměmi.

A hned poté, co britský bulvární deník The Sun, když se nedočkal ruských tanků na Ukrajině, začal upravovat článek se svými prognózami a poté, co estonská rozvědka „odložila“ ruskou ofenzívu na konec týdne, si to na Západě najednou uvědomili. 

A proč šéf ozbrojených sil Ruska odletěl do Sýrie „místo toho, aby z Belgorodu nebo Voroněže velel ofenzívě“? ..

Setkání Bašára al-Asada a Sergeje Šojgu

Tehdy si na Západě opožděně všimli skutečnosti, že na leteckou základnu Khmeimim ruských leteckých sil byly přemístěny MiG-31K – hypersonické raketové systémy “Kinžal” na výškovém stíhači. Na ruské letecké základně v Sýrii, kam dorazil Sergej Šojgu, skončily i nosiče raket dlouhého doletu Tu-22M3.

Ukazuje se, že Západ, rozptýlený Ukrajinou, ztratil ze zřetele přesun ruských hypersonických systémů “Kinžal” a Tu-22M3 do Sýrie.

V tomto ohledu vzrostly bolesti hlavy západních partnerů. Ve reportážích novinářů evropských a amerických televizních kanálů se začala míhat fráze „Asymetrické akce Ruska“. 

Smysl zpráv asi tento:

Moskva se pokusila odvrátit pozornost soustředěním armády poblíž hranic Ukrajiny, zatímco sama mezitím na Blízkém východě realizuje nový plán.

Západní experti nyní naznačují, že Rusko „přeruší dodávky LNG (zkapalněného zemního plynu) z Kataru poté, co se USA dohodly s úřady emirátu na dodávkách do Evropy.

Připomeňme, že Washington vedl zdlouhavá jednání se zástupci Kataru na téma „nahrazení“ ruského plynu v Evropě katarským plynem. V tomto ohledu dosáhl určité shody. Podle západních expertů ale Rusko přijme na Blízkém východě veškerá opatření, aby zajistilo, že plyn z Kataru, pokud se dostane do Evropy v relativně velkých objemech, bude stát Evropany hodně peněz, jestli se náhle rozhodnou snížit objem nákupu plynu z Ruské federace. 

Pravda, logika západních expertů přitom není úplně jasná: pokud Rusko chce „vrazit klacek do kol“ katarských dodavatelů LNG, co s tím má společného přesun hypersonických systémů “Kinžal” do Sýrie?

Nebo někdo na Západě vážně věří, že Rusko použije „Kinžal“ k útoku na tankery LNG?… Pokud ano, pak je třeba něco udělat s přehnaně aktivní představivostí. 

Sedativa, stejně jako v případě předpovědí “ofenzívy na Ukrajinu”, budou celkem vhodná.

https://bit.ly/3gUVJvG

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
19. 2. 2022 01:01

Soudruzi ze západu najednou nějak nestíhají vše uhlídat, co si naplánovali. A nyní neví co bude dál.

krtek
19. 2. 2022 10:52

Dle mně RF nasunulo tu techniku do Sýrie, aby vypudilo USSA. Nyhnalo je z ropných a plnových polí Sýrie. Pak kde budou brát ty suroviny pro EU? Nemají tam co pohledávat, nebyly zváný a vůbc né, aby tam kradly.