nezařazenépolitika

Vladimir Putin používá zastaralý systém Windows XP

Daily Mail (Velká Británie) – Vladimir Putin používá zastaralý systém Windows XP, který není podporován od roku 2014.

Na oficiálních fotografiích Putin sedí u počítače ve své rezidenci v Moskvě.

– Z modrého panelu úloh je zřejmé, že se jedná o zastaralý systém Windows XP

– Společnost Microsoft již dávno ukončila svoji podporu a varuje, že používání této verze není bezpečné.

Podle fotografií je zastaralá verze systému Windows XP stále nainstalována v pracovních počítačích ruského prezidenta Vladimíra Putina. Na fotografiích z listopadové tiskové zprávy sedí Putin u počítače v moskevské rezidenci a na ploše je obraz Kremlu.

Microsoft přestal podporovat XP v roce 2014 a varuje, že další používání operačního systému je „plné bezpečnostního rizika“. Rusko však zavedlo omezení pro zahraniční software a přejít na novou verzi Putinovi brání pravidla, která Moskva přijala… předpokládají Open Media.

Windows XP se objevil v roce 2001. Získal certifikaci od Federální služby Ruska pro technickou a exportní kontrolu a je považován za bezpečný pro instalaci na vládní počítače.

Nejnovější verze systému Windows 10 pro počítače se státním tajemstvím není schválena.

Proto Putinovi nevyhovuje, protože hlava státu se zabývá přísně tajnými dokumenty. Oficiální fotografie ukazují, že Putin stále používá Windows XP – a to jak v Kremlu, tak v jeho rezidenci v Novo-Ogareve u Moskvy.

Již dříve moskevští představitelé plánovali zcela opustit software společnosti Microsoft a nahradit jej analogy ruské produkce. Některá vládní oddělení již přešla na ruský systém Astra Linux, ale Kreml zatím ne.

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov neodpověděl na dotazy Open Media.

67letý ruský prezident má pověst technofoba a již dříve řekl, že se bez smartphonu obejde.

V roce 2017 řekl skupině žáků, že internet sotva používá, a žertoval, že na konci pracovního dne ho na Instagramu nenajdou.

Naopak, premiér Dmitrij Medveděv využívá svůj iPhone naplno a používá Instagram.

https://bit.ly/2raCPe4

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
19. 12. 2019 18:44

V době příchodu W-Vista se u nás používaly ve státní správě ve všech úřadech, kde se přicházelo do styku s tajnými a důvěrnými daty Windows 2000, které měly certifikaci NÚKIBu, ani XP ji neměly. Není nic divného, že W10, které jsou psané tak, aby odesílaly samy od sebe data o provozu do Microsoftu, neprojdou schválením tajných služeb. Šuská se dokonce, že INTEL procesory v sobě mají pověstná vrátka. Proto se v Rusku vyvíjejí procesory ELBRUS s vlastním chipsetem. A pochopitelně vlastní systém na bázi Linuxu.

Editor
19. 12. 2019 21:35
Odpovědět  Janinna

Ale to se všechno ví, jenom se to nesmí říkat nahlas. Všechno od CISCO má zadní vrátka na hodně dlouhé heslo, procesory od Intelu mají zadní vrátka a Windows mají bonzáka přímo v sobě. To že je člověk paranoik ještě neznamená, že ho nešmírují! Kameru mám přelepenou a mikrofon má odpojený přívod.