Začíná být dusno: Ministr vnitra Turecka americkému velvyslanci: Dejte pryč ty svoje špinavé ruce z Turecka

ANKARA, 3. února. /TASS/. Turecký ministr vnitra Suleiman Soylu v pátek obvinil Spojené státy, že vládnou Evropě a vyzval, aby se svými činy nepokoušely rozkolísat republiku.

“Každý americký velvyslanec se zabývá otázkou – jak mohu Turecku ublížit. To je již mnoho let jedno z největších neštěstí Turecka. Shromažďuje další velvyslance a snaží se jim radit. Totéž dělají v Evropě, americká ambasáda řídí Evropu,” řekl ministr vnitra Turecka.

“Přemýšleli nad tím, co by mohli provést v Turecku, ale jedna osoba jim tu hru zkazila, je to [prezident] Recep Tayyip Erdogan. Říkám tady americkému velvyslanci, že vím, kterým novinářům dával úkoly. Dejte ty svoje špinavé ruce pryč od Turecka, já jasně vím, jaké kroky jste podnikli a jak chcete Turecko rozbouřit.“

❗️Říkám odtud americkému velvyslanci: Vím, jakým novinářům jste psal, dejte své špinavé ruce pryč z Turecka. Říkám vám velmi jasně: dejte pryč svoje špinavé ruce z Turecka! Jasně vím, co jste udělali, jaké kroky jste podnikli a jak chcete Turecko zastrašit. Dejte své špinavé ruce, ty maskované šklebící se tváře dál od Turecka! To je tady jasné, řekl turecký ministr vnitra Suleiman Soylu.

Turecký ministr zahraničí Mevlut Cavusoglu v pátek obvinil řadu západních zemí, které kvůli bezpečnostním hrozbám uzavřely konzuláty v republice, z neplnění spojeneckých závazků.

Na turecké ministerstvo zahraničí byli již dříve předvoláni vedoucí diplomatických misí, včetně států, které pozastavily činnost svých generálních konzulátů (Belgie, Velká Británie, Německo, Itálie, Francie, Nizozemsko, USA, Švýcarsko a Švédsko). Ministerstvo zahraničí Turecka zdůraznilo, že bezpečnost všech diplomatických institucí v Turecku je zajištěna na základě mezinárodních dohod. Pozornost velvyslanců byla také obrácena na nutnost spolupráce v boji proti terorismu. Ministerstvo zahraničí upozornilo, že přístup západních zemí slouží zájmům teroristických organizací.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/40tvYbd

sdíletj na

4.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
3. 2. 2023 23:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Usaci jak mohou nekde rozvrtavat pokojnou zemi, tak na tom pilne pracuji, smejdi. Bohuzel, zapadni svet podporuje vsechny americke praseciny. Dost uz bylo americko zidovske nadvlady!

sergej
4. 2. 2023 00:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedou kde se podvolí stejnou písničku kolonizace a exploatace a nechají být jen ty které nemají o co okrást.
https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8
…a dolar je zachráněn a ten patří soukromému FED. A už víte zdrojový kód kalamit a hrůz světa.

Milan ze Zahrady Čech
4. 2. 2023 01:55
Odpovědět  sergej

Napřed v Jugoslávii málem vyvolal válku s Ruskem a pak je z něj mírotvůrce? Už je mi z těch americkejch Šavlů s rukama od krve, co se z nich pak stávaj mírumilovný Pavlové, šoufl.

Vladimír
4. 2. 2023 09:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Původně to mělo být Turecko se svou velkou armádou, které by bojovalo proti Rusku. Naštěstí Erdogan není Alzák.

Frank
4. 2. 2023 13:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak vyhosti amerického zmetka a nekecej!

Autor
4. 2. 2023 13:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Turci nejsou neviňátka, ale chovají se podobně jako skoro všichni. Navíc je pro ně nebezpečí v USA základnách a jen unikátní pozice je zřejmě chrání před většími potížemni. Ale Erdogan je Turek a tak se chová pro Turecko. Kdyby se každý vedoucí politik choval jako Erdogan, Lukašenko, Orbán, Vučič a další ve světě, bylo by mnohem méně potíží v mezinárodních vztazích. Protože důraz by byl dáván na rozvíjení svého státu. Nemusí se nám to líbit, ale komu ze sousedů by se líbilo například skutečně silné nezávislé a normální Česko?
Vždyť teď jsme “my” jen pro srandu králíkům.

Gales
4. 2. 2023 19:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak,tak.Chlapci z hrušky dolu a táhněte k čertu.Z té vaši demokracie nic dobrého nekouká.Nejste v Čechách aby jste poroučeli Jidášům jak mají lidi oblbovat.