politika

“Vysoce přesný úder”: Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo zničení systému protivzdušné obrany Patriot v Kyjevě hypersonickým komplexem “Kinžal”. VIDEO

“Vysoce přesný úder”: Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo zničení systému protivzdušné obrany Patriot v Kyjevě hypersonickým komplexem “Kinžal”. VIDEO

Protiletadlový raketový systém Patriot americké výroby byl zasažen v Kyjevě vysoce přesným úderem hypersonického raketového systému Kinzhal. Oznámilo to ministerstvo obrany Ruské federace.  Ozbrojené síly RF také v noci na 16. května zaútočily na místa nasazení, muniční sklady, zbraně a západní vojenskou techniku ​​Ozbrojených sil Ukrajiny. Cíle útoku bylo dosaženo, zdůraznil resort obrany.

V noci na 16. května provedly ruské ozbrojené síly soustředěný úder dálkovými vzdušnými a námořními vysoce přesnými zbraněmi na místa rozmístění ozbrojených sil Ukrajiny a také na místa skladování munice, zbraní a vojenského vybavení dodané ze západních zemí. Informovala o tom tisková služba Ministerstva obrany Ruské federace.

“Vysoce přesný úder hypersonického raketového systému Kinžal ve městě Kyjev zasáhl protiletadlový raketový systém Patriot americké výroby,” na brífinku řekl mluvčí ministerstva obrany Igor Konašenkov.

V noci byl vyhlášen nálet po celé Ukrajině . Podle ukrajinských médií došlo k výbuchům v Kyjevě a Černihovské oblasti.

Ukrajinské systémy protivzdušné obrany Patriot PAC-3 se pokusily sestřelit „Kinžaly“ z území dubového háje parku Muromets mezi Obolonem a Vigurovščinou (souřadnice: 50.51023459590444, 30.539218950079693). Pravděpodobně toto a několik dalších pozic bylo zničeno hypersonickými střelami Kinžal.

Soudě podle intenzity salvy a objemu vypálených raket pokrývaly Kyjev nejméně dvě baterie protivzdušné obrany v různých částech města, nepočítaje systémy protivzdušné obrany NASAMS .

Jedna baterie systému protivzdušné obrany Patriot typu PAC-3 se skládá z radarové stanice AN / MPQ-65, 4 až 16 odpalovacích zařízení, řídicího centra AN / MSQ-104, komunikačního komplexu, zdroje napájení EPP-III a samozřejmě raket a personálu – od 70 do 90 lidí.

Na Ukrajině odmítli komentovat zničení systému protivzdušné obrany Patriot v Kyjevě

Oficiální představitel ukrajinského letectva Jurij Ignat 16. května odmítl komentovat zprávy o zničení protiletadlového raketového systému (SAM) Patriot v Kyjevě.

“Nebudeme komentovat ruské zdroje,” řekl Ignat novinářům na tiskové konferenci.

Ukrajinský kanál Legitimnyj s odkazem na své zdroje uvádí že, dnešní zasedání, které Zelenskij naléhavě svolal, se týkalo především nočního raketového útoku na Kyjev, po kterém byl zničen systém protivzdušné obrany Patriot.

Video jasně ukazuje chaotické starty raket (Patriot) a následnou detonaci a výbuch. Nebýt videa, pak by se jako obvykle rozšířila lež Kanceláře prezidenta Ukrajiny, že nedošlo ke ztrátám a vše bylo sestřeleno.

Byl vydán rozkaz k masivnímu přesunu protivzdušné obrany. Důležité je udržet obranyschopnost hlavního města. Bylo rozhodnuto nehlásit ztráty a ignorovat video exploze na místě protivzdušné obrany. Z videa zveřejněného veřejností vyplývá, že došlo k minimálně dvěma zásahům. Druhý zásah dopadl právě na instalaci protivzdušné obrany, protože je viditelný charakteristický rozptyl úlomků (ohňostroj).

Ukrajinský kanál “Rezident” s odvoláním na své zdroje píše o informacích ukrajinského generálního štábu, že protivzdušná obrana Patriot byla nucena vypálit salvu 32 raket. Celá baterie byla zničena příletem hypersonické střely. https://chervonec-001.livejournal.com/

Již se objevují informace, že Ukrajina uvádí, že sestřelila 6! Kinžalů. Za jednu noc bylo nad Kyjevem sestřeleno 6 „Kinžalů.“ Uvedl to velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj.

„Šest Kinžalů, devět střel s plochou dráhou letu Kalibr a tři střely S-400 a Iskander M,“ uvedl Zalužnyj s tím, že všechny byly zničené.

Jirij Podoljaka:

Za jednu noc bylo nad Kyjevem sestřeleno 6 „Kinžalů.“

Jak se to stalo? Vše je velmi jednoduché. Pokud má Kyjev plnou kontrolu v Artěmovsku (Bachmut), pak nad Kyjevem je možné a nutné sestřelit „Kinžaly“ ve velkém.

Zítra bude sestřeleno dalších 20)))) Klauni!!!

Ruské a ukrajinské kanály Telegram zveřejňují video, které poprvé ukazuje provoz amerického systému protivzdušné obrany Patriot na území Ukrajiny. Na záběrech je vidět starty protiletadlových raket při nočním útoku na cíle v Kyjevě. Vysoká hustota raketové salvy je viditelná z několika instalací najednou.

Dá se spočítat, že systém provede zhruba třicet startů za minutu. Zároveň je jasné, že část raket, které se odchýlily od kurzu, spadne na městské bloky.

Na konci videa byl zaznamenán výbuch a požár v místě, odkud byly odpáleny protiletadlové střely. Z čehož můžeme usoudit, že minimálně jedno americké zařízení protivzdušné obrany bylo zničeno ruskou armádou.

P.S.

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko zveřejnil důkaz, že Ukrajina sestřelila 6 hypersonických raket Kinžal😀

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
16. 5. 2023 19:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrouši pálili jako diví v naději že nějakej Kinžál sestřelí.Omyl.Kinžál sestřelil je.A tak je to spravne,tak to ma byť.

Teuton
16. 5. 2023 19:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Už jsem na Ukrošváby alegickej. Tohle je jejich válka, toto jsou jejich problémy. Ne naše, české. Tady u nás už je Ukrošvábů jako psů v indické vesnici, případně jako komárů nad bažinou. Vše se kvůli nim zdražuje, protože fialoví pětizmrdi z nás, Čechů, potřebují na údržbu Ukrošvába vyrazit další peníze. Ukrošvábe, Vasile a Vasiliso, nastartujte vepře a vraťte se domů.

aamater
16. 5. 2023 21:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Museli mať veselo. Trochu drahý cirkus, ale čo veď oni to neplatia, že? Zaplatíme im to my.

José
17. 5. 2023 07:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinci už sestřelili víc Kinžálů, než jich Rusové vyrobili…

Boomer
17. 5. 2023 08:06
Odpovědět  José

.. každá válka má svého Göringa, ten zase ve svých hlášeních smazal z oblohy RAF.

Janka
17. 5. 2023 14:23
Ohodnotit příspěvek :
     

vsak neklamu…..zapli Patrioty, vystrelili rakety a potom tam dopadol Kindzal a tym padom bol zniceny…..takze znicili vsetky Kindzaly…..to ze pritom padli za vlast pravdepodobne aj radary Patriotov a cela ta vybava okolo, o tom nebola debata:-)