politika

Jevgenij Satanovskij: Výzvy uncle Jense

Jevgenij Satanovskij

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg vyzval Rusko a Čínu k boji proti terorismu v Afghánistánu s cílem „zabránit tamním útokům na naše (jejich – autor) země“. 

Na oplátku NATO provede „práci na chybách“. 

No a v západních médiích samozřejmě probleskly informace, že na příští schůzku G7 budou pozváni příslušní ministři zastupující Moskvu a Peking… Jaké štěstí! 

Všechno to vypadá tak půvabně … To znamená – všechno selhalo, přes 20 let okupace a výsledek? zmizelo několik bilionů dolarů na Blízkém a Středním východě – pokud jde o válku proti terorismu. Všechno, co bylo možné, všechno zničili, aniž by bylo postaveno cokoli a utekli, všechno a všechny tam ponechali na pospas osudu,… a NATO by rádo přeneslo odpovědnost za Afghánistán na Rusko a Čínu.  Ach, ti darebáci!

Zajímalo by mě, jestli Američané dovolili Stoltenbergovi dělat taková vyhlášení, nebo to byla jeho iniciativa? Nikdy nevíte, jak to v tom jejich světě chodí … Jsou si obecně vědomi toho, že jejich hlavní rivalové a geopolitičtí odpůrci, jak ze své vlastní iniciativy označili Číňany a Rusy, by nyní měli je a jejich spojence krýt před teroristy? 

Nebo teď se to posuzuje odděleně, a boj s Ruskem a Čínou, který vedou s šíleným tlakem již několik let na všech myslitelných frontách a směrech, se nepočítá? 

To znamená, že s Číňany uděláme vše pro to, abychom bojovali proti teroristům v Afghánistánu (a nejen tam), proti teroristům, které proti nám 40 let pěstovali, vyzbrojovali a podporovali? Navíc Taliban od nich dostal tolik zbraní, techniky a vojenského vybavení …

Úplní idioti. 

A mimochodem, jak to teď bude se sankcemi? Budou odstraněny přes noc, nebo budou stále mrtvou zátěží pro nás a pro ČLR? Opustí Amerika post-sovětský prostor a východní Evropu? Ještě lépe, stáhne své vojenské základny z Evropy, Japonska a Jižní Koreje? Přestane bránit znovusjednocení Tchaj -wanu s Čínou a úplné normalizaci vztahů Japonska s Ruskem? 

Co se obecně změní v našich vztazích se Spojenými státy a NATO jako celkem? Bude aliance zrušena jako zbytečná? Byly revidovány všechny principy „atlantismu“? No, nebo nějakým jiným způsobem Washington a Brusel povzbudí zájem Moskvy a Pekingu? 

A proč Stoltenberg ve vztahu k Rusku a Číně znovu použil slovo „musí“?

Bílý muž poučuje divoké asijské domorodce, nebo co? Rozhodli se je zapojit do panské zábavy – lov teroristů? Do zábavy nebezpečné, riskantní, ve které selhali samotní páni do takové míry, že to ani jejich nejtvrdší kritici nečekali? 

Říká se tomu, vodit blázny za nos. Usadit do role budoucích bláznů … Ale tady, prostě, je vše jasné. 

Co jiného můžeme očekávat od vůdců „svobodného světa“? Parta politických impotentů s šílenou ambicí a nostalgií za velkou minulostí, bez sebemenšího záblesku porozumění tomu, co se děje a obecně bez stopy rozumu.

Ukazuje se, že Rusko a Čína to pro ně všechny „musí“ … Přitom ani Putin, ani Si Ťin -pching, jak lze soudit, nepřevzali odpovědnost za bezpečnost Evropské unie a USA. Nebo ano?

Pokud je pravda to poslední, ale toho si nikdo nevšiml, možná nám Stoltenberg řekne, kde, kdy a jak přesně k tomu došlo? 

Takový zdánlivě úctyhodný strýc a vypadá tak hloupě a bezmocně … Zopakujme to pro idioty, kteří si za posledních 30 let zvykli dívat se na kteréhokoli západního úředníka zdola nahoru: hloupě a bezmocně. 

A není to ani tak, že by to (selhání západu) někomu dělalo velkou radost u nás nebo v Pekingu. I když se nedá říci, že by to někoho velmi rozsmutnilo. Taliban v Afghánistánu je samozřejmě bolest hlavy a problém jak pro Moskvu, tak pro Peking. Stejně jako všichni ti radikální islamisté, kterých je i na Blízkém východě jako celku, i u nás, i u Číňanů víc než dost. Rusko a Čína bojují a budou s nimi nadále bojovat ve jménu své bezpečnosti, a ne kvůli NATO.

A poslední věc. 

Nelze na jedné straně bojovat proti teroru a na druhé straně použít stejné teroristy proti soupeřům a konkurentům, jak to Západ otevřeně dělá. Tak to nefunguje. Buď válka s ozbrojenci nebo hra na válku pro řešení jakýchkoli úkolů jakýchkoli oddělení. 

Totéž však měli s nacisty během války. 

Každopádně z Američanů a Evropanů se stávají takoví spojenci, že nepřátelé už nejsou potřeba – dokážou si poradit sami. Musí se s tím také počítat! A když od nich něco potřebujete, neměli byste očekávat nic jiného než lži, podlost a intriky. Jejich kreditní historie není ani nulová – je záporná. 
Řekl by o tom někdo Stoltenbergovi?

Jevgenij Satanovskij
https://bit.ly/2WY4RJ3

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
7. 9. 2021 00:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Když už jenom vidím tu roztlemenou tlamu tohoto velegaunera, tak bych mu s velkou chutí pořádně přes ní dal! Buď je to psychopat, nebo zločinec na ntou, ale asi spíše obojí dohromady?! Odporný chlap už od pohledu!!!!

ZMann
7. 9. 2021 18:09
Odpovědět  Michal47

Je to pacholek který slouží chazarsko satanistické mafii, tak co od něho jiného čekat.