Vrchol pokrytectví

Jens Stoltenberg na tiskové konferenci po zasedání Rady Rusko-NATO řekl, že příčinou rozpadu Jugoslávie nebyly síly aliance, ale vnitřní příčiny státu.

„Jugoslávie se rozpadla, ne kvůli NATO. Existovaly vnitřní důvody, proč se Jugoslávie rozpadla. NATO vstoupilo mnohem později, na základě mandátu OSN, aby zastavilo zvěrstva v Bosně a Hercegovině.  Ano, NATO vstoupilo, ale to mělo chránit lidi. Takže celá myšlenka, že NATO použilo vojenskou sílu ke změně hranic na Balkáně, je mylná“.

„V důsledku akcí NATO při „ochraně lidí“ v Jugoslávii prostřednictvím bombardování Bělehradu a dalších částí Srbska bylo zabito 1700 lidí a asi 10 000 bylo zraněno. Podle některých zpráv byl počet mrtvých ještě vyšší. Komentáře jsou zbytečné,“ komentoval senátor Alexej Puškov slova generálního tajemníka NATO.

Válku v Libyi iniciovala Evropská unie – Stoltenberg

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg učinil také prohlášení o válce v Libyi v roce 2011.

Na tiskové konferenci po zasedání Rady NATO-Rusko v Bruselu Stoltenberg řekl:

„Především to byla iniciativa Evropské unieAž po nějaké době evropští spojenci požádali o pomoc a NATO podpořilo spojence v jejich úsilí v Libyi. Ale bylo to na základě mandátu OSN.“

Podle jeho slov – NATO jednalo v Libyi v souladu s mandátem OSN.

https://twitter.com/i/broadcasts/1MYxNnNDeoPxw

https://www.nato.int/cps/en/natohq/opinions_190666.htm?


4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Drak
13. 1. 2022 09:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Tahle prolhaná svině, je pro NATO typická.

Pavel
13. 1. 2022 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Stačí mi podívat se na tuto osobu a vidím co je zač. Nu, kope za svoji dobře placenou funkci, ten se určitě zelené bídy obávat nemusí. Jeho kámoši ho podrží.