Volebni podvody

Ladislav Větvička

V životě lidi to už tak chodi, že když se vam cosik nepodařilo, buch vam dava nove a nove přiležitosti, jak to překonat. Pokud to nepřekonate, bude vam to vracat furt dokola v ruznych obměnach.

Mezi fungovanim člověka a fungovanim naroda neni z tohoto uhlu pohledu žaden rozdil.

Pokud se narodu cosik nepovede, bude dřive nebo později postaveny před podobnu situaci, aby to mohl napravit. A bude se to opakovat tak dluho, dokud se mu to nepovede. Anebo ho to nezniči. Třeba susedni Němci robi tež dokola stejne chyby, že…

V předchozim blogu su popsane okamžiky, kdy nam byly nabizene možnosti reparatu za “nebojovani” na podzim roku 1938. Všechny okamžiky zme bohužel nejenom propasli, ale ještě se chlubime tym, že zme se nemohli branit nastupu komunystu, bo byli silnějši, nemohli zme se branit nastupu normalizace, bo to nešlo a cpeme děckam do hlav, že stači dva tydny cinkat kličama a nepřitel se da na utěk tajak křižaci před husitama.

Nevadi. Brzy budeme postaveni před dalši zkušku, kdy se budeme muset rozhodnut mezi podvolenim nebo odporem.

Ještě je tu ale jedna věc, keru nam buch furt dokola dava zežrat a my furt a furt nejsme schopni odmitnut podvody, kere se opakuju snad před každyma volbama, aji když tady už vidim světlo na koncu tunela.

1990 Afera Bartončik: Začalo to hned při prvnich svobodnych volbach v roce 1990, kdy těsně před volbama, přes tzv. moratorium vystupil šef minysterstva vnitra a obvinil šefa ČSL ze spoluprace s StB. V te době se nerobily pruzkumy miněni tajak dneska, kdy si každa strana može kupit pruzkum.

Tehdy podobny pruzkum mělo k dyspozici pravděpodobně enem OF a z něho vyplyvalo nebezpeči vysokych preferenci lidove strany a tym padem by OF neziskalo nadpolovični většinu. Lidova strana tak byla pravděpodobně velice važně poškozena, přesna čisla ovšem nelze dohledat. OF po tomto utoku nakonec ve Sněmovně lidu obdržela nadpolovičnich 53%, druzi komunysti 13% a lidovci skončili až třeti s 8%.

1998 Afera Havel: Ku znovuzvoleni VH českym prezidentem chyběl jediny hlas, bylo třeba jednat. Shodou okolnosti to byl pravě hlas protikandydata Mirka Sladka, kery byl nedluho před volbu zavřeny do vazby za rok stare “nevhodne” vyroky proti Němcum a nebylo mu dovolene hlasovat ani ve vazbě. Ve vazbě nakonec stravil 17 dnu za rok stary vyrok na jakesik demonstraci, že “Němcu zme ve valce zabili malo”. Propuštěny byl tři dny po volbach a v naslednem sudnim procesu byl osvobozeny.

2006 Afera Kubice: Těsne před volbama vystupil jakysik policajt v parlamentu a na lavici zanechal zpravu, kera se proflakla do veřejnosti, přestože tam neměla co robit. Vysledkem byl pokles preferenci ČSSD, diky čemuž se vudce strany Parubek nestal premierem.

2017 Afera Lithium: Těsně před poslednima volbama se odevřela afera se zasobama jakehosik podivneho kovu, jehož největši světove zasoby se schovavaju u nas pod Cinovcem a bez kereho by svět neměl baterky. Afera vyšuměla už v době voleb, po nich si na ňu už nikdo nevzpomněl a dneska je každemu jedno, kdo vydrancuje naše podzemi.

2021 Afera Francuske baraky:
 Těsně před volbama přinesly mezinarodni agenti zpravu o tym, že si slovensky premier česke vlady někdy před třinacti rokama přesunul prachy do zemi s nižšim zdaněnim, a kupil si jakesik baraky u mořa.

Vysledky voleb su deprem před nama, ale zda se, že manypulatoři voleb se nejenže spletli, ale navic aji hrubo přestřelili. Vzhledem k temu, že lidu je uplně jedno, jestli kdosik “zneužil” 50 milionu korun z jakychsik bruselskych dotaci na jakesik hnizdo anebo ni, jakasik pseudoafera s nakupem baraku je už uplně pod jeho rozlišovaci schopnosti. A tak se spiš obavam teho, že namisto problemu pro Babiša to bude znamenat jeho vyrazne navyšeni preferenci a vubec bysem se nedivil, kdyby dosahnul třicitky.

Zda se tedy, že v otazce ovlivňovani voleb si už narod česky vytvořil dostatečnu odolnost.

Kež by tak temu bylo aji v podsunovani teho, že naš boj je zbytečny a marny.

https://bit.ly/3BtAXvY

sdíletj na