Vysloveně kolaborantský článek

Vidlák

Můj dnešní článek se bude točit kolem Martina Dorazína, který v minulých dnech pustil příspěvek, že je nejvyšší čas začít bombardovat Moskvu, protože čím dřív to uděláme, tím dřív válka skončí. Bylo to tak přehnané, že i velký ODSák Zahradil se vůči tomu distancoval. Dorazín samozřejmě uvědoměle neuhnul ani o milimetr a řekl, že si Zahradila asi přestane vážit. O celé věci referovaly Parlamentní listy i další dezinformační weby, takže si to můžete snadno najít a přečíst sami.

Dnešní doba je opravdu vykolejená.

Na jedné straně si můžete přečíst vyjádření různých politiků i vysokých činovníků NATO, že nechtějí situaci vyhrotit, nechtějí třetí světovou válku, mluví o tom, že je třeba s Ruskem jednat. Na druhou stranu ti stejní politici pak pustí na Ukrajinu další zbraně, munici a peníze.

Na jedné straně se i v majnstrýmu dočtete, že Rusko může takhle válčit ještě dlouho, že je na místě myslet na budoucnost, že jsme na Rusku závislí a nedokážeme se od něj odstřihnout, ale na druhé straně je tu neuvěřitelné množství Justů a Dorazínů, kteří bubnují do ještě mnohem větší války.

Na jedné straně slyšíme různé generály, že není na místě Rusko provokovat k použití jadrných zbraní, na straně druhé se tu mluví o nutnosti nasazení sil NATO na Ukrajině. Na jedné straně vám různí průmyslníci řeknou, že zavřít ruský plyn bude ekonomická sebevražda, ale na straně druhé vám různí grýndýlisti řeknou, že se prostě odstřihnout musíme a že to prostě zvládneme, i když to bude bolet.

A teď si vyberte. Tušíte někdo, co má navrch? Máte někdo ánung, jaký pohled nakonec převládne? Asi všichni víme, jak může nějaká eskalace dopadnout, ale absolutně nemáme šajn, jestli ti eskalovači náhodou nebudou vyslyšeni, protože od toho do nás přece USA investovaly… Tušíte někdo, jak vysoké jsou politické sázky na to, že to pro Západ i nás dobře dopadne?

Máme to rozdělené na dvě skupiny.

Ti, kteří už třicet let dostávají naloženo, protože pořád táhnou, ti co každou vládní kravinu zaplatí, kteří nesou na svém hřbetě celý náš stát. Těm se do konfrontace nechce. Není divu. Vědí, jaké to je, když se prohraje. Vědí, jaké to je, když něco chybí, vědí, jaké to je, žít v nepohodlí.

A pak tu máme ty druhé, mladé a chytré, kteří nikdy nezažili ani chvíli strádání. Kteří nikdy nebyli závislí na tom, jestli něco vznikne, jestli se něco vyrobí. Ti si prostě jen zařídili příslušnou rentu za žvanění. Na ně žádné vládní experimenty nedopadají. Jim nezavřou kancelář, protože není ropa do rafinerie. Jich se také nikdy nedotknou žádné vládní škrty. A ti pak mluví o válce a o nutnosti vydržet, protože si vůbec nedovedou představit, jak taková válka vypadá.

Znovu se ptám… ví tady někdo, kam se tenhle mišmaš otočí? Ví tady někdo, co nakonec převládne? Jestli realismus a opatrnost, nebo fanfaronské troubení do boje? Skončí takhle válka jednáním nebo jadernou apokalypsou? Myslím, že to neví ani Biden, ani Macron a neví to ani Putin. Nikdo neví, jaká hysterie převládne po jednání v kuloárech. Jen vidím, že všech těch šílenců odtržených od reality je tam nějak moc.

Je mi strašně líto, že to říkám. Ale když vidím to válečnické nadšení, tak nějak ztrácím víru, že si někdo sedne ke stolu a začne dělat mírovou smlouvu. Když vidím, kolik peněz už ta válka stála a všem stojí za to v ní pokračovat dál, tak se mi rýsují jen dva možné scénáře. Buď bude jaderný armagedon, protože jestli zvítězí názor těchhle Dorazínů, tak Pánbuh s námi… a nebo bude energetický armagedon pro Evropu, protože nám Putin zavře kohoutky, abychom dostali možnost si vyzkoušet, jak pevní jsme v kramflecích. Stále méně si dovedu představit, že Macron, Scholz nebo Johnson „změní názor“ a budou se s Putinem bavit o míru. Všimněte si, že vůbec nemluvím o Zelenském.

Když vidím to válečné nadšení, které jako kdyby bylo opsáno přímo od učitele Kantorka z Remarquova románu, když vidím výzvy k bombardování Moskvy, když vidím apely německého generála, abychom se připravili na jadernou válku, když slyším Borise Johnsona, kterak varuje před špatným mírem, když poslouchám našeho Fialu, jak je třeba se odstřihnout od Ruska a bohatě se nám to vyplatí, tak mám hroznou chuť napsat Putinovi další dopis, jestli by nebyl tak hodný a vyplnil tu naší touhu po energetické nezávislosti na Rusku a opravdu tu ropu a plyn do Evropy zastavil. Úplně.

Na jaderný konflikt fakt připravený nejsem, ale ten energetický armagedon bych asi chvíli zvládal.

Já se úplně hrozím té agónie. Takhle se to dělalo celý středověk. Žádná rychlá a milosrdná smrt, ale pořádně dlouhá a trýznivá. Aby si odsouzený přál smrt z celého srdce. Rus tohle ovládá velice dobře. On nás prostě dusí pomalu. Taktika anakonda se neuplatňuje jen na Ukrajině, ale v celé Evropě. Máme se dlouho cukat, máme trpět, má nás to nejen zabít, ale i působit odstrašujícím příkladem.

Když tu máme ty proruské narativy a proruské tajné agenty…. Určitě čtou i Kydy, protože jsou přece všemocní. Nemohl by někdo z nichPutina poprosit, aby kohoutky fakt zastavil? Abychom konečně všichni věděli, jak to doopravdy je. Aby bylo jasno. Aby se ukázalo, kdo je tlučhuba a kdo tomu doopravdy rozuměl. Aby se ukázalo, jestli má pravdu Vidlák nebo Lipavský. Já si fakt začínám přát ten energetický rozvrat, protože pokud Rus bude dál dodávat plyn a ropu, pokud tu furt bude teplo a světlo, tak tu na Západě pořád bude příliš mnoho Dorazínů a mohlo by jich být nakonec tolik, že by na Moskvu doopravdy mohli vystřelit.

Jsem v pokušení si přát, aby Němcům jejich předpověď vyšla. Aby toho jedenáctého července Rusové plyn skutečně zastavili a už nepustili. Aby Dorazín a jemu podobní měli jiné starosti, než plánovat úder na Kreml. Ne, fakt nechci zažít skutečně hladovou a studenou zimu. Ale je to lepší, než zažít jadernou zimu. Je lepší nejezdit, nepracovat a mít hlad, než být ozářen nebo vaporizován.

Tož bych prosil, aby buď někdo vyslal jasný signál, že se nakonec na Ukrajině všichni nějak dohodnou. Pokud budou naopak dál vytvářet dojem, že Rusa je zapotřebí zadupat do země, tak se začnu modlit, aby ten neskutečně složitý gordický uzel Putin rozetnul zastavením kohoutků. Je to lepší, než když se globální politický rebus vyřeší pomocí jaderného kufříku.

VIDLÁKOVY KYDY
https://www.litterate.cz/vyslovene-kolaborantsky-clanek/

4.3 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.3 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Paulen
28. 6. 2022 21:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Sloboda slova je stále dostupná na tuzemskom webe!

Slobodný portál https://cekni.to už má založené diskusné skupiny napr. pre nezaočkovaných:
https://cekni.to/s/Nezao%C4%8Dkovan%C3%AD/hot

alebo pre priaznivcov Hlavných Správ:
https://cekni.to/s/HlavneSpravy/hot

alebo čisto o politike:
https://cekni.to/s/Politika/hot

Radi vás tam uvidíme!

VAL
28. 6. 2022 22:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejvíce mě překvapuje, a to myslím vážně, ta hloubka blbosti. Že si ti vystrčilové a lipavští a dorazinové etc.etc. ani neuvědomují, co jsou pro normální lidi za neuvěřitelné šašky. I když, pravda, normálů už ubývá.

Josef
29. 6. 2022 22:44
Odpovědět  VAL

Je to generace, které neříká nic literatura. Takový Remarque ve své době dohlédl dál než mnozí politici. Krásným příkladem je třeba jeho román Černý obelisk a další. Že to nezná náš ministr zahraničí budiž. Ale pan profesor – ministerský předseda ? Pardon. On je to politolog. Tam by podobné vzdělání bylo spíš na obtíž. No co pak studenti. Ti mají problém se správným pohlavím.

vlasta
28. 6. 2022 22:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinská paranoia zachvátila snad pětinu národa ! Kdejaká slípka nadává rusům že si hlídají svůj stát !40let nám ho hlídali , sice blbě ale hlídali. Jen se spakovali domů(ti rusové) a my jsme o ten svůj stát přišli se vším všudy. Dnes jsme pouhá onuce anglosasů a germánů ! Takže jednáme , hlavně potrhlí politici podle rčení “ Když mě chcípla koza tak ať sousedovi chcípne taky „

Jar
28. 6. 2022 23:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Tito neuvěřitelní šašci nutně potřebují krutou zimu a hlad.Až pak začnou uvažovat, anebo chcípat ,tito nepotřební tajtrlíci fialů,lipavských,pepků vyskočilů vystrčilů, i mamlasů dorazínů.Rusové mají čas tak do září. Potom 50 nových Sarmatů přidají své armádě a plyn a ropu nenapravitelným skutečně zastaví.U nás pak půjde nadračku pilana neratovice,pily a pilky.Taky motyky a rýče.Vystrčil pojede na kole na tchajwan a dorazin pěšky do černobylu čistit hajzlíky turistům.

Evžen
29. 6. 2022 10:02
Odpovědět  Jar

Ono by to bylo hezké, ovšem ti coto propagují jsou dávno za vodou dělají to jen aby se zalíbili USA!

Gales
29. 6. 2022 10:06
Odpovědět  Jar

A cepy.Ty taky půjdou na dračku.

Bigo2
29. 6. 2022 05:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Bylo by to fakt lepší Vydláku a taky by to jistě pěkně nasralo ty mlčící a třeba by tuhle verbeš, ty pisálky, neziskovky, učedníky ASPEN vyhnali z jejiich pozic. A odešli bychom z EU… To jediné může zachránit náš stát. Pryč od kolektivního západu!
Přál bych si, aby napsat a zveřejnit v tisku něco takového jako např. přání bombardovat nějaké město, tedy vyzývat veřejně k zabití nevinných, bylo trestné a osoba my měla mít dlouhodobý zákaz činnosti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
29. 6. 2022 10:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Maj recht vašnosti.Putin nás přidusí jako anakonda a občas nás nechá nadechnout aby jsme si vážili kyslíku.

Vladimír
30. 6. 2022 03:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Promiňte, ale Putinovi jste úplně ukradení. Nejspíš i většina obyčejných lidí z Ruska, Donbasu a osvobozované Ukrajiny. Přestože je Rusko v právu, bylo Západem dotlačeno k tomu, co dělá, je Putin člověk oligarchů, o které se opírá. Oligarchů prakticky stejného ražení, jako jsou ti ukrajinští. Vládne přes 20 let, to je už dost dlouho na to, aby se nemusel vymlouvat na chyby Lenina a Stalina. Byl u toho, když Serďukov prováděl svoji armádní reformu. Ukrajinu doslova nacpali do chřtánu Západu, když zcela rezignovali na postsovětský prostor. SVO je poněkud pozdní a zatím ne příliš úspěšná a hlavně nedůsledná snaha napravit dřívější chyby.

30. 6. 2022 06:49
Odpovědět  Vladimír

Putin zdědil Rusko po jednom všehoschopném opilci a bylo jasné, že bude na odstřel, jako obětní beránek.
Převzal Rusko v 1999 ve stavu Ukrajiny 2014.

Jako když vejdeš někde v Sonoře do baru a máš jen 12. nábojů. Uvnitř je 50-100-500 banditů a na ty tím pádem nemáš. Jsi nucen vyjednávat, kličkovat a postupně přesvědčovat bandity, aby pomohli Sonoru dostat z písečné duny na kvetoucí zahrady.
Postupně stmelit národ, stmelit národy toužící po klidném světě. Bez vraždění a lichvy.
A samože zbrojit a zbrojit.
Až teprve dnes může zlomit páteř mrchožroutům.

Být tebou, začal bych na kožním.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
30. 6. 2022 09:25
Odpovědět  smrťák

Asi jsi zhlédl až moc profesionálně natočených filmů o tom člověku. V jednom z nich sám říká, že měl soudružské a přátelské vztahy s kolegy ze Stasi. Zvláštní sorta lidí, překonávali i STB. Nebudu hodnotit, jestli byli na správné straně nebo ne, ale přátele bych si mezi nimi nehledal. Ani mezi těmi na druhé straně, z Mosadu, CIA nebo MI5-6.

Takže lepší, než věřit skvělému PR je se podívat na reálné výsledky, s kým se ten člověk přátelí a jakými lidmi se obklopuje. Podle toho se pozná líp, co je zač. Já jen upozornil, že zdejší fanoušci jsou mu úplně u zadele a naše nepatrná zemička taky.

Nechtěl jsem být osobní, ale mám-li já zajít na kožní, ty navštiv psychiatra.

30. 6. 2022 10:13
Odpovědět  Vladimír

Chápu tvé rozrušení.
Nadávat na všechno kolem za „každého počasí“ kritizovat jak minulý režim, tak cinkat Havla, Klause Zemana a pak všechno zatratit bo se nedaří a všechno to o čem víš ho-vno a přitom sám být zašitý někde ve zděděné stodole.
Zkus se oprostit od vrozeného „nepřehledu“ a následuj MNE!
Padž „spíše T-34 vejde v ucho jehly, než sobělhář v království nebeské“.
(Nejnovější Nový zákon)

P.S. Tvůj dobrý nápad. Pojďme k psychiatrovi spolu.
Kdyby Tě nepřijal, zajdeme do zoologické.

Taky nechci být osobní.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
30. 6. 2022 16:53
Odpovědět  smrťák

Smrťáku, zdá se, že jsi na stará kolena zdětinštěl. Do zoo vezmi svoje vnoučky, dejte si zmrzlinu a rozhodně je tam nenechávej.

To věštění ti moc nejde, netrefil jsi nic. Jak vidíš, rozrušený nejsem – to spíš ty. Do svého seznamu si přidej ještě Putina a užívej si své sladké naděje z nevědomosti, dokud můžeš. S rozuzlením tzv. SVO přijde i vystřízlivění: Stejně jako tebou jmenovaní a mnoho jiných, tihle lidé žijí jen a výhradně na cizí účet.

Vladimír
30. 6. 2022 10:18
Odpovědět  smrťák

A ještě jedna věc. Myslet si, že se Putin nějak podstatně liší od těch banditů, o kterých jsi psal, je jako žít v pohádce o hodném carovi a špatných rádcích. Ve skutečnosti je s těmi bandity jedna ruka.

Tahle parta kdysi snila o tom, že bude v jednom gangu s bandity ze Západu, že budou mít společné kšefty a dělit se o zisk. Jenže větší a starší gang se dělit nechce, to je celé…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$