Všední dny izraelského apartheidu

Všední dny izraelského apartheidu.

To, co se nyní děje v Jeruzalémě a v pásmu Gazy, se zdá být zoufalým pokusem Netanjahua o zachování funkce předsedy vlády kvůli jeho neúspěšné vnitropolitické situaci, která vyžadovala provokace s vystěho-
váním Palestinců a útokem na muslimské věřící poblíž mešity Al-Aksá, aby vyprovokoval Palestince k reakci a prezentoval případ jako „izraelskou sebeobranu“ a pod heslem „shromáždění proti vnějším agresi “ dosáhnout takové vládní konfigurace, kde by Netanjahu mohl zůstat předsedou vlády, a vyhnul se hrozícímu soudnímu procesu kvůli korupci, který začne po jeho odchodu z funkce.  
https://www.gazeta.ru/politics/2021/05/ 08_a_13586012.shtml

Neochota opustit moc a strach z trestního stíhání bude Netanjahua nadále tlačit k takovým krvavým provokacím. Jak v Palestině, tak v Sýrii.

Toto schéma se navíc neopakuje poprvé uprostřed vnitropolitických krizí v Izraeli, když se mezistranickou slepou uličku, která brání sestavení vlády nebo tlačí Izrael k příštím předčasným volbám, snaží vyřešit pomocí agresivních akcí proti Palestině nebo Sýrii, pomocí nichž se Netanjahu snaží řešit vnitřní problémy.

Na titulní fotografii je cena této politiky – zavražděné děti v pásmu Gazy (Palestinci tvrdí, že zemřelo 15 dětí, zatím byly potvrzeny 4 děti). A to navíc k událostem v Jeruzalémě, kde počet obětí přesáhl několik set.

Když Hamas začal střílet rakety na Izrael v reakci na perzekuci Palestinců v Jeruzalémě, Izrael to okamžitě odsoudil jako „nevyprovokovanou agresi“. 

Úplně stejně jako svého času „německé velitelství ve Varšavě odsoudilo odpor ve varšavském ghettu, kde se židovští teroristé odvážili ohrozit životy občanů Říše.“

Současně, když řada zemí, od Spojených států a Turecka po Jordánsko a Saúdskou Arábii, vyjádřila znepokojení nebo odsoudila izraelské krutosti v Jeruzalémě, Izrael zaujal postoj, že nikdo by si neměl dovolit odsoudit Izrael za to, co tam dělá. Ani zde nic nového.

Obecně, politický režim Netanjahua existující v Izraeli, který podporuje režim apartheidu proti Palestincům, se ve své podstatě liší jen málo od režimu, který existoval v Jižní Africe. 

Z historického hlediska není pochyb o tom, že dříve či později také skončí, protože stejným rasistům v Jižní Africe v 70. a 80. letech se také zdálo a také si mysleli, že stávající stav bude trvat věčně. 

A jaderná bomba a nejmocnější ozbrojené síly v Jižní Africe jim nepomohly.

Více fotek zde:
https://bit.ly/3y1yojq

sdíletj na