politika

Washington přistoupil ke zničení Zelenského

Viktorija Nikiforova

Volodymyr Zelenskij se opět objevil na obálce amerického časopisu Time. Jen s tím rozdílem, že pokud dříve tam Zelenského ukazovali zblízka a z romantických úhlů, dnes už design mluví sám za sebe: malá postava komika je otočená zády, jako by běžel do zákulisí, ostražitě se rozhlíží a každou minutu očekává kopanec.

Zelenského spolupracovník Andrej Jermak nejprve všechny vyzval, aby si článek v Time přečetli, ale jakmile se seznámil s obsahem článku svou zprávu pečlivě vymazal. 

Co napsali „přátelé“ prezidenta Ukrajiny?

“Obvyklý lesk jeho optimismu, jeho duchaplnost, jeho schopnost oživit atmosféru na vojenském velitelství vtipem nebo neslušnou anekdotou – to vše ho opustilo ve druhém roce války,” uvádí Time. „Dnes jenom přijde, vyslechne hlášení, vydá rozkazy a odchází,“ říká jeho dlouholetý zaměstnanec. Další říká, že to, co Zelenského nejvíce tíží, je zrada západních spojenců”.

Článek v Time je samozřejmě také čistá zrada. 

Jeho autor, významný protiruský propagandista Simon Shuster, původem z Moskvy, o Zelenského pečuje od roku 2019. Udělal s ním několik velkých rozhovorů a vydal o něm knihu s názvem „Showman“. 

Právě před rokem, ve stejném Time, Shuster publikoval neobyčejně lichotivý text, ve kterém všemožně vychvaloval Zelenského „odvahu“ a „chlapecký úsměv“. Poté časopis považoval Zelenského za Osobnost roku a americký Kongres ho poctil bouřlivými ovacemi.

Dnes je Schusterův tón chladný a nezdvořilý. Zelenskij v jeho článku vypadá jako zlostný a podrážděný ufňukanec. 

Novinář nemilosrdně popisuje všechna ponížení svého hrdiny během jeho poslední cesty do Spojených států: nesměl vystoupit v Kongresu, byl mučen nepříjemnými otázkami typu „co se stane s Ukrajinou, když jí úplně přestaneme pomáhat“, prosby o rozhovor s Oprah Winfrey i Fox News byly ignorovány.

Z Washingtonu Shuster odletěl do Kyjeva se Zelenským. Novinář díky přístupu k ukrajinskému prezidentovi získal v jeho bunkru mnoho kompromitujících důkazů a vše bez váhání zveřejnil.

Z jeho článku se dozvídáme, že mobilizace na Ukrajině vázne, protože Zelenskij propustil vojenské komisaře kvůli úplatkům a nikdo jiný nechce tuto popravčí funkci zaujmout. Bylo zabito více než sto tisíc vojáků a není nikdo, kdo by je nahradil. Velitelé v přední linii odmítají plnit rozkazy k útoku – na požadavek vzít Gorlovku přišla odpověď: “Kdo ji vezme?” 

“I když Spojené státy a jejich satelity dají Ukrajině všechny zbraně, které slibují, nemáme lidi, kteří by s nimi bojovali,” řekl Shusterovi jeden z prezidentových nejbližších spolupracovníků.

Americkému novináři v Kyjevě velmi velkoryse prozradili to co mělo zůstat utajeno. 

Vysoce postavený poradce Zelenského požádal Shustera, aby vypnul zvukový záznam, a řekl mu hlavní vojenské tajemství Ukrajiny: “Simone, mýlíš se (v domnění, že Zelenskij bojuje proti korupci. – pozn. red.). Všichni kradou, jako by zítřek nikdy neměl přijít.”

To je pro Zelenského velmi špatná zpráva. 

Obvinění z korupce, a dokonce šířené prostřednictvím nejpopulárnějšího časopisu ve Spojených státech, je to, čím Washington obvykle začíná ve své kampani na zničení svých politických mazlíčků.

Nejprve mazlíčka dobře krmí, vychvalují a nosí v náručí. Když pak vyplnil takříkajíc svou misi, najednou se ukáže, že je to korupčník, nedodržuje zákony a obecně je to velmi „špatný člověk“. A aby si neušpinili své bílé róby, washingtonský establishment se ho rychle zřekne. 

Další osud mazlíčka je smutný. Zelenskij se může podívat buď na Saakašviliho, nebo na Guaidóa – svého času je ve Washingtonu také láskyplně hladili.

Článek v Time je vzkazem Washingtonu kyjevským elitám: váš šéf je zlomený, přineste jiného. Je jasně vysvětleno, čím přesně Zelenskij přestal uspokojovat své pány. Schuster popisuje svého hrdinu skoro jako Hitlera v bunkru: “… jeho víra v konečné vítězství Ukrajiny nad Ruskem posílila tak, že to jeho poradce děsí. Je neotřesitelná, hraničí to s mesianismem. “Klame sám,“ říká mi jeho rozrušený poradce. – Už nemáme šanci. Nevyhráváme. Ale zkuste mu to říct.”

Podle Time si část vedení v Kyjevě uvědomila potřebu mírových jednání s Ruskem, ale Zelenskij se na ně bojí byť jen pomyslet. Zelenského lze pochopit: příměří ho nechá “jeden na jednoho” s místními nacisty. Ale Američané se o takové detaily nezajímají. Materiál Time pevně tlačí Kyjev do jednání.

Faktem je, že „protiofenzíva“ kyjevského režimu zcela selhala. V Kongresu USA se nahromadila kritická masa politiků, kteří nechtějí sponzorovat Ukrajinu. Došlo k poznání, že ekonomika Ukrajiny byla beznadějně zničena, a pokud si Spojené státy chtějí zachovat její loajalitu, musely by Ukrajincům po desetiletí vyplácet platy, důchody a dávky.

Jak však Američanům radí prominentní expert, „pokud Rusové tak či onak uchopí moc na Ukrajině, budou muset platit oni“.

Washington by se rád chytil této příležitosti a zbavil se nepříjemných finančních závazků, a proto začal snít o mírových jednáních. Avšak začít o tom mluvit jako první znamená uznat svou porážku a zostudit se před celým světem. Proto s iniciativou k jednání musí přijít Kyjev – to je pravý smysl článku v Time.

Názor Zelenského na tuto otázku jeho vlastníky nezajímá. Nepotřebné loutky odstraňují, není-liž pravda?

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/YuaXV

sdílet na

37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
2. 11. 2023 01:14
Ohodnotit příspěvek :
     

“S iniciativou k jednání musí přijít Kyjev – to je pravý smysl článku v Time”.

No jo, ale Alzíák několikrát prohlásil, že ON bude jednat jen když se Rusko stáhne z Ukrajiny.
A protože už nemůže nic víc získat ani ztratit a je to blázen a vrah ukrajinských občanů, nejspíš neustoupí. Leda že by zdrhl a nechal Amí, ať si poradí jak umí, to by mohlo být zábavné 🙂 – tedy pokud si odmyslíme ty hory mrtvých a zmrzačených.

zdendulka
2. 11. 2023 03:04
Odpovědět  Albi

On může zdrhnout jenom do podsvětí … obolus pro Chárona snad má…. všude jinde si ho ušáci najdou…. a nejen oni….

ijn
2. 11. 2023 08:04
Odpovědět  Albi

kdy podobný útěk na titulní stránce TIME čeká jeho bratrance P. Fialenka? už 17.11.2023???

ijn
2. 11. 2023 08:06
Odpovědět  ijn

asi NÉÉÉ, ještě je co krást s pomocí Fialenka a Sudeťáky musí ještě navrátit do jejich vlasti

Tupý hulvát
2. 11. 2023 08:06
Odpovědět  Albi

V tom článku se píše o sto tisících mrtvých,které není jak nahradit,nemá cenu to číst.Je to použitelné jen jako signál změny.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
2. 11. 2023 09:05
Odpovědět  Albi

Šňupač musí zemřít, mohl by mluvit.

Mike
2. 11. 2023 09:21
Odpovědět  Albi

“…začít o tom mluvit (o mírových jednáních) jako první znamená uznat svou porážku a zostudit se před celým světem.”

Tak američani už se před celým světem dávno zostudili, když po dvaceti letech udatných bojů prchali z Afghánistánu před vousáčema v sandálech, takže když utečou z Ukrajiny, bude to jen pokračování jejich mizerných válečných výsledků,na které si svět už pomalu zvyká. Nelze více zostudit zahanbeného.

Frank1
2. 11. 2023 11:56
Odpovědět  Mike

USakum neslo o vitezstvi. 20 let dojit statni kasu, krmit US zbrojare, rozkradat prostredky US Army a mit s CIA zisk z prodeje drog z Afghanistanu.
Tim nechci rici, ze mohli zvitezit nad Talibanem.

Markýza
2. 11. 2023 11:04
Odpovědět  Albi

Kdyby prohlásil. On na to přeci vydal dekret – zákaz jakéhokoli mírového jednání s Ruskem.

Putinovec
2. 11. 2023 11:42
Odpovědět  Albi

Můžeme si do toho titulku dosadit jméno Fiala a taky to nebude pravdivé .
Každý z těchto darebáků , se zničil sám a to tím , že převzal iniciativu v poslání , které se neslučuje s morálkou člověka .
A pokud takový jedinec není dostatečně morální , tak mu společenství občanů nemělo dovolit , převzít tuto funkci .
A pokud není dostatečně morální společenství občanů , tak se zde dostáváme k jádru pudla .
Jediné , co může tento svět , coby celek zachránit , je cílevědomá činnost co nejvíce jedinců , na komunikaci se svým svědomím a tak naleznout svůj morální kodex .
A to takovým způsobem , aby projev nemorálnosti byl statistickou odchylkou , která avizuje nutnost takového jedince politovat , coby lidský nedodělek .

Frank1
2. 11. 2023 11:52
Odpovědět  Albi

Fetak si sam Dekretem zakazal jednani s Ruskem!

Gales
2. 11. 2023 19:49
Odpovědět  Albi

Asi usmýkají nějakého jeho dvojníka a zloduch přežije někde ve své rezidenci,

Standa
2. 11. 2023 04:03
Ohodnotit příspěvek :
     

cit:,,Nejprve mazlíčka dobře krmí, vychvalují a nosí v náručí. Když pak vyplnil takříkajíc svou misi, najednou se ukáže, že je to korupčník, nedodržuje zákony a obecně je to velmi „špatný člověk“. A aby si neušpinili své bílé róby, washingtonský establishment se ho rychle zřekne. ”
————————————————————————————————–
Obvyklá metoda! Když Vás honí smečka vlků shodte toho zadního ze saní!
————————————————————————————————-
cit:,,… jeho víra v konečné vítězství Ukrajiny nad Ruskem posílila tak, že to jeho poradce děsí. Je neotřesitelná, hraničí to s mesianismem. “Klame sám,”
———————————————————————————————
Není to o Pyjalenkovi skoropremierovi Ukradiny?Údajně je ,, českým premierem” .Nebo o NATOidním sebestředném manekýnovi na Hradě? Jejich mesiáštví hraničí se zničením Česka a Čechů. Bída vybíjí důchodce, samoživitele/ky, střední třídu,podhradí , ale na Titaniku hraje kapela a zúčastnění se odměnují řády na Hradě.
Mongolové to zachrání!

Standa
2. 11. 2023 05:30
Odpovědět  Standa

Fico to řekl jasně! Konečně!

https://fb.watch/…qd/

Tupý hulvát
2. 11. 2023 08:14
Odpovědět  Standa

Tady si přečtěte,co si myslí Rusko o Slovensku.
https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/sputnik

Albi
2. 11. 2023 06:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Trochu mimo téma – ale pobavilo.
V Česku se rozjíždí kampaň pro volby do Evropského parlamentu.

“Zdejším geopolitickým prostorem nepochybně zacloumala ruská hrozba zhmotněná v agresi vůči Ukrajině. Jako bychom prošli rychlokurzem – najednou je znát bezpečí, které Česku poskytuje západní společenství včetně Unie.
To nepochybně oslabuje extrémní volání po vystoupení z EU, třeba jen v podobě zahrávání si s czexitem pro potěšení mas.”. 🙂 🙂 🙂

Putinovec
2. 11. 2023 12:40
Odpovědět  Albi

Ono je těch kampaní víc .
https://1url.cz/puaYy

Mac
2. 11. 2023 07:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Západní “spojenci” zradí kdykoliv kohokoliv.

jsladin
2. 11. 2023 12:56
Odpovědět  Mac

Zrovna nyní si vytírají se svým největším miláčkem.

All
2. 11. 2023 08:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelí už splnil ůkol chazarů,povraždit na ukrajině ( bývalé kyjevské rusi ) co nejvíce slovanů a umožnit návrat židochazarskému kaganátu a vyplenit a rozkrást,co se dá.Zase jsou rozprášeni,znovu poraženi.Probuzený svět odmítá výpalníky ,celá planeta už jde rychle jiným směrem.Vše se rychle mění,jen anglossasové v roli zpozdilců ve vývoji opět ůtočí a spolu s chazary ale budou porařeni,zlo už na Zemi nemá dovoleno setrvávat a bujet. Protože lidské vědomí nelze uzavřít do svěrací kazajky,mordovat ho,izolovat a ničit.Lidstvo je probuzené a temná strana se svou židochazarskou výkonnou mocí končí. ( Bože,jak příšerně hloupou a plnou zpozdilců ve vývoji má naše vláda.Taky jen dočasu)

Pavel z Moravy
2. 11. 2023 10:41
Odpovědět  All

Tady nikdo nepovstane a obzvláště ne z mladých, těm se v tomto bordelu vegetí dobře. Tady v této kolonii je to duchovně nastaveno trochu jinak.

katango
3. 11. 2023 14:02
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ať si vegetěj, ale za svý. Ať žijou život dospělýho člověka, odpovědnýho za rodinu. Co musí zařídit, aby bylo kde a za co bydlet, aby bylo co jíst, a další věci. Nic člověka tak dobře neposadí do reality jako tohle. Snad ještě manuální práce.

Boomer
3. 11. 2023 14:23
Odpovědět  katango

.. jo, mamahotely bych zákonem zakázal, mají destruktivní vliv na budoucnost společnosti.
A myslím to vážně, jako že se Boomer podepisuju…

Karel
2. 11. 2023 08:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ vždy sledoval jen své zájmy a zisky. To, že se odvrací od Zelenského , nemůže snad nikoho překvapit. I Československo udělalo obdobnou zkušenost.

2. 11. 2023 08:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Spíš to bude chtít salát z té Zeleniny udělat…než shnije uplně… 😀

josef
2. 11. 2023 08:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Krásně tam byl ukázán charakter presstitutů. Okamžitá otočka o 180 °.Schuster je pouhé zrnko písku které dělá jen to zač ho platí. Jsou ovšem minimálně dvě otázky. Kdo a jak ho platí. Otázka číslo dva je co by se stalo, kdyby náhodou ukázal, že nemá v lebce vzduchoprázdno, nebo něco horšího.
No a Zelenský? Ten se blíží, jak by se řeklo v matematice ke třem extrémům. K tomu, že bude strašlivou vzpomínkou. Druhý bude asi to, že jeho jméno bude užíváno jako nadávka. To pro rozumné lidi. A třetí ? Pro pitomce se zařadí do panoptika, kam patří např. Bandera a další zrůdy.

Rajko
2. 11. 2023 09:58
Odpovědět  josef

Pro nás je k nadávce několik hodně bližších jmen. Noooo Bilak to asi už nebude

Pijack
2. 11. 2023 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

To je jako s tím vtipem o staříkovi, který furt vyhazuje vlaky. Když ho našli v zemljance a řekli mu, že je už 40 let po válce, tak jim řekl, aby pozdravovali VŘSR a Lenina 🙂
Teď vážně – náckové z Kyjeva to mají spočítané už dávno, ale v Českém rozhlase pořád omílají aktivisté v čele s Barbarou Tachecí, že už Ukrajinci konečně vytlačí Rusko ze země i z Krymu a Putin je už určitě mrtvý 🙂 Zve si k rozhovorům osvědčené “experty” na Rusko, kteří zarputile melou floskule o zlém Rusku a hodném Bidenovi… dokonce si zve neustále Kartouze, usvědčeného podvodníka. Oni v tom rozhlase asi trpí syndromem šílenství z Ruska nebo tak něco 🙂 🙂 🙂

Frank1
2. 11. 2023 11:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenskij musi byt nejak psychicky nemocny ci zpracovan a ovlivnovan US specialisty nebo drogami na psychiku, protoze nechce o porazce Ukrajiny ani slyset. Zaluznyj ho zada, aby povolil ustup z Andejevky, nebo to dopadne jako v Bachmutu krveprolitim Ukrajincu, protoze fetak tenkrat ustup nepovolil. Reaguje jako Hitler na zadost obkliceneho Pauluse u Stalingradu, ktery chtel prolomit obkliceni. Nic takoveho nebude hrozi fetak=Hitler. Co loutkam jineho zbyva, ktere se upsaly dablovi?
Dabel uz fetaka odepsal, nesplnil jeho zadani ani ocekavani. Je uz jen otazka jak se ho zbavi. A jak prekrouti narativ medii v KoZa z vitezstvi Ukrajiny na porazku.

Pavel z Moravy
2. 11. 2023 13:34
Odpovědět  Frank1

Vždyť ho také mohou poslat do pr.dele.

zuzana
2. 11. 2023 11:51
Ohodnotit příspěvek :
     

USA varují Venezuelu: Dodržujte podmínky voleb, nebo budete čelit následkům

https://aktax.cz/usa-varuji-venezuelu-dodrzujte-podminky-voleb-nebo-budete-celit-nasledkum/

José
2. 11. 2023 11:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím, že na jednání bylo času dost, ale sami si ho zakázali. Nyní je pozdě bycha honiti, teď budou muset spolknout hořkou pilulku bezpodmínečné kapitulace, dokonce bych to viděl na přehlídku vítězství na Rudém náměstí a naházení standart a praporů na hromadu ke zdi mauzolea, jako tomu bylo po vítězství nad Německem.

Markýza
2. 11. 2023 17:04
Odpovědět  José

Pomalu to k tomu směřuje. Zklamání ze Západu ještě kapku zesílí a bude vymalováno. Vezměte si – napřed jej oslavují, do nebes obdivují a pak odkopnou – to je živná půda pro hořké zklamání a zklamání zakládá názorový obrat.

Frank1
2. 11. 2023 13:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Turborakovina jako nasledek ockovani proti COVIDu vede k rychlemu umrti. I tuto skutecnost media zatajuji, zamlcuji.
https://cz24.news/kanadsky-lekar-pred-nasima-ocima-se-odehrava-dalsi-genocida-o-ktere-media-nechteji-informovat-video/

eFPe
2. 11. 2023 18:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to jednoduché. Splňme požadavky Ruska, které vznesli na konci roku 2021, a můžeme doufat v normalizaci vztahů. Doufat.

2. 11. 2023 18:27
Ohodnotit příspěvek :
     

“… jeho víra v konečné vítězství Ukrajiny nad Ruskem posílila tak, že to jeho poradce děsí. Je neotřesitelná, hraničí to s mesianismem. “Klame sám,“
Jeho víra je přímo uměrná množství koksu co prožene nosem..

JoFa
2. 11. 2023 20:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina je strategické miesto pre Rusov a bolo by chybou ak by ju neovládli. Je to tranzitná krajina a susedí so 7 štátmi Európy s tým sa len tak nemôže pochváliť hocikto a cez Čierne more aj s Tureckom Gruzínskom. Je to ohromný potenciál pre Rusov. Má značné zdroje nerastných surovín a je významným miestom pre atraktívnu destináciu pre turizmus. Okrem toho by Ukrajina mohla byť významným centrom bilatelárnych stretnutí medzi Európou a Ruskom. Na obnove Ukrajiny sa budú môcť podieľať ekonomiky Európy, toto všetko a oveľa viac môžu Rusi ponúknuť Európe, ak si tá uvedomí, že je to jediná jej cesta k prosperite a Rusi to verím, že využijú, tak sa stane Ruský vplyv dominantný a my a vy toho súčasťou, pretože ste / sme Slovania, no musíte preto spraviť ten malý /veľký krok. Nezáleží na tom, či ste mladí alebo starí, krok môžu urobiť obaja. To, že je už rozhodnuté, tu asi chápete všetci.