politika

Západ probudil “zlé Rusy”

Ruská společnost má za cíl vítězství.

Včera, poprvé v historii konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou, zasáhla Ukrajina naše území raketami americké výroby. Během odražení útoku na Belgorod zasáhly ruské systémy protivzdušné obrany na obloze rakety AGM-88 HARM americké výroby. V místě pádu trosek sestřelených raket byly nalezeny fragmenty s označením BSU-59/B, charakteristickým pro pohyblivý stabilizátor trupu AGM-88 HARM.

Na tom, že Ukrajina zasáhla ruské město, není nic překvapivého. Takové okolnosti se již staly jakousi normou pro řadu osad v oblasti Belgorod, Kursk a Lipeck. 

Jiná věc je překvapivá – útok byl proveden municí americké výroby, která byla převezena na Ukrajinu s podmínkou, že nebudou použity k úderu na území Ruska. Tato skutečnost naznačuje, že Ukrajina buď jednostranně porušila podmínky dříve uzavřených dohod, nebo Spojené státy zrušily „tabu“ na používání zbraní převedených do oficiálního Kyjeva.

Dnes je zcela zřejmé, že právě Spojené státy, přes všechna prohlášení amerických politiků o nutnosti převést konflikt na diplomatickou cestu, vtahují Rusko do něčeho velkého, krvavého a vleklého. 

Vtahují s tichým souhlasem Evropy. Vtahují, i když si uvědomují, že v důsledku výbušného konfliktu bude Ukrajina jako stát zničena a její hustě obydlená území, ta z nich, která nepřejdou do Ruska a která nezabere Evropa, se ponoří do naprostého středověku.

V kontextu těchto událostí je zajímavé pochopit, zda si americká armáda a politici uvědomují, jakého džina aktuálně vypouštějí z láhve?

Rusko za posledních patnáct let prošlo řadou testů síly a prokázalo, že je připraveno hájit své zájmy všemi způsoby, které má k dispozici. Jižní Osetie, Krym, republiky Donbasu, Sýrie, Ukrajina – vlastně na každém z těchto území jsme se postavili proti kolektivnímu Západu, který za dlouhá léta postsovětské devastace nebyl zvyklý počítat s naší zemí, a co víc, nebyl zvyklý na odpor tam, kde by neměl být už z principu. A nyní, aniž by vůbec skrýval své záměry a svůj postoj, přešel Západ do otevřeného konfliktu s Ruskem, čímž vlastně rozpoutal, byť hybridní, ale světovou válku.

Události posledního týdne, během nichž naše ozbrojené síly v reakci na teroristický útok na Krymský most zasadily drtivou ránu obrovskému počtu zařízení kritické infrastruktury na Ukrajině a prakticky tak zanechaly řadu oblastí bez elektřiny, vody a topení, se měly stát jakýmsi „telegramem“ do Washingtonu, který více než výmluvně říká, že jsme připraveni na mnohé.

Ale namísto přemýšlení a vyvozování správných závěrů, závěrů schopných zachránit desítky, ne-li stovky tisíc životů, Spojené státy povolily útok na ruská města dříve převezenými zbraněmi, čímž se fakticky označily za stranu konfliktu. Se všemi důsledky z této situace plynoucí.

V současné realitě se může stát nejjasnějším hodnocením současného mravního stavu většiny obyvatel naší země “zlost”. Ne, už se nebojíme konfliktu s kolektivním Západem, protože naše společná připravenost na takový vývoj událostí je zcela zřejmá. 

Zatímco Evropané nakupují potraviny a toaletní papír, Rusové nemilosrdně obcházejí nejrůznější vojenské obchody, pořizují si uniformy, boty, výstroj a neprůstřelné vesty. Samozřejmě tím, že člověk do něčeho takového investuje, plánuje to v budoucnu využít, tedy bojovat. Protože obléknutím vojenské uniformy, se nikdo před válkou schovat nechce – to je hloupé, iracionální a marné.

Rusové ochotně přicházejí do vojenských registračních a náborových úřadů, dobrovolně i v rámci mobilizace, s výjimkou té hrstky latentních homosexuálů, kteří si zachránili kůži a narychlo odešli do jiných zemí. Rusové naši armádu všemožně podporují, převádějí obrovské částky na nákup speciálního vybavení a munice pro ty, kteří již bojují. 

Jde o to, že už si neděláme iluze a nepouštíme se do sebeklamu, abychom přesvědčili sebe i ostatní, že tohle není naše válka. To je naše válka a dnes je to více než zřejmé. Tohle je národní válka, protože prohra v konfliktu na Ukrajině bude porážkou, která v zásadě ukončí velkou a hrdinskou historii naší země.

Ano, jsme naštvaní, protože se nás zcela otevřeně snaží vymazat z povrchu zemského. Dnes je na velké části této planety naše kultura zakázána. Naše historie je otevřeně přepisována a překroucena. Naši sportovci byli vyloučeni z účasti ve většině sportovních soutěží a naši vědci se mohou účastnit velkých mezinárodních projektů pouze spácháním rituálního aktu zrady, který spočívá ve veřejném odsouzení politiky, kterou provádí vedení země a je podporována národem.

Na rozdíl od očekávání západních manipulátorů neobviňujeme naše vedení ze všeho, co se děje, protože jasně chápeme, kdo za těmito událostmi stojí. Chápeme, že to může být poslední válka, ve které se rozhoduje o osudu světa obecně a osudu Ruska zvlášť. 

A ten prudký hněv, který dnes stále více objímá naši společnost, je nekonečně nebezpečný pro nastolený světový řád, který se snaží vyloučit z objektivní reality Rusko a národy obývající jeho území.

Právě to musí dnes kolektivní Západ pochopit. Pochopit a vzpomenout si, že se již jednou s něčím podobným potkal. Střetnul se a těžce litoval, že rozhněval Rusy. A co od nás čekáte dnes? Abychom opakovali historii a zničili znovuobrozený fašismus v jeho doupěti? To je možné. 

Jen si začněte uvědomovat, že denacifikací Ukrajiny se nezastavíme, protože velmi dobře chápeme, že kořen zla vůbec není v Kyjevě. Jsme připraveni. Jsme připraveni to co bylo započaté dovést do konce.  Ale co vy, jste připraveni čelit zlým Rusům?

Alexej Zotjev.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

Сегодня. Ру

sdíletj na

57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
14. 10. 2022 05:50

Dopředu bylo jasné, že americké rakety Banderovci použijí na území Ruské federace, případně na Krym. Že třeba Američané rakety dodali s nějakou podmínkou, nějakou slovní proklamací, je jen jejich alibismus vůči Ruské federaci – že to tedy tak nemysleli a jsou nevinní. Ale američtí raketoví a jiní odborníci, kteří řídí vojenskou mašinérii Ukrajiny, to zjevně myslí jinak. Ruskou reakci si bude moci každý sám vyhodnotit.
Útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu přece pokračují a je stále zřejmější, že bude muset být i ekonomicky silně podlomena celá Ukrajina a bude strádat v provizoriích. Zřejmě bude muset být celá i vojensky ovládnuta. U jednacího stolu to pak Rusům půjde jako po másle. Příštích několik měsíců bude žhavých.

Markýza
14. 10. 2022 09:01
Odpovědět  Masunta

Víte, já došla k názoru, že Amíci zkrátka nevěří ničemu, nač si sami nesáhnou.

Helena
14. 10. 2022 09:55
Odpovědět  Markýza

Přesně tak, je třeba, aby nějaká ta raktetka zabloudila nad nějaké sídlo těch megaboháčů a trochu jim počechrala péří. Dokud am. kontinent neochutná svoji meducínu, nikdy, NIKDY nebude na světě klid.

jirik
14. 10. 2022 09:59
Odpovědět  Helena

putin v jednom svém rozhovoru sdělil, že pokud bude nová válka, tak se bude tentokrát bojovat i na americkém kontinentu…..

Pozor
14. 10. 2022 11:08
Odpovědět  jirik

Zatiaľ sa bojuje len na ruských územiach (Ukrajina je Rusko).

jiří
14. 10. 2022 17:58
Odpovědět  jirik

Putin zapálil “očistný oheň”, aby pročistil Ukrajinu od pedofilů
https://celostnivzdelavani.cz/putin-zapalil-ocistny-ohen-aby-procistil-ukrajinu-od-pedofilu

jiří
14. 10. 2022 18:05
Odpovědět  jirik
Wojciechovsky
14. 10. 2022 18:33
Odpovědět  jiří

To se ví dávno, že Pšonek je milovník NSDAP,ale díky za připomenutí 👍

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
14. 10. 2022 10:28
Odpovědět  Masunta

A kam opět zmizela logika?
USA dodají Ukrajině zbraň, kterou zakážou použít pro boj s nepřítelem – Ruskem?
K čemu je taková zbraň? Proti komu?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jirik
14. 10. 2022 10:33
Odpovědět  Albi

česká republika má zatím pronajaté gripeny, ale dle smlouvy je nesmí použít při válečném konfliktu…..

Wojciechovsky
14. 10. 2022 10:47
Odpovědět  jirik

Žádný skutečně regulérní válečný konflikt v nynější době neprobíhá,to si jen RF dělá předvánoční generální úklid.
P.S.
A celý záchod může vzít jed na to,že ho udělá se vší důkladností sobě vlastní.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
14. 10. 2022 11:32
Odpovědět  jirik

Tady nejspíš šlo o peníze za pronájem. KKDKaždá Koruna Dobrá.

A nedělejme si iluze – ČR by žádná samostatná akce nebyla dovolena, . Navíc si nedokážu představit, jak a hlavně proč by naše pidirepublika někomu vyhlásila válku. 🙂
Navíc v současné podobě a stavu naší armády.

ModrýKlokan
15. 10. 2022 13:04
Odpovědět  Albi

Zapomínáš že magoři jako frickové nebo pšonci můžou zase opět napadnout nás… měli bychom mít obranné schopnosti… skutečné a ne na papíře…

Václav
14. 10. 2022 12:51
Odpovědět  Albi

Každou amiraketu, která je vystřelena od UKR armády nejdříve povolují a následně vystřelují američané, sami přiznali, že o tom rozhodují. I ty obsluhy jsou sestaveny z cizích žoldáků.

Masunta
14. 10. 2022 13:29
Odpovědět  Masunta

V smere na Svatovo je sústredených až 35.000 ukronacistov.
Podľa veľvyslanca LĽR v Moskve Rodiona Mirošnika nie je vylúčený skorý pokus o prielom.
—————————————————————————————————————————
Generálny štáb pokračuje v hromadení záloh na južnom fronte, momentálne Ozbrojené sily Ukrajiny zhromaždili 60-tisícovú skupinu, z ktorej polovica je v Nikolajeve a pripravuje sa k útoku na Cherson. Bidenova administratíva nalieha na Zelenského, aby zaútočil na Cherson s cieľom znovu dobyť mesto pred voľbami do Senátu a umožniť demokratom použiť toto víťazstvo ako symbol. Zalužnyj obhajuje postupnú ofenzívu a varuje pred veľkými stratami počas útoku na Cherson, ktorý ruské jednotky premenili na pevnosť.

[Trol-1] Tomas T
15. 10. 2022 18:47
Odpovědět  Masunta

Člověk se té snaze UA o zrcadlovou odpověď po tolika měsících ruské války ani divit nemůže.

Administrátor
P.A.Semi
16. 10. 2022 03:15
Odpovědět  [Trol-1] Tomas T

Ani Ruské snaze o zrcadlovou odpověď (a snahu o zamezení) po tolika letech Ukrajinské občanské války a Teroru proti Donbasu i Rusku se člověk divit nemůže…

πα½

janle57
14. 10. 2022 06:43

Pokud se prognózy několika prognostiků,kteří přesně dokázali v minulosti předpovědět
významné dějinné události shodují v tom,že 3.sv.válka, ve které zahyne 5 mld lidí,
vypukne v roce 2023,máme se opravdu na co těšit,jakoby si všichni hlavouni a gauleiteři
EU, včetně těch našich ze současné vládnoucí žumpy, přáli,aby už to bylo co nejdříve,
čummobilská generace /viz diskuze Seznam /,která zná válku jen z PC,tohle ještě
podporuje,šťastní mohou být pouze Ti,kteří většinu života prožili v klidu a v sociální
jistotě,pokud jaderný armagedon,na popud NATO a jeho pravé ruky Ukrajiny,začne,
potom Pán Bůh s námi.a živí budou mrtvým závidět.

Pavel z Moravy
14. 10. 2022 10:01
Odpovědět  janle57

Já vidím ten armagedon tak kolem roku 2033, nevím proč, ale vyplývá mi to ze souvislostí. V té době bude celá západní Evropa a amíci v totálním rozkladu, který již samozřejmě nyní nabírá na obrátkách, ale ještě není dokonán. Za deset až dvanáct roků degenerace západu dostoupí vrcholu, protože do dospěláckých roků se dostanou dnešní malé děti, které ať chceme nebo nechceme jsou infikovány zvrácenostmi této globální smečky, která zde ve značné části Evropy určuje pravidla. Funkce rodiny je úmyslně potlačena, aby mohl globál produkovat svůj projekt zotročeného tvora. A zbytek děje si asi může každý představit sám. Opravdu je potřeba vzpomínat s láskou na ty časy, kdy to stálo za howno. Je možné, že východ se svojí starobylou kulturou a zbytek světa mimo anglosaské impérium a Evropu se z toho dostane. Je to možné, pokud jejich lid přijmou jiné hodnoty za své priority, než ty které jsou základním kamenem zdejší společnosti. Do zmíněného roku 2033 to ale vypadá na pouhé soužení.

Albi
14. 10. 2022 11:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

A ty děti jsou na to cíleně připravovány. Nedotknutelné. Nesamostatné.Stálý dohled. Bez dozoru ani krok. Nad nimi dohled rodičů, nad rodiči dohled státu.

Frankie
14. 10. 2022 07:34

Každý normálně uvažující tvor přece dávno ví, o co americkým špinavcům a teroristům jde. Jim nestačilo vyvraždění většiny domorodých indiánů, oni v tom po staletí pokračovali téměř po celém světě. Rabovali a vraždili. Rusko je obrovská země s obrovským nerostným bohatstvím a také velkým vojenským arsenálem. Přímého útoku se Američané bojí, tak volí zástupné metody. Rusové už dnes nepotřebují vozit rakety na Kubu, protože ty jejich zasáhnou území USA za pár minut. USA je země zla, země zločinců a největší teroristická země na světě. Je nejvyšší čas začít jim tam doma podpořit nějakou barevnou revoluci, ať zkusí část toho, co organizovali jinde. Vypadá to, že nás už nečeká nic hezkého a mnozí pamětníci budou vzpomínat na ty zlaté časy, kdy jsme říkali, že to stojí za howno.

Wojciechovsky
14. 10. 2022 07:52
Odpovědět  Frankie

uSSa je teroristický a okupační monstrum od svého zbytečného vzniku.-(

ZMann
14. 10. 2022 08:16
Odpovědět  Wojciechovsky

Zapomněl jste přidat malou británii tam je hlavní hadí hnízdo.

Wojciechovsky
14. 10. 2022 09:44
Odpovědět  ZMann

Vidíte, skleróza 😀

Masunta
14. 10. 2022 09:31
Odpovědět  Wojciechovsky

Ty to znáš, Lech Prchu ?

Rapa
14. 10. 2022 09:02
Odpovědět  Frankie

Jestliže se konlikt vyhrotí,tak 5 miliard lidí nemusí zahynout,alespoň ne přímo,hned,ale postupně hladem,zimou a nemocemi. Proto je velmi důležité naučit se žít v těžších podmínkách a v komunitách při vzájemné pomoci a bez lumpů,co nikdy nic neuměli ( viz politici a poskoci ovce).Je ale dost možné,že použitím moderních zbraní přestane existovat anglie,část polska, německa a pobřežní velkoměsta usa,vše zaplaví voda, itálii taky.

jirik
14. 10. 2022 08:04

Jaká bude reakce RF, tedy kromě diplomatického jednacího protokolu, na zjištění, že ukrajina ostřeluje americkými zbraněmi ruská území?

Ideální by bylo ukončené jakékoliv spolupráce s USA, ať si ušáci poradí sami, když nechtějí dodržovat ujednané dohody.

Že by RF vyhlásilo válku USA lze spíše považovat za nepravděpodobné, ikdyž pokud by se incidenty stupňovaly…..

Markýza
14. 10. 2022 08:59
Odpovědět  jirik

No, jen aby nebyla “Belgorod zasažen = Belgorod vyplouvá.”

jirik
14. 10. 2022 09:32
Odpovědět  Markýza

Podle nových fotografií zveřejněných ve středu byla v Arktidě spatřena ponorka ruského námořnictva, která nese jaderná torpéda velikosti autobusu poté, co na začátku týdne vyvolala titulky novin kvůli obavám z testu jaderných zbraní.

Projekt 09852 Belgorod byl spatřen na hladině při operacích v Barentsově moři 22. září a 27. září poblíž poloostrova Kola, uvedl ve středu pro Naval News spolupracovník USNI News H I Sutton.
Koncepce počítá s tím, že 80metrová jaderná torpéda budou vyzbrojena až 100megatunovou bojovou hlavicí, která by mohla být odpálena ze vzdálenosti tisíců kilometrů od pobřežního cíle.

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/ruska-ponorka-soudneho-dne-belgorod-spatrena-v-arktide/

Markýza
14. 10. 2022 09:40
Odpovědět  jirik

No právě, ale to už je zhruba týden – kdoví, kde je teď.

Autor
14. 10. 2022 12:02
Odpovědět  Markýza

Na tom nezáleží, Posidony samotné mají dosah 10 000 km.

Markýza
14. 10. 2022 14:32
Odpovědět  Peter

Až tak?? No tak to může klidně zůstat pod ledem.

Masunta
14. 10. 2022 09:42
Odpovědět  Markýza

Elon Musk žiada Pentagon, aby pokryl náklady na udržiavanie „Starlinku“ na Ukrajine.
Elon Musk tiež povedal, prečo odmietol na Ukrajine rozšíriť prácu „Starlinku“.
Dôvody odmietnutia ukrajinskej žiadosti o rozšírenie rozsahu systému „Starlink“ oznámil Musk 12. októbra v rozhovore s politológom Janom Bremmerom.
Uviedol, že dôvodom odmietnutia bola obava z možnej eskalácie konfliktu na Ukrajine.

Masunta
14. 10. 2022 09:47
Odpovědět  Masunta

14.10.2022
Nedostatok systémov protivzdušnej obrany je kľúčovým faktorom obmedzujúcim schopnosť spojencov reagovať na potreby Ukrajiny.
Potvrdil to šéf Pentagonu.
Minister obrany USA Lloyd Austin tiež naznačil, že Západ nedokáže Ukrajine rýchlo poskytnúť systémy protivzdušnej obrany pre ich nedostatok.
„Samozrejme, nejde o nedostatok vôle,“ povedal Austin v odpovedi na otázku redaktora „Sky News“ vo Veľkej Británii, či dôvod spočíva v nedostatku politickej vôle alebo v nedostatku potrebných zbraní.
Nedostatok systémov protivzdušnej obrany je kľúčovým faktorom, ktorý obmedzuje schopnosť ukrajinských spojencov reagovať na potreby ukrajinskej vlády, povedal televízii nemenovaný vysoký diplomat.
Pripomeňme, že už skôr „Financial Times“ s odvolaním sa na vlastné zdroje informovali, že masívny raketový nálet ruskej armády 10. októbra ukázal slabosť protivzdušnej obrany Ozbrojených síl Ukrajiny. Podľa autora článku môžu masívne útoky na ciele v najväčších ukrajinských mestách stále naliehavejšie klásť pred Kyjev voľbu „medzi nasadením svojich skromných systémov protivzdušnej obrany na obranu miest alebo ich využitím na postup do protiofenzívy na frontových líniách“.

Masunta
14. 10. 2022 10:28
Odpovědět  Masunta

Čo plánujú urobiť Rusi pri ďalších vážnych provokáciách USA?
„Vypnú“ energetiku a telekomunikácie Ukrajiny;
Zaútočia na hraničné dopravné tepny Ukrajiny, po ktorých Západ posiela na Ukrajinu zbrane;
Vyradia Západom dodávané zbrane pred ich umiestnením na miesto boja;
Postupne vyradia z činnosti ukrajinské radary;
V prípade existenčného ohrozenia „vypnú“ americké a západné špionážne satelity vo vesmíre. Pentagon sa čuduje prečo to už Rusi dávno neurobili. Dôvod je jednoduchý. Rusi ich satelity odpočúvajú. Vyradia ich z prevádzky v okamihu, keď si budú istí, že Pentagon chce jadrovú vojnu vyvolať.Robert Baer, špiškový americký špión, po svojich skúsenostiach tvrdí, že v CIA je tzv. štvrtý muž, ktorý pracuje pre Rusko. Zatiaľ nikto nevie, kto je tým štvrtým mužom. Isté je len to, že ide o človeka patriaceho do najužšieho vedenia CIA vzhľadom k prístupu citlivosti informácií, ktoré boli tajomstvom do okamihu, kým sa o nich nedozvedelo Rusko. Štvrtý muž je pre CIA nočná mora. Čiže 28 rokov je Rusko informované o dianí v CIA.

Janka
14. 10. 2022 11:20
Odpovědět  Masunta

preco stvrty? co ti prvi traja?

Václav
14. 10. 2022 13:00
Odpovědět  Janka

To jsou Kašpar, Melichar a Baltazar.

Masunta
14. 10. 2022 13:22
Odpovědět  Václav

Na jointa není alkohol dobrý.

Masunta
14. 10. 2022 13:22
Odpovědět  Janka

Ty už Američani odhalili.

Autor
14. 10. 2022 12:10
Odpovědět  Masunta

Tyto úvahy. Realitu se jen tak nedozvíme, ale stihomam nejen v USA je neustálý. Když se nechováš dost “americky”, jsi ruský špion, stejně jako to házeli Trumpovi a mnoha dalším, méně známým. Hodnota vyzvědače je zachovávána jeho utajením a to i přes velmo omezené využívání informací přímo od něho, a které mohl záskat veklmi omezený počt lidí. Jinak by na něj přímo ukázali prstem.
Třeba Švédsko je tím proslulé a nakonec se z ponorek vyklubaly de facto “rybí prdy” … Pokud si pamatuji, i zde o tom byl článek.

Albi
14. 10. 2022 14:59
Odpovědět  Peter

Nicméně “kvalitní” špioni byli vždycky a všude. Záleželo jen na jejich umění a štěstí, jak dlouho “přežili”. Podceňovat se to nevyplácí a Rusko to jistě nedělá.

zuza
14. 10. 2022 09:45
Odpovědět  Markýza

zas keď už investovali do toho torpéda toľko energie a toľké prachy, škoda by bolo neotestovať ho. A na spláchnutie pobrežia hnUSAkova a Londýna do mora netreba ani torpédo s jadrovou hlavicou, teda sa nezničí životné prostredie na 50 rokov. Zahynulo by veľmi veľa nevinných ľudí, ale tí umierajú denne. A konečnom dôsledku, keby sa tej hydre zotnuli obe hlavy, tých nevinných obetí by nakoniec bolo oveľa menej.

Pijack
14. 10. 2022 09:37

Je známo mnoho způsobů jak vyhnat medvěda z brlohu, ale ještě NIKDO nepřišel na způsob, jak ho do brlohu zahnat zpět 🙂

Jozef
14. 10. 2022 10:30
Odpovědět  Pijack

Toto je skutočná pravda.

jirik
14. 10. 2022 09:53

Starý svet je preč – to je hlavné posolstvo hlavného eurodiplomata. “Prosperita Európy bola založená na lacnej energii z Ruska,” tvrdí Borrell.

Druhou zložkou európskej prosperity je čínsky trh: “Čínski pracovníci a ich nízke mzdy urobili pre obmedzenie inflácie v Európe oveľa viac ako všetky centrálne banky dohromady.”

“Takže naša prosperita bola založená na Rusku a Číne,” uzatvára Borrel. Teraz však “Rusko a Čína už nie sú tým, čím boli pre náš hospodársky rozvoj”.

“Už neexistuje svet, v ktorom sa o našu bezpečnosť starajú USA,” hovorí predstaviteľ EÚ a navrhuje, aby sa Európa zaoberala touto otázkou sama.

https://www.hlavnespravy.sk/borrell-stary-svet-je-prec-prekvapive-su-jeho-vyroky-o-usa-a-cine/2945070

Rusko nabízí, že se i nadále bude starat o Evropskou unii, ale je odmítáno tajtrdlíky z EU. USA se vždycky staralo o vlastní zájmy a profit. Kdo požadoval po loutkách v EU, aby přestaly spolupracovat s Ruskem? – USA a trojský kůň Evropy Velká Británie s Boriskem Johnsonem!

Pozor
14. 10. 2022 11:06

Rusko si za to môže samo, pýtam sa, prečo za 8 mesiacov neboli zničené železničné a cestné prechody z EU na Ukrajinu? Prečo neboli ešte na západnej Ukrajine zničené všetky dôležité železničné uzly, mosty, tunely a cesty? Ak by to Rusi urobili na začiatku, tak dnes nemuseli plakať, že ukroši ostreľujú ruské mestá západnými raketami. Rusi to nakoniec neurobili ani dnes, tak nech teda plačú nad rozliatym mliekom.

Helena
14. 10. 2022 11:44
Odpovědět  Pozor

Ono není jednoduché příbuzným rozmlátit domeček.

Markýza
14. 10. 2022 14:39
Odpovědět  Helena

Jo, to asi taky.

zuza
14. 10. 2022 19:15
Odpovědět  Helena

ale tým najbližším príbuzným na východe a juhu domečky a záhrady boli rozmlátené, tam prebiehajú boje už 8 mesiacov, tak sa nemuseli Rusi tak žinýrovat u tých vzdialených a nevďačných príbuzných…. najmä keď tá blízka rodina má rozmlátené domečky kvôli tým zo západu

Delnas
14. 10. 2022 12:37
Odpovědět  Pozor

…pozor…
duvody jsou mnohem prozaictejsi,,, jeden z nich…neonacizmus se nerozsiril pouze na ukrajine ale po celem zapade a ted je treba se od nich ocistit,,, a vsechny ty “”proxy”” bojove uskupeni… je treba
postupne zlikvidovat…
Kazda takova akce jako spec.operace ma mnohu vectoru a i ty se casto meni….

Vladimír
14. 10. 2022 13:46
Odpovědět  Pozor

Pozor, zase jeden co ví, jak to měli udělat. Prý … plačú … Článek rozhodně nevyznívá, že plačú.

Markýza
14. 10. 2022 14:39
Odpovědět  Pozor

Někde jsem četla zajímavou úvahu z ruské strany – že válka na Ukrajině je báječná příležitost, jak odzbrojit Západ. Něco na tom bude, jak vidno.
A zadruhé – nikdo, ale opravdu nikdo nebere v úvahu trauma, jaké musela WW nechat Rusům přímo v genech – na mě to od začátku dělalo silný dojem, že se jim zkrátka válčit nechce. A ten pitomý Západ si myslí, že když neděláte kobercové nálety, tak jste sralbotka.
Jenže čeho je moc, toho je příliš…..

Pijack
14. 10. 2022 13:31

Ukrajinci přiznali, že zaútočili na Kerčský most?! „Prokecnout“ Rusům to měl ministr KulebaTak a teď ho nechá zfetovaný Zelenský zlikvidovat 🙂 Nacistická demokracie musí být zachráněna 🙂

Wojciechovsky
14. 10. 2022 16:31
Odpovědět  Pijack

Přesně a v momentě,kdy to banderonacisti vypustili z huby jim uSSa dalo pojeb, ovšem co bylo řečeno nelze vzít zpět.

Markýza
14. 10. 2022 20:16

A nedaj pokoj a nedaj…..bože na nebi, ono fakt bude muset dojít na ty Poseidony!!

https://echo24.cz/a/Sp5JF/zpravy-zahranici-ukrajina-integrace-vojenska-struktura-nato-zbrane

Albi
14. 10. 2022 20:35
Odpovědět  Markýza

A za všechno může ďábel Putin. Už dávno mohl být na Ukrajině mír a spolupráce. 🙂 🙂 🙂
.https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-jednat-s-putinem-zelenskyj-ho-na-jare-vyzyval-nekolikrat-ten-blahosklonne-nereagoval-40411697
„Posaď se se mnou k jednacímu stolu. Jsem k dispozici. Sedni si se mnou, ale ne na 30 metrů, jak jsi přivítal Macrona, Scholze a další. Jsem tvůj soused, nemusíš mě držet ve vzdálenosti 30 metrů. Nekoušu. Jsem normální muž. Posaď se se mnou, promluvíme si. Čeho se bojíš?,“ prohlásil Zelenskyj na adresu Putina.
Nabídky na další jednání se ze strany Zelenského opakovala. V rozhovoru pro americkou stanici CNN koncem března zopakoval, že je připraven na jednání s Putinem. „Bez vyjednávání podle Zelenského válku ukončit nelze. Vždy jsme trvali na jednání. Vždy jsme nabízeli dialog, nabízeli řešení pro mír,“ řekl. „Je čas se sejít. Čas si promluvit. Je čas obnovit územní celistvost a spravedlnost pro Ukrajinu,“ apeloval Zelenskyj.

Kdyby nebylo těch mrtvých, byla by to skutečně nefalšovaná fraška

Markýza
14. 10. 2022 20:42
Odpovědět  Albi

On fakt takhle idiotsky žvanil??? No žvanil, co se divím………bohorodičko, ty to vidíš! A že byli v Ankaře na jaře už napůl domluveni, z čehož následně vycouval – to už neřekne, co. Blbec.
Já si někdy pouštím mluvící politiky bez zvuku – to je skvělý pramen informací. Zkusila jsem někdy v létě i Zelinu a Putina…ale to fakt bylo hrozný.
A na topole podle skal zelený mužík zatleskal…..