Západ opustil myšlenku odpojit Rusko od SWIFT a vysvětlil proč

Evropské země a USA již neuvažují o myšlence odpojit ruské banky od mezibankovního systému přenosu platebních informací SWIFT.  Píše o tom Das Handelsblatt s odkazem na vládní zdroje.

Odpojení Ruska od SWIFTu by mohlo krátkodobě destabilizovat finanční trhy a pomoci vytvořit alternativní platební infrastrukturu, ve které již nedominují západní země, poznamenal list.

Místo toho EU a USA jednají o zavedení cílených ekonomických sankcí proti největším ruským bankám v případě ruské vojenské operace proti Ukrajině. Německo chce přitom dosáhnout výjimek, aby mohlo platit dovoz ruského plynu a ropy.

Americký ministr zahraničí Anthony Blinken se plánuje brzy setkat s německým kancléřem Olafem Scholzem, aby prodiskutovali politiku sankcí.

Jak již dříve Alternative uvedla Friedrich Merz řekl, že odpojení Ruska od SWIFT by mělo negativní důsledky pro ekonomiku. To je podle něj srovnatelné s „atomovou bombou“ pro kapitálový trh, ale i zboží a služby.

Případné sankce proti Rusku, ovlivňující systém SWIFT, jsou jedním z opatření, které USA zvažují v případě eskalace na Ukrajině.

https://bit.ly/3nz77Bj

sdíletj na

3.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
18. 1. 2022 00:19

A co kdyby se odpojilo Rusko – samozřejmě bez schválení kolektivního Západu?

Pavel
18. 1. 2022 09:57

Tito šílenci ze západu nás stejně přivedou do sra.ek, to je celkem jisté. Těmto západním souputníkům globální plutokracie je jedno jak dopadnou lidé jejich zemí. Jejich portmonky a konta jsou plná. Když tady lidem ještě trochu vyfrézují i tak již zdecimované mozečky, jsme na mizině. Inu co národ chtěl a po čem toužil teď má zadara.