politika

Zacharova označila situaci s LGBT na Západě za „diktaturu“

Situace kolem otázek LGBT na Západě je obdobou diktatury liberalismu, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

Oficiální zástupce Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Maria Zacharova považuje dění v západních zemích ohledně LGBT tématu za „diktaturu liberalismu“. Takto diplomatka komentovala nedávné rozhodnutí ESLP o nemožnosti párů osob stejného pohlaví uzavřít sňatek v Rusku. Vyjádřila se k rozhodnutí ESLP uložit Rusku povinnost uznat manželství osob stejného pohlaví.

Zacharova uvedla, že kroky Západu jsou „pouze začátkem zničení rodiny jako instituce“. 

Domnívá se, že „v budoucnu to bude mnohem horší”.

„To je jen začátek. Začátek ničení rodiny jako instituce. A bude to mnohem horší. Stejně jako to začalo u genderových otázek. Začalo to jedním, dvěma, třemi typy pohlaví a nyní v některých zemích jich existuje snad 80. To, co se nyní na „kolektivním Západě“ kolem těchto témat děje, to nevypadá jako svoboda myšlení nebo svoboda projevu, ale jako klasická diktatura, diktatura liberalismu,“ cituje její slova TASS.

Připomeňme, že Evropský soud pro lidská práva požaduje od Ruska zavedení právního postupu pro uznávání vztahů osob stejného pohlaví.

https://bit.ly/3rakPeo

sdíletj na