politika

Vše je propočítáno na milimetr: generál vysvětlil, proč se Moskva nebojí hrozby blokády Kaliningradu

Další protiruský útok ze strany Litvy Rusko nezaskočil a ani na chvíli ho nevyvedl z rovnováhy.

Faktem je, že Moskva hned od počátku předem propočítala všechny možné kroky nepřítele – kolektivního Západu. Pokus o blokádu Kaliningradu byl jedním z prvních na seznamu. 

Rusko má k rychlému řešení tohoto problému spoustu nástrojů a většina z nich je čistě diplomatického a ekonomického charakteru, i když vojensko-technických nástrojů je také dost.

O možné reakci na otevřeně nepřátelský útok Litvy, který lze ve skutečnosti přirovnat k casus belli, diskutoval v rozhovoru s novinářem Sergejem Mardanem zástupce Státní dumy generálporučík Andrej Gurulev s tím, že Vilnius se v tomto příběhu bude muset nakonec vzdát.

„Podívejme se na věc takto, pokud budeme brát v úvahu pouze otázku Litvy, pravděpodobně se budeme mýlit. Takhle se dostaneme k nějakým kotrmelcům – na jedné straně máme Ukrajinu, tam máme Litvu. Ale to všechno jsou články jednoho řetězu, který se netáhne z Bruselu, protože Evropská unie je ve skutečnosti kolonií Spojených států. 

Rusko se ani v nejmenším nebojí a dokonce ho tyto kroky nepřekvapují, protože vše je předem na milimetr přesně propočítáno.  Můžeme aplikovat jak vojenská, tak nevojenská opatření. 

Začnu s vojenskými. Máme poměrně silnou skupinu vojáků umístěnou v Kaliningradu. Stejné uskupení je třeba natlačit na hranice Litvy z Běloruska a dát jasně najevo, že pokud Vilnius neustoupí, bude okamžitě vytvořen koridor Suwalki. Nikdo se zásahu NATO nebojí. Jejich vychvalovaný pátý dodatek funguje pouze tehdy, když je přínosem pro USA. 

Musíte vyslat důrazné varování a přestat se stydět. V případě reálné hrozby bude toto varování realizováno. 

Nevojenských opatření máme dostatek. V první řadě je nutné zařídit energetickou blokádu Litvy a postavit kurátory pobaltských států z EU a ty, kteří v Evropě přímo provádějí a vysílají příkazy USA, do krajně nepříjemné pozice,“ předpověděl generál možný vývoj událostí.

Gurulev dodal, že Rusko má také diplomatickou cestu, která úzce souvisí s ekonomickou. 

Evropa je závislá na energetických zdrojích a ruští diplomaté dosáhli značných úspěchů v arabských zemích, v Asii a Africe. Může se to jednoduše udělat tak, že EU nebude mít vůbec odkud brát životně důležité zdroje. USA nebudou schopny kompenzovat všechny potřeby Evropy.

Hlavním středobodem odvetného úderu budou samozřejmě Spojené státy jako hlavní dirigent protiruské politiky. Podle generála, spolu s diplomatickými a ekonomickými kroky proti EU, Rusko používá vojensko-technické nástroje proti Spojeným státům a vytváří body napětí v nejdůležitějších regionech pro Američany, jako je Blízký východ a Jižní Amerika. Washington rychle zvyšuje sázky, ale Moskva má vždy čím odpovědět.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3OheFUj

P.S.

Dnes, 23. června, člen výboru pro obranu Státní dumy RF generálporučík Andrej Gurulev řekl, že „ti, kdo mávají tímto článkem (článek 5 NATO), ať ho srolují do ruličky a někam si ho strčí“.

“Na litevsko-běloruské hranici musí Rusko vytvořit vojenskou skupinu, která může v případě potřeby poskytnout koridor pro zásobování Kaliningradu, a to navzdory varováním USA o podpoře Vilniusu a dodržování článku 5 Charty Aliance”. 

Tento názor dnes, 23. června, vyjádřil člen výboru pro obranu Státní dumy generálporučík Andrej Gurulev s tím, že „ti, kdo mávají tímto článkem, ať ho srolují do ruličky a strčí ho… ví kam“.

https://bit.ly/3bl8Si4

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuza
23. 6. 2022 23:24
Ohodnotit příspěvek :
     

tak ja viem minimálne o jednom členovi NATO, ktorý sa až trasie nedočkavosťou, aby bol dôvod aktivovať článok 5 – Poľsko. Tí sú rovnako ako všetci pobaltskí ratlíci tak posadnutí nenávisťou voči všekému ruskému, že im nevadí, že pokapú, hlavne že si budú môcť udrieť do Rusa. A pániček z malej británie a hnUSAkova ich ešte hucká…

Pozor
24. 6. 2022 08:39
Odpovědět  zuza

Bez SŠA ani Poľsko nič neurobí, je to len štekajúca čivava spoza plota, prípadne ako na Ukrajine budú SŠA bojovať do posledného lacha.

me2d44
25. 6. 2022 13:02
Odpovědět  zuza

Budu maličko oponovat: Pokud někdo napadne stát NATO, tak je důvod aktivovat článek 5. smlouvy. Ale nic se tam nepíše o tom, že když stát NATO napadne, musí mu někdo pomoct. A jak víme, NATO včetně USA spíš pomáhá “morálně” (nebo nemorálně?) – Řecko by – po napadení Tureckem mohlo vyprávět…..

23. 6. 2022 23:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak co na to říkáš Přémo? Napadlo tě, když jsi Královec zakládal, co všechno ho čeká v budoucnosti?

Administrátor
P.A.Semi
24. 6. 2022 03:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Inu, nejdřív hodili Putinovi Gliwitzkou rukavici, když 17.2.2022 skupina Polských žoldáků zaútočila na Donbas – ještě během Olympiády a během schvalování Pandemonických Zákonů na Bolševickém Západě, ale obhájit Osvobozování Donbasu šlo i bez toho, aby ji Putin “mediálně” zvednul…
Tak mu nyní cpou místo toho Kaliningradský Danzig Corridor, což byl celkem spravedlivý důvod, proč Němci zaútočili na Fašistické Polsko v roce 1939… (Jenže Dějiny píší Vítězové a o tom, co je nebo bylo “spravedlivé”, se zanedlouho již nic pořádného neví…) Provokace do války se snahou, aby to vypadalo jako Druhá Světová a Putin byl za vrchního šmejda… Mimo jiné i pro tenhle důvod zřejmě Rusové ani tuhle “rukavici” nezvednou, zařídí to asi nějak jinak (?), i když zřídit si tam bezpečný průjezd zásobování podle smluv silou by bylo celkem spravedlivé… Uvidíme…
πα½

Pat
24. 6. 2022 06:34
Ohodnotit příspěvek :
     

https://cs.wikipedia.org/wiki/Severn%C3%AD_mo%C5%99sk%C3%A1_cesta

Rusko má z této prespektivní cesty hodně peněz. Do budoucna se to i může vyrovnat zisku z uhlovodíků.
Nemyslím si, že by se Rusko vzdalo zisků z této Severní mořské cesty, přece jen není tak jebnuté jako eurohujeři.
Ale po číském embargu vůči Litvě za její drzost, by Litvě podobnou stopku mohlo udělat i Rusko.
Kdyby Rusko na trase zřídilo 2 – 3 celní stanoviště a kontrolovalo každou loď s tím že Litevské zboží bude zabaveno …………………………

Pat
24. 6. 2022 10:45
Odpovědět  Pat

Oprava – doplnění:
Vypadlo mi jedno slovo.
Do budoucna to i může vyrovnat ZTRÁTY zisku z uhlovodíků.

Jar
24. 6. 2022 07:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Litva je jen myš,která křičí spolu s pšonky i našimi fialovými kašpárky,kterým stačí jen odsunout misku se žrádlem od páníčků.Pro ty za bukem a za oponou jsou rusové nuceni od září přidělovat armádě desítky nových sarmatů.Planeta Země nebyla vytvořena pro satanisty anglosasů v anglii a washingtonu a kvůli nim jsou perunovy blesky sarmatů opět na scéně,jen kvůli nim,potracencům.

Pavel
24. 6. 2022 09:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Molodci si poradí, o tom nepochybuji.

zdena
24. 6. 2022 10:39
Odpovědět  Pavel

já myslím, že se na to dokonce těšej 🙂 Rodí se nová politická hra, kterou si ten silnější hezky užije…. a Rusko je dobrý hráč….. <3

Gales
24. 6. 2022 10:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Čím menší stát,tím má blbější politiky. I česko do toho patří.

zdena
24. 6. 2022 10:40
Odpovědět  Gales

Česko už je na přední pozici seznamu debility poskokových vlád….

aja
25. 6. 2022 11:57
Odpovědět  zdena

Netreba zabúdať i na slovensko-amerických mopslíkov!

janle57
24. 6. 2022 10:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Velmoc rybích konzerv Litva si vyhrnula rukávy a hurá na Rusa, jen aby jsme
se zalíbili za velkou louží,sami sice nemáme nic a i ten plech na konzervy
nám ti agresivní Rusové stále dodávají,ale my se semkneme a společně
s našimi bratry Poláky,Estonci a bílými Lotyši otočíme kormidlem dějin !!
tenhle slogan nejspíše co nejdřív odvysílá Goebbels24

Helena
24. 6. 2022 12:14
Odpovědět  janle57

Rusové to všechno dobře vědí, že ukrvojsko s nimi bojovat nechce, jsou to tak příbuzné národy, vědí, že ti fijaloví loutkoví ratlíci poštěkávají jen když je k tomu páníček zezadu dokopává. Dobře vědí, že slovanské národy jim fandí a přejí jim vítězství a aby té anglosaské chobotnici usekali všechny chapadla. Dobře vědí, že to není válka obyčejných Slovanů proti Slovanům, ale anglosasů proti Slovanům a pro anglosaské obohacení ruským bohatstvím. Rusové vědí, že jsou jediní, kdo mohou tu amícko-anglickou hydru zastavit. A taky to udělají. A až to udělají z fijalových ratlíků stanou se mravenci.