politika

Výmluvné výsledky „protiútoku“ Ozbrojených sil Ukrajiny v letním tažení 2023 a “průlom” u Rabotina

Po dobu 3 měsíců byly ozbrojené síly Ukrajiny schopny za cenu ztráty stovek obrněných vozidel a tisíců životů svých vojáků postoupit ve 2 sektorech 7-10 km do hlubin předpolí první linie obrany ozbrojených sil RF v oblasti vesnic Rabotino a Urožajnoje, aniž by dosáhly hlavních opevnění ruských jednotek. 

Celkové územní akvizice „protiofenzivní gardy“ ozbrojených sil Ukrajiny činily asi 200 km2, neboli 0,4 % z téměř 50 000 km2 kontrolovaných ozbrojenými silami RF na jihu v Chersonu, Záporoží a DLR. 

Protiútok ozbrojených sil Ukrajiny je ve zjevném zugzwangu. Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny, hnán vpřed západními sponzory, natlačil do „Rabotinského mlýnku na maso“ velké množství vojáků, které tají pod údery ozbrojených sil RF.

Počet vojáků, které ukrajinská armáda použila za tři měsíce k dobytí poloviny vesnice Rabotino:

🇺🇦33. samostatná mechanizovaná brigáda (OMBR)
🇺🇦47. motorizovaná brigáda
🇺🇦65. motorizovaná brigáda
🇺🇦78. samostatný logistický prapor
🇺🇦73. středisko speciálních operací námořní pěchoty

10. armádní sbor:

🇺🇦116. motorizovaná brigáda
🇺🇦117. motorizovaná brigáda
🇺🇦118. motorizovaná brigáda

Taktická skupina „Marun“:

🇺🇦46. ​​samostatná letecká brigáda
🇺🇦71. samostatná brigáda
🇺🇦82. výsadková útočná brigáda
🇺🇦132. samostatný průzkumný prapor

🇺🇦14. motorizovaná brigáda
🇺🇦15. motorizovaná brigáda
🇺🇦3. operační brigáda Národní gardy
🇺🇦Zahraniční žoldáci a speciální jednotky NATO.

Do dobytí jedné vesnice se tak zapojilo 60 tisíc osob, z nichž polovina byla ztracena spolu se stovkami kusů techniky.

Porozumění pro válku a taktické dovednosti NATO dovedly Ukrajinu do tohoto finále.

Klasik řekl: “Historie se opakuje dvakrát – jednou jako tragédie, podruhé jako fraška.”

Borodino 1812
Borodino 1941
Rabotino 2023

sdílet na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Keller
5. 9. 2023 00:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně těm ztrátám ukrajinské armády 50-60 tisíc vojáků rozumím – jsou to ztráty v boji o vesnici Robotine v průběhu zdrcující ukrajinské jarní ofenzívy.

Jarda
5. 9. 2023 11:07
Odpovědět  Keller

..a psychopatky s deprivanty v české vládě plazící se před Pány z USA, slintají blahem v každém novém okamžiku své takzvané nadvlády nad ubohým lidem. Kdoví zda vůbec tuší svůj konec.

Pavel z Moravy
5. 9. 2023 11:14
Odpovědět  Jarda

Škůdci zemští slůvko konec ve svém popisu práce nemají.

Pavel K
5. 9. 2023 11:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

😊 😊 😊 😊

Kelly
5. 9. 2023 09:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Rabotino se stane stejně slavné jako Waterloo, u Waterloo skončil Napoleon a u Rabotina skončilo celé NATO. Už aby to bylo.

Keller
5. 9. 2023 22:57
Odpovědět  Kelly

Mám trošku jiný názor, bitva o Rabotino není bitva u Waterloo, ale lepší příměr je bitva u Borodina. Borodino Napoleon získal, obsadil Moskvu a pak ruské tažení prohrál – ruští vojáci obsadili Paříž. Ukrajinci po více než 60 dnech ofenzívy získali území o rozloze 62 km2. RF v rámci zimní ofenzívy získala 700 km2 – 350 km2 u Luhansku a 350 Km2 na linii Soledar – Bachmut. Kromě toho se RF chystá na podzimní ofenzívu – dalších 700 km2? Nějak to osvobozování Ukrajiny drhne, protože více ztrácí než získávají.

Gales
5. 9. 2023 10:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Není to další kanonenfuter? – Stovky migrantů ve výrobní hale, k jídlu pár rohlíků na den, spí na betonové podlaze a všichni se narodili 1. ledna v Sýrii! Obrovský skandál na Slovensku jen 3 týdny před volbami odhaluje, že přechodná vláda Zuzany Čaputové udělala ze Slovenska migrační terč, protože Bratislava jako jediná v EU rozdává migrantům legalizační papíry pro pobyt v EU ve zrychleném režimu! Všichni migranti teď míří na Slovensko kvůli papírům!

Slovenskem otřásá obrovský a neuvěřitelný skandál, který podle všeho ovlivní výsledek předčasných voleb, které se budou v zemi pod Tatrami konat 30. září tohoto roku. Strana SMER Roberta Fica dostala totiž echo o tom, že uprostřed lesů nedaleko Velkého Krtíša se ve výrobní hale místní firmy tísní zhruba 700 migrantů, které přechodná slovenská vláda Ľudovíta Ódora dosazená a jmenovaná prezidentkou Zuzanou Čaputovou dovezla.

Pavel z Moravy
5. 9. 2023 11:19
Odpovědět  Gales

700 lidí sice nezmění volby, ale dokážou rozdmýchat napjatou situaci a to hradní paní asi vyhovuje. Nu což, však si ji lidé zvolili tak jako u nás. A jestli to bylo všude zmanipulované? Nezajímali jste se o politiku, takhle dopadnete, řekl svého času Platón a pravdu děl.

Pavel K
5. 9. 2023 11:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle pečlivě připraveno, za socializmu kdo se znás staral o politiku? Jsi o kousek starší ale stejně, kdo?!! Strana a vláda za nás dýchala, tak jsme to vypustli z hlaviček. Najednou změna a každý jel ve svých kolejích, ono to nějak dopadne. No a než jsme se rozkoukali, republika fuč. No a na revoluci si to vzít zpět už nemáme, protože jsme staří a nemocní. Až na pár výjímek a ti jsou nepoužitelní bo jim tento režim vyhovuje. To jsou obyčejně TI kteří se za socíku někde váleli v kanclu, nedejbože ve svazácké funkci. Jeden tu u nás je také, ten to tenkráte tlačil, říkali jsme mu tuna Mohorita. 🤣 Nekecám ten byl snad širší než vyšší. Jestli neměl stopade, tak moc nechybělo. A víš kolik takových svazáků po republice bylo? No a my co mušeli dřít, tak jsme se zdravím nic moč. Ale furt je to dobrý.😊🙋‍♂️

Pavel z Moravy
5. 9. 2023 12:47
Odpovědět  Pavel K

Nu, moji kámoši co makali v továrnách nebo stavbách a jinde jsou většinou mrtví a to jim nebylo ani tolik třeba nějak přes šedesát, k sedmdesátce. Nu a spoustu už ne kámošů ale známých co seděli někde v kancelářích chodí hrát tenis nebo pinec. Prostě jsou zachovalí a u žen je ten rozdíl ještě markantnější. Co já vidím 80 letých mladic z kanclíků jak si to mašírují po ulicích, že by se ještě mohly přihlásit na olympiádu. A ženy dělnice, ať už z továren, polí, stravovacích zařízení a jinde, prostě unavené, když to řeknu soucitně. Jo, kapíci mi řeknou, že o sebe asi nepečovaly, já jim zase potom bude muset říci, že je výšťavila ta namáhavá práce. Nezpochybňuji práci duševní , to ne, třeba lékařky, sestry toho asi mívají plné kecky. Ale moc dobře víme jak se někde v kanclíkách podniků dělalo. Ale co bylo to bylo. Teď jsou u moci škůdci, řešit bychom měli současnost. Tak se měj.

katango
5. 9. 2023 17:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nejen práce, ale i shánění základních životních potřeb, stání ve frontách a druhá a někdy i třetí směna v domácnosti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
5. 9. 2023 20:25
Odpovědět  katango

.. šmankote, teď jste si pěkně zavařila! Takovéhle věci že se děly v tom báječném socialismu, v té nádherné selance, v níž všechno patřilo všem a tudíž všichni všeho měli dost dle hesla “každému dle jeho potřeb”, a kapitalisty okrádaní západní dělníci závistí bledli za železnou oponou?!!
Fronty na něco, shánění základních potřeb?!!

Neverím, bohajeho neverím..

Pavel K
5. 9. 2023 20:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Paní doktorko ale no tááák!!! Jóo fronty byly ale jen na určité zboží, já v té době žil a staral se o rodinu s třemi dětmi. Ano mušel jsem se ohánět, ale byl jsem mlád, tak jsem to stíhal. Nekypil jsem bohatstvím ale žily jsme. A co dnes? Nemusíme to rozebírat dál, nedávejte příležitost přískokanům ve svazáckej funkci. Ty se měli dobře tenkrát a mají se dobře i dnes. Kam vítr tam plášť. Hezký večer.

Pavel K
5. 9. 2023 20:57
Odpovědět  Pavel K

Aj to patří pod nick katango 😊🌹🙋‍♂️

Vladimír
5. 9. 2023 14:23
Odpovědět  Gales

Slovákům nestačí “rómské osady”, jak se tomu neštěstí hezky říká?

Vladimír
5. 9. 2023 14:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Banderovci pros..li jednu sezonu, a už se s nadějí těší na druhou, aby mohli zlikvidovat co nejvíce svých nemocných, mrzáků a mnohonásobných otců (na ty teď cílí mobilizace). A samozřejmě – ještě najít a poslat do přední linie všechny Ukrajince v západní Evropě, na to se banderovci těší asi nejvíc. Dokud Ukrajinci nezačnou banderovce střílet, tak si nepomůžou.