politika

Wagner je zpět. Putin pověřil bývalého náčelníka štábu Wagnera, aby vytvořil dobrovolnické jednotky

Konstantin Dvinskij

Ruský prezident Vladimir Putin pověřil bývalého náčelníka štábu skupiny Wagner, plukovníka ve výslužbě Andreje Troševa, aby začal formovat dobrovolnické jednotky.

Vladimir Putin se dnes setkal s náměstkem ministra obrany Junus-Bekem Jevkurovem a výkonným ředitelem Wagner Andrejem Troševem (přezdívka „Sedoj“). 

Trošev je také považován za jednoho ze zakladatelů slavné společnosti. 

Náměstek Jevkurov, který se jednání zúčastnil, dohlíží na problematiku bojového výcviku.

Ruský prezident během jednání uvedl následující:

„Na posledním setkání jsme mluvili o tom, že se zapojíte do formování dobrovolnických jednotek, které mohou plnit různé bojové úkoly, primárně samozřejmě v zóně speciální vojenské operace,“ řekl Putin

“Vy sám jste v takové jednotce bojoval déle než rok. Víte, co to je, jak se to dělá, víte o problémech, které je třeba vyřešit předem, aby bojová práce probíhala co nejlépe a nejúspěšněji,” pokračoval Putin.

“Junus-Bek Bamatgireevič bude informovat o tom, jak tato práce obecně probíhá, a o detailech bude podrobně informovat Andrej Nikolajevič,” dodal prezident. Zdroj

Andrej Trošev – „Sedoj“, je plukovník ve výslužbě, Hrdina Ruska, bojoval ve válkách v Afghánistánu a Čečensku a účastnil se ruské vojenské operace v Sýrii. Dříve sloužil jako náčelník štábu skupiny Wagner.

Vladimir Putin se dnes setkal s náměstkem ministra obrany Yunusem-Bek Jevkurovem a výkonným ředitelem Wagner Group Andrei Trosheve (volací znak „Sedoy“).

Ukázalo se tedy, že zvěsti o návratu „Wagnera“ na linie bojového kontaktu nejsou jen fámy, ale začátkem nového příběhu. V této souvislosti je důležité poznamenat následující.

Za poslední měsíc procestoval Junus-Bek Jevkurov celou Afriku. Navštívil Libyi, Alžírsko, Mali, Burkinu Faso, Středoafrickou republiku a další země. Hlavně ty, kde Prigožin roky budoval své dílo. Již tehdy se objevily informace, že probíhají jednání s divizemi Wagner o opětovném zahájení prací. Není známo, zda Trošev cestoval s Jevkurovem, ale takový závěr se nabízí. Zřejmě všechna jednání skončila úspěšně.

Hlavní věc je africký směr, který po smrti Prigožina způsobil největší obavy:

Vyhlídky jsou nejasné. Ruská Afrika po Prigožinovi

Vliv, který Rusko získalo na kontinentu díky Prigožinově práci, je každému jasný. Zvlášť když se bavíme o zemích jako Mali nebo Burkina Faso, s nimiž by si náš nemotorný státní kolos jen těžko poradil. Pracovat pouze s jedním protokolem by bylo vyčerpávající.

Zároveň včera velitel Libyjské národní armády Chalífa Haftar navštívil Moskvu, kde jednal s Vladimirem Putinem a Sergejem Šojgu.

Nyní k formované dobrovolnické armádě, za kterou bude zodpovědný Andrej Trošev. Celkový počet bojovníků lze odhadnout až na 100 tisíc lidí. Nejde samozřejmě jen o Wagnera, ale i o další dobrovolnické jednotky, které se nyní sdružují v rozptýlených praporech, i když v poslední době dochází k pokusům o centralizaci přes “Redut”.

Předpokládá se na jedné straně vytvořit centralizovanou strukturu. Ale na druhou stranu budou mít jednotky širokou autonomii, budou uzpůsobeny k plnění naprosto různých úkolů. Počínaje útočnými operacemi a konče kočovnými oddíly/četami. Tento model se více než jednou osvědčil.

Existují dva hlavní úkoly. 

První naznačuje Putin výše. Druhým je Afrika. Potenciál umožňuje stejně efektivně se zapojit v obou směrech a v případě potřeby manévrovat s jednotkami. Zvláště je třeba zdůraznit, že nová struktura Troševa bude spojena s Jevkurovem, který je jedním z nejkompetentnějších představitelů generality.

Vyřeší se tak řada problémů souvisejících jak se stanovením bojových úkolů, tak s vybavením dobrovolnické armády.

Nejhorší obavy se tedy nepotvrdily. 

Putin učinil jediné správné rozhodnutí o potřebě mít jak pravidelnou, tak dobrovolnickou armádu. Každá bude plnit své vlastní úkoly a tím se zvýší efektivita práce při dosahování jediného cíle.

https://1url.cz/RuBex

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
29. 9. 2023 21:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrých zpráv není nikdy dost.

ijn
29. 9. 2023 22:09
Ohodnotit příspěvek :
     

VVP je dobrý strateg a pochopil, že útoky musí se vést všemi “azimuty”, byť se jedná o naplnění cíle až po záchranu planety Země před zničující III.WW !!! Doufejme že to pochopí i KOZA !!! Doufejme že Londýnské kanceláře dostanou rozum dříve, než bude pozdě a sami v III.WW padnou na hubu!!!!!!

29. 9. 2023 23:38
Ohodnotit příspěvek :
     

No, Šojgu se včera nechal slyšet, že těch dobrovolníků je celkem 320 000 – ne tedy 100 000, jak stojí v článku, ale třikrát více. V podstatě tolik, kolik bylo zmobilizovaných branců (cca 300 000). Dohromady tedy o víc než půl mega bojovníků víc, než kolik jich mělo Rusko na počátku specoperace.
Kuchtík měl, co vím, na tzv. ukrajině nasazených cca padesát tisíc bojovníků – a dokázal s nimi vyděsit nejen skřeta, ale celou KoZu. Další měl v Africe. Kolik jsem nedohledal, ale tito muzikanti rovněž děsili KoZu. No a teď je klíďo píďo možné poslat sto tisíc muzikantů na tzv. ukrajinu, dalších sto tisíc do Afriky, a ještě zbude stodvacet tisíc dobrovolníků pro případ. Třeba na “měkkém podbřišku Ruska” by se mohli šiknout. Nebo k útoku směr Oděsa a Podněstří. A dost.
Gosudar a spol. určitě vědí lépe než já, gaučový bojovník, jak a kam je zapojit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
30. 9. 2023 04:27

A nevynechat Česko!Klidně , když budou odstranovat současnou vládu, budu gaučák a nebo se k nim přidám.
SMRT UKRAJINĚ!

Pavel z Moravy
30. 9. 2023 12:18
Odpovědět  Standa

K nám nepůjdou Stando, nevím jak tam někde u vás, ale nenávist vůči Rusům a Putinovi je tady tak veliká, neb těch vypláchnutých mozků je tady tolik, že se o tom nelze ani bavit. Lidé musí sami chtít zbavit se svých okovů otroctví, tady to nejde. Tento národ je určen k morální a ekonomické devastaci. Neberte to podle vašeho smýšlení nebo mého a zdejších kamarádů na webu. My jsme pouze kapka v moři zabedněnců. Kolik je v této zemi skutečně myslících a přemýšlejících jedinců. Tak si tipněte. Můj odhad, tak do 8% a to jsem možná přehnal. Ale snít se dá, to je fakt, skutečnost je ale jiná. Toť vše ale pouze můj názor.
.

Gales
1. 10. 2023 12:20
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vstávaj noví bojovníci.

Frank1
30. 9. 2023 09:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to nutne, jinak KoZa bude zoufale sve zajmy (do nekonecna parazitovat na koloniich) branit. K tomu potrebuji Africane spolehlive a zkusene vojaky. A zase budou mit vyhodu: Budou branit svou zem a bohatstvi proti banditum z Evropy. Nemohou prohrat.

Gales
1. 10. 2023 12:17
Ohodnotit příspěvek :
     

No,určitě se nějaká skupina od Wagnera osamostatnila a začala žít svým životem. Byla by škoda kdyby se orchestr rozpadl na více kapel.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$