Vykulencovy starosti: Peníze na milenky a kampaně „starostů“ v trapu? Jen malá část. Všichni o tom léta věděli.

Pavel Kopecký přináší „Vidlákovy kydy“ zaměřené tentokrát na korupční aféru cloumající pětikoalicí, jako jeden z možných pohledů na příčiny a důsledky hrůzostrašné kauzy „těch nejčistších“ – kteří se tolik podobají hlavním médiím, jež tyhle parchanty k vládě přivedla, a nyní předstírají, že o jejich zločinech slyší poprvé…

Dnes si po dlouhé době dáme jednu tuzemskou politickou kauzu, kterak si policie přišla na pražský magistrát pro tamního náměstka za hnutí STAN Hlubočka, který je tím největším etalonem morálky a čestnosti v naší posametové historii. Tři lidi už jsou ve vazbě, ministr školství rezignoval, Vítku Rakušanovi se strana poněkud rozpadá pod rukama a do médií unikají ze státního zastupitelství různé tajné informace především o tom, jak se podnikatelé s politiky dělili o kořist na transparentně zadávaných státních zakázkách. Vynechal jsem něco?

Přiznávám se, že jsem kauzu Hluboček nesledoval do nějakých hlubo(č)kých detailů. Už jsem prostě otupěl. Tohle tu přeci dělá každý. Stát zadává zakázky na móóócinky moc miliard, poměrně snadno se to dá nadhodnotit a předražit, ty peníze jsou tak zajímavé, že kvůli tomu stojí za to jezdit po mnoha pracovních obědech, večeřích a tajných schůzkách, stojí za to vydávat statisíce a miliony na úplatcích, stojí za to budovat kontakty přes prostředníky, stojí za to se zabezpečit šifrovanými telefony a pokud se zadaří, mají Starostové peníze na kampaň i na milenky.

cres

Čtěte ZDE: Přesné vyjádření reality Česka: MafiaSTÁN. Kauza k zakrytí mnohem horších zvěrstev? Balancování na hraně války. Proč chtěli Britové unést Lavrova? Utažené plynové kohoutky a návrat před Husáka. Velký krach jako vítězství? Když mečem ne…

Potíž je ovšem v tom, že jde o tolik miliard, že stojí za to to i vyšetřovat, zajímá to politickou konkurenci,… a protože hoši neznají míru, časem začnou být příliš sebejistí a neopatrní, pak se někdo někde prořekne, policie nasadí odposlechy, a nakonec to vždycky praskne.

Prostě nuda. Dělají to víceméně všichni s různou mírou šikovnosti. Dokud někde budou koncentrované velké peníze, budou tam také různí Dalíčci, Šloufíčci, Redlíčci, Hlubočci a další podnikatelé. Jestli si někdo mezi voliči myslí, že byznys dává peníze na politiku z ušlechtilých důvodů, tak by se měl nechat vyšetřit. Vždycky je to investice. Vždycky se to nějak musí vyplatit. Ti nejbohatší si zařídí zákony na míru, ti méně bohatí prostě kradou jak straky.

archala

Čtěte ZDE: Tři prosté otázky k naší (neuvěřitelné) současnosti: Je to realita? Jak to, že nám jdou po krku už zcela nezakrytě? A proč si to necháváme líbit? Šifra Z+H+O-K. Odpověď, kterou nelze publikovat. A přece je prostá jako… Kafka

K tomu mám vidlácky jen pár poznámek:

Všimněte si prosím, že celá kauza se táhne už dlouhá léta, ale žádný náš investigativní intervijuk o tom nepsal, nevěděl, netušil, neřešil. To museli až policajti, když měli plné šanony přepisů z odposlechů a vyšlo jim to stejně dobře jako s Rathem. Pak teprve si všichni novináři vzpomněli, vytáhli další kontakty a odrovnali Gazdíka, zřejmě i Polčáka, a seznam určitě ještě není konečný. Prostě když jsou u moci ti správní, tak naše mééédia drží basu a začnou se věnovat své práci – až když už to nejde jinak.

Jo, kdyby šlo o Babiše nebo Okamuru, to by byla jiná práce. Tam se intervijuci snaží i u naprostých banálností. Jako že si Babiš zcela podle zákonů koupil ve Francii nemovitost nebo že si projekt přizpůsobil dotačnímu titulu, aby mohl čerpat.

Co bude dál? Podle mě nic. Fialovi musí být naprosto jasné, že si nemůže dovolit žádné zaváhání, protože předčasné volby by prostě projel. Proto odpustí všechno, přehlédne všechno, přizpůsobí se, nějak to okecá, bude situaci pečlivě sledovat, a pak vyšle veřejnosti jasný signál. Nemá jinou možnost.

telesa

Čtěte ZDE: Smějí se nám do (vyděšených) tváří: Horních deset tisíc je za vodou. My ostatní se začínáme brodit ke zkáze. Píše Fiala scénář Švejka č. 2? Hokejové mistrovství NATO? Dohnat a předehnat, jako vždy. Kdo se bude smát naposled?

Pořád je tu opozice, které má přes devadesát poslanců a stačí relativně malá odbojná skupina mezi těmi vládními a vše může být jinak. Babiš by si takovou věc užil naprosto dokonale a nedivil bych se, kdyby už navazoval kontakty třeba s KDU, která zase jednou zjistila, že vlezla do spolku s dokonalými asociály a pokud s nimi zůstane příliš dlouho, hodně se od nich ušpiní. Zároveň všichni víme, že KDU je děvka, která jde s každým a nemá s tím problém.

Stejně tak tu máme Piráty, kteří v současné době mají dva největší tragédy české politiky…, a to je co říct, protože vyniknout vedle Fialy s jeho jasnými signály, Pekarové s jejím prodejem Budvaru, Gazdíkem a jeho kontakty s korupčníky, Nekulou, který rozvrátil české zemědělství, a Síkelou, který právě rozvrací zásobování elektřinou a plynem, vyniknout vedle takových borců, to je fakt hodně těžké. Lipavskému a Hřibovi se to ovšem velmi úspěšně daří (mimochodem – všimněte si, jak přesně Zeman Lipavského odhadl).

20220420171418 ceskol

Čtěte ZDE: Na prahu bídy: Proč Fiala tak usilovně maká na likvidaci českého zemědělství? Neschopnost? Ne, bruselský plán úplné kolonizace ČR! Le Penová na to jde opačně. Sankce proti Rusku nám pak dají zlatou ránu. Chleba brzy za stovku

K tomu Rakušan s Piráty vyjebal ve volbách…

Bartoš a spol. se teď zoufale snaží, aby to nevypadalo, že byl s Vykulencem někdy v koalici. Těm musí být jasné, že jsou definitivně v háji, že pro ně politika končí a že na dlouhé roky zavřeli cestu pirátství v naší zemi.

Petru Ihorovičovi Fialenkovi není co závidět. Aby udržel vládu, bude se pěkně muset umazat od starostovského hnoje. Ne, že by se ekloval, ale ono to bude smrdět ještě mnohem víc, než to smrdí teď. Košile je ovšem bližší než kabát a tak si myslím, že to ustojí.

Dovolím si na závěr dát jednu radu opozici. Sice si nemyslím, že to vyjde, ale nevíte, co všechno má policie ještě v šuplíku a co nám na Vykulence vytáhne. Mohou být volby… Je nejvyšší čas, aby Okamura a spol. začali slibovat. Vyvést nás z války, vyvést energetiku z lipské burzy, dávat každý měsíc pětitisícový příspěvek na dítě… Babiš to brzy udělá. Protože on ví, co lidi chtějí. Myslet na státní rozpočet v podmínkách pětinásobného zdražení energií, evropských zelených experimentů a rozvrácení průmyslu je poněkud zbytečné. I ten Filala to pochopil a rabuje, jak jen to jde. Pokud Okamura v tomto ohledu nebude slyšet, tak prostě dopadne jako obvykle.

Pád přijde každopádně, ale bude velký rozdíl, jestli vláda těsně před katastrofou rozdávala polívku nebo vydírala daně.

Zdroj : Protiproud

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
23. 6. 2022 01:51
Ohodnotit příspěvek :
     

A vrbení zdárně pokračuje…

Ladislav
23. 6. 2022 05:50
Odpovědět  VAL

Jak dlouho ještě budeme snášet tyhle fašisty? Fašismus už ani neskrývají, Gebls24 už jede 24 hodin nonstop!

Ladislav
23. 6. 2022 07:18
Odpovědět  Ladislav

Ještě se zeptám? Kam zmizel ten spolek financovaný cia, milón chcanek pro „demokracii“?

ZMann
23. 6. 2022 08:26
Odpovědět  Ladislav

Ten teďka dělá mrtvého brouka, ale určitě o něm ještě uslyšíme, to je taktika chazarské mafie.

Pavel K
23. 6. 2022 09:33
Odpovědět  ZMann

😂 😂 😂 👍

Lukas
23. 6. 2022 13:43
Odpovědět  Ladislav

Včera 22.6.1941-2022.. 81 jar a dezinformační veřejnoprávní vysíračka … 20:00 hod..Kydy a signály Petra Mlčocha…

photo_2022-06-22_07-47-54.jpg
Jar
23. 6. 2022 15:43
Odpovědět  Ladislav

Tak dlouho,dokud se opět pravidelná armáda z východu neprožene celou evropou.Možná.Zatím ale na náš ssbandistán kašlou,ať si prý sežerem,co jsme si uvařili.Ale kvůli satanistům už začnou od konce srpna rozmísťovat odvetné mezikontinentální rakety Sarmat v počtu 50 kusů. Přitom bandistán ss gebls24 jede jako flašinet od chocholouška.Nesvéprávní ve vládě,tak jak si je ovce a opice za misku žrádla a možnost si koupit ojetinu odhlasovali.

janle57
23. 6. 2022 09:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Osobně chci věřit tomu,že přichází doba,kdy Okamurova SPD,lidé okolo právníka
Rajchla,Trikolóra a všechny další vlastenecké subjekty se spojí a dostanou konečně
na podzim lidi do ulic a společně zametou s touhle provařenou vládnoucí sebrankou
a jejich „evropským“ přikyvovačem, slovenským národním hrdinou Babišem.

vlasta
23. 6. 2022 13:07
Odpovědět  janle57

Nejsi náhodou ten janek co to hodil tůhle té falešné pětikolce ?

janle57
23. 6. 2022 18:00
Odpovědět  vlasta

Volím SPD,pokud to chcete slyšet a také nevolím Babiše,který je patrně
Váš chcíplý kůň

igor
24. 6. 2022 10:27
Odpovědět  janle57

A nezdá se vám SPD už provařená taky ? Lavíruje a propočítává dopředu. Jasnou zprávou pro mě byla skutečnost, že se podvolili do jednoho a POSLUŠNĚ nosili roubíky po celou dobu.Protože je to prý nařízené. V tom případě měli můj obdiv a body pouze bojko a volný.