politika

Výsledky BRICS-2022 – demontáž unipolárního světa začala

Dnes proběhla hlavní část summitu BRICS. Lídři pěti zemí se setkali online.

Téma schůzky:

“Posílení vysoce kvalitního partnerství BRICS, které vstupuje do nové éry globálního rozvoje.”

Ve svém úvodním projevu Vladimir Putin učinil několik prohlášení. Vybrali jsme ty nejzajímavější a nejdůležitější z nich a jako obvykle jsme se je pokusili přeložit z diplomatického jazyka do lidského:

„Státy “pětice”, a to je dobře známo, mají obrovský politický, ekonomický, vědecký, technologický a lidský potenciál. A máme všechny možnosti k společné efektivní práci zaměřené na zajištění mezinárodní stability a bezpečnosti, udržitelného růstu a prosperity a zlepšení blahobytu obyvatelstva.“

„Jen na základě poctivé, oboustranně výhodné spolupráce můžeme hledat východiska z krizové situace, která vznikla ve světové ekonomice nedomyšleným, sobeckým jednáním jednotlivých států, které pomocí finančních mechanismů v podstatě překládají své vlastní chyby v makroekonomické politice na celý svět”.

„Dnes je více než kdy jindy požadováno vedení zemí BRICS v rozvoji sjednocujícího, pozitivního kurzu směrem k vytvoření skutečně multipolárního systému mezistátních vztahů.“

“Zároveň lze počítat s podporou mnoha států Asie, Afriky a Latinské Ameriky, které se snaží prosazovat nezávislou politiku.”

Překlad: 

„Západ přivedl světovou ekonomiku do slepé uličky. Nastal čas vzít iniciativu do vlastních rukou a vybudovat globální svět podle našich pravidel. Spojením nás pěti, máme na to sílu, příležitost a možnost. Se zbytkem (nezápadními zeměmi) jsem se domluvil – podpoří nás, hlavní je začít.“

Výsledkem summitu bylo vytvoření společné deklarace, jejíž první kapitola zní takto:

„Posílení a reforma globálního systému řízení“

To znamená – země BRICS jsou připraveny převzít roli globálního arbitra, který nahradí slábnoucího hegemona v čele kolektivního Západu, který srazil celý svět na kolena!

Ale s nárokem na tak důležitou roli je nutné jasně definovat svůj postoj ke všem naléhavým problémům lidstva. Podle našeho názoru, 75 bodů závěrečné deklarace sleduje právě tento cíl. V nich je vyjádřena společná vize zemí BRICS ve vztahu k téměř všem klíčovým tématům a problémům dnešního světa.

Emocionálně – deklarace je obvinění západního světa. Celým dokumentem se jako červená nit táhne idea vzájemného respektu k zájmům na rozdíl od západního sobectví.

Za zmínku stojí vznik docela nového obratu řeči – „boj proti infodemii a šíření nepravdivých informací“ Problém informačního tlaku ze zkorumpovaných západních médií a internetových zdrojů již není něčím abstraktním a subjektivním, ale je uznáván jako problém na mezinárodní úrovni, závažný jako globální epidemie.

Deklarace rovněž zaznamenala přání zemí BRICS reformovat OSN a WTO s cílem zvýšit rovnost rolí všech účastníků v těchto mezinárodních sdruženích.

V budoucnu musíme ještě vyhodnotit výsledky proběhlého summitu BRICS. Avšak již dnes je zřejmý očividný fakt, že se ve světě vytvořil mocný blok států, které mají chuť a hlavně schopnost (zdroje) vzdorovat destruktivní politice kolektivního Západu. 

Tyto země jsou: Rusko, Brazílie, Indie, Čína, Jižní Afrika. 

A už přistoupily k demontáži unipolárního prozápadního světa.

PS: Zřejmě někdo chtěl opravdu moc zasáhnout do širokého pokrytí summitu. Živé vysílání se neustále přerušovalo, zamrzalo a uvádělo chyby. Projev vůdce Indie byl zpočátku bez zvuku. Ale nic, boj s kyberkriminalitou je na seznamu úkolů zemí BRICS.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3tYIjps

sdíletj na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
24. 6. 2022 01:23

Koukám, že G7čce ten tlak na izolaci vychází líp, než se mi kdy snilo. Jen tak dál a tlačte pořádně! Už druhej den se mi bude hezky usínat. Díky moc, tlačenky.

Milan ze Zahrady Čech
24. 6. 2022 01:25

Jo, a že zdravím uraženou jitrnici!

Albi
24. 6. 2022 04:41

G7 si při vynmýšlení té své “vize světa založeného na principech svobody a otevřenosti, a nikoli na nátlaku, agresi a sférách vlivu“, nestačila všimnout, že konkurenční “vlak” změnil směr, má víc vagónů a pasažérů, ale hlavně schopnějšího strojvedoucího.

Milan ze Zahrady Čech
24. 6. 2022 18:30
Odpovědět  Albi

Přikládám představu ukrajinského mašinfíry o čtvré vlně mobilizace. A kasá se , jak jich ještě další milion zmobilizuje. Je mi těch kluků líto. Proto jsem ondyno psal že ukrajinský zajatce profilrovat a pitomce a smolaře do pracovních lágrů a zaměstnat je, by je neživili zadara, a nácky ke zdi, nebo ještě lépe, denacifikovat je (jak tomu říkají Rusové) na místě. Právě oni střílej tyhle kluky do zad, když se chtěj vzát. Protože co s takovými odlišdštěnými zplozenci pekel v civilu? Jak říkal Žižka a pak Ludvík Svoboda: "Bijte, zabijte, nikoho neživte!" Ale na to vidko jukni. Je to jen 18 vteřin, to sneseš. Chudáci kluci.

youtube.com/watch?v=oiAxe30KYGY&t=18s

Albi
24. 6. 2022 22:07

Dík. Podívala jsem se. Pak je jasné, proč jsou raději zavření ve sklepě s minimem jídla a vody.

me2d44
25. 6. 2022 11:18

Hezký den. Taky by měto zajímalo, kde ty vojáky sežene: dneska jsem objevil článek, že v Belgii jsou už z Ukrajinců – kvůli výtržnostem a opilství unavení ( to asi nebude z matek s dětmi). Z mladých, kdo mohl, zdrhnul na západ (i k nám, tady se mafie tvoří bezpečněji – nehrozí odvod [jedině, že by naše pětikolka kývla na násilnou deportaci]). Mašinfíra na ukrajině má už takové bobky, že mobilizuje ženy 18-60 let (neumím si představit babušku s minometem) a invalidy…

Pavel K
24. 6. 2022 09:17

Hmm, tak to spaní ti upřímně závidím. Co já bych za to dal. 😂
Jinak pozor na penězovodiče ti jsou fšude. Těm se to zajisté nebude líbit.

trtal
24. 6. 2022 12:37
Odpovědět  Pavel K

medunka zabira…pripadne si vylesti ostep…

Pavel K
24. 6. 2022 18:07
Odpovědět  trtal

Já tě zdravím kolego, tak meduňku mám rád. Na jaře jsem si asi tři týdny dělal kopřivový, také mi z medem chutná.
Mám dotaz, že ty jsi autobusák?!!
🤣 🤣 🤣 🤣

trtal
25. 6. 2022 02:12
Odpovědět  Pavel K

proc autobusak?

Pavel K
25. 6. 2022 10:36
Odpovědět  trtal

Znám jednoho muže několika tváří, byly doby, že s ním byla sranda, ale pak mu asi přeskočilo a všechno bylo jinak. Jsem rád žes mi odpověděl. Pšt, nemohu více, je tuna.Hezký den.🤣🤣🤣 🙋‍♂️

pavelpe
25. 6. 2022 14:20

Víte, byť jsou to dementi, je potřeba si uvědomit, že nejvíce to odserou země střední a východní Evropy. A já bohužel – na rozdíl od západní daleko bohatší Evropy – nevidím žádné lidi v ulicích.

Jar
24. 6. 2022 08:33

Na východě,před 5.000 léty to znovu začalo. Srí Lanka a Indie,pak Babylon,Řím, CHazar mafie,Anglosas a Washington. 5.000 let Infiltrace zla a působení zla. A znovu na scéně Slovan, Rusko a iniciativa na záchranu Země. Je tak snadné pohledem zpátky rozlišit dobro od zla a kdo je kdo,i přes neustále ůskočnou infiltraci zla v mnoha podobách,maskách. Konečně BRICS.Na východě vše začalo a východ to taky ukončí. Konečné vítězství na Zemi nad silami zla.

Pavel K
24. 6. 2022 09:20

Velice fandím tomuto projektu a doufám, že se ještě dožiji, že amíci a spol budou rýt držkou v bahně.

Ladislav
26. 6. 2022 11:20
Odpovědět  Pavel K

1* já taky.

Gales
24. 6. 2022 09:39

A co na to naši Lejnoši a Fóšingtonští Jidáši? Pořád spí a o západu sní.Evropa zůstane osamocená a naše kolonie nejhorší pro obyvatele.

Pavel
24. 6. 2022 22:18
Odpovědět  Gales

Přesně tak, zůstaneme asi v zajatci této žumpy. Poté co mi řekl můj syn, jak celá jejich kancelář, a to jsou prosím vysokoškoláci fandí Fialovcům a nenávidí Putina jsem docela přesvědčen, že až tu bude bída budou fanaticky volat do války proti Rusku. Myslím si, že opravdu dopadneme zle. Tady žije hlupáky neuvěřitelně.

Frank
25. 6. 2022 08:32

A co na to náš fialový kretén? Už začal vysílat signály?

Gales
25. 6. 2022 10:17
Odpovědět  Frank

Má staženou prdel,tak nemůže nic vypustit.

Lukas
25. 6. 2022 17:32
Odpovědět  Gales

Signalista Mlčoch…

photo_2022-06-24_21-53-15.jpg
Ladislav
26. 6. 2022 11:21
Odpovědět  Lukas

Parchant na zastřelení!

pavelpe
25. 6. 2022 14:17

Smutné na celé události je, že zatímco představitelé BRICS uvažují v reálném světě a po pečlivém uvážení, výkřiky tzv. “západního světa” jsou od reality totálně odstřiženy. Velice by mě zajímalo, zda je důležitější mít dostatek potravin a energií – tudíž fungující ekonomiku – nebo si jít koupit big maca nebo nový iphone. Ono totiž nejde jen o Rusko, ale o 70% světa, který disponuje tím, čím ne západ – tedy surovinami a do určité míry i technologiemi. A jsem velmi zvědav, jak budou obyvatelé Evropy přijímat gigantické zvyšování cen, neschopnost si v zimě zatopit, nebudou mít na čem vařit a nebudou mít co žrát. Pochybuji, že hlad a zimu zaženou pohledem na nový mobil nebo počítač. Už nyní se místo plnění ze zásobníků čerpá. Jsou naplněny z 55% za 3-5x vyšší ceny. S požehnáním green dealu můžeme očekávat pád mnoha zaměstnavatelů a tudíž prudký růst nezaměstnanosti. Co asi nastane? Už nyní se dluh zemí EU blíží 80% HDP (někde je to i 150%) a pochybuji, že někdo bude nakupovat bezcenné evropské a americké dluhopisy.