Zacharova oznámila zařazení Spojených států do seznamu zemí nepřátelských vůči Ruské federaci

Spojené státy již jsou na seznamu zemí nepřátelských vůči Rusku a bude jim také, jako všem nepřátelským zemím, zakázáno najímat Rusy na práci v diplomatických misích. 

Prohlášení v neděli 25. dubna učinila oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

Rusko zahájilo práce na sestavení seznamu nepřátelských zemí, které budou mít zakázáno najímat ruské občany pro práci v diplomatické misi. V tuto chvíli jsou již v něm Spojené státy, uvedla v neděli oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová ve vysílání televizního kanálu „Россия-​1„.

„Jak víte, byl zveřejněn výnos prezidenta [Ruské federace Vladimira Putina], který obsahuje řadu opatření k provedení již existujících federálních zákonů, podle nichž nyní státy, které jsou prohlášeny za nepřátelské, nemohou najímat zaměstnance z řad občanů Ruské federace pro jejich diplomatické a konzulární mise. <…>
A kdo jsou tyto nepřátelské státy? Seznam se nyní sestavuje. <…> Jak víme, celý příběh začal dalším kolem nepřátelských akcí ze strany Spojených států. <…> Jak jste pochopili a jak mohu potvrdit, samozřejmě, že Spojené státy jsou na seznamu,“ řekla.

https://bit.ly/2QV5P6b

sdíletj na