politika

„Vzpoura žen“ v Polsku dosahuje nové úrovně…

Účastnice „protestu žen“ ve Varšavě rozhněvaly své vlastní krajany tím, že zveřejnily poměrně provokativní slogan.

Protesty organizované nevládní organizací „Polský ženský protest“ dosahují zásadně nové úrovně, píše EADaily. Organizace financovaná americkým miliardářem Georgem Sorosem nadále organizuje akce, které se stávají radikálnějšími. Protestující pod vedením lesbičky Marthy Lempartové se tedy rozhodli zopakovat příběh útoku na Kapitol ve Washingtonu, když se jim podařilo proniknout na území Ústavního soudu.

Při tom jedna z demonstrujících držela transparent s provokativním nápisem: „Čas na další Smolensk.“…

Zpráva byla zjevně adresována polskému vedení, které se zasazuje o zachování tradičních hodnot, včetně instituce rodiny. Aktivisté, nespokojení s tímto postojem úřadů, jim naznačili opakování událostí z roku 2010, kdy se poblíž Smolenska zřítil Tu-154, na jehož palubě byl polský prezident Lech Kaczynski, jeho manželka a nejvyšší vedení země.

Tento čin nezůstal bez povšimnutí polských médií.

Například autor článku na webu Niezalezna.pl poznamenal, že ochrana práv žen doprovázená bitkami a škodami na majetku se stala oblíbeným prvkem extrémní levice v politickém boji proti oficiální Varšavě. A provokativní slogan vysvětluje, jak hodlají dosáhnout změny moci v evropském státě.

Uživatelé polského internetového segmentu také vyjádřili svůj názor na zlověstný banner.

Podle lidí by v normální zemi byl autor zprávy už za mřížemi.

https://bit.ly/3tcHdEj

sdílet na