Zacharova řekla o zločinech Británie na Blízkém východě

Dokud nebude Londýn pohnán k odpovědnosti za své zločiny na Blízkém východě, jeho představitelé nemají právo nikoho obviňovat, řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova v komentáři k prohlášení britské ministryně zahraničí Elizabeth Trussové o zapojení Ruska do migrační krize v blízkosti EU. hranic.

„Britská invaze do Iráku byla pečlivě propracována. 45 tisíc britských vojáků pomohlo Spojeným státům okupovat tuto zemi, zabíjet její občany a drancovat zemi. Británie nese jasnou historickou odpovědnost za vše, co se od té chvíle v regionu děje,“ řekla Zacharova v Telegramu.

Podle Zacharové je to britská strana, která může za smrt Iráčanů, destrukci irácké státnosti a výskyt nekonečných toků uprchlíků.

„A dokud se Londýn nezodpoví za své zločiny, jeho představitelé nemají právo kohokoli obviňovat,“ řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí.

Britská ministryně zahraničí Elizabeth Trussová dříve uvedla, že Rusko „jasně nese odpovědnost“ za migrační krizi na hranicích Běloruska a Polska. Přičemž čtenáři Daily Express uvedli, že Elizabeth Trussová prokazuje nekompetentnost v zahraniční politice. 

Připomeňme, že davy uprchlíků útočí na polské hranice ze strany Běloruska. Polské úřady očekávají, že situace na polsko-běloruských hranicích bude nadále eskalovat. V Evropě tvrdí, že migrační krize je pomstou Minsku za sankce. Zároveň se chystají přijmout nová opatření proti Bělorusku.

https://bit.ly/3c9z4t8

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Drak
15. 11. 2021 11:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Nebylo by od věci, podívat se, jak se uprchlíci do Běloruska dostávají. Které neziskové organizace je tam dopravují letecky a kým jsou placeni. Tenhle podivný dvojí metr už by měl konečně lidem v bývalém východním bloku, otevřít oči. Ten „obdivovaný západ“ nestojí o to, pomoci těmto zemím, ale stojí o vazaly, které pro ně tyto země představují. Už se konečně probuďme, přátele a spojence hledejme na druhé straně, ne na západě.