Vždyť ty Američany poslouchat nemusíme. Konec poražených Němců. Jan Baránek boří svět

6.8.2022 10:56 dop. | On-line

Slovenský politický analytik Jan Baránek se v rozhovoru pro Rádio Universum zaměřil na naši roli v rámci rusko-ukrajinského konfliktu a v jeho světle i v budoucím fungování a podobě Evropy. Reálně hrozí, že z ní bude turistický skanzen pro východní kultury. Neměli bychom se podle Baránka tvářit, že jsme tak „impotentní“, že musíme poslouchat Ameriku. Za naši svobodu se na Ukrajině rozhodně nebojuje,tvrdí.

Foto: Archiv JB
Popisek: Slovenský politický analytik Ján Baránek

„Není to otázka ruské trpělivosti. Je potřeba pochopit, že Rusové doopravdy žijí v tom, že si myslí, že je Západ ohrožuje. A bohužel nejednou jim oni napřímo dali důvod, aby si to mysleli. Zkrátka když Rusové budou tvrdit, že dohoda z Malty platí, tak zbytečně Američani budou vykřikovat, že neplatí,“ pokračuje Baránek.

Co se týká Krymu a posledních událostí, to jsou podle Baránka geopolitické záležitosti. „Tam jsem přesvědčený, že to byla Putinova geopolitická hra, ten Krym. Rusové tam měli černomořskou základu. Tak ten Krym byl naprosto jasný, že si vezmou. To referendum…“ míní.

Vzhledem k událostem minulým se podle Baránka nelze tvářit, že se na Ukrajině bojuje o naši svobodu a o evropskou demokracii, to označuje za „blud“. „Teď je možná lepší otázka: Zda se bojuje za to, že se dostaneme pod ruský vliv,“ podotýká politolog.

A otázkou podle jeho slov také je, v jaké podobě Evropa na mapě světa vůbec zůstane. „S Ukrajinou souvisí, že kvůli tomu, co se tam děje, budeme prosazovat Green Deal, a tak budeme skanzen. Budeme skanzen, který vymírá. Budeme vymírat. To je nezpochybnitelné,“ konstatuje.

Budeme prý v podstatě turistický skanzen pro východní kultury: „Pro Čínu, pro Koreu, pro Japonce, protože přestaneme být konkurenceschopní. Budeme mít tak drahé výrobky, které nebudou mít konkurenci,“ připomíná, že Čína je dnes nejen průmyslový, ale i technologický gigant a i Rusko je vůči ní v submisivní pozici.

Druhá věc je, že pokud Evropa na mapě zůstane, jestli zde budou ještě žít lidé. Ani za studené války se lidé nebáli toho, že by jaderný konflikt mohl být tak blízko, což Baránek potvrzuje. „Je blízko. Je blízko s Litvou. My se bavíme o tom, co říká Macron. Že nesmíme Rusy ponížit. A to, co udělala Litva, a určitě s tím nespojujeme Macrona ani Scholze, ale spojujeme s tím Bidena, to je ponížení Ruska,“ říká Baránek.

Je to jako dráždit hada bosou nohou, podotýká Baránek. „Z hlouposti. Z hlouposti ho dráždíme. Snad si někdo nemyslí, že se dá 3. světová válka vyhrát? To už říkal Einstein. Čtvrtá bude s klacky a kameny. Takže je to buď totální nezodpovědnost, nebo z něčí strany vabank, a říká si: ‚Obětuji miliardy lidí‘,“ varuje, že Rusové jasně řekli, že jako první začnou jaderný konflikt jen v případě, pokud budou přímo ohroženi.

V tomto napětí a v jeho možnosti řešení má však Evropa šanci ještě zasáhnout: „Určitě má. Určitě, zase se netvařme, že jsme až tak impotentní, že na slovo musíme poslouchat Ameriku. Podívejte se, možná to s tím nesouvisí, ale je jen otázka času, kdy si Němci řeknou, že už je na čase, abychom jsme se přestali tvářit jako poražená země. Protože poválečné uspořádání světa, nebo jak fungovalo v době studené války, už neplatí.

Podívejte se na Nord Stream 2. On je natlakovaný. Tam doslova stačí… Ten plyn teče. A myslíte si, že Němci si řeknou: No dobře, kvůli Američanům a kvůli nějaké hypotetické demokracii teď ztratíme miliardy eur, ztratíme část energetického průmyslu, propadne se životní úroveň, a že budou poslouchat do nekonečna Američany jenom proto, že jsou poražená země z 2. světové války? Je to otázka času,“ je přesvědčen Baránek.

V kontextu toho upozorňuje, že v zájmu Spojených států amerických není silná, jednotná Evropa. V zájmu Spojených států amerických je atomizovaná Evropa.

Nikdo nám podle Baránka neřekne, že kvůli tomu budeme krachovat, budeme propouštět kvůli demokracii v nejzkorumpovanější zemi na světě. „A nikdo se neptá, proč Ukrajina… proč my bojujeme za Ukrajinu? Co tu dělají ti mladí Ukrajinci? V těch drahých autech? Jak to, že nebojují? Protože podplatili celníky, kteří je pustili. Jak to, že Nulandová řekne, že nevíme, kde končí naše zbraně?“ pozastavuje se Baránek s tím, že se musíme bavit o faktech, protože pokud půjdeme tímto směrem, tak zdegenerujeme. A doplatíme na to my.

Zdroj : Parlamentní Listy

3.3 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.3 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Lev Prch
26. 8. 2022 21:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Hele, já odpoledne odkaz na tenhle článek a článek je zde 🙂🙋Hustý 👍👍👍👍

Albi
26. 8. 2022 21:16
Odpovědět  Lev Prch

A našels v tom rozhovoru něco, co už nebylo x-krát řečeno a dokonce i prodiskutováno?
Všechny ty rozhovory a analýzy všech možných – jak někdy píšeš „politruků“ – mi připadají jako mlácení slámy. Už mě to ani nebaví číst.

Lev Prch
26. 8. 2022 21:41
Odpovědět  Albi

Všichni už řečeno bylo, ovšem opakování je Matkou moudrosti…..nebo sklerózy(v mém případě se to občas stává) 😁 😁 😁 😁
Ale jak říkal klasik:
Skleróza je nemoc chytrých,blbec nemá co zapomenout 🙂 🙋

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pozor
26. 8. 2022 21:11
Ohodnotit příspěvek :
     

S obsahom článku sa nedá nesúhlasiť.

Lev Prch
26. 8. 2022 21:18
Odpovědět  Pozor

Přesně,silná Evropa se hnUSAkum nehodí a dělají všechno,aby ji oslabili a poštvali proti sobě……a Banderostán je vděčný za každou pozornost, odpad 👎👎👎👎

Lubek
26. 8. 2022 21:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Zda se bojuje za to, že se dostaneme pod ruský vliv.
No, to by teda bolo. Hlinikáreň zatvárame, VSŽ už vôbec nie sú naše. Automobilky odídu, čo nám zostane? Politici bez vzdelania a schopností. Mladí-šikovní, zadĺžení užívatelia mobilov a Excelu, obrovská štátna a lokálna byrokracia, armáda bez zbraní, rozpadnuté cesty, mosty, diaľnice, železnice. Rozpadajúce sa nemocnice, stále nespustené Mochovce, vyrúbané lesy, spustnuté pamiatky. Skoro všade parkovné 5€, v Tatrách 10. Načo by sme tým rusom boli?

Lev Prch
26. 8. 2022 21:43
Odpovědět  Lubek

A to je ta Vyšší spravedlnost.
Oba národy si nevážili Českoslovanska před rokem 1989 a oba národy mají z havlohadráku 💩💩💩💩💩💩💩💩

Pavel
26. 8. 2022 23:50
Odpovědět  scipio

chlapče ale ty hovada si volili ještě větší hovady

Lev Prch
27. 8. 2022 08:20
Odpovědět  scipio

Volí voly voly a výsledek se dostavil

Peter
26. 8. 2022 21:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel Německo nedokáže v krátkodobém období změnit svoje vzhledy. Ano, jejich vláda je zrovna taková jako ta naše. Zcela proamerická, přesněji prodemokratická (ta strana v USA), a ještě přesněji globalistická, a úplně polopaticky zrovna tak zrádcovská jako“naše“ i „slovenská“. Realistické síly jsou stejně jako u nás ve všech politických směrech potlačovány – skandály, „tichou odstávkou“, vyhrožováním, zastrašováním. Aby Německo „konečně“ bylo velké, muselo by se změnit i z hlediska historického pohledu na budoucnost. Jedině spolehlivá, rovnoprávná, vzájemně výhodná spolupráce a rozvoj s těmi, kteří by to chtěli a „museli“ se tomu vydat vstříc, by učinila Německo veliké a i my bychom měli šanci, je to náš soused. Pokud např. v nás přestanou vidět potenciální i reálnou kolonii a zbaví se komplexu „Sudeťáků“ (což stejně nejvíce využívají globalisti – viz pozadí Fialy a toho jeho „guru“ – neprezidenta věčně spícího), pak obě země, jak my, tak oni, můžeme vyrůst.
Ale museli by se zároveň také přestat považovat za výjimečné a nadřazené.
Síla Sovětského svazu byla v dosud nevídaném soužití mnoha různých národů, minimálně za období „Stalina“, co se stalo pak, bylo dílem zrádců jak vnějších, tak nepřátel vnějších. Tož asi tak by muselo začít uvažovat Německo a pak by Evropa mohla být skutečné silná, životaschopná a rozvíjela by se ve své rozmanitosti. Zároveň by se muselo soudně zakončit „současné liberální“ období – reálným a tvrdým (soudním) odsouzením takových jako Leyenová.

Peter
26. 8. 2022 21:58
Odpovědět  Peter

Nevešlo se:
K tomu je třeba už jednou provždy pochopit, že liberalismus nemá nic společného s jakoukoli levicí (jak mnozí tvrdí dokonce že jsou tu komunistické prvky – kéž by se tak chovali, ti aspoň zemi budovali! Páni političtí „komentátoři“ (na mysli „známé“ osobnosti)), ale je, byl a bude to vždy ryze pravicový pohled na život a všechny problémy z hlediska těch „v pozadí“. Všimli jste si, že jejich politici hlásí cokoliv, kdykoliv a kdekoliv to, co se jim zrovna hodí? A je jedno z jaké části politického spektra to původně pochází? Ale výsledky jsou vždy, a také vždy byly, naprosto stejné? Zchudnutí další části společnosti!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
27. 8. 2022 08:48
Odpovědět  Peter

Peter, výborný názor a pohled na věc. Přesně tak, liberalismus nemá nic společného s levicí natož se socialismem.

Albi
26. 8. 2022 22:12
Odpovědět  Peter

Německu škodí Kancléřský akt. A ještě dlouho bude.
https://www.youtube.com/watch?v=228mPHMkGEw

Gene
27. 8. 2022 00:29
Odpovědět  Peter

Levicove a pravicove strany uz neexistuji. Liberalove a konzervatisti.

Lev Prch
27. 8. 2022 14:32
Odpovědět  Peter

Za to pod vedením amiokupanta se vraždí 3x víc!!!!!

[Trol-1] spam Albert
27. 8. 2022 07:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, tomu věřím, že si část Rusů myslí, že je USA ohrožuje. Němci si to mysleli o Sovětském svazu taky, a proto na něj 1941 zaútočili. Blbost byla obojí. To je holt ta Nazipropaganda. Vymývá mozky.

Albi
27. 8. 2022 09:14

Akorát je nesmyslné věřit, že někdo na jiného zaútočil, protože ho to jednoho rána jen tak, z plezíru napadlo.
Války jsou drahá, složitá, dlouho plánovaná zálkežitost a žádná z nich nevznikla jen tak, z náhodného nápadu.

skeptik
27. 8. 2022 09:59

Plácáte hlouposti. USA ohrožují každého, kdo se nepodřídí a kdo ohrožuje jejich zájmy i když je na opačné straně zeměkoule.
Němci nezaútočili na SSSR protože si mysleli, že je ohrožuje, ale protože Hitler chtěl vybudovat velkoněmeckou říši a zbavit svět Slovanské národnosti.

[Trol-1] spam Albert
27. 8. 2022 08:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Já se divím, že je Puťka tak poslouchá a na jejich příkaz zahájil válku na Ukrajině.

skeptik
27. 8. 2022 10:10

Den, kdy Rusku došla trpělivostDnešní datum, běžně zapisované jako 22.02.2022, si budoucí školáci snadno zapamatují. Různí lidé si ho budou pamatovat různými způsoby. Obyvatelé Doněcka a Luhanska, dvou dříve ukrajinských, nyní opět ruských měst, která jsou od svržení vlády z popudu USA v roce 2014 vystavena podmínkám hraničícím s genocidou, si budou pamatovat, jak radostně tančili v ulicích, odpalovali spoustu ohňostrojů, mávali ruskými vlajkami a zpívali ruskou hymnu. Je to pro ně den, kdy přišla nová naděje, že jejich osmiletá noční můra brzy skončí a život se konečně vrátí do normálu.
https://www.novarepublika.online/2022/02/den-kdy-rusku-dosla-trpelivost

Banda narkomanů a neonacistů
https://reseauinternational.net/une-bande-de-drogues-et-de-neo-nazis/

Ukrajinští padouši a férová ruská odpověďhttp://thesaker.is/ukrainian-bad-guys-and-a-fair-russian-response/

Biden potvrzuje, proč USA tuto válku potřebovalyhttps://portside.org/2022-03-29/biden-confirms-why-us-needed-war

Lev Prch
27. 8. 2022 10:45

My se dozvíme, že vůbec seš!

Gales
27. 8. 2022 09:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Má pravdu ten chlapec.Lhát a podvádět se nemá.Jidášská EU hájí zájmy amerických imperialistů.Amerika už slábne a němci by toho měli využít,a vykopat američany ze země.Jinak skončí.

Albi
27. 8. 2022 10:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Dám to sem, protože nevím, kam jinam:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-rusko-bude-stavet-jadernou-elektrarnu-v-eu-212579
A kde myslíte? Jasně – v Maďarsku.
A koukněte aspoň na kousek diskuze. Těch propagandou „dočista dočista“ vymytých mozků.
https://www.seznamzpravy.cz/diskuze/zahranicni-rusko-bude-stavet-jadernou-elektrarnu-v-eu-212579

skeptik
27. 8. 2022 10:35
Odpovědět  Albi

Já jsem byl za „nevhodné“ názory a vyvracení lží natrvalo zablokován. Tam už „diskutují“ jen prověření „uvědomělí“ fašisti.

Albi
27. 8. 2022 11:53
Odpovědět  skeptik

Výjimka se někdy najde, ale většinou je ukřičena těmi „správnými“. Akorát v diskuzích, týkajících se plynu a elektřiny, (tedy našich peněženek a účtů) se mi zdá, že se to obrací.
Já se tam nikdy diskuzí neúčastnila, jen se občas na pár komentářů podívám, ovšem číst všechno, na to nemám čas ani nervy. 🙂

skeptik
27. 8. 2022 10:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Někteří, jako Baránek, ještě nepochopili, že se bojuje o to, jestli budeme žít dál v kolektivním západním fašismu, nebo dojde ke změnám (lid se vzbouří proti profašistickým vládám) a zavede se skutečná demokracie.

Albi
27. 8. 2022 11:58
Odpovědět  skeptik

Jestli se jen nevymění parta u koryt. Podívejte se, jak jim to sype.
Příjem Moravce – a za jakou časově náročnou práci.
comment image