Zacharova o „hlasitém tichu“ OPCW v otázkách souvisejících s Navaľným

Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) „hlasitě mlčí“ v reakci na otázky týkající se nesrovnalostí ve zprávě o situaci s blogerem Alexejem Navaľným, uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

„Oni (OPCW) obecně mlčí. Generální ředitel technického sekretariátu na všechny otázky hlasitě mlčí. Má takovou pozici. Ten předchozí se tak nechoval. Tenhle hlasitě mlčí. Výrazně mlčí,“ – řekla Zacharova ve vysílání kanálu YouTube «Соловьев Live».

Vedoucí komise Státní dumy pro vyšetřování skutečností zahraničního zasahování do vnitřních záležitostí Ruska Vasilij Piskarev mezitím na kanálu Telegram uvedl, že Komise Státní dumy považuje současné nesrovnalosti v návrhu zprávy OPCW za důkaz zapojení orgánů Německa v protiruské provokaci. 

Zacharova ocenila vysvětlení Německa o nesrovnalostech ve zprávě OPCW o Navalném

„Nejfantastičtější věcí je, že Německo neustále hovoří za OPCW“, uvedla oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharova v komentáři k vysvětlení nesrovnalostí v návrhu OPCW ze strany Ministerstva zahraničních věcí Spolkové republiky Německo.

„Takto všechno kreslí na koleně, upravují, mění místa, odstraňují fakta, hází padělky. Právě proto nereagují na žádosti generálního prokurátora Ruska – protože všechno je šité bílou nití. Nejúžasnější je, že Německo neustále mluví za OPCW,“ napsala Zacharova v Telegramu .

Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí Německa Rainer Broglie dříve uvedl, že současné nesrovnalosti v návrhu zprávy OPCW týkající se údajné otravy Navalného souvisejí s chybou v datu, která byla později opravena. 

Před tím ministerstvo zahraničí Ruské federace uvedlo, že prohlášení OPCW o situaci s „otravou“ Alexeje Navalného neobstojí při kontrole. Oddělení poukázalo na nesrovnalosti ve skutečnostech prezentovaných organizací a připojených podpůrných dokumentech. 

Alexandr Šulgin, stálý zástupce Ruska při OPCW, na tyto nesrovnalosti upozornil. Poznamenal, že situace s údajnou otravou Navalného nadále vzbuzuje mnoho otázek: Německo poslalo skupinu za účelem poskytnout pomoc v souvislosti s podezřením na otravu dne 20. srpna 2020 – v době kdy bloger byl na palubě letadla. 

Ruská strana v tomto ohledu požadovala od OPCW vysvětlení.

https://bit.ly/3yZEOPK
https://bit.ly/3z0bpEO

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
stefan
17. 7. 2021 03:53

Nezdarena ochrana Navalneho Nemeckom. Po vylizani prdele Navalnemu odcestoval spetne do Ruska a uz NESMRDI. Vezenim se siri VONIA MerkelBaby stuchlinov po MRCINE.