politika

Zákonodárce státu Texas oznámil přípravu “Texitu”

Zákonodárci Texasu hodlají zahájit proces odtržení Texasu od Spojených států, řekl 11. ledna texaský politik Kyle Biedermann v rozhovoru s Chrisem Salcedem na Newsmax.

Biedermann stojí v čele snahy o záchranu Texasu před marxistickými demokraty, kteří ve volbách v roce 2020 ukradli moc ve Washingtonu.

Řekl, že nemluvíme o okamžitém oddělení vojenskou cestou. Biedermann udělal analogii s Brexitem, když nejprve proběhlo referendum a poté jednání o podmínkách odchodu.

Iniciativa předložená nyní státním zákonodárcům, podle slov Biedermanna, předpokládá v rámci státu provedení referenda o odtržení. A pokud obyvatelé státu řeknou ano, zahájí se proces oddělení, který může trvat několik let.

Zákonodárci z Texasu věří:

  • zaprvé, že prezidentské volby byly zfalšované,
  • a zadruhé, že ve Washingtonu se k moci dostaly prokomunistické síly.

A protože komunismus je v rozporu s ústavou USA, bude pro soud obtížné rozhodnout proti odchodu Texasu z USA, kterému se již říká “Texit”.

Biedermann Chrisovi Salcedovi řekl, že mu volali zvolení představitelé z dalších států, které mají zájem se zapojit do texaské iniciativy.

Biedermann zároveň poznamenal, že Texas je extrémně bohatý na přírodní zdroje, dokonce existují i jeho vlastní ložiska zlata. V jiných státech tomu tak není, bude to pro ně obtížnější.

Biedermann však uvedl, že Texas je připraven vést hnutí jiných států o nezávislost na Washingtonu.

Stojí za povšimnutí, že v těchto dnech probíhá návštěva amerického prezidenta Donalda Trumpa v Texasu.

Připomeňme, že po volbách 3. listopadu došlo k podezření z masivního falšování výsledků voleb v nejméně
5 státech. Stát Texas podal proti těmto státům žalobu k Nejvyššímu soudu s požadavkem, aby byl případ posouzen ve věci samé, a pokud by došlo k falšování, pak přijetí opatření k nápravě situace.

K soudu se připojilo dalších 16 států a osobně prezident Trump.

Nejvyšší soud odmítl věc posoudit s tím, že nespadá do jeho pravomoci.

Vzhledem k tomu, že o nezávislosti Texasu se hovoří už dlouho, dalo se očekávat, že Texas nastolí tuto otázku poté, co mu bylo odepřeno projednání žaloby u soudu, který byl zřízen k řešení sporů mezi státy.

https://bit.ly/2XB3YDq

sdílet na