politika

„Vytloukají klín klínem“ – Ruská federace provedla námořní cvičení v Mexickém zálivu. Reakce USA

Informace o nedávných společných cvičeních letectva a námořnictva Spojených států ve vnitřních vodách Černého moře, ruské reakci na tento čin a reakci americké strany.

2. srpna se v Černém moři uskutečnilo společné cvičení letectva a amerického námořnictva, do kterého byl zapojen jeden torpédoborec a 7 kusů letecké techniky. Viceadmirál Eugene Black, velitel 6. flotily amerického námořnictva, vyjádřil připravenost amerických vzdušných a námořních sil operovat v Černém moři.

Navzdory skutečnosti, že cvičení probíhala v mezinárodních vodách Černého moře, všechny události se odehrály velmi blízko teritoriálních vod Ruské federace. Závěr tedy sám o sobě naznačuje:
tato cvičení jsou čistou provokací namířenou proti Kremlu.

Vytloukají klín klínem

Ruská reakce na další provokaci, tzv. „Protahování svalů“, se však nezměnila a byla naprosto klidná a rozhodná. Hlava Ruské federace pověřila ruské námořnictvo vlastními cvičeními v Mexickém zálivu.

Reakci Bílého domu lze posoudit podle konkrétních skutečností. Ruská ponorka dlouhou dobu křižovala u pobřeží Spojených států a byla spatřena, až když začala opouštět záliv. Mluvčí Pentagonu Wendy Snyder přirozeně vše popřel s tím, že tyto informace jsou naprosto nepravdivé.

Po nějaké době Bílý dům otevřeně prohlásil, že tato cvičení jsou otevřenou provokací, a pokud Ruská federace nepřestane páchat útoky proti USA, budou Spojené státy nuceny přijmout tvrdá opatření. Není jasné o jakých opatřeních se hovoří, pokud americké námořnictvo není schopno lokalizovat ponorku u svých vlastních břehů.

Rusko dalo odpověď svou obvyklou klidnou a sebejistou formou a uvedlo, že není povinno se nikomu hlásit a bude provádět vlastní cvičení v jakýchkoli mezinárodních vodách.

https://bit.ly/3iOTQ24

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dan
12. 10. 2020 09:46

Měli by to cvičení provést u New Yorku. Amíci by se z toho poswali.