politika

USA lhaly, lžou a budou lhát, vytvářejí tak záminky k útoku

Zacharova považuje akce Spojených států na Ukrajině za „válečnou propagandu“.

Američtí politici lhali, lžou a budou lhát i nadále a vytvářejí tak záminky pro útoky na civilisty po celém světě, příkladem toho je příběh bývalého ministra zahraničí Colina Powella, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

Ve svém kanálu Telegram citovala amerického poradce pro národní bezpečnost Jakea Sullivana, který v neděli řekl, že musíme být připraveni na to, že Rusko vytvoří záminku k útoku na Ukrajinu.

“Svět už ví, kdo celou dobu lže. A ti, kteří zapomněli, jak Washington „vytváří záminky k útoku“, nechť se podívají na projev amerického ministra zahraničí Colina Powella v Radě bezpečnosti OSN dne 5. února 2003,“ napsala.

“A chci panu Sullivanovi připomenout video z tohoto projevu v jeho rodném jazyce, – řekla Maria Zacharova a přidala odkaz na odpovídající video. – Američtí politici lhali, lžou a budou lhát a vytvářeli tak záminky pro útoky na civilisty po celém světě. Všichni to vědí. Požádala bych americký politický establishment, aby nezatěžoval svou duši dalším hříchem, ale nejsem si jistá, zda nějakou duši mají”.

Zacharová také citovala úryvek z projevu Powella, kde uvádí, že Irák má zbraně hromadného ničení.

„Později Colin Powell opakovaně připustil, že v době svého projevu v Radě bezpečnosti se prezident USA již rozhodl pro invazi do Iráku a on sám «lituje toho, že velká část údajů předložených Radě bezpečnosti byla chybná». Už o rok později, v roce 2004, ve svém projevu v Kongresu řekl, že «v Iráku pravděpodobně nenajdeme zbraně hromadného ničení», kterými vyděsil Radu bezpečnosti když mával notoricky známou zkumavkou,“ připomněla zástupkyně ministerstva zahraničí.

Později byla zveřejněna zpráva, kde více než tisíc mezinárodních expertů uvedlo, že v Iráku se nepodařilo nalézt žádné zásoby zbraní hromadného ničení, uvedla mluvčí ministerstva zahraničí.

„Američtí politici lhali, lžou a budou lhát i nadále, čímž vytvářejí záminky k útokům na civilisty po celém světě. Všichni to vědí. Požádala bych americký politický establishment, aby si nezatěžovali duši dalším hříchem, ale nejsem si jistá, že duši mají,“ uzavřela Zacharová.

V pátek americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan řekl, že Rusko by údajně mohlo zahájit „invazi“ na Ukrajinu během olympijských her v Pekingu. Prezident Spojených států Joe Biden navíc údajně oznámil spojencům termín ruské „invaze“ na Ukrajinu.  Vyzval také Američany, aby okamžitě opustili Ukrajinu. V návaznosti na to americká administrativa vyzvala všechny Američany, aby okamžitě odešli z Ukrajiny a zdůraznila, že každý Američan musí odejít do 48 hodin.

Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova označila provokativní prohlášení o „invazi“ na Ukrajinu za výsměch zdravému rozumu a ukrajinskému lidu. 

Zacharova považuje akce Spojených států na Ukrajině za „válečnou propagandu“.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová uvedla, že akce Spojených států a Velké Británie jsou v tuto chvíli „válečnou propagandou“ v její nejčistší podobě.

„To, co teď dělají USA a Británie, je klasická válečná propaganda,“ napsala na svůj kanál Telegram.

Válku podle ní zakazuje Mezinárodní pakt o občanských a politických právech přijatý rezolucí Valného shromáždění 2200 A (XXI) 16. prosince 1966.

„První odstavec 20. článku tohoto dokumentu zní: „Jakákoli válečná propaganda musí být zákonem zakázána,“ shrnula Zacharova.

Ministerstvo zahraničí RF zdůraznilo, že země NATO záměrně vymyslely mýtus o „hrozbě invaze“ Ruska na Ukrajinu poté, co Moskva požadovala od Západu bezpečnostní záruky.

https://bit.ly/3uKuzQn
https://bit.ly/3GMuj5L

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
14. 2. 2022 01:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak dávno je jasné, jako jaké Američani swině. Jenom duševní mrzáci jim to stále žerou. Tady je přehled svinstev, které mají na triku USA. A ti zmetci si dovolují osočovat Rusko z imperiální politiky?!!
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=100+let+americk%C3%BDch+v%C3%A1lek

jara
14. 2. 2022 06:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Je dobré si taky uvědomit,že USA vytvořili Svobodní zednáři.Že je to taky uměle vytvořený stát.Nikdy neměli vlastní kulturu a vlastní ůzemí. Že je to anglosaský,zednáři vytvořený umělý subjekt.A takovým máme sloužit,takovým se máme podřizovat?

Pavel
14. 2. 2022 09:39
Odpovědět  jara

Amíci, Britové, to je kapitola sama pro sebe.Tito lidé nikdy nepřestanou poučovat druhé o své pravdě a pokud na ně nebudete připraveni, tedy být silní, tak vás sežerou. Tito grázlové chtějí všechny ovládat a vše vlastnit. Jejich výboje mají jediný cíl, srazit všechny na kolena a vládnout jim. Nyní je zapotřebí jim tyto jejich ambice navždy zatrhnout. Na ně skutečně platí pouze síla. Vždyť většina jejich pohlavárů si dodnes myslí, že ve Vietnamu bojovali spravedlivý boj. Vraždili a loupili v cizí zemi a oni snad na to jsou ještě hrdí. Tak obludné pokrytectví je prostě těmto lidem vlastní. Nejhorší je, že naše loutky nás zatáhly do jejich společnosti.

anglie
14. 2. 2022 10:20
Odpovědět  Pavel

Ještě by měl psát Čech, který tam v GB žije, zná Angličny osobně.

Pavel
14. 2. 2022 16:20
Odpovědět  anglie

Ano, v GB ani USA člověk nežije, ono to ale není tak potřebné. Stačí mít historické povědomí a spoustu toho přečíst, potom se o těchto národech dovíte dost. Konkrétní příklad je tento, je relevantní názor nějakého ČECHA, který tam třeba pracuje jako kuchař? Má nějaké povědomí o kultuře a historii národa, má povědomí o tom co prováděla a provádí politická a podnikatelská elita dané země. Nezlobte se, ale myslím, že o tomto ví pramálo. A to nechci zpochybňovat ničí duševní kvality.

PENNYS
17. 2. 2022 16:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Válka ve Vietnamu vedena USA Spojené státy shodily na Vietnam 7 milionů 
tun bomb a 100 tisíc tun chemických látek, jako „Agent Orange“, což mělo
 za následek smrt 5 milionů Vietnamců a velmi vážné následky pro 3 miliony
 lidí kvůli použití napalmu. – trpěli vietnamští civilisté 
(masakr v My Lai, masakr v Hue, masakr v Dak Son, masakr v Phuoc-vinh) 
 USA použily proti vietnamcum
 defoliant Agent Orange,   
 Použity byly i další chemické látky, např. 
kyselina dimethylarsinová (Agent Blue) na zničení obyvatel a úrod rýže.
 
Vše, co vidíte na mapě, USA jsou po celém světě „asi mírově rozeseté“ 2000 vojenských základen
 nejzločinnějšího a nejterorističtějšího státu na světě – USA! USA je říší ZLA, 
ZLOČINU a CELOSVĚTOVÉHO TERORISMU! USA je největší POKRYTEC, LHÁŘ, ZLODĚJ a VRAH!