politika

Vysocí představitelé EU šíří chmury ohledně konfliktu na Ukrajině 

Brusel 17. listopadu (Reuters) – Rozhodnutí Evropské unie zahájit příští měsíc rozhovory o členství s Ukrajinou je “v ohrožení” a v bloku neexistuje žádná dohoda, která by Kyjevu poskytla dalších 50 miliard eur (54 miliard dolarů) na pomoc, uvedl v pátek vysoký představitel.

Neveselé komentáře odrážejí narůstající únavu na Ukrajině, která se od února 2022 snaží odrazit ruskou invazi, a mezi západními podporovateli Kyjeva vládne s prodlužující se válkou chmurnější nálada.

Na základě pravidelných ujišťování, že EU bude stát na straně Ukrajiny, „jak dlouho to bude potřeba“, úředník uvedl, že poslední diskuse v bloku o další podpoře Kyjevu byly „kontrolou reality“.

“Lídři… si uvědomili, že je to dost drahé,” řekl úředník, který se podílí na přípravě summitu národních vůdců 27 členských států EU v Bruselu. “Jak za to zaplatíme?”

Návrh výkonné složky Evropské komise na revizi dlouhodobého rozpočtu bloku na přidělení dalších 50 miliard eur pro Ukrajinu do roku 2027 byl kritizován z několika stran, uvedl úředník.

Úředník uvedl, že nedávné rozhodnutí německého ústavního soudu o rozpočtu dále zpřísnilo manévrovací prostor pro největšího finančního přispěvatele bloku.

“Nemůžeme dovolit, aby Ukrajina zkrachovala, to pro nás nepřichází v úvahu. Ale není to snadné,” řekl úředník, který pod podmínkou anonymity promluvil o jednání mezi lídry EU, která probíhají za zavřenými dveřmi.

Také zpochybňuje zahájení formálních rozhovorů o členství EU s Ukrajinou a prohlásil, že očekávání rozhodnutí na stejném summitu příští měsíc jsou „v ohrožení“.

Úředník jako jeden důvod uvedl odpor Maďarska, který potenciálně brání jednomyslnosti nezbytné pro takový krok.

Také uvedl, že někteří lídři EU navrhli vrátit se k tématu v březnu 2024 poté, co Evropská komise přislíbila další posouzení, zda Ukrajina splnila zbývající podmínky.

Zatímco Maďarsko otevřeně požadovalo novou strategii EU pro válku Ruska na Ukrajině, představitel řekl, že i další členové bloku se stále častěji ptají na budoucnost války poté, co selhaly naděje na ukrajinskou protiofenzívu

“Možná jsme měli příliš vysoká očekávání,” řekl úředník. “Budeme nadále podporovat Ukrajinu finančně, vojensky? Máme na to prostředky? Jsme si jisti, že nás USA budou v nadcházejících letech následovat?”

“Není to tak, že by lidé volali po míru. Jednotliví členové velmi jasně řekli, že to v určitém okamžiku potřebujeme ukončit. Konsensus je pokračovat v poskytování podpory Ukrajině, ale některé z těchto otázek vyvstávají.”

Reuters
https://aftershock.news/?q=node/1312454

sdíletj na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
17. 11. 2023 22:24

Nemůžeme dovolit, aby Ukrajina zkrachovala, to pro nás nepřichází v úvahu – řekl úředník.. o jednání mezi lídry EU…”

A co na to hostinský? Souhlasí, že všechno dostanou grátis? 🙂 🙂 🙂
Nepoučitelní, nebo opravdu tak nekonečně neschopní? Ale jak je potom možné, , že v těch svých funkcích při takové neschopnosti tak dlouho přežili?

Markýza
18. 11. 2023 09:11
Odpovědět  Albi

Ale to jsou jen takové diplomatické řeči, Albi. Mně velice pobavilo, že realita dobíhá už i babylonskou věž ze skla a oceli. Dokonce i ten jejich projekt, jak ti budou šmírovat všechny meily – pod záminkou, jestli nešíříš dětskou pornografii!!! ani to neprošlo.

Spam Janka
18. 11. 2023 09:33
Odpovědět  Albi

sranda bude, ked EK a EP aj so vsetkymi uradnikmi tam bude predlozena volba……bud skrachuje EU a padnu vsetky tieto posty vratane buducich dochodkov alebo skrachuje dalsie financovanie UA. Co si vyberu?? Na financovanie oboch uz peniaze nezvysia

Markýza
18. 11. 2023 18:28
Odpovědět  Spam Janka

Vypadá to, že právě tohle tam probíhá a výběr je samozřejmě jasný 😀

Jaris
18. 11. 2023 02:50

Musim se smat, jak jsou EU zakony tvarne jak plastelina Musi mit setsakra duvod vztahnout sve spinave paraty na vybrakovanou Ukrajinu. Tak vymysleli handl. Zrejme ji stale povazuji za zdroj levne obzivy pro Evropu a take tam jsou jiste suroviny, ktere prohnile EU nutne potrebuji. Tak to vypada, ze to vyhandrkuji vymenou za clenstvi se zkorumpovanou Ukrajinou. To bude legrace! Afrika, USA a Australie EU neda nic, jizni Amerika je prilis na obchodovani daleko a takze zbyva blizka Ukrajina.

Spam Janka
18. 11. 2023 09:35
Odpovědět  Jaris

co si od UA vezmu?? vacsina surovin je v oblasti Donbas/Luhansk, poda na vychodnom fronte je jednak silne kontaminovala+kazetove bomby a miny+vlastnia ju americke fondy (co si od nich EU vezme?)+pravdepodobne prave tieto oblasti ziska a necha si Putin.

Jaris
20. 11. 2023 00:04
Odpovědět  Spam Janka

Zcela urcite neco. O Ukrajinu i v tomto dezolatnim stavu je stale obrovsky zajem mnoha statu.

Standa
18. 11. 2023 09:59
Odpovědět  Jaris

Jari, nedíváte se příliš daleko?Aleš píše něco o krimi. EU. Podívejme se raději na náš stát!
Koalice, která nemá podporu v zákoně. Založená na mafiánství. Mafián Blažek , min. spravedlnosti. barmský Fiala, kterého vyhodili z Afriky,STAN ( Dozimetr)..pouze 5% starostů je v něm..,TOP ..4% založená na takovém podvodu , že i Kalousek utekl, Piráti… škoda mluvit .O tvz. Ústavním soudu ( vůbec justici) raději nepíši..
Zgašlagtovaní a prodejní presstituti píší v Česku o,,Človácku “, prý mafiánský stát! O našich mafiánech i toho válečného zločince na Hradě se psát neodváží.Okamžitý vyhazov nebo …..
A hudba na palubě hraje. Lod se potápí a vědí to všichni. Důchodce, jak tady napsal jeden idiot( nějaký Honza 66 ( měří 180 cm a je šlachovitý a bude tento režim a jeho ,, úspěchy” bránit do roztrhání těla, jak se zde chlubil…( možná , že šlachovitý je , ale IQ má dnešního dne).Prý všechny nad 50 let si,, namažou na chleba”! Dívejme se sem a Ukrajince si namazáme..

Jaris
18. 11. 2023 11:44
Odpovědět  Standa

Stando, tenhle system uz dlouho nevydrzi a musi to bouchnout. Evropa skomira na nelegalni immigraci, ekonomicky nemuze bez ruskych surovin prosperovat, natoz se ekonomicky rozvijet. Vsichni politici jsou zaprodani projektu silene EU. Samotny EU parlament je slozen z imbecilu propagujici takove nesmysly, az jednomu jde hlava kolem, co je to za zjeby.

Pavel z Moravy
18. 11. 2023 12:11
Odpovědět  Standa

Stando, on je narozený v roce 1966. Důchodce zdaleka není. A je to jak říkám synovi, možná ani mít důchod nebudete. A on jak sám říká, to svým kolegům v práci osvětluje, důchod mít nemusíte, prostě nebude, tak nebude. Na světě jsou stále země kde není. A tito trotlíci Fialy mu oponují, že to by jim přece vůdce a jeho ekipa neudělali. A nevysvětlíte jim, že když to tady zruinují a na důchody nebude tak nebude. Šmytec. Bismarck se postaral o jejich vznik, globální liberální banda se možná postará o opak. A pokud budou, tak takové, že gulášovka možná bude přepych. Kde nic není ani čertík nebere.

Pavel z Moravy
18. 11. 2023 11:59
Odpovědět  Jaris

Jaris, celá surovinová základna leží na Východní Ukrajině. Stačí se kouknout do atlasu Světa, ještě toho starého socialistického, kde jsou označeny oblasti se surovinovou základnou a příslušná odvětví. Nechce se mi to teď hledat, ale ta západní část má dle mne odhadem tak 15 % celkového objemu surovinové a výrobní základny Ukrajiny. Mají tak leda obiloviny. Takže tady jde o gesto hňupů, kteří prostě nepochopili, že k tomu aby je jinde ve světě měli rádi by se museli chovat jinak. Ta západní Ukrajina, přeformátovaná banderismem je jeden z posledních projektů tohoto vězení národů. Tyhle týpky z EU nemá cenu brát za bernou minci rozumu. Kdyby žil Viktor Hugo, myslím že by musel napsat pokračování románu Ubožáci.

Jaris
20. 11. 2023 00:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Treba je na Ukrajine neco, o cem verejnost zatim nevi.Kazdopadne vsechny zajemce o Ukrajinu laka ona znama cernozem.

Aleš
18. 11. 2023 07:59

Mafiansko fašistická diktatura do EU ?
V tom případě je EU kriminální organizace.

Tom
18. 11. 2023 13:13
Odpovědět  Aleš

EU je nejen kriminalni, ale i fasisticka organizace. S okrajinou to bude jako svuj k svemu. Dokud se EU nerozpadne, tak nebude klid…

Frank1
18. 11. 2023 09:05

Bez clenstvi Ukradiny v EUhnii se nemuze valka a hospodarstvi Ukrosskych nacku proti Rusku ufinancovat, protoze nekolik zemi je pro ukonceni podpory. A tak nacpou zem ve valce do EUhnie, aby ta ji mohla dal financovat! To je neskutecne, co si dovoluji!

Gales
18. 11. 2023 11:04

Po posvícení bejvá sračka. Že fón Lejno. V tomhle případě vyhraje ten který z toho Únispolku včas uteče.

jiří
18. 11. 2023 11:18

https://tadesco.org/bidenem-financovana-ukrajinska-armada-muci-zabiji-a-pojida-nevinne-ruske-civilisty/
Zacharov uvedl, že ukrajinská elitní 10. horská útočná brigáda podnikla od začátku speciální vojenské operace řadu vpádů na hranice, přičemž pokaždé unesla ruské občany, včetně starců a malých dětí, a odvlekla je přes hranice, aby čelili nepředstavitelnému sadistickému mučení.

Pavel z Moravy
18. 11. 2023 11:46

Grázlové potřebují trvalou válku, aby nás mohli ožebračovat, nevadí, že budeme chudí, právě tou podporou konfliktu to chudnutí své většině přeformátovanců takto vysvětlí. A jestli již do většiny mozků svého stáda dostali ten manuál, že vůdce, globální lídr a jeho poskokové jsou neomylní a vše co dělají je správné, tak většinově přeformátované stádo s tímto manuálem ve své mysli bude poslušno příkazů svých velkých vůdců a raději zhebne, než by se postavilo na odpor. Kamarádi a přátelé, Evropa již skončila a dojela. Slyšíte první zvonění umíráčku, já tedy ano. Nestarali jsme se – vládnou nám ti nejneschopnější z nás. A zde bych Platóna doplnil – ti nejvychcanější a nejproradnější z nás..

sergej
18. 11. 2023 12:22

Ty pohledy na svět organizovaného zločinu legalizací “buržoazií a asi jsem nenašel lepší termín jsou v jádru ryzí. 🙂 Dejte třeba čas 59.55
https://www.youtube.com/watch?v=UFntkh9uGrk

Jura S
18. 11. 2023 16:49

Podstavec v Práglu od sochy Stalina je prázdnej, PePa a Filaják tom mohou postavit kopii BANDEROVA pomníku ze Lwova…..né 30 metrů ale 300 metrů… udělejme největší pomník fašismu ve třední Hjůropě , Koza swiní pomník…. udělejte na to sbírku, mohli by jí organizovat piráti….