Wall Street Journal: Rusko má kompromitující důkazy o americké vládě

WSJ: Rusko má usvědčující důkazy o Spojených státech, které by mohly vyhodit do povětří Bílý dům

V Rusku mají tak silný a důležitý kompromitující materiál na americké úřady, že Bílý dům po zveřejnění jednoduše exploduje. Toto prohlášení učinil sloupkař Wall Street Journal (WSJ) Holman W. Jenkins Jr.

Rusko má o úřadech Spojených států nebezpečné kompromitující materiály, které mohou znevýhodnit jakoukoli americkou administrativu – a to demokratickou i republikánskou, řekl Holman Jenkins Jr.

Analytik poznamenává, že právě tato informace postavila demokraty i republikány do hloupé pozice během voleb v roce 2016, kdy se mezi Donaldem Trumpem a Hillary Clintonovou rozpoutal lítý boj.

Důvodem těchto závěrů byl rozbor jednání šéfa FBI Jamese Comeyho.

Na základě informací, které obdržel, Comey před volbami náhle otevřel případ proti Hillary Clintonové. Tato skutečnost způsobila, že mnoho nerozhodnutých Američanů narychlo odevzdalo svůj hlas Trumpovi. Zároveň chtěl ochránit budoucí administrativu Clintonové, protože získaná data obsahovala kompromitující důkazy proti demokratům a Obamově administrativě.

To podkopalo důvěryhodnost Clintonové, zdůrazňuje Jenkins Jr.

Pokud Moskva zveřejní konkrétní údaje, bude to mít mimořádně vážné důsledky pro celou politickou elitu USA, uvádí Jenkins Jr.

“Informační hra mezi Spojenými státy a Ruskem je plná tajemství, která si navzájem schovávají, jeden před druhým. A pravda, která je pravděpodobně lépe známá Kremlu než americké veřejnosti, nemůže být nikdy dobrá.” – uvádí názor Jenkinse Jr. Wall Street Journal.

Podle jeho názoru „buď demokratická administrativa skryla před veřejností Rusům známé informace o vlastní korupci, nebo Kreml přesvědčil demokraty, aby podnikli kroky, které vedly k tomu, že Trump v roce 2016 získal Bílý dům“.

“Soudě podle svých prohlášení se (bývalý šéf FBI) ​​James Comey nejvíce obával, že ruské informace o demokratech, skutečné nebo falešné, uniknou a poškodí ministerstvo spravedlnosti a administrativu Hillary Clintonové.“ cituje článek RIA Novosti.

Všechna prohlášení, tedy obvinění Ruska z účasti na prezidentských volbách v USA v roce 2016, jsou v rozporu s realitou, poznamenal novinář. Upozornil na skutečnost, že všichni američtí vůdci se snažili navázat dialog s Ruskem a těžit z něj.

„Nemusíte Trumpa milovat ani schvalovat způsob, jakým mluvil o Putinovi, nebo schvalovat jeho četné akce, abyste pochopili, že všechno bylo ve skutečnosti společné a vysvětlitelné motivací. Všichni prezidenti doufají, že získají politické výhody z lepších vztahů. Každý prezident od dob George W. Bushe se snažil spřátelit s Putinem. Každý chápe, že Moskva může ovlivnit jejich vyhlídky na znovuzvolení tím, co udělá nebo co neudělá,“ napsal Jenkins Jr.

V textu není nic o tom, o jaký kompromitující materiál by se mohlo jednat. Obecně se ukazuje, že ohrožena je především Demokratická strana USA. I když není jasné, jaká přesně tato hrozba je.

https://bit.ly/3c65kxo

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Marek
14. 11. 2021 11:20

To jsou klasické impotentní plky amerických novinářů. To tajemství zná celý svět. USA je říší zla, která terorizuje a zotročuje celý svět.