Žádný respekt: ​​Severní Korea hrozí tvrdými opatřeními kvůli americkým sankcím

Severní Korea varovala před „tvrdší reakcí“ v souvislosti s americkými sankcemi po odpálení raket, uvádí RIA Novosti s odkazem na severokorejská média.

V prohlášení zveřejněném Korejskou ústřední tiskovou agenturou (KCNA) mluvčí severokorejského ministerstva zahraničí označil nedávný start za „uplatnění práva na sebeobranu“.

„Pokud budou USA pokračovat v zaujímání konfrontačního postoje, KLDR bude nucena přijmout silnější a jednoznačnější odvetná opatření,“ stojí v prohlášení.

Stálá představitelka Spojených států při OSN Linda Thomas-Greenfieldová uvedla, že Spojené státy navrhují nové sankce OSN proti Severní Koreji v reakci na vypuštění balistických raket v posledních měsících.

Severní Korea v úterý odpálila jednu balistickou raketu z vnitrozemí země směrem k Japonskému moři. Později KLDR potvrdila test hypersonické rakety za přítomnosti vůdce země Kim Čong-una a uvedla, že střela zasáhla cíl na vzdálenost 1000 kilometrů.

Sbor náčelníků štábů Jižní Koreje oficiálně potvrdil, že severokorejská raketa tentokrát letěla nejméně 700 kilometrů a nejvyšší rychlost letu byla 10 Mach v nejvyšším bodě letu 60 kilometrů.

Předchozí test podobné střely proběhl v KLDR 5. ledna. Předtím provedla Severní Korea koncem září 2021 zkušební start hypersonické rakety „Hwaseong-8“. V obou případech jihokorejská armáda uvedla, že raketa je stále v počáteční fázi vývoje, její zachycení je možné.

https://bit.ly/3FypkVA

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
kral
15. 1. 2022 00:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Je třeba být ve střehu, americký agresor je nevypočítatelný…
To platí pro všechny….
USA v zájmu svého zisku hodí každého přes palubu…

Pavel
15. 1. 2022 10:59
Odpovědět  kral

Odporuje to mému přesvědčení, že vše se má řešit na bázi domluvy, ale je fakt, že s Američany a anglosasy jako s celkem se nedá hovořit jinak než z pozice síly. Jakmile tito lidé ucítí shovívavost, tak vás zardousí.

Michal47
15. 1. 2022 11:40
Ohodnotit příspěvek :
     

KLDR nabízí přátelský stisk ruky všem lidem dobré vůle bez rozdílu, kteří jsou ochotni jej opětovat! K nim však anglosasové obecně a pindostán jmenovitě v žádném případě nepatří, ti usilují o to, KLDR zničit, pokořit, obsadit a zotročit, takže jejich obranná politika včetně jaderných zbraní!, je to jediné, co jim zajišťuje právo na život a existenci a drží tu prokletou, agresívní anglosaskou verbež na uzdě!Tak надо держать КНДР, вы молодци!!