politika

Vladimir Putin oslovil ruské občany

Zveřejňujeme výzvu ruského prezidenta Vladimíra Putina občanům Ruské federace před posledním dnem hlasování o změnách Ústavy, zveřejněném na oficiálních webových stránkách Hlavy státy.

“Vážení občané Ruska!

Dnes byl na Tverské zemi odhalen monument stovkám tisíc sovětských vojáků, kteří bojovali poblíž Rževa.
Šli do boje, abychom my žili pod mírovým nebem, pracovali, milovali, stavěli, byli hrdí na Rusko – zemi jedinečné civilizace a velké kultury, země, kde je sjednocen osud, naděje, mnoha pokolení našich předků.

My, jejich dědici a následovníci, pokračujeme v této neoddělitelné, tisícileté historické cestě. A víme, že když jsme spolu, i v kritické situaci, dokážeme zvládnout i ty nejtěžší úkoly.

Drazí přátelé, v poslední době jsem se na vás opakovaně obracel ohledně nejdůležitějších otázek pro nás všechny, pro naši zemi. Dnes považuji za nutné učinit to znovu v předvečer hlavního dne hlasování o změnách Ústavy naší země.

Nehlasujeme jen za pozměňovací návrhy vyhlášené jasnými právními normami. Hlasujeme pro zemi, ve které chceme žít, s moderním vzděláním a zdravotnictvím, se spolehlivou sociální ochranou občanů, s efektivní mocí, odpovědnou společnosti.

Hlasujeme pro zemi, pro kterou pracujeme, a chceme ji předat našim dětem a vnoučatům.

Jsem si proto jistý: každý z vás, který dělá takové důležité rozhodnutí, nejprve myslí na své blízké, spoléhá na hodnoty, které nás spojují, a to je pravda a spravedlnost, to je úcta k člověku práce, k lidem starších generací, to je rodina a péče o děti , o jejich zdraví, morální, duchovní výchově.

Změny Základního zákona – v případě vaší podpory – posilují tyto hodnoty a zásady jako nejvyšší, bezpodmínečné ústavní záruky. Stabilitu, bezpečnost, prosperitu a slušný život pro lidi můžeme zajistit pouze prostřednictvím rozvoje, pouze společně a jen sami.

Na naší zodpovědnosti, na našich upřímných pocitech vlastenectví, starosti o vlasti, stojí suverenita Ruska, stejně jako na úctě k naší historii, kultuře, mateřskému jazyku, tradicím a naší vzpomínce na úsilí a úspěchy našich předků.

Zopakuji své stanovisko, je jasné, neměnné a naprosto pevné: aktualizované znění Ústavy, všechny navrhované změny vstoupí v platnost pouze s vaším souhlasem a s vaší podporou.

Víte, že hlasování již probíhá několik dní a tento krok byl diktován potřebou ochránit zdraví lidí.
Chci poděkovat všem, kteří se již rozhodli. Zítra 1. července je hlavní den hlasování.

Žádám vás, drazí přátelé, abyste řekli své slovo. Hlas každého z vás je nejdůležitější, nejhlavnější.

Děkuji.”

https://politikus.ru/v-rossii/129642-vladimir-putin-obratilsya-k-grazhdanam-rossii.html

sdíletj na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dan
3. 7. 2020 10:05

78% ruských občanů podpořilo Putina.

Editor
4. 7. 2020 08:46
Odpovědět  Janinna

Rusko prostě chce mít cara, stejně jako Čína chce mít císaře. Nemusejí to být dynastie, ale prostě v čele Ruska silná osobnost s velmi silnými pravomocemi a dlouhodobě, aby se dala dělat skutečně koncepční práce. Pokud by Stalin nebyl tak rezolutní a tak razantně neuplatňoval osobní odpovědnost jednotlivých podřízených za svěřenou oblast i s drakonickými tresty za selhání, nikdy by SSSR nedokopal tam, kam ho dokopal. Totéž se týká Číny a Teng Siao Pinga, za dob Mao Ce Tunga byl tím realistou Čou En Lai, Mao to spíš kurvil a Čou to vyrovnával. Ale skutečně začal na nohy stavět Čínu až Teng.

Editor
7. 7. 2020 13:40
Odpovědět  Janinna

přečti si to ještě jednou. Cituji sám sebe :” Pokud by Stalin nebyl tak rezolutní a tak razantně neuplatňoval osobní odpovědnost jednotlivých podřízených za svěřenou oblast i s drakonickými tresty za selhání, nikdy by SSSR nedokopal tam, kam ho dokopal.” konec citátu. Tím jsem měl na mysli, že Stalin dokopal SSSR na vrchol. O Chruščovovi jsem nenapsal ani slovo. Ohledně Stalina se neshodneme na několika drobnostech, mimo jiné na tom, že jeho konec byl s největší pravděpodobností následek jeho způsobu života. Mrtvice u někoho, kdo měl za sebou to co on, se dala očekávat. Normálně Occama.

Editor
7. 7. 2020 21:53
Odpovědět  Janinna

no to je právě jedna z těch věcí, kde se neshodneme. Pokud v 50 letech s jeho životním stylem někoho kleplo, nikde na světě by to nikoho nepřekvapilo, Že se Churchill se stejným životním stylem dožil tolika let byla spíš vyjímka. A prostě ten Occama platí.