politika

“Vylámete si zuby” – Zacharova odpověděla na provokaci von der Leyenové o Rusku a Hamásu

Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova uvedla, že Evropská unie v čele se Spojenými státy si na Rusku „vylámou zuby“, když se neúspěšně pokoušejí postavit proti sobě Rusy hraním na jejich národní a náboženské cítění. 

Takto komentovala výrok předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, že „Rusko a Hamás jsou si podobné, mají stejnou podstatu“.

Výroky Ursuly von der Leyenové jsou projevem extrémní formy nacionalismu a xenofobie, provokací zaměřenou na podněcování mezináboženské a mezietnické nenávisti,“ napsala diplomatka 20. října, ve svém kanálu Telegram a varovala, že „takových prohlášení a různých provokací bude mnoho“.

Zacharova se divila, proč předsedkyně EK dělá taková prohlášení.

Protože kvůli korupčním podvodům s nákupem amerických vakcín v hodnotě desítek miliard je úplně zaháklá na háčku a hraje hru Washingtonu uvnitř Evropské unie,“ uvedla oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí.  „Zkompromitovaná předsedkyně Evropské komise zcela „zapomněla“ na miliony obětí (žen a dětí) americké „války proti terorismu“ v Iráku, Afghánistánu, Somálsku, Libyi, Sýrii”.

Diplomatka také odpověděla na otázku, proč k podobným prohlášením přistupuje i samotný Washington.

Protože rusofobní křídlo amerického hlubokého státu chce mezi nás skutečně zasít mezietnické a mezináboženské neshody, popudit lidi hraním na jejich národní a náboženské cítění. Udělali to tak na Ukrajině i v jiných částech světa.  Ale na nás si vylámou zuby – to nevyjde!“ – zdůraznila Zacharova.

Zacharova dodala, že síla Ruska spočívá v jednotě, založené na mírovém soužití a vzájemném respektu mezi zástupci různých národností a náboženského vyznání.

“Nepřítel tudy neprojde!” – shrnula Zacharova.

Jak bylo oznámeno, 19. října předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová během projevu v Americkém Hudsonově institutu zopakovala tezi šířenou západní propagandou, že „Rusko a Hamás jsou si podobné“:

Írán, vládce Hamásu, chce jen přilít olej do ohně chaosu. Rusko, klient Íránu, bedlivě vše sleduje. Rusko a Hamás jsou totéž,“ argumentovala Leyenová a citovala Zelenského, že „mají stejnou podstatu“

Oba konkrétně loví civilisty, včetně nemluvňat a dětí, aby je zabili a vzali jako rukojmí. To je barbarský způsob válčení. A pokud nebude pod kontrolou, mohla by se tato nákaza rozšířit z Evropy po celém Středním východě a Indo-pacifické oblasti. Západní odhodlání je každý den testováno těmi, kteří hledají sebemenší slabinu. A jakýkoli úspěch povede k novému násilí s cílem převrátit stávající řád,“ uvedla Leyenová.

Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov v komentáři k podobnému prohlášení amerického prezidenta Joea Bidena, ve kterém uvedl paralely mezi ruským vůdcem Vladimirem Putinem a Hamásem, řekl, že „téma Putin je ukotven v rétorice amerického establishmentu, od nízké, střední až po nejvyšší úroveň, to už je taková konstanta.”

A Putinovo jméno je nedílnou součástí domácího politického života Spojených států. To vidíme, konstatujeme, je to viditelné pouhým okem. Obecně je samozřejmě jasné, že nyní je potenciálně velmi nebezpečný okamžik v mezinárodní situaci. To se týká války na Blízkém východě. Je velmi emotivní. A v projevech různých politiků, včetně vysokých politiků a státních úředníků, je spousta emocí. Ale taková rétorika pro odpovědné státní představitele je vhodná jen stěží. A taková rétorika pro nás nemůže být přijatelná. Takový tón vůči Ruské federaci a našemu prezidentovi nepřijímáme,“ – zdůraznil mluvčí Kremlu.

https://1url.cz/nuFv3

sdílet na

29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
23. 10. 2023 19:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Správně…Uršulína je zkorumpovaná až na půdu…

Petr
24. 10. 2023 01:53
Odpovědět  Veny232

Je to přeci potomek fašounů, tak co se divit 🤨

Standa
25. 10. 2023 16:40
Odpovědět  Petr

Její otec byl za II ww generálním komisařem pro Polsko.SS jablko nepadlo daleko od stromu.

sizok
23. 10. 2023 19:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Prostě lejno.

Autor
23. 10. 2023 20:29
Odpovědět  sizok

Kdyby svět i Evropa znali češtinu, nemohli by brát JI ani trochu vážně. A co takhle to roztroubit do světa? Aspoň by byla sranda z nich, když už si ji dělají oni z nás pořád.

Náznak, “jemný”

comment image&f=1&nofb=1&ipt=57c1c08f0865356ff499387489098420c2043aac2e6fef86f5992bd88f24bd2f&ipo=images

Asa smrdutá čertovo lejno

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
23. 10. 2023 19:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Maruška jako vždy, opět vysoce nad věcí. 😊👍🍀🌹

Albi
23. 10. 2023 19:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, je to tak jak říká Zacharcva.
Z podrobné analýzy V. V. Pjakina:
“….cílem těchto událostí se má stát zatažení Íránu do války
a rozpoutání velké války, která zachvátí Blízký a Střední východ, Střední Asii
https://pjakin.blogspot.com/2023/10/otazka-odpoved-vv-pjakina-ze-dne_22.html

Duudu Wo
23. 10. 2023 20:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Hamás řídí přes Mosad Bibi. Zelího řídí Kolomojsky, Putina Berel Lazar a v USA je těch vejlupků 6 miliónů. V čem bude shoda?

Albi
23. 10. 2023 20:58
Odpovědět  Duudu Wo

S tou první větou..
Zelí řídí USA, Putin má vlastní hlavu, vlastní plán, vlastní postup.
A má podporu většiny “promitivního” světa, zatímco ten “vysoce civilizovaný svwt” očividně kolabuje a plánovaně likviduje dokoce i vlastní občany, voliče, inteligenci, dělníky i vojáky.
Kdo asi tak na ně bude pracovat a bojovat, když z KoZa udělají Ukrajinu 2.0?
Roboti a UI?
A ještě se diví, že víc než 3/4 (a mozná i víc) světové populace se takové vyhlídky přímo děsí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
24. 10. 2023 00:06
Odpovědět  Albi

🙂

Standa
24. 10. 2023 00:32
Odpovědět  Albi

Chicht…ale hradčany hýkají blahem!

Burák
23. 10. 2023 21:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta bába je úplně mimo. Kvůli zabitému ponikovi vlky, měla proslov v parlamentu, kde vyzývala k celkové likvidaci a vyhubení vlků v Evropě. Je to debil. Dejte myslivcům možnost regulace odstřelem a to stačí. Nejlepší bylo, když byla v Číně a vůbec se s ní nikdo nesešel z vedení státu. Celá EU i USA díky takovým půjde do kopru 😁

Standa
24. 10. 2023 00:37
Odpovědět  Burák

Dejte mi možnost odstřelu ..nejlépe ve Sněmovní…a vl.. debilů bude skutečně méně.Honitba ve Strakovce?

Markýza
24. 10. 2023 15:05
Odpovědět  Standa

Tak….nahoru od Strakovky na Letnou je přeci něco, co by se při dobré vůli dalo považovat za lesejk 😎 Rybník nahoře, svahy strmé – já bych řekla, že by to šlo.

EvaK
24. 10. 2023 01:01
Odpovědět  Burák

Ti vlci dokázali decimovat zvířata místním chovatelům a nikoho to z vládních představitelů nezajímalo. Vlci jsou nebezpeční dětem.
Vlk se musí lidi bát, jinak je zle. Je horší než medvěd, protože ten je všežravec a dokáže se pást. Vlk je masožravec a potřebuje zabíjet daleko více zvířat než medvěd. Je dobře, že ji vlci zabili poníka, aspoň to konečně někdo bude řešit.

Markýza
24. 10. 2023 15:08
Odpovědět  EvaK

Vlci jsou hlavně konkurence myslivcům. To je velký problém. Vlků je u nás sice asi tak 30 kousků a myslivců 90 000, ale to nevadí – nekalá konkurence je jednou nekalá konkurence.A Lejnový, samozřejmě, na čem teď bude jezdit? Dětem…..prosímvás, kde jste viděla v dnešní době toulat se nějaké Jeníčky a Mařenky po mimoňských lesích samotné a v noci?? Vždyť ty děti už necourají samy ani po vsi!

Standa
25. 10. 2023 16:30
Odpovědět  Markýza

Kamarád mi říkal , že jeho pes zabil 6 slepic( když mu utekl).A zabijeme proto všechny psy?Ovšem poník Lejnové je něco jiného.To běhal po lese?Škoda , že tam neběhala ona.Fandil bych vlkům!

Unter
23. 10. 2023 23:29
Ohodnotit příspěvek :
     

To sako si nechala šít po SVO, nebo něco tak hrozného měla v šatníku už dříve?
Pane poručíku, doma je všechno v nejlepším pořádku, jenom kočka dělala neplechu
a sežrala kanárka, podal Švejk hlášení.

katango
24. 10. 2023 10:30
Odpovědět  Unter

Před SVO se v žádným takovým nepředváděla. To je nový.

Markýza
24. 10. 2023 15:09
Odpovědět  katango

Fakt? Tak třeba aby byla viditelnější 😎

katango
24. 10. 2023 15:55
Odpovědět  Markýza

Ne-e. Tím demonstruje sounáležitost s Ukrajinou, odívajíc se do jejích barev. Ale vypadá jako debil.

Markýza
24. 10. 2023 16:47
Odpovědět  katango

Ježiš nojo, máte pravdu! Já na to dočista zapomněla, na povinnou soli do riti s Ukrajinou.

Standa
25. 10. 2023 17:12
Odpovědět  katango

Žlutá , modrá pro blázny dobrá!

Pavel z Moravy
24. 10. 2023 15:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Jenže si prostě nepomůžeme. Vládne tady všude to nejhorší z toho co se urodilo. Totálně zdegenerovaní lidé. Platón to přece řekl jasně- nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás, dnes se dá říci, že ti nejproradnější a nejzkorumpovanější z vás, to je trestem za neochotu podílet se na politice.

Standa
25. 10. 2023 16:43
Odpovědět  Pavel z Moravy

Říká se,, moudřejší ustoupí “…a proto blbci vládnou světu.

Miro 2
25. 10. 2023 15:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Celý kolektivní západ si uvědomuje, že ztrácí ve světě vliv a začíná upadat. Jak USA, tak i EU tisknou dolary a eura, aby mohly fungovat. Válka na Ukrajině jim způsobuje zadlužování a odzbrojování. Obzvlášť USA budou s ekonomikou naštíru, až přestane většinový svět obchodovat v dolarech. S válkou na Ukrajině jim to také nejde podle představ a Rusko místo aby kleklo pod tíhou sankcí, tak posiluje jak ekonomicky, tak i vojensky. Veškerá ukrajinská a západní propaganda ničemu nepomáhá, protože kromě nohsledů USA jí nikdo nevěří. Jsou to pohádky typu VĚŘTE NEVĚŘTE. Každý už zná obehranou taktiku USA zastrašování, vyvolávání umělého napětí a destabilizace v oblastech jejich strategických zájmů, způsobování převratů a občanských válek agenty CIA, vojenských zásahů a dosazování loutkových vlád poslušných přání USA. V poslední době tohle přestává fungovat a po blamáži v Afganistanu se snaží ostošest o reputaci zase jinde. Západ už větří brzský konec světové nadvládě, tak z posledních sil kope jako kobyla v posledním tažení.

Standa
25. 10. 2023 16:54
Odpovědět  Miro 2

A propo. Loutkové vlády. Aspen institute má za úkol prosazovat americké myšlenky a vlády ve světě a vychovávat potenciální budoucí prosazovatele těchto myšlenek v těchto vládách.
Najděte si Aspen a ty , kterí ho absolvovali pro Česko. Najdete tam celou vládu a celé politické spektrum.

Standa
25. 10. 2023 16:37
Ohodnotit příspěvek :
     

,,Oba konkrétně loví civilisty, včetně nemluvňat a dětí, aby je zabili a vzali jako rukojmí. To je barbarský způsob válčení. A pokud nebude pod kontrolou, mohla by se tato nákaza rozšířit z Evropy po celém Středním východě a Indo-pacifické oblasti. Západní odhodlání je …..
——————————————–Jak může soudný člověk vyplodit takový paskvil?
Oni snad věří, že Putin žere mimina…i ,když jsem pro kontrolu , ale USSA a Ukrajinských fašistů včetně Izraelských fašistů. Naučili se to dobře… nacionalismus mají v krvi.Od koho to asi mají?