Za jeden ruský dva řecké. Írán zadržel dva řecké tankery

Jak jsme již informovali, americké ministerstvo spravedlnosti zabavilo v Řecku íránskou ropu, přepravovanou na ruském tankeru. Americké ministerstvo spravedlnosti si najalo řecký tanker, aby přepravil zabavenou ropu do USA.

Podle současných cenových nabídek by hodnota nákladu mohla přesáhnout 82 milionů dolarů. Írán to označil za pirátský čin a slíbil odvetná opatření.

https://www.pokec24.cz/politika/moderni-piratstvi-usa-v-recku-zabavily-iranskou-ropu-v-ruskem-tankeru/

V reakci na to, že Řecko převáželo zabavenou íránskou ropu z ruského tankeru do USA, síly islámských revolučních gard (IRGC) zadržely dva řecké tankery. 

Oznámila to dnes 27. května agentura IRNA s odvoláním na tiskovou službu struktury.

K zadržení došlo ve vodách Perského zálivu. 

Řecké ministerstvo zahraničí již odsoudilo zabavení dvou lodí Íránem.

„Na pokyn řeckého ministra zahraničí Nikose Dendiase generální tajemník Themistoklis Demiris právě vyjádřil silný protest íránskému velvyslanci v Aténách proti násilnému zabavení dvou lodí plujících pod řeckou vlajkou v Perském zálivu. Výše uvedené činy jsou v podstatě ekvivalentní pirátským akcím,“ uvedlo řecké ministerstvo zahraničí v prohlášení. 

Írán odpověděl řeckým úřadům za převoz íránské ropy z ruského tankeru do Spojených států. Podle Lloyd’s List Intelligence dnes, 27. května, obsadila íránská armáda dva řecké tankery v neutrálních vodách Perského zálivu a lodě se vydaly do přístavů země.

Agenturní zdroj potvrdil, že tankery Delta Poseidon a Prudent Warrior se v doprovodu válečných lodí přiblížily k pobřeží Íránu. Dodal, že íránská armáda přiletěla vrtulníkem.

Polembros Shipping, majitel tankeru Prudent Warrior, řekl, že ztratili spojení s plavidlem, které převáželo 24 Řeků a Filipínců. Poté operátor tankeru zjistil, že kotví 11 mil od pobřeží Íránu.

Předtím jak Prudent Warrior, tak Delta Poseidon naložily ropu v irácké Basře a mířily do Řecka.

Jeden zdroj z oboru řekl Lloyd’s List Intelligence: „Musíme počkat a uvidíme, co Íránci chtějí. Ale myslím, že je to oko za oko.“

https://bit.ly/3wSmhGx


5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
28. 5. 2022 05:08
Ohodnotit příspěvek :
     

A blbci se zase diví? Kdejaký americký šulín a jeho poskok si myslá, že jen oni mohou všechno a taď čumí jako telata, co si to kdo vlastně dovolil. Do této doby si nafoukaní a arogantní idioti mysleli, že na ně nikdo nemá. Holt každá mince má dvě strany. Kdo po mne kamenem, já po něm ještě větším kamenem, aby ho ty choutky konečně přešly. Po dobrém se s takový šmejdy mluvit nedá. Je to jako s cikány.

Ladislav
28. 5. 2022 06:44
Odpovědět  Frank

Bravo Iránci, tak se musí na zloděje a válečné gengstry!

Josef
28. 5. 2022 08:43
Odpovědět  Ladislav

Nyní to odnášejí Řekové, pouhý nástroj USA. Není mi jasné, proč na pokyn soudu tito „potinozi“ jednají. Nyní se diví. Konečně by bylo třeba potrestat toho, kdo je za takové bezpráví odpovědný tedy USA.

oldo
28. 5. 2022 09:35
Odpovědět  Josef

Tak to není,Řekové odnášejí SVOU tupost,že věří americkým vrahům je JEJICH vina,neexistují neninní Řekové,mají co chtěli!
Stejně neexistují nevinní Ukrajinci,to ONI DOPUSTILI NÁSTUP NACIZMU!

Milan
28. 5. 2022 16:31
Odpovědět  oldo

Pak, rozumí se, neexistují ani nevinní Češi. Taktéž máme, včetně vás, co jsme chtěli.

Pavel
28. 5. 2022 12:20
Odpovědět  Josef

no pokud vím tak i v našich zákonech je definována spoluúčast na trestném činu a odvezení lupu a finančně na tom profitovat je spoluúčast né – řekům tedy stačilo zakázat přečerpat palivo a zakázat pronájem lodi a jelikož se to celé odehrálo na území řecka a s jejich svolením a s jejich prostředky jsou spoluviníci na 110%

janle57
28. 5. 2022 09:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Tímhle gestem jednoznačně Iránci ukázali Mickey Mousům jak budou odpovídat na jejich
provokace,na které si tihle hrdinové najali hloupé Řeky,k nekompromisní politice Ruska
a Číny vůči Západu se přidává další silný hráč,který vojensky drží v šachu sionistický
Izrael a arabské zakuklence v Saudské Arábii a okolí,společně s Ruskem tenhle stát
může ochromit celý ropný trh a položit spodinu světa s hot dogy v čele pěkně na lopatky.

Gales
28. 5. 2022 10:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Amíci jsou schopni rozhádat,za své zájmy, půl světa.

pavelpe
28. 5. 2022 11:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Pořád je to stejné. USA si v Evropě dosadili kolaboranty, kteří budou dělat vše proto, aby Evropu naprosto ekonomicky i sociálně zdevastovali. To není otázka posledních měsíců, to už se děje desetiletí. Nejprve tzv. „hypotéční krize“, kde se napakovaly americké investiční banky a vadné hypotéky prodaly do evropských bank. EU pak slavně natiskla 500 miliard nekrytých EUR, které zachraňovaly evropské banky. Pak migrační krize vyvolaná americkými agresemi v Iráku, Sýrii či Afghanistánu, kterou opět zaplatili idioti z Evropy. Pak slavné americké biolaboratoře a Covid. Následovala americká agrese vůči Rusku přes ukronacisty. A kdo za vše platí? No přeci idioti z Evropy. My si odzbrojíme naše armády a pak slavně podpoříme nákupem nových zbraní americký vojenský komplex.

pavelpe
28. 5. 2022 11:52
Odpovědět  pavelpe

Prima je, že Česko nakoupí vrtulníky za 16 miliard, které jsou starší než ty ruské. Pak nakoupíme Pandury, které se hodí pro vše možné jen ne k bojovým operacím. Teď z Izraele koupíme pasivní radar 3x dráž než ho nakupuje zbytek NATO. Teď ta ku.da Blackmanová chce F35, které jsou nám k ničemu. Slovensko zaplatilo F15, které mělo letos obdržet, ale „vinou Putinovi invaze“ se dodávka zpozdí o 2 roky a Slováci budou platit dalších 150 miliónů EUR ročně za ochranu Polsku.