politika

Zahraniční zpravodajská služba Ruské federace obvinila Spojené státy z přípravy likvidace nového vedení Nigeru

Americké zpravodajské agentury diskutují se spojenci o eliminaci nového vedení Nigeru.

Zpravodajské služby Spojených států diskutují se spojenci o možných pachatelích eliminace nového vedení Nigeru, přičemž upřednostňují ty, kteří prošli speciálním výcvikem ve vzdělávacích institucích Pentagonu, uvedla ruská zahraniční zpravodajská služba (SVR).

Bílý dům pracuje na různých možnostech „posílení demokracie“ v Nigeru. Přičemž, jak poznamenaly zpravodajské služby RF, Washington považuje za neopodstatněné posílit tamní demokracii rukama Ekonomického společenství západoafrických zemí (ECOWAS), které má úzké vazby s Paříží. 

Podle ruského rezortu – „efektivnější“ variantou se Američanům jeví fyzická likvidace „vůdců puče“, kteří se spoléhají na podporu většiny obyvatel Nigeru, uvádí RIA Novosti s odvoláním na SVR.

Zahraniční zpravodajská služba poznamenala, že Bílý dům, tváří v tvář nečekanému a nepříjemnému geopolitickému probuzení Afriky, se rozhodl uchýlit se ke starým „osvědčeným receptům“. 

Zahraniční zpravodajská služba uvedla, že americké zpravodajské služby přímo diskutují se spojenci (o jaké spojence se jedná nebylo upřesněno, pozn. red.) o potenciálních pachatelích možných pokusů o atentát, přičemž se spoléhají na představitele užšího okruhu nového vedení Nigeru a upřednostňují ty, kteří prošli speciálním výcvikem ve vzdělávacích institucích Pentagonu.

Zahraniční zpravodajská služba se domnívá, že na tom, že Washington používá takové „špinavé metody“ není nic nového, protože od 60. let minulého století Američané prováděli cílenou práci pro “vyčištění” afrického kontinentu od silných národních vůdců.

Zahraniční zpravodajská služba uvedla, že na zavraždění Patrice Lumumby v Kongu, svržení Kwame Nkrumaha v Ghaně a zatčení Nelsona Mandely v Jižní Africe se podílela zejména CIA. Americká rozvědka se chovala tak brutálně a provokativně, že i americký prezident Lyndon Johnson ji nazval „zatracenou korporací zabijáků“.

Šéf ruského ministerstva zahraničí Sergej Lavrov již dříve označil americkou strategii v Africe za urážlivou.

Připomeňme, že v Nigeru oznámili podporu novým orgánům země a akcím Národní rady na obranu vlasti. Rebely jmenovaný náčelník generálního štábu nigerských ozbrojených sil Moussa Salau Barmu na konci srpna nařídil, aby byly jednotky země uvedeny do stavu maximální pohotovosti kvůli hrozbě invaze sil ECOWAS do Nigeru. 

Šéf nigerské vládnoucí Národní rady pro obranu vlasti, generál Abdurrahman Tchiani, řekl, že armáda a lid jeho země válku nechtějí, ale budou připraveni „postavit se jakémukoli jejímu projevu“.

https://vz.ru/news/2023/9/7/1229318.html

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ladislav
7. 9. 2023 21:54
Ohodnotit příspěvek :
     

To se dalo čekat ,že otrokářský západ něco podvratného bude chtít něco udělat ,aby nadále vykořistovali Afričany

Autor
7. 9. 2023 22:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Když je zabijí, zlikvidují, to už na Západě definitivně prohrají svoji budoucnost. Pak už bude jen otázkou času, kdy se začnou “mstít” všechny africké země. Pak už bude jen otázkou času a počtu obětí, kdy Západ definitivně ztratí jakýkoliv vliv mimo své vlastní hranice.
Celý svět uvidí, že nelze s nimi absolutně nic mít. To není jako “tady na Západě”, kdy pohodlní a zmanipulovaní egoističtí hlupáci si myslí, že nestojí o to bojovat za svá práva, za svou Zem.
AŤ ŽIJE SVOBODNÁ AFRIKA.

eFPe
7. 9. 2023 23:32
Odpovědět  Peter 008

No to je sice hezké, ale za svobodnou afriku se může začít bojovat ve francii, anglii, Belgii, Německu, to pak bude jiný fičák.

Pavel z Moravy
8. 9. 2023 10:45
Odpovědět  Peter 008

No vidíte Petře, že mi dáváte za pravdu. Já je tady nazývám vytuněnými a duševně nezralými jedinci a občas to schytám, že moc zevšeobecňuji. Mně tedy ta napomenutí nevadí, neboť o čem jsem přesvědčen, toho se hned tak nevzdám. Mladé generace, to je bohužel z většiny duševní bída a děs. Ale ono na tom nebudou mnohem lépe ani někteří staří. Prostě jim ten konzum a dobré bydlo vypláchlo mozek.

Jaris
8. 9. 2023 01:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Umi ti hnUSAci vubec neco jineho nez vrazdit, kdyz jim neco nejde pod fousy? Ne, opravdu neumi. Dobyvat, zotrocovat, nicit, zabijet, kroutit ruce, to je jejich domena. Neustale cmuchat po svete, kde je ropa, zlato, nerosty, kulturni dedictvi a pak tam nasilim nastavit demokracii americkou cestou, popsanou vyse.

Mike
8. 9. 2023 08:27
Odpovědět  Jaris

Ano, to jsou ty západní hodnoty, ke kterým tak vzhlíží ti naši vládní dementi, cpou je do našich životů jako něco výsostného.

Pavel K
8. 9. 2023 05:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Já vím, že jsou ti US kašpárkové spoceni až na žlučníku, jak z toho fofru neví nyní kam dříve. To je hoňka có? vy kluci ušatí a rus zívá nudou. 🤣🤣🤣🙄🤦‍♂️

Pavel z Moravy
8. 9. 2023 10:55
Odpovědět  Pavel K

To jako, že se jim rozpouští žlučníkové šutry? To bych potřeboval, bo je mám už roky. Neboj, oni se z toho kluci ušatí amíčtí dostanou. Zařvou nějací jejich soukmenovci doma, bo je jich moc a válí se po ulicích a Evropanů je také hafo a jelikož tady mají vše pod kuratelou a ždímat nás pořád i při té mizérii zaprodanci dokážou, tak ta elitka amíků svoji životní úroveň neztratí. To by v tom byl Lucifer, aby jim to nevyšlo. A tady ti chudáci, vždyť oni jsou vlastně rádi, že těm namyšleným anglosasům mohou sloužit. Čest práci stavaři.

Frank
8. 9. 2023 08:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to stará klasika amerických sviní. Ale dlouho vyskakovat nebudou.

Aleš
8. 9. 2023 09:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Vrah USA a zde jeho lidé SPOLU.

Putinovec
8. 9. 2023 10:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Prozrazený plán je ztracený plán . Proto to bylo veřejně uveřejněno . Na vlastní domluvu z očí do očí , mají politici svoje nástroje . Pokud k něčemu dojde , tak v tom fašistický západ bude lítat . A snadno se jim může plně vrátit ta aféra z roku 2015 , kdy bylo záměrně sestřeleno pomocí banderovských stíhaček civilní letadlo a ještě před jeho dopadem na zem , celý prolhaný západ začal vřeštět svoji mantru , o vině Ruska .