politika

Washington je nespokojen s „proruskou neutralitou“ Číny na Ukrajině

Termín „proruská neutralita“ ve vztahu k Číně použilo americké ministerstvo zahraničí 2. května 2022 ve své zvláštní tiskové zprávě nazvané „Čínská lidová republika usiluje o posílení hlasu Kremlu o Ukrajině“:

“Vládní úředníci a státní a stranická média z Čínské lidové republiky (ČLR) a Komunistické strany Číny (ČKS) běžně posilují kremelskou propagandu, konspirační teorie a dezinformace. Toto posílení racionalizuje neoprávněnou a nevyprovokovanou válku prezidenta Putina proti Ukrajině a zároveň podkopává důvěru ve Spojené státy a další země, demokratické instituce a nezávislá média”. 

„Média ČLR a ČKS příznivě pokrývají ruské falešné příběhy a přitom přísně cenzurují a upravují americké a další demokratické představitele a nezávislá média, stejně jako kritické hlasy v ČLR ohledně ruské války proti Ukrajině a zvěrstev spáchaných ruskými silami”. 

„Proruská neutralita“ představitelů ČLR se vyhýbá otevřenému veřejnému schválení nebo odsouzení ruské invaze a chování na Ukrajině a nadále trvá na tom, že Peking je neutrální stranou, která respektuje „suverenitu a územní celistvost všech národů“.

V tiskové zprávě si Američané stěžují, že Čína „intenzivně posilovala kremelská poselství o biolaboratořích sponzorovaných USA na Ukrajině“, „popírala odpovědnost Kremlu za zvěrstva v Buči“ a „zbavovala Kreml viny za bombardování Kramatorsku.”

Zároveň ČLR vysílala svou pozici na různých informačních platformách a v různých jazycích.

Velmi dobrá tisková zpráva pro Rusko.

Prokazuje, že Čína jasně chápe své národní zájmy a zodpovědně zachází se svými závazky vůči Rusku. Zvláště cenné jsou informační snahy Číny pro zahraniční publikum v boji proti falešné ukrajinské a západní propagandě, protože kvůli restriktivním opatřením Západu mnohé ruské agentury v zahraničí ukončily svou činnost.

Použité zdroje: Ministerstvo zahraničí USA

https://bit.ly/3OUvAwR

sdíletj na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
4. 5. 2022 06:13

A komu se ti mamlasové stěžují? Že by indiánům?

ladik
4. 5. 2022 07:10

USA prezentují od svého vzniku pravdu za dezinformaci a konspirační teorii, která se vždy nakonec ukázala jako pravdivá. Spojené státy si sami podkopávají důvěru svými činy a mohou jim důvěřovat jen vazalové a poskoci velkokapitálu.

Pijack
4. 5. 2022 07:39

Tak si to srovnejme – kdo má sofistikovanější metody propagandy, východ nebo západ? Kdo s tím přišel a zdokonalil to. Byla to přece naše “civilizace”. Goebbels, Bílý dům, Londýn, Mnichov…. kdo propracoval tento obor a dokonce z něj učinil vědeckou disciplínu – sociální vědy viz. publicistika, politologie atd… Přestal jsem věřit “naší” oficiální propagandě už dávno. Já s tím nemám problém. Problémy mají ti, co to do nás dlouhé roky hustili. Dnes se jim to vrací jako bumerang. A je to tak dobře.

Markýza
4. 5. 2022 08:58

Proruská neutralita……………….úžasné! Jsem protiukrajinsky neutrální.
A on je nám Vošington nespokojen – aha. A Čína a Indie, tyhle kultury, zhruba o pět tisíc let starší, než Vošington, se rozpláčou a řeknou “už budeme hodný, strejdo”?? Já bych řekla, že je nejvyšší čas, aby Vošingtonu došlo, kde má hranice.

Frank
4. 5. 2022 09:07

A to je asi tak vše, co šmejdi můžou. Mají na svědomí miliony mrtvých po celém světě a stále chtějí kázat někomu morálku? Nemohou se smířit s faktem, že jim už ujel vlak a už nebudou rozhodovat o tom, co se kde smí a nesmí.

Pavel
4. 5. 2022 09:57
Odpovědět  Frank

Franku, oni už možná nemohou rozhodovat, ale v celé EU, Kanadě, Austrálii a občas i v jiných zemích mají své loutky, které věrně za jidášský groš slouží do roztrhání těla. Nesmíme je podcenit, tito lidé mají za sebou velkokapitál a všechny represivní složky moci. Oni se za posledních 30-50 roků vyprofilovali k tomuto poslání, ovládnout celou populaci pomocí poskoků, kteří za ně odvedou špinavou práci a lid dostane okovy, kterých se již nezbaví. Právě proto, že lid nepřemýšlí a pouze konzumuje, je tím nejlepším materiálem, jaký si oni mohou přát. Skutečně nad námi visí Damoklův meč. Nad námi, co máme již něco za sebou možná chvíli, ale visí.

Pavel
4. 5. 2022 09:59
Odpovědět  Pavel

Nezapomínejme na to. I Jourová tam byla dosazena z nějakého jasného důvodu.

janle57
4. 5. 2022 09:59

Tak nejodpornější režim světa je nespokojen? To se teda musíme všichni bát,
když už přiznávají,že melou z posledního,v tom prohlášení je vlastně výzva
Rusku a Číně,aby ty americké všiváky uzbrojili a ten jejich natištěný dolar
sprovodili, v rámci ekonomického nátlaku, ze světa,všechny trumfy jako
jsou strategické suroviny,potravinové komodity a vyspělé technologie
drží oni a vojensky si ta zbabělá americká sebranka s podržtaškami z NATO
vůbec nic nedovolí.

Gales
4. 5. 2022 10:11

Americkejm fašistům by se hodilo kdyby bylo plně vytíženo válkou na Ukrajině a oni by mohli zúčtovat s Čínou.

Gales
4. 5. 2022 10:12
Odpovědět  Gales

Rusko vytíženo.

Milan ze Zahrady Čech
4. 5. 2022 12:00

Jsem pobouřen! Ukrajinský taiwanec by měl neprodleně vyrazit do Pekingu a vytahat Si za ouška!

Gales
4. 5. 2022 14:44

Páníšek by ho za to podrbal za ouškama.

Pavel K
4. 5. 2022 17:11
Odpovědět  Gales

Ten už je má vytahaný z té rozkuřovačky kdoví jak. ???‍♂️