Moskva: „Nic víc ponižujícího pro občany České republiky než to, co oznámila Praha si nelze představit“

Praha by neměla být překvapena odvetou Moskvy za vyhoštění ruských diplomatů, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova v televizním kanálu «Россия 24».

„Čeští oficiální představitelé se nemusí divit a být překvapení, když hovoříme o akcích ruské strany, jsou výhradně vzájemná,“ uvedla Zacharova, uvádí agentura RIA Novosti .

Podle ní česká strana věděla, jaké budou odvetné akce Moskvy. „Vyhoštění českých diplomatů jako odvetné opatření bylo nejen předvídatelné, ale bylo nevyhnutelné,“ uvedla diplomatka.

Také označila akce České republiky vůči Rusku za zradu svých vlastních občanů. 

„Nic víc ponižujícího pro občany České republiky než to, co oznámila Praha, si nelze představit,“
– řekla Zacharova.

„Když mluvíme o tom, zda nás překvapila opatření a kroky, které přijala oficiální Praha, takže tady – ano i ne. Jsme si dobře vědomi toho, že Praha v mnoha ohledech – bohužel v poslední době příkladů bylo mnoho – se pohybuje „v plavební dráze“ Spojených států a v mnoha oblastech vyznává otevřenou, neomezenou rusofobii. Destruktivní rusofobii, která ovlivňuje bilaterální vztahy. 

Upřímně řečeno, je opravdu udivující, nakolik je možné prodat své vlastní národní zájmy, mluvím o oficiálních představitelích České republiky a nakolik je možné zradit své vlastní občany, abyste mohli realizovat politickou objednávku své vrchnosti, protože logika jejich kroků je opravdu vazalská. 
Ano, a to překvapuje,“ řekla Zacharova.

Připomeňme, že Česká republika se rozhodla vyhostit 18 ruských diplomatů do 48 hodin, protože podezřívá ruské speciální služby z „účasti na výbuchu“ v muničním skladu v roce 2014. 

V reakci na to Moskva deklarovala 20 zaměstnanců české ambasády persona non grata. Musí opustit území Ruska do 24 hodin. Současně může na českém velvyslanectví v Moskvě zůstat pouze pět diplomatů.

České vedení bylo překvapeno reakcí Ruska na vyhoštění diplomatů a slíbilo, že na tento krok zareaguje.

https://bit.ly/3n09Thb

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
19. 4. 2021 20:14
Odpovědět  Janinna

Velmi dobře rozumím tè hnusné frašce představenou politiky a mohu říct akorát jednu jedinou větu – stydím se , že jsem také počítán za občana ČR ! Je to fialový hnus !!!

ČECH
24. 4. 2021 12:46
Odpovědět  BB Rad

Stydíš se, že jsi občan ČR, tak se seber a vypadni do Ruska.

BB Rad
24. 4. 2021 14:03
Odpovědět  ČECH

Nejlepší cesta poznání je pár dobrých facek od fotra . Je vidět ,že Vám se to vyhnulo – k Vaší smůle ,takže nelze očekávat ve vašem věku něco brilantního v mozkovně ,když nepoznáte to základní ZDŮRAZNĚNÍ nadsázkou ,vraťte se zpět na Erasmus a žádejte prachy zpět. Amen

Petr
19. 4. 2021 20:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Upřímně řečeno, je opravdu udivující, nakolik je možné prodat své vlastní národní zájmy, mluvím o oficiálních představitelích České republiky a nakolik je možné zradit své vlastní občany, abyste mohli realizovat politickou objednávku své vrchnosti, protože logika jejich kroků je opravdu vazalská. 
… Ano, a to překvapuje,“ řekla Zacharova.

Do kamene tesat!