Vykulencovy starosti

Vidlák

Dnes si po dlouhé době dáme jednu tuzemskou politickou kauzu, kterak si policie přišla na pražský magistrát pro tamního náměstka za hnutí STAN Hlubočka, který je tím největším etalonem morálky a čestnosti v naší posametové historii.

Tři lidi už jsou ve vazbě, ministr školství rezignoval, Vítku Rakušanovi se strana poněkud rozpadá pod rukama a do médií unikají ze státního zastupitelství různé tajné informace především o tom, jak se podnikatelé s politiky dělili o kořist na transparentně zadávaných státních zakázkách.

Vynechal jsem něco?

Přiznávám se, že jsem kauzu Hluboček nesledoval do nějakých hlubo(č)kých detailů. Už jsem prostě otupěl. Tohle tu přeci dělá každý. Stát zadává zakázky na móóócinky moc miliard, poměrně snadno se to dá nadhodnotit a předražit, ty peníze jsou tak zajímavé, že kvůli tomu stojí za to jezdit po mnoha pracovních obědech, večeřích a tajných schůzkách, stojí za to vydávat statisíce a miliony na úplatcích, stojí za to budovat kontakty přes prostředníky, stojí za to se zabezpečit šifrovanými telefony a pokud se zadaří, mají Starostové peníze na kampaň i na milenky.

Průser je ovšem v tom, že jde o tolik miliard, že stojí za to to i vyšetřovat, zajímá to politickou konkurenci… a protože hoši neznají míru, časem začnou být příliš sebejistí a neopatrní, nakonec se někdo někde prořekne, policie nasadí odposlechy a nakonec to vždycky praskne.

Prostě nuda. Dělají to víceméně všichni s různou mírou šikovnosti.

Dokud někde budou koncentrované velké peníze, budou tam také různí Dalíčci, Šloufíčci, Redlíčci, Hlubočci a další podnikatelé. Jestli si někdo mezi voliči myslí, že byznys dává peníze na politiku z ušlechtilých důvodů, tak by se měl nechat vyšetřit. Vždycky je to investice. Vždycky se to nějak musí vyplatit. Ti nejbohatší si zařídí zákony na míru, ti méně bohatí prostě kradou jak straky.

Já k tomu mám vidlácky jen pár poznámek:

Všimněte si prosím, že celá kauza se táhne už dlouhá léta, ale žádný náš investigativní intervijuk o tom nepsal, nevěděl, netušil, neřešil. To museli až policajti, když měli plné šanony přepisů z odposlechů a vyšlo jim to stejně dobře jako s Rathem. Pak teprve si všichni novináři vzpomněli, vytáhli další kontakty a odrovnali Gazdíka, zřejmě i Polčáka a seznam určitě ještě není konečný. Prostě když jsou u moci ti správní, tak naše mééédia drží basu a začnou se věnovat své práci, až když už to nejde jinak.

Jo, kdyby šlo o Babiše nebo Okamuru, to by byla jiná práce. Tam se intervijuci snaží i u naprostých banálností. Jako že si Babiš zcela podle zákonů koupil ve Francii nemovitost nebo že si projekt přizpůsobil dotačnímu titulu, aby mohl čerpat.

Co bude dál? Podle mě nic. Fialovi musí být naprosto jasné, že si nemůže dovolit žádné zaváhání, protože předčasné volby by prostě projel. Proto odpustí všechno, přehlédne všechno, přizpůsobí se, nějak to okecá, bude situaci pečlivě sledovat a pak vyšle veřejnosti jasný signál. Nemá jinou možnost.

Pořád je tu opozice, které má přes devadesát poslanců a stačí relativně malá odbojná skupina mezi těmi vládními a vše může být jinak. Babiš by si takovou věc užil naprosto dokonale a nedivil bych se, kdyby už navazoval kontakty třeba s KDU, která zase jednou zjistila, že vlezla do spolku s dokonalými asociály a pokud s nimi zůstane příliš dlouho, hodně se od nich ušpiní. Zároveň všichni víme, že KDU je děvka, která jde s každým a nemá s tím problém.

Stejně tak tu máme Piráty, kteří v současné době mají dva největší tragédy české politiky… a to je co říct, protože vyniknout vedle Fialy s jeho jasnými signály, Pekarové s jejím prodejem Budvaru, Gazdíkem a jeho kontakty s korupčníky, Nekulou, který rozvrátil české zemědělství a Síkelou, který právě rozvrací zásobování elektřinou a plynem, vyniknout vedle takových borců, to je fakt hodně těžké. Lipavskému a Hřibovi se to ovšem velmi úspěšně daří (mimochodem – všimněte si, jak přesně Zeman Lipavského odhadl).

K tomu Rakušan s Piráty vyjebal ve volbách…

Bartoš a spol. se teď zoufale snaží, aby to nevypadalo, že byl s Vykulencem někdy v koalici. Těm musí být jasné, že jsou definitivně v háji, že pro ně politika končí a že na dlouhé roky zavřeli cestu pirátství v naší zemi.

Petru Ihorovičovi Fialenkovi není co závidět. Aby udržel vládu, bude se pěkně muset umazat od starostovského hnoje. Ne, že by se ekloval, ale ono to bude smrdět ještě mnohem víc, než to smrdí teď. Košile je ovšem bližší než kabát a tak si myslím, že to ustojí.

Dovolím si na závěr dát jednu radu opozici.

Sice si nemyslím, že to vyjde, ale nevíte, co všechno má policie ještě v šuplíku a co nám na Vykulence vytáhne. Mohou být volby… Je nejvyšší čas, aby Okamura a spol. začali slibovat. Vyvést nás z války, vyvést energetiku z lipské burzy, dávat každý měsíc pětitisícový příspěvek na dítě… Babiš to brzy udělá. Protože on ví, co lidi chtějí. Myslet na státní rozpočet v podmínkách pětinásobného zdražení energií, evropských zelených experimentů a rozvrácení průmyslu je poněkud zbytečné. I ten Filala to pochopil a rabuje, jak jen to jde. Pokud Okamura v tomto ohledu nebude slyšet, tak prostě dopadne jako obvykle.

Pád přijde každopádně, ale bude velký rozdíl, jestli vláda těsně před katastrofou rozdávala polívku nebo vydírala daně.

https://www.litterate.cz/vykulencovy-starosti/

sdíletj na

3.9 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
20. 6. 2022 03:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo. Taky jsem zvědavej, jestli bude zase Samuraj, nebo zůstane jen Okamurou, s vyhlídkou na další nevolitelnou oka můru. A nejen slibovat aby byl slyšet – takové šáši bychom mohli od hadráku přehazovat vidlema (mechanickejma, co jsou na nakladači hnoje) – ale hlavně jednat a klidně vytáhnout lidi do ulic, když to bude třeba. A vůbec nejlepší by bylo, kdyby ty lidi do ulic neburcoval sám, ale ve spolupráci s předáky všech vlasteneckých stran. Jinak se ten přes milion propadlých hlasů z propadliště už nevyhrabe a ještě k nim přibude SPD. A já nebudu mít koho volit.

Pan Tau
20. 6. 2022 10:27

Nic se nezmění. Lidé mají obrácené hodnoty. Jsou spokojeny s plátky Blesk a podobné. Zajímají je Životy ve hvězdách , Prásk a podobné, kterými je vykrmují média a kde glorifikují všemožné “0” pro společnost. Na demonstraci v Praze proti drahotě a demisi zločinců se sešlo 300 lidí. V Brně se na glorifikaci boxera nějakého Jiřího Procházky sešlo 10 000 lidí (asi udělá hodně pro národ). No, není to úžasné? Ne, ono je fajn, není drahota, není kovid, politici v kravatách pro nás dělají 24 hodin to nej,

Milan ze Zahrady Čech
20. 6. 2022 20:32
Odpovědět  Pan Tau

Asi ještě málo ryjou držkou v blátě.

Pavel K
20. 6. 2022 07:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak článek se mě líbil, ale ta náklonost autora k Babišovi práská dveřmi. Pro mě je Babiš mazanej jako lívanec a vychcanej jak mraky. Ano souhlas, SPDé by mělo zatroubit do boje a vůbec všichni, co to myslí s ČR dobře. Priority jsou jasné o kterých autor píše, ale všimnul si někdo jaká je atmosféra u nás? Hlavně ta generační, co fandí více ukrajině než svoji zemi a svým lidem. Z toho může být ještě horko.

ZMann
20. 6. 2022 08:32
Odpovědět  Pavel K

Nějak to celé smrdí, nezdá se mi že by tato sebranka hodila některé své druhy přes palubu, v této kolonii je to všechno propleteno od zhora až dolu. Za tím bude nějaká jiná špína.

Pavel K
20. 6. 2022 12:26
Odpovědět  ZMann

Tak máte samozřejmě pravdu, že je to slepenec, propletenec. Stačí otevřít oči ve svém okolí a musíte vidět ten propletenec na komunální úrovni. Namátkou, prodej lukrativních pozemků, zakázky stavebních prací v dané lokalitě atd. Je to zkrátka prošpikovaný všude. Lidi o tom ví a právě z toho může vzniknout problém mezilidských vztahů, chcete-li závisti, i když zřejmě mnohokrát oprávněné.

Pavel
20. 6. 2022 08:43
Odpovědět  Pavel K

Pane Pavle, tady se musí změnit vše od základu, vychovávat od základní školy k vlastenectví, úctě k rodičům apod. Jenže tyto dnešní malé děti mají většinou za rodiče nevyzrálé, většinou rozmazlené a zhýčkané osoby. Na vině je další generace, která jim neuvěřitelně podstrkovala a nenutila je, aby se starali sami o sebe a na živobytí si vydělávali úplně sami a nečekali na to co jim přihrají rodiče. Jeden můj známý o dost starší než já, který zde již není, to kdysi řekl přesně, tento systém skončí tehdy až nebude mít schopnost uspokojit potřeby dnešních mladých. Já bych si žádné iluze o mladé generaci nedělal, protože ti jsou již vychováni v úplně jiném duchu. S nimi již nehneme, to si myslím.

Helena
20. 6. 2022 09:04
Odpovědět  Pavel

Znáte to o tom, jak nouze naučila Dalibora housti? A každé tělo trpí chladem a hladem-ať je mladé nebo staré.

Pavel K
20. 6. 2022 12:28
Odpovědět  Pavel

👍 👍 👍
Když si přečtete co jsem nyní napsal výše, tak vám dávám jen za pravdu. SOUHLAS.🙋‍♂️

me2d44
20. 6. 2022 10:59
Odpovědět  Pavel K

Hezký den. No, nedávno jsem si pustil ze své filmotéky starší fil – Vlasta Burian tam hraje roli poštmistra Plíška: Nejlepší člověk. Jen v kostce – “náhradní radní” – slušný člověk – se baví tím, že svoje myšlenky nahrává na válečky fonografu (pro neznalce – to byl předchůdce gramofonu, jen používal válečky a ne placatou desku). Když se dověděl, jaká práva má v radě (že je tam na nic), tak se rozhodl nahrát monolog na téma “Nejlepší člověk”
– ten váleček došel na poštu jako “cenná zásilka za 1000 švýcarských franků”.
Poslat něco podobného do naší poslanecké sněmovny, byl by to masakr…..

Pavel K
20. 6. 2022 12:33
Odpovědět  me2d44

🤣 🤣 🤣 🤣
Také přeji hezký den, ale to všem abych neurazil.
Už se asi nenajde síla, kdo to dá dohromady. Ale zkusit bychom to ještě měli.

Jar
20. 6. 2022 14:54
Odpovědět  Pavel K

Ta síla teprve přijde,ale od těch nejhorších padouchů tzv,západu.Velká celosvětová krize bez potravin a tepla, nemoci,migranti a další války. Hlad a zima pak donutí z té dnešní hromady lidí co vyplivlo školství, televize a havloidní vygumované rodičovství za posledních 30 let kandidátů na zoombíky.Pak se teprve i mezi nimi začnou objevovat normální lidé,budou to mít těžké,budou hledat,pátrat po ztracených znalostech,budou usilovat o ztracené,Bude jich málo,ale budou. A ti nenapravitelní vyhynou,pomelou se mezi sebou a planeta se očistí. Kruté,ale reálné.Na západě světlo zhasne,na východě vzejde nové.

Pavel K
20. 6. 2022 18:46
Odpovědět  Jar

👍 👍 👍 🙋‍♂️

me2d44
20. 6. 2022 11:02
Odpovědět  Pavel K

Mimochodem – film se dá ještě pořád stáhnout na “ulož.to” – rozepsal jsem se o ději víc, ale je tu omezení délky. Ale pokud máte rád filmy s V.Burianem, doporučuji.

Administrátor
20. 6. 2022 11:41
Odpovědět  me2d44

Autoři „Nejlepšího člověka” obrátili pozornost na české maloměsto z přelomu století a vzali si v něm na mušku výkvět městské smetánky, usazené na radnici a starající se nikoliv o blaho a rozkvět města, ale o co nejpohodlnější a nejblahobytnější vlastní živobytí. Jejich svornost naruší zásilka z ciziny, adresovaná nejlepšímu člověku městečka, která způsobí, že se ctihodní radní o titul nejlepšího člověka doslova seperou. 
https://cs.wikipedia.org/wiki/Nejlep%C5%A1%C3%AD_%C4%8Dlov%C4%9Bk

me2d44
20. 6. 2022 12:54
Odpovědět  josh-xy

Díky za doplnění. Skutečně ten film doporučuji – na dnešní dobu je jak ušitý!(a nejen na maloměsta) Hezký den.

Pavel K
20. 6. 2022 12:37
Odpovědět  me2d44

Moc!! a vůbec všechny staré filmy. Je toho spousta. Neopovrhnu ani s novějšími. Nemohu se nabažit třeba Černých baronů. Jen ten Vetchý mi tam, poslední dobou nesedí k vůli těm jeho kydám, které ještě tenkrát neměl.🙋‍♂️

me2d44
20. 6. 2022 13:02
Odpovědět  Pavel K

Když měl můj táta narukovat, tak mu děda řekl: “ty jsi takový neřád, že potřebuješ převýchovu” – a ze své pozice mu zařídil nástup k “Černým baronům”. Táta si na to celý život nestěžoval – normální odvedenci měli žold, Černí baroni” měli plat za odvedenou práci – i v tom filmu o nich je to vidět na objednávaném množství šampusů. Za celý svůj život si táta na to období nestěžoval – a mně to nezabránilo dosáhnout v armádě hodnost kapitána (majora mi už nedali, byly různé důvody, ale co? , ve staročeštině se místo “j” psalo “g” – a na to jsem asi rozumově nedospěl).

Pavel K
20. 6. 2022 18:47
Odpovědět  me2d44

🤣 🙋‍♂️ 🤣

Ladislav
20. 6. 2022 12:27
Odpovědět  Pavel K

U mě Babiš taky skončil! Vrbětice, diplomaté, Rosatom a podpora UA fašistů! Korouhvička Bruselu a usa! Nevolitený člověk!

Pavel K
20. 6. 2022 18:48
Odpovědět  Ladislav

Ano ano, je to tak, je to liška podšitá a úskočná.🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
20. 6. 2022 20:38
Odpovědět  Pavel K

Tak to jsem moc rád, že už lidem dochází, že to není pětikolka, ale pětihnus+1 (Babiš).

Pavel K
20. 6. 2022 21:49

Nebojte, říkám to všude jen tupost je veliká a jen tak nejde porazit.

Helena
20. 6. 2022 08:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Neradujte se předčasně-“rezignace” Gazdíka, je jen úhybný manévr, jak zavřít plebsu huby. Rakušan si min. vnitra nedá vzít, protože by se mohlo úplně všechno dostat ven. Proto se tak dral na min.vnitra. a jeho 1. starostí bylo vykopnout Švejdara, rozmetat policii a dosadit vlastní otroky. Jedou v tom všichni SPOLU pěkně na jedné feťácké lodi. Dokonce jeden ve lžiTV se podřekl, že už se roky o tom vyprávějí legendy. Proč myslíte, že mají všichni tak divně vykulené oči, oteklé nosy-jak houby- to jsou zbytnělé sliznice od šňupání, divné pohyby, nebo ta podivná netečnost až apatie Pyjaly? Odkud ty drogy brali? Na ulici si je jistě nekupovali, tak jim je vozili nejspíš přímo kurýři. Tzn. že je drogová mafie měla v hrsti, takže museli pěkně cálovat – proto taky zapojili justici- za nezaplacenou 30,-Kč jízdenku vedení DPP věc předalo exekutorům, kteří pak ty chudáky dlužníky obírali o majetky v dražbách za pár kaček-ti okradení lidé by měli z majetků těch hajzlů dostat ty majetky zpátky. Záleží na tom, jak se jejich pasáci rozhodnou: jestli pasák amík a anglán se skopčákem rozhodnou výměnu kurvičky za kurvičku – SPOLU ZA ANO s příslušnými notami.

Frank
20. 6. 2022 09:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty největší svině jsou ale stále u koryt. Gazdíka hodili lvům, aby uspokojili holotu.

me2d44
20. 6. 2022 13:14
Odpovědět  Frank

Vždycky to je podle hesla paní Jílkové: “jste nejslabší, máte padáka”. Jediná šance je v tom, že si národ vzpomene na už zapomenutou tradici – defenestrace! A od nové vlády chtít přímou ekonomickou a politickou zodpovědnost za rozhodnutí – a vztáhnout to na celý úřednický aparát. Ne, žádné zvyšování platů každý rok – plná zodpovědnost za to, co zpracují, jinak pracovní úřad (ale s podmínkou, že co nakradli se jim strhne z podpory v nezaměstnanosti).

Milan ze Zahrady Čech
20. 6. 2022 20:47
Odpovědět  me2d44

Čiže v podstatě program SPD.

Pozor
20. 6. 2022 09:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Pamätám si ako veľká časť občanov v ČR jasala po porážke Babiša a víťazstve STANU. Vtedy som Vás varoval, že to čo príde uvidíte, pretože my na Slovensku sme boli v predstihu a vidím, že moja predpoveď sa naplnila skutočne do bodky. Fakt dobrý realistický článok.

Milan ze Zahrady Čech
20. 6. 2022 20:50
Odpovědět  Pozor

Máte tam chybu. Ovčanov, nie občanov.

Gales
20. 6. 2022 10:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Vykulenec z toho má oči na vrchu hlavy. Dovolím si odhadnout,že většina starostů podvádí,krade a šmelí ve svůj prospěch.Kde se ,,hospodaří” s veřejným majetkem,tam je korupce a zloději.Funguje to jako světlo na můry.Každej starosta si utvoří ze zastupitelů svoje tvrdé jádro,které ho chrání.Samozřejmně za protislužby… V týhle rozkradený a zadlužený kolonii je rizikem vystřízlivět.Bo by se mohlo skončit u Chocholouška.

JEBAL
20. 6. 2022 10:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Rakušan po sérii stranických skandálů z vlády odejít nechce. Slibuje očistu STAN????
Pánové víte je morální kodex “Fy” Jalové vlády???
“Kdo nekrade není čech
u koryta chci být též
v zástupu naší5.kolky
budem krást jao stan a míra z topky.
NO COMMENT

Frank
20. 6. 2022 11:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to zkrátka banda grázlů a zlodějů, kteří ani poledne nedrží. Podzimní volby budou malým referendem.

Pavel K
20. 6. 2022 12:43
Odpovědět  Frank

Pokud ho Rychetský nějako neupraví a Hurvínek bude sekundovat.
Teď napíšu co se asi nebude líbit, je to vinna nás občanů už dávno měli být velké demonstrace. Válek už vyhrožuje jak se na podzim bude píchat o sto šest. Ovce budou volit Babiše, ten tomu bude velet.

Milan ze Zahrady Čech
20. 6. 2022 20:49
Odpovědět  Pavel K

Bureš tomu nikdy velet nepřestal.

Pavel K
20. 6. 2022 21:51

Říkám mu ušaté torpédo. 🙋‍♂️

janle57
20. 6. 2022 13:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud lidi znovu zvolí Babiše v ničem si nepomůžou,je to mazaný manipulátor většiny
důchodců,který sleduje jen a jen své sobecké zájmy,všechny energetické problémy spadají
jen a jen na něj,nakupování plynu přes Helmuty,Lipská vyděračská energoburza,emisní povolenky,
green deal atd.,atd.,všechno tohle mohl již dávno zrušit,místo toho poklonkoval Merkelové div,
že jí boty nevypucoval,instaloval do EU svou oblíbenkyni Jourovou,která chce všem
důchodcům cenzurovat internet a z Bruselu vyhrožuje Orbánovi,tenhle odporný parchant
EU potřebuje kvůli svým dotacím a byznysu v Německu,vzpomeňte si dobře kolikrát zval ODS do své vlády, parchant jeden slovenská,už aby navždy zmizel všem slušným lidem z očí !! Jsou tu jiné
vlastenecké strany,které je třeba volit a ne zapráskané hnutí ANO.

Helena
20. 6. 2022 14:32
Odpovědět  janle57

Přesně!! Pětiflus a Babišovo ANO jedno jsou. Jen mají nařízeno se jako naoko na veřejnosti chovat jinak. Ale pase je amík a jedou podle stejných not z amícké ambasády.

Ladislav
20. 6. 2022 17:21
Odpovědět  Helena

Bingo! 1*

Pijack
20. 6. 2022 18:22
Odpovědět  janle57

Trefa do černého. Nevím ale, kde vázne spolupráce vlasteneckých stran a hnutí…. Je mi to záhadou. Proč se jejich lídři nedokáží shodnout na utvoření koalice a použít stejnou metodu, jako Rychetského trik? Ve Francii to v těchto volbách dokázali. Snad tato jiskřička zapálí v dalších zemích Evropy pochodeň….

Milan ze Zahrady Čech
20. 6. 2022 20:53
Odpovědět  Pijack

Prože ego. Proto přes milion propadlých hlasů a desítky kapesních Napoleonů bez vojska.

Božíruka
20. 6. 2022 18:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Všechno se změní, toto ubohé divadlo natahují protože se čeká.. Na změny o kterých by ale měli mluvit a říci otevřeně co se děje za oponou. Co se děje? Je toho hodně mění se role světového prediktora a také hegemona a také světová rezervní měna a světový finanční systém. Kdo bude u nás vládnout nevím, možná bude prezident Slávek Popelka (podle proroctví) a ráda starších tedy moudrých mužů,možná se stará chátra nebude chtít vzdát starého a budou kopat no a tak se bude válčit i u nás ale pouze 3 dny, protože na tolik máme zásoby munice atd..