politika

Volby přesně za týden: Jsou klíčové? Nebo platí “Twainova břitva”? Podaří se Fialovým hrdlořezům udržet palebná hnízda? Vrátí milión podvedených úder falešnému systému? Koho volit? Máme doporučení!

16. 9. 2022

Petr Hájek se sice vnitřně kloní spíše k “Twainově břitvě”, ale za situace totální krize způsobené Fialovou bruselskou Pátou kolonou je přesvědčen, že možnost zasadit systému první ránu přichází právě teď – a přináší důležitý dokument k orientaci nepodvoleným voličům nepodvolených

O všech volbách se říká, že jsou “klíčové” – zvláště jde-li o volby všeobecné (parlamentní). Přesněji řečeno tuto mantru občanům vsugerovávají před volbami režimní média a politická uskupení, aby zvýšili jejich motivaci k účasti. Na druhé straně je jiná známá mantra, jejímž autorem je slavný americký spisovatel Mark Twain: “Kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali.”

A to dospěl k tomuto (spíše realistickému než skeptickému) bonmotu v zemi, kde odjakživa praktikovali většinový volební systém (vítěz bere vše). Ten dává teoreticky přece jen poněkud větší šanci, že program, s nímž jde kandidát (strana) do voleb, je myšlen alespoň trochu vážně a je lépe kontrolovatelný. Zatímco německý systém parlamentně – kancléřský, který si nechala vnutit většina evropských států – vede nutně ke koaličnímu vládnutí.  Programy pak jdou “do kytek”, zbývají výmluvy typu “nemohli jsme, protože koaliční partneři…” atd. – však to známe už více než třicet let.

Kdy platí obě mantry? 

A to už vůbec nemluvíme o tom, že režimní “volební inženýři” stanovují různé hranice pro vstup do té které volené instituce (u nás pro jednotlivé politické subjekty obvykle 5 % získaných hlasů), takže celé velké skupiny (a jejich zájmy) nejsou v politické praxi pak vůbec reprezentovány: Propadnutí miliónu hlasů z loňských parlamentních voleb právě manipulaci s volebním systémem je zvlášť drtivým vykřičníkem. Jen proto se k moci mohli dostat “uchvatitelé” v podobě Fialovy bruselské pětikolky. 

1 1

Přesvědčivý příklad faktu, že v tomto vrcholně nespravedlivém volebním systému je vítěz snadno zlikvidovatelný “spiknutím trpaslíků”, kteří se navzdory programovým protikladům spojí, a vytvoří parlamentní většinu – a vládu. V našem případě se proto stalo, že obě shora zmíněné mantry platí současně: Šlo o klíčové volby, které vskutku změnily naši i tak (po covidu) nelehkou situaci v tragickou: Výrazná menšina voličů prosadila, že se řítíme do propasti – přesně podle záměrů bruselských globalistických elit.

Ale platí i Twainův povzdech, protože kdyby loňské volby byly spravedlivé, a dostalo se respektu názoru jednoho miliónu “škrtnutých”, musely by je prostě zakázat – protože by skutečně mohly něco změnit. Ale protože zakázat volby kvůli formální fasádě demokracie (lidovlády – výsměch v samém pojmu) nemohou, udělají to jinak: buď manipulací s volebním systémem (evropský případ), nebo rovnou brutálními volebními podvody (případ prezidentských voleb v USA).

2

Nechtěné výjimky

Zdálo by se tedy, že pravdu mají ti, kteří na volební účast zcela rezignují, mávnou rukou, a starají se raději o své bezprostřední individuální potřeby. Není to ale tak jednoduché. Dokonce i u nás manipulace dospěly do stavu, že se manipulátorům jejich záměry sem tam trochu vymkly z rukou (a než to zazáplatují další manipulací, je možné “díry v systému” využít). Jeden z mnoha příkladů platnosti zákona Žádný plán nikdy (zcela) nevyjde.

Volba prezidenta republiky se stala většinovou poté, co volba parlamentem nedokázala zabránit, aby se Václav Klaus stal dvakrát za sebou hlavou státu – navzdory absolutnímu odporu bruselské Páté kolony, mocné a bohaté. A tak si soudruzi usmysleli, že stvoří jinou metodu, jak na Hrad dostat své koně – v absolutním přesvědčení, že mediální armády a sorosovské “neziskovky” na zmáknutí voličské většiny stačí.

Nestačily. Opět podvakráte. Jednak brutální kampaně byly tupě “přestřelené” (proti Miloši Zemanovi, ve prospěch tu Schwarzenberga, tu Drahoše), jednak začal fungovat fenomén internetových svobodných médií (a k Protiproudu se v posledních deseti letech přidaly další “alternativní” weby). 

3

Důležitý nesmysl

Druhou výjimkou je Senát. I do něj se volí většinově – i když samozřejmě stejně zprzněně jako v prezidentské volbě, takzvaně dvoukolově. Tedy ne, že vyhraje ten, kdo získal nejvíc hlasů. Ale pokud jich rovnou nezíská přes polovinu (v praxi téměř nemožné), následuje “druhé kolo”. Je to tak opět proto, aby se proti nechtěnému vítězi mohli srotit “trpaslíci” – disciplinovaní voliči Páté kolony – a pár stovkami či tisíci hlasy dostat do Senátu svého člověka.

Vychází to z předpokladu, že voliči “mlčící většiny” ke druhému kolu tolik nechodí (první je obvykle spojeno s komunálními či krajskými volbami, které je přece jen trochu víc zajímají, protože jsou blíže jejich praktickým srozumitelným zájmům). Výsledkem pak je prakticky totéž, jako “miliónový propadák” z loňských všeobecných voleb – jen v malém, protože roztříštěném do několika desítek obvodů. 

Senát je samozřejmě zbytečné (a drahé) těleso. Do ústavy se dostalo jako trafika pro poslance Federálního shromáždění, aby “posvětili” rozdělení federace, a nemuselo se konat referendum, jež by (s pravděpodobně rozdílným výsledkem v Čechách a na Slovensku) způsobilo neřešitelný problém a možná i “jugoslávské” důsledky. Takže Senát bohužel máme – a pravidelně jej obsazuje bruselská (pražská, brněnská atd.) kavárna. A jak naposledy ukazuje případ Tchajwance Vystrčila, udělala si odtud “ostřelovací základnu”. 

4

Co s tím? 

A tady jsme u jádra pudla: Pochopí odpůrci “Fialové hrůzy” na Jihlavsku (kde Vystrčil opět za ODS kandiduje), že mají sílu tuto plastovou karikaturu politika kavárny skutečně “vystrčit”? Za Rajchlovo PRO tam proti Tchajwanci kandiduje doktor Tomáš Nielsen, který se tak skvěle osvědčil v boji proti covidové a vakcinační tyranii – a nyní může získat daleko silnější “palebnou pozici” vstupem do Senátu.

Pochopí totéž spolubojovníci v Brně – městě, kde za spojené síly SPD, Trikolóry a Moravany jde do voleb vynikající ústavní právník JUDr. Zdeněk Koudelka (vítěz řady anticovidových soudních pří a kmenový autor Protiproudu)? Nebo třeba v Olomouci, kde má šanci stát se senátorkou šéfka Trikolóry Zuzana Majerová, která stála a jasně promluvila na tribuně při nedávné stotisícové demonstraci za demisi Fialovy vlády? Tak bychom mohli pokračovat (a budeme, viz níže) skoro u každého postu, jenž má potenciál ze třetiny změnit obsazení Senátu.

Prostě – jsou to klíčové volby (totéž platí o těch současně probíhajících komunálních, ale tam je systém v manipulaci zatím pevnější v kramflecích), nebo ne? Nebo platí, že kdyby tyto volby mohly něco změnit, dávno by je zrušili?

Proniknout do Senátu letos zřejmě opravdu klíčové je. Obdobně je podstatné posílit v komunálu pozice národních sil – zvláště Okamurovy SPD a dalších relevantních subjektů včetně těch místních (v Praze třeba typicky Motoristé sobě Petra Macinky, kteří chtějí zastavit Hřibovy a Čižinského zrůdnosti na magistrátu). Už tím, že se na mnoha místech konečně dokázaly tyto subjekty shodnout na podpoře jednoho kandidáta, se cosi stalo.

Do senátních a komunálních voleb zbývá přesně týden. Je to málo, nebo dost – při opětovně úplné kroporátně-mediální blokádě těchto politických stran a hnutí?

Protiproudu ideově blízká Akce D.O.S.T. si dala práci a kandidáty velmi pečlivě z výše zmíněných hledisek “probrala”. Nabízí své doporučení, s nímž se i my v Protiproudu shodujeme:

5

Doporučení Akce D.O.S.T. k senátním volbám 2022

Akce D.O.S.T. ve svých veřejných vystoupeních již plných 15 let varuje před nešťastným vývojem české a evropské společnosti od svobody k ideologické kontrole, od prosperity k ekonomickému pádu, od míru a bezpečí k destabilizaci a ohrožení. Imperativ „D.O.S.T.“ v názvu našeho manifestu z roku 2007 byl výzvou k zastavení neblahého kurzu, stal se však hlasem volajícího na poušti. Hlasem, který byl odpovědnými politiky úmyslně přehlížen, mainstreamovými médii ignorován, politruky „pravdy a lásky“ umlčován a skandalizován. Hrozby, kterým bylo možné včas a efektivně čelit, narostly mezitím do obludných rozměrů všestranné krize, která dnes České republice hrozí.

V této situaci, na prahu událostí, jejichž vývoj je stěží předvídatelný, se odehrávají i letošní senátní volby. Předsednictvo Akce D.O.S.T. si uvědomuje závažnost chvíle, i fakt, že budoucí složení Senátu může hrát zásadní roli v osudu suverenity, svobody a důstojné existence občanů i celého státu. Dovoluje si proto v následujícím seznamu doporučit k volbě vybrané kandidáty pro jednotlivé senátní obvody a vyzvat k jejich volbě. Jde buď o osobnosti z řad signatářů a sympatizantů Akce D.O.S.T., nebo o vybrané kandidáty z různých politických stran a hnutí, u kterých lze důvodně předpokládat, že budou v nadcházejících nelehkých dobách hájit zájem národa.    

Nenechme se znechutit postoji vládnoucích politiků, ani pochybami o smyslu Senátu. Letošní senátní volby jsou důležitým krokem naší občanské a národní sebeobrany. Pojďme k volbám a dejme vybraným kandidátům svůj hlas!

V Praze 15. září 2022

Seznam kandidátů do senátních voleb v roce 2022 podporovaných Akcí D.O.S.T.

Volební obvod č. 1 – Karlovy Vary

Bedřich Šmudla  – PES                                                  

Volební obvod č. 4 – Most

Ing. Ivana Turková, Ph.D., MBA – SPD     

Volební obvod č. 7 – Plzeň-jih

JUDr. Daniela Kovářová –  NK                                                                    

Volební obvod č. 10 – Český Krumlov

Václav Mikeš – SPD                                                                        

Volební obvod č. 13 – Tábor

MgA. Miloš Zábranský – SPD                                                                      

Volební obvod č. 16 – Beroun

Michal Auředník – NEZ                                                                 

Volební obvod č. 19 – Praha 11

Dr. Ing. Milan Urban – SPD                                                                         

Volební obvod č. 22 – Praha 10

Mgr. Jiří Kobza –  SPD                                                  

Volební obvod č. 25 – Praha 6

JUDr. Petr Vacek  – PRO

Volební obvod č. 28 – Mělník

Ing. Bc. Ivan Noveský – PRO                                                       

Volební obvod č. 31 – Ústí nad Labem

PhDr. René Hladík, CSc. –  SPD                                                                  

Volební obvod č. 34 – Liberec

Svatopluk Holata – SPD                                                               

Volební obvod č. 37 – Jičín

Ing. René Franěk –  Svobodní                                                                    

Volební obvod č. 40 – Kutná Hora

Ing. Antonín Dušek – SPD                                                                            

Volební obvod č. 43 – Pardubice

MUDr. Jaromír Nosek – SPD                                                                       

Volební obvod č. 46 – Ústí nad Orlicí

Stanislav Ešner – ANO     

Volební obvod č. 49 – Blansko

Ing. Martin Sklář – Soukromníci

Volební obvod č. 52 – Jihlava

JUDr. Tomáš Nielsen – PRO                                        

Volební obvod č. 55 – Brno-venkov

akad. arch. Tomáš Kotas – SPD                                                                 

Volební obvod č. 58 – Brno-město

doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.  – Moravané, SPD, Trikolora                                 

Volební obvod č. 61 – Olomouc

Zuzana Majerová – Trikolora                                                                     

Volební obvod č. 64 – Bruntál

JUDr. Miroslava Hustáková  – Trikolora                                                 

Volební obvod č. 67 – Nový Jičín

Pavel Liška – SPD                                                                            

Volební obvod č. 70 – Ostrava-město

MUDr. Hana Zelená, Ph.D. – PRO

Volební obvod č. 73 – Frýdek-Místek

Gina Horylová – BOS                                                                     

Volební obvod č. 76 – Kroměříž

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová – NEZ        

Volební obvod č. 79 – Hodonín

JUDr. Vítězslav Krabička – SPD        

sdíletj na

31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
16. 9. 2022 23:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Pozice si pětikolka, ODS a Starostové především, udrží. Pro jejich voliče jsou tyhle politické strany menším zlem než ANO nebo SPD.

Masunta
16. 9. 2022 23:16
Odpovědět  Masunta

ANO, ovšem především D.O.S.T., PRO či Trikolóra nedostavají moc prostoru v klíčovém médiu – televizi, takže budou jen živořit v opozici. Zatím.

Gales
17. 9. 2022 09:59
Odpovědět  Masunta

Starostové jsou profláklí zlodějinama.

skeptik
17. 9. 2022 10:39
Odpovědět  Masunta

Jejich voliči jsou převážně Pražáci, kteří o každých volbách dokazují jak jsou mimo realitu.
Je tudíž pravděpodobné, že si v Praze své pozice udrží.
Proč Pražáci volí jako zfetovaní komedianti https://www.petrhampl.com/praha-voli/

Masunta
17. 9. 2022 14:49
Odpovědět  skeptik

To je známé.

Albi
17. 9. 2022 11:52
Odpovědět  Masunta

Možná u mnohých rozhodne peněženka/účet.

A dnes večer má prý premiér promluvit k národu. Není vyloučené, že bude lhát tak nehorázně, že se některým ty slepené oči otevřou.

Masunta
17. 9. 2022 14:54
Odpovědět  Albi

Fobrá úvaha, albi, ale velký vliv má i to, že pro mnohé jsou menším zlem ti z pětikolky než SPD nebo ANO. Ten projev Fialy bude demagogie z gruntu. Jistě tam zase zamotá, jak za problémy může rusko a nejdůležitější je, odstřihnout se of něho. A bude se chválit za zastropování cen energie, i když je to zastropované vysoko.

Teuton
17. 9. 2022 00:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Všimli jste si, jak se nás Ukroušové stále a pořád dokola snaží vtáhnout a zapojit do své války, se kterou, objektivně vzato, nemáme a nechceme mít nic společného ? Mám pro statisticky zprůměrovaného Vasyla jasný signál a zřetelné poselství : ” Vasyle, trhni si, tohle je tvůj problém a tvoje válka, je naše.” A pro fialové pětizmrdy mám také něco : Běžte už konečně DO PRDELE !

Albi
17. 9. 2022 11:54
Odpovědět  Teuton

Bohužel náš ukrajinský premiér má silnější hlas.

sergej
17. 9. 2022 00:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak záleží jak se “obratně nechají zdebilizovat masmédii oligarchu když pár vlastníky jsou prý ze tři stájí, kromě severní koree, číny a ruska a na klišé jakýchsi plátců je hodně naivní dávat. V kostce 75% nespokojených obyvatel u nás s tahy na ekonomii a životní úroveň obětí “falze flafisty aktuálně energošmejdů v direkci zájmu pondostanu kolonizovaných obyvatel výměny obyvatel kalergi by vlastně šestikoláci by neměli mít šanci s kejklířstvím ale zase se nechají nachytat na zavádějící slyntamory kteří obratem s mandátem otočí ze zištných důvodů absence morálky a proklamace obratem promění v opak jak už se stalo zvykovým počinem od pozvratu v adoraci neviditelné ruky trhu a že něco neštimuje už začíná docházet i nejzatvrzelejším vykladačům bájné ideologie která se nikdy ve svobodné soutěži nekonala z mnoha důvodů byť principála hegemona, imperialismu kapitálu – vítěz bere vše a tedy lapidárně řečeno pokud se z poloviny podaří proklamovaný zájem pro náš celek, bez zanášení zlatých vajec hospodářům jinde či globálním lichvářům proč si brát servítky když to tak je k defraudantům, no tak je to spásou pro zdejší takže takřka bez alternativy by suché počty zvažujících měli dát PRO víc jak půlku z uvážení ale principiální gramotnost není u zmítaných šmejdy zrovna silnou základnou na které mohou stavět prosperitu ke své škodě, žel.

Kdysi mi “jaromír napsal že píši skriptum kontinuum ale brutopýr by se slabikářem vyhozené edice pominutého tiskaře metal exta kozelce, píp.

Masunta
17. 9. 2022 06:56
Odpovědět  sergej

Přečetl jsem si i tvou druhou větu na 13ti řádcích. Dal jsem ti kladný bod.

Ondra Svec
17. 9. 2022 07:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímavé je, že SPD na jednu stranu říká, jak je Senát zbytečnej, a přesto se tam cpe. Korýtka jsou to dobrá. Jenom pozor na politické turisty typu Koudelky, léta poslanec a zastupitel za ČSSD. Je jich hodně.

AlenaM
17. 9. 2022 08:42
Odpovědět  Ondra Svec

V Liberci na druhém místě kandidátky SPD je dlouholetý bývalý zastupitel města za ČSSD, náměstek primátora, provařený Milan Šír, který náhle prozřel a vstoupil do SPD. Pravdu má zřejmě VK, který tvrdí, že SPD se stane stranou pro končící ČSSD

Pavel K
17. 9. 2022 14:13
Odpovědět  Ondra Svec

Aby ho mohli rozložit zevnitř musí tam být.

AlenaM
17. 9. 2022 08:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Svatopluk Holata, kandidát SPD v komunálních volbách: 2006 nezvolen do zastupitelstva Vratislavic nad Nisou za ODS, 2014 nezvolen do zastupitelstva Liberec za KDU-ČSL, a teď se stal členem SPD, https://volby.kurzy.cz/svatopluk-holata/kv2014/626649

PENNYS
17. 9. 2022 09:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Proniknout do Senátu???? a proč se tam ti politici všichni cpou když vědí ,že je z cela zbytečný a velice drahý??????
PROČ TI POLITICI SE RADĚJI NESNAŽÍ TEN Z CELA ZBYTEČNÝ PŘEDRAŽENÝ SENÁT ZRUŠIT?????NĚKDE JSEM ČETL ,ŽE SENÁT NELZE ZRUŠIT???
“VŠECHNO LZE ZRUŠIT- JEN KDYBY SE CHTĚLO”!

Gales
17. 9. 2022 10:03
Odpovědět  PENNYS

Nemusí ho rušit ale uzákonit to,že senátoři budou svoji funkci vykonávat bez náhrady.Jako funkci čestnou A pak už by se zrušil sám.A to by šlo,jenom chtít.

PENNYS
17. 9. 2022 11:23
Odpovědět  Gales

Gales:Máte pravdu byl by to rychlejší rozpad. A protože, tam všici chtějí jen pro rychlé prachy bez práce , zájem o senátní lavice je OBROVSKÁ .

Masunta
17. 9. 2022 10:07
Odpovědět  PENNYS

Psych psych… jakoby mezi diskutéry nestačili ti dva známí WIP psychouši. Čekám přízemní reakci nějakého tuctového omezence, že jsem psychouš. Mozečky jsou všude stejné.

PENNYS
17. 9. 2022 11:18
Odpovědět  Masunta

Masunta?????????????????????? to je ten KONFIDENT na kterého jsem upozornoval,s kterým jsem se střetával asi na 5 serverech????,TO JE jeden z NEJVĚTŠÍCH ZMRDU OD, RAK-ušákových donášeču
masunta nasazený od BISKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Masunta
17. 9. 2022 15:56
Odpovědět  PENNYS

Silný příběh… tak ty se setkáváš. Kdo by to byl řekl.

miro
17. 9. 2022 09:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím si že řada věci by šla k lepšímu kdybychom měli zákon o referendu tím by byla donucená vláda aby sloužila lidu,zrušil by se zbytečný senát,zakázali neziskovky,omezili by se zbytečné výdaje pro zahraničí,snížila by se administrativa,lidé by rozhodli jestli zůstaneme v EU,NATO ……. je toho celá řada a byla by snížená moc debilních politiků.

Pavel z Moravy
17. 9. 2022 10:11
Odpovědět  miro

Je to složitější, v tomto buržoazně tzv. demokratickém systému není šance něco změnit. Musí se změnit systém a nastolit jiné základní lidské hodnoty. Na to musí být ale společnost duševně vyspělá a tato to skutečně není, stačí zběžný pohled na chování lidu a je jasné, že ke skutečné změně je velmi daleko. Nic si nenalhávejme, nový Tábor zde se současnými generacemi nelze vybudovat.

Albi
17. 9. 2022 12:08
Odpovědět  Pavel z Moravy

Něco se mění – a bohužel to má šanci. Takové “dezinformaci” ale nikdo nebude chtít věřit, přestože ta teorie není nová ani tajná a dílčí výsledky jsou už pozorovatelné.
https://outsidermedia.cz/jestlipak-vi-stredni-trida-ze-velky-reset-je-frontalnim-utokem-k-jeji-likvidaci/

Pavel z Moravy
17. 9. 2022 15:27
Odpovědět  Albi

Dokud se životní propad nebude střední třídy dotýkat, do té doby budou hýkat s globalistickou plutokracií, protože ti nejchudší je nikdy nezajímali. To už ale s sebou nese kapitalistické zřízení. Tito lidé se starají pouze o svůj blahobyt, jsou zde sice výjimky, ale málo. Z velké většiny je to sobecká část populace, která není ochotna se o něco podělit s tím nejprostším lidem. Ono je to ale asi mnohem složitější, tyto generace vyrůstají v sobeckém prostředí a tato sobeckost jim je od mládí vtloukána do hlav. Už jsme jako v USA, kde plurál My je škodlivý, nosí se pouze Já, Já.

Masunta
17. 9. 2022 10:12
Odpovědět  miro

To chce Okamura. Bylo by možno odvolat i profláklé soudce, státní zástupce. A právě proto jej ostatní politické strany nepodpoří. Přímá demokracie především pravici nevoní. Ona už samotná demokracie je pro mnohé těžce stravitelná. Proto jsou i volební podvody. Volba po internetu přinese nový druh podvodu. Biden byl zvolen čistě na základě manipulací.

skeptik
17. 9. 2022 10:49
Odpovědět  miro

Jestli by nestačilo, kdyby lidi nevolili ty největší grázly. Jenže to by nesměly podléhat ideologické propagandě mainstreamu a být zaslepení.

Je mnoho takých, kteří dodnes věří lžím šířených korporátními závislými médii.

Který ministr financí nejvíc zadlužil ČR https://www.spisovatelskelisty.cz/stanislav-hudsky/ktery-ministr-financi-nejvic-zadluzil-cr/

ČR nezadlužili nejvíce socialisté, ani nějaké obecně levicové vlády, ale jednoznačně vlády ODS, KDU-ČSL a TOP09, které samy sebe definují jako pravicové. Proto vzbudil před více jak šesti lety tento článek takový rozruch. Protože do té doby si žádný novinář v ČR nedal práci si tvrzení pravicových politiků ověřit. Já si tu práci dal, a od té doby je to všeobecně přijímaný fakt. Dostal jsem za to pěkně za uši, pokusili se mě zlikvidovat, ale pořád jsem tu, konstatuji fakta a komu se to nelíbí, ať… se Bohu zaslíbí, či jak se to říká.
Pravicové strany tu vlády celá devadesátá léta, a i po roce 2000 měly dvě volební období na to, aby ukázaly, co umí. To, že končily pokaždé v hluboké krizi a propadu je skutečně jen a jen jejich vinou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
skeptik
18. 9. 2022 13:13
Odpovědět  scipio

Autor tohoto výroku je pan Hudský. Těmi socialisty očividně nazývá ty politické strany, které mají v názvu slovo sociální.