historiepolitika

Z výroku Putina Banderovci už druhý den šílí

Slova prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina, že bolševici začlenili ruské země do Ukrajiny, způsobila záchvat hněvu bývalého tajemníka Rady bezpečnosti Ukrajiny Alexandra Turčinova.

„Putinův imperiální revanšismus s maniakální touhou revidovat hranice evropských států, které se vytvořily po druhé světové válce, je skutečnou hrozbou pro mír a bezpečnost v Evropě.

Podobné aspirace Hitlera vedly v minulém století k mnoha milionům obětí a hrůz nejkrvavější války v historii lidstva … s agresorem se nemůžete dohodnout, musíte ho tvrdě zastavit a vyhrát,“ Turčinov zveřejnil prohlášení na své stránce na Facebooku.

Historika a politologa Vladimira Kornilova velmi potěšila bouřlivá reakce hloupého Majdanovce.

“Turčinov opravdu pobavil. Ukázalo se, že Putin chce „revidovat hranice evropských států, které se vytvořily po druhé světové válce“. Někdo Turčinovi ukažte mapu Evropy z roku 1946. Pokud chce, obnovme tyto hranice. Zároveň obnovíme hranice SSSR,“ napsal Kornilov na svém blogu.

“Mimochodem, Hitler se pokusil znovu přehodnotit hranice po druhé světové válce?” ironicky dodal politolog.

Připomeňme, že prezident Ruské federace na tiskové konferenci řekl, že celá jihovýchodní Ukrajina
je původně ruským územím.

„Během vzniku Sovětského svazu byla původní ruská území, která s Ukrajinou nikdy neměla nic společného (celý region Černého moře, západní země Ruska), převedena na Ukrajinu a to s podivnou formulací…
„pro zvýšení procenta proletariátu na Ukrajině “, protože Ukrajina byla venkovským územím a věřilo se, že to byli maloburžoazní představitelé rolnictva, které byli v řadě po celé zemi rozkulačeni. Toto je poněkud zvláštní rozhodnutí. Přesto se to stalo. 
To celé je dědictví státního rozhodnutí Vladimíra Iljiče Lenina, a my se tím nyní zabýváme,“ řekl Vladimir Putin.

https://bit.ly/34P2Pct

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
22. 12. 2019 17:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Ne nadarmo se Ukrajina jmenovala původně okrajina, okraj státu (ruského).