Vladimir Putin prodloužil o rok protisankce

Vláda Ruské federace byla pověřena, aby zajistila opatření k implementaci nové vyhlášky a v případě potřeby předložila návrhy na změnu doby platnosti protisankcí.

„Aby se prodloužil od 1. ledna do 31. prosince 2022, účinek určitých zvláštních ekonomických opatření stanovených vyhláškou prezidenta Ruské federace ze dne 6. srpna 2014 č. 560 <…>“, – uvádí se ve vyhlášce.

Tyto protisankce byly zavedeny v roce 2014 jako reakce na sankce proti Rusku.

Na základě tohoto dokumentu zavedla ruská vláda zákaz dovozu řady potravinářských výrobků ze Spojených států, Evropské unie, Norska, Austrálie a Kanady.

Vladimir Karasev se vyjádřil k dekretu prezidenta Ruska o prodloužení protisankcí.

Podle odborníka Vladimira Karaseva je to absolutně očekávané a logické rozhodnutí prezidenta Ruska. Zdůraznil také, že Rusko vždy zavádí pouze protisankce.

“Vždy provádíme obrannou politiku. A to nejen v ekonomice, ale také v zahraniční politice a v systému vojenského zastrašování. Západoevropské země a zaostalé země východní Evropy zaslouženě trpí důsledky svých unáhlených akcí, které byly přijaté na doporučení z Washingtonu,“ uvedl politický expert v komentáři pro News Front.

Karasev se domnívá, že Rusko díky uloženým sankcím pouze posiluje svoji pozici, používá metody nahrazování dovozu a aktivně rozvíjí zahraniční ekonomickou aktivitu v Asii, na Středním východě, v Africe a Latinské Americe.

“Předpovídám, že evropské země se skřípěním zubů odstraní protiruské sankce. Evropa chce jíst, ale lednice s jídlem je v Moskvě,“ shrnul.

https://bit.ly/3lMzURb
https://bit.ly/3hPVrqX

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
21. 9. 2021 14:53

Dobře Voloďa udělal, že protisankce proti kolektivnímu západu prodloužil, tak se s tou sebrankou musí jednat! A když my a další bývalé socialistické státy jsme tak neskonale blbí a lezeme těm západním gaunerům do řiti, tak dobře nám tak. Za blbost se vždy a všude platí.