politika

“Zaházeli zraněné pneumatikami a upálili je.”  Republika srbská vzpomíná na oběti islamistů

V Republice srbské si v Den apoštolů Petra a Pavla připomínají i masakr zorganizovaný bosenskými ozbrojenci v roce 1992 v srbských vesnicích v okolí Srebrenice a Bratunacu.

Prezident Republiky srbské Milorad Dodik poznamenal, že masové hroby v těchto vesnicích jsou důkazem nejbrutálnějších zločinů proti Srbům během války v 90. letech, uvádí Politnavigátor.

Dodik připomněl, že celkem v regionu Podrinje bosenští militanti pod velením Nasira Oriće zmasakrovali více než tři tisíce Srbů a ve Srebrenici vytvořili koncentrační tábory a mučírny pro ty, které neubili na místě.

„Nám všem je jasné, že při stávající „spravedlnosti“ neexistuje spravedlnost pro srbské oběti, a nezbývá nám než si rok co rok připomínat Petrovdan (Petrův Den), jak 12. července 1992, členové zločineckých gangů pod velením Nasera Oriće napadli vesnice Sase a Zalazje poblíž Srebrenice a vesnice Biljača a Zagoni poblíž Bratunac. Tam brutálně mučili, řezali a upalovali srbské chudáky, ženy a muže na prahu jejich domovů. I dnes, o 31 let později, jsou živé rány a jasné obrazy zločince Oriće na bílém koni se zelenou vlajkou v rukou, jak křičí: „Chyťte živé ty srbské nečisté, a nenechte ani kočky!řekl vůdce bosenských Srbů ve svém projevu k národu.

Dodik také připomněl děsivé epizody útoků islamistů na Zalazje, kdy Srbům vypíchávali oči, popadli raněné, zaházeli je pneumatikami a zaživa upálili a křičeli „Alláh Akbar!“ a zpívali písně.

Vůdce bosenských Srbů poznamenal, že před dvěma dny se v Bosně a Hercegovině konaly takzvané „Pochody míru“ na památku obětí „genocidy ve Srebrenici“ – bosenských karatelů zabitých v roce 1995. Tito ozbrojenci byli zastřeleni armádou bosenských Srbů, která po letech islamistického teroru osvobodila Srebrenici a okolí. 

Dodik upozornil na skutečnost, že účastníci těchto pochodů, podporovaných Západem, a obecně podporující celý mýtus o „genocidě ve Srebrenici“ vykřikovali srbofobní hesla a mávali extremistickými islamistickými vlajkami. Zároveň mezi nimi byly i děti ve vojenských uniformách s maketami samopalů v rukou.

„Otevřeně nám dávají vědět, co učí svou další generaci. Pro ně válka neskončila a hodlají zabíjet Srby, dokud úplně nezmizíme. Proto v zájmu minulosti, přítomnosti a zejména budoucnosti musí být srbský národ v Republice srbské jednotný. Protože jedině sjednoceně můžeme ochránit Republiku srbskou a náš lid před náporem těch, kteří si nás chtějí podmanit, zbavit nás všech práv, přimět nás žít podle jejich pravidel, kteří se rozhodli, že zítřejší Republika srbská je jen mrtvé písmeno na papíře,“ poznamenal Dodik.

„Srbský Věstník“ zase upozornil na skutečnost, že stálým a aktivním účastníkem „Pochodu míru“ je mimo jiné i bojovník gangu Nasera Oriće – Suljo Čekanović, který se spolu se svým velitelem a komplici fotografoval na spálených troskách srbské vesnice Kravica na Vánoce 1993. Při tomto útoku bylo zabito 49 lidí, 82 zraněno, 7 nezvěstných, více než tisíc Srbů se stalo uprchlíky.

https://1url.cz/MuJJO

sdílet na

23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
13. 7. 2023 00:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Zasilam pozdrav hrdemu Srbsku! Vzdy jsem stala a stojim za vami! Ja te volim Srbia. (srbsky – mam te rada, Srbsko).
Uz v devadesatkach bezela lez na plne obratky. Ty nejhnusnejsi zvratky se valily na Srbsko ze VSECH zapadnich medii. Od hejvlova humanitarniho bombardovani Belehradu az po podporu svine Zemana, ktery povolil prelet bombarderu na Belehrad. Zemaku, ty jalovy kretene, ostudo CR, ty mas take krev na rukou srbskych obcanu vcetne deti. Zapad ma na svedomi VRAZDU prezidenta Milosevice a dalsich srbskych hrdinu, kteri branili Srbsko. Kolektivni zapad totalni degenerace je odpad pripraven k vyklizeni augiasova chliva.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
13. 7. 2023 01:53
Odpovědět  Jaris

Voda na prasata už se vaří…

Jaris
13. 7. 2023 02:19
Odpovědět  ModrýKlokan

Klokanku, kez byste mel pravdu! Zlo vsak vladne svetem a vsichni ti zlodusi unikaji trestum. Vetsinou se trestaji ti spravedlivi. To, co kolektivni zapad udelal z Ukrajiny je jeden z nejohavnejsich vrazednych a loupezivych cinu. Ted zida Zelenskeho hodi pres palubu(on si to samozrejme zaslouzi) a zapad pojede ve svem drancovacim zpusobu vesele dal, jak to ma ve zvyku. Jen neni znamo, jakeho troubu si vybere tentokrat.
Moc bych si prala, aby se Zelensky dostal do rukou Rusum.

Staník
13. 7. 2023 08:49
Odpovědět  Jaris

Myslím, že Zelensky nechce hlavně padnout do rukou Západu, jako mnozí, již otrávení nebo jinak odstranění ruští oligarchové a zločinci. U Rusů mu hrozí pouze spravedlivý soud a trest. Rusové ho nechtějí zlikvidovat, tak jako třeba nechtějí zlikvidovat Navalného, a dělat ze zločinců modly pro Západ. Jinak souhlas s komentářem k Srbsku výše.

Pavel K
13. 7. 2023 09:03
Odpovědět  Jaris

Souhlasím s vámi. Jen krátce zelenina je jen nástroj, který vykonává pokyny páníčků o kterých my zřejmě nemáme ani páru. Ale kdo to zřejmě ví je vedení RF. A ti by to zlo měli vypálit i s kořeny. Pokud tedy chtějí, nebo ještě spíše, když jim to “někdo” dovolí.

Pavel z Moravy
13. 7. 2023 10:26
Odpovědět  Jaris

Jaris, pokud tady v Evropě ty národy nepochopí jaké parchanty si zvolily do řízení svých zemí, vše zůstane při starém. Mám ale pocit, že většina toho lidu není schopna to pochopit. Buď jsou stejní jako ta vládnoucí banda a nebo se nezajímají o dění kolem sebe. Je to téměř beznadějná situace. Nejhorší jsou ti, kteří říkají, kdybys tam byl ty, také bys kradl a podváděl. Nejsou schopni pochopit, že všichni nejsou sebestřední dacani, kteří sebe považují za to nejlepší co se zde zrodilo. Když na něco nemám, jednoduše to přiznám a končím. Ať to dělá schopnější, já mu to závidět nemohu. Tito škůdci zemští, kteří tuto vlast ale řídí, to je skutečná katastrofa pro národ. A přitom je zde určitě velké množství skutečně vzdělaných a inteligentních lidí, kteří by tuto zemi mohli vést k prosperitě. Já jsem jenom obyč, ale kéž by ti moudří povstali a zkusili tuto zemi zachránit. Neboť jinak končíme.
.
.

Autor
13. 7. 2023 11:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ne parchanty, ale systém! A to je sakra rozdíl. proto bylo tak důležité likvidovat všechny alternativy v myslích lidí. Proto vyhlkásili “konec historie” a ukázalo se, že to není pravda. Proto si mysleli již po dlouhou dobu, že jim stačí jen písknout a všichni začnou skákat jako v listopadu u nás nebo při Majdanech na Ukrajině – Kdo neskáče je Moskal!
Proto je tak důležité nejen uchovávat znalostio z minulosti, což se snaží likvidovat, ale také pokoušet se “projektovat” aspoň něco pozitivního. Lidi, kteří žijí jen v obavách a strachu dopadnou jako Angličané, Američané, Francouzi, Němci … atd. Takoví lidé se bojí jakýchkoliv změn a brání i to co mají, byť je to idiotské a zaměřené přímo proti nim a ničí je to každý den.

Pavel
13. 7. 2023 14:14
Odpovědět  Peter 008

Petře, vy víte, že já tady mluvím o změně systému stále. Většina si ale asi pod tím představuje pouze socialismus. Já myslím, že to něco lepšího v sobě snoubí jak socialismus, tak lidskost a koneckonců i to co je správné z katolické víry. On není totiž věřící jako věřící o tom je asi zbytečné mluvit. Hugo CHÁVEZ stále mluvil o tom, že Kristus byl první socialista. A takový Fidel Cháveze velmi uznával a vůbec mu nevadila jeho víra
A proč také. Toho škatulkování a zevšeobecňování je zapotřebí se zbavit. Asi existují pouze lidé dobří a jako opak lidé zlí. Co vyznávají to není to úplně nejdůležitější. Když působí ve vedení státu, ať jsou hlavně lidští, měří všem stejně a pracují pro národ a jeho prosperitu. Jinak je jedno co vyznávají.

.

Pavel K
13. 7. 2023 19:08
Odpovědět  Pavel

Tak alespoň v něčem se shodneme. Už před lety na PP jsem to škatulkování na ODS a komouše, bolševiky nemohl vystát. Říkal jsem že na tohle nehraju, že já rozlišuji lidi na dobré a zlé. Hned se snesla vlna kritiky a jaký že jsm to rudoch. Atd, atd. Vždycky jsem bral a posuzoval daného člověka podle toho co udělal pro společnost a pro své okolí.

eFPe
13. 7. 2023 11:20
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dneska jsem se ráno vracel domů a na autobusové zastávce na předměstí ostravy postával dospělý človíček v triku od črnochové s tou pařátou a fuck you putin nápisem.No *urák k pohledání. vysvětlete mi co je to za módu. já taky nebudu nosit stůj co stůj georgijevskou stužku nebo lepit si na auto hanlivé nálepky na kohokoliv.
Chtělo se mi na něj zařvat táhni zdechnout na donbas ty pokřivený hrdino.

Pavel z Moravy
13. 7. 2023 14:23
Odpovědět  eFPe

Kultura národa je nesmírně pokleslá. Myslím, že dopadneme mnohem hůř než ve státech, protože zvrácenosti a degenerace tady mají teď prioritu. V tom jsme skutečně jako národ na špici. Zdravím Ostravu, kde jsem se vyučil a cítil se tenkrát před více jak 50 roky moc dobře. Zdravím.
.
.

eFPe
13. 7. 2023 17:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já jsem prajzak- vy už budete vědět. A utíkal bych odsud. Je to sice region razovity jak zpívá Jarek, ale kdekoliv v republice jsem narazil na mnohem milejší a přívětivější lidi. Mám dojem že se tady zkouší, co všechno lidi vydrží.Příklad, v kauflandu měly každá prodavačka nějaké trestné body za to, když nákup markovaly pomalu. takže dojdete k pokladně a frrr frr jelo to na druhou stranu ani jste to nestíhali dávat do tašek.Ohledně pracovních nasazení to samé. To co chtějí po jednom tady by kdekoliv v regionu byli min 2.Prostě pryč odsud a nejlépe někam, kde není přepsováno. Ježiši, to je druhý mor. Buďto to štěká na vše co jde okolo, nebo to volně pobíhá utíká, sere to pochodnících a do placu cizím.A majitelům je to šumák a obec s tím po opakovaných urgencích neschopna účinně dělat nic.Moc se mi líbilo v okolí Brumova-Bylnice, Moc pěkná je Vysočina.

Autor
13. 7. 2023 19:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ani nemáte ponětí, jak špatně na tom státy jsou. Jak je tam společnost vydrezúrovaná. To my se k tomu ještě jen blížíme! Jestli se mi podaří, pak možnmá na to téma něco přinesu.
Proto mříkám, že je Amerika ve skutečnosti odsouzena a ty podniky, které tam nyní odcházejí, budou za krátkou dobu litovat.
Věděl jsem co nás čeká na 99,99% po listopadu, protože jsem měl možnost ještě před tím si projít Rakousko, Západní Německo a kousíček Francie pěšky během dvou měsíců a převážně pěšky. A často jsem chodil zkratkami “po zadních dvorcích” tam v těch zemích. A trvalo cca 20-25 let než se to u nás začalo tomu blížit. A bude hůř, i kdyby se vše vrátilo “do normálu”.

13. 7. 2023 09:41
Odpovědět  Jaris

No ono to s tím povolením přeletu nebylo tak jednoznačné. Oni tak ňák na nějaké to povolení dost čekali, že…

Pavel z Moravy
13. 7. 2023 10:10
Odpovědět  Jaris

Mám to úplně stejné. Srbové byli vždy s námi a naši dacani se jim tak odvděčili. Umím docela dobře srbsky, je to příjemně znějící jazyk velmi odvážného lidu. U nás ve městě jsem znal jednoho Makedonce, který mi toho hodně vyprávěl co se v Jugoslávii dělo. Ten mi říkal, že Srbové jsou nejlepší lidé z celé bývalé Jugoslávie, samozřejmě, že nezapomněl na Makedonii. O makedoncích se zase říká, že pohostinnost je nejlepší vlastnost jejich národa. I když po poslední návštěvě doma mi říkal, že i tam se vše mění a to k horšímu, vliv západu je prostě znát. Dnes mne již o ničem informovat nemůže, protože před 3 roky zemřel, právě v době kdy se chystal vrátit zpět. Moc se mu stýskalo po jejich přátelském a klidném soužití. Před příchodem k nám žil na Slovensku a říkal, že tam se cítil lépe. Zde následoval prostě svoji ženu.

Karolss
13. 7. 2023 10:58
Odpovědět  Jaris

Dokument uloupené Kosovo hovoří za vše

Standa
13. 7. 2023 06:50
Ohodnotit příspěvek :
     

A vrah z Jugslávie,co tam velel četě sedí u nás.NaHradě!

14. 7. 2023 11:33
Odpovědět  Standa

Zneužil naše jméno aby osvobodil teroristy…a dodnes z toho žije…to prase.

Jaroslav
13. 7. 2023 08:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Vivat Srbsko, vivat Rusko. Fuck off KoZa, USA a všichni demobolševici

Kelly
13. 7. 2023 10:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Také jsem stál nedávno před americkou ambasádou v Praze se srbskou vlajkou a řval jsem do megafonu, že zde nechceme americkou fucking armádu, která má ruce špinavé od srbské krve. To už bylo druhé moje představení před americkou ambasádou v Praze:
https://aliancenarodnichsil.cz/bojovnik-proti-vojenske-pritomnosti-usa-v-nasi-zemi/voják

Kelly
13. 7. 2023 17:29
Odpovědět  Kelly

ještě byla jedna zajímavá věc, vylezla jedna Češka z té americké ambasády a začala mi nadávat, abych šel pryč a podívala se na tu srbskou vlajku a říká, to je ruská vlajka, ne? Já jí říkám a nechtěla byste si doplnit vzdělání, když ani nepoznáte vlajky evropských států? Idiotka. Ona se pořád rozhlížela a divila se, že tam kousek od nás stojí čeští policajti a poslouchají naši při a vůbec nic proti mě nečiní, to musel být pro ni šok.

aamater
13. 7. 2023 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Na toto by Srby nikdy nemali zabudnúť!!! Tak isto ako aj na to že darebácky štát USA ich bombardoval 78 dní a nocí. Že u toho použil muníciu z ochudobneným uránom a kazetovú muníciu, ktorá je zakázaná. Tieto zverstvá ktoré USA spáchali na obyvateľoch Belehradu neboli do dnešného dňa potrestané!!! Otázkou je, prečo?

14. 7. 2023 11:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem s vámi Bratři Srbové…a vždycky budu.